ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Страна 7 of 28 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 17 ... 28  Next

Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by чучулига on Чет Јун 23 2016, 00:46

Ништо без дфрикингпмна

http://plusinfo.mk/vest/75753/dui-ivanov-ima-dve-opcii--da-si-odi-ili-da-si-zamine-

поинаку баш би било разочарувачки (за оние со/без меници)

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king on Чет Јун 23 2016, 01:12

Па и ќе си оди и ќе си замине ....ова му е втор мандат на трет ионака нема право ... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9348
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king on Чет Јун 23 2016, 01:16

Еј стварно ... зошто толку сите ама баш сите  даваат на важност т.е. едвај нестрпливо чекаат што ДУИ  ќе каже или направи....

... да не ќе е до златната акција која ја поседува од Охрид навака .... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

..значи ништо без ДУИ или некоја друга партија на Албанците во Македонија која евентуално би била доминантна во албанскиот блок ... па кој кур тогаш зајко, шарените и гујо се чаталат .... кога за се се чека на ДУИ ...


Последната промена е направена од king на Чет Јун 23 2016, 01:18. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9348
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by чучулига on Чет Јун 23 2016, 01:18

виш, не ме воошто возбудват луѓето затекнати, обични....

ама ти кинг, и конкретниот, и вол....

шо би рекла вашата алачки

мх мх мх мхххххх

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by чучулига on Чет Јун 23 2016, 01:24

king напиша:Еј стварно ... зошто толку сите ама баш сите  даваат на важност т.е. едвај нестрпливо чекаат што ДУИ  ќе каже или направи....

... да не ќе е до златната акција која ја поседува од Охрид навака .... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

..значи ништо без ДУИ или некоја друга партија на Албанците во Македонија која евентуално би била доминантна во албанскиот блок ... па кој кур тогаш зајко, шарените и гујо се чаталат .... кога за се се чека на ДУИ ...
ма немоооој...

а дека другар ти дежураше околу орелот м?

а, ти?

до кога си мислиш ќе си врвиш на вересија м?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Чет Јун 23 2016, 06:47

чучулига напиша:виш, не ме воошто возбудват луѓето затекнати, обични....

ама ти кинг, и конкретниот, и вол....

шо би рекла вашата алачки

мх мх мх мхххххх
mesas loncinja, ali ok e, isto ti doagja ko sto se mesaat boi za sarenite, taka da ne iznenaduvas.
avatar
VOL

Posts : 15287
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by чучулига on Чет Јун 23 2016, 08:02

VOL напиша:
чучулига напиша:виш, не ме воошто возбудват луѓето затекнати, обични....

ама ти кинг, и конкретниот, и вол....

шо би рекла вашата алачки

мх мх мх мхххххх
mesas loncinja, ali ok e, isto ti doagja ko sto se mesaat boi za sarenite, taka da ne iznenaduvas.
мхм, да

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete on Чет Јун 23 2016, 08:26

чучулига напиша:
king напиша:
чучулига напиша:

[th][/th][th][/th][th][/th][th][/th]
Вкупен број од шо?
Еј чучулига .... што стана со оние 500 000  фантоми ... никој веќе не ни ги спомнува..... Twisted Evil Twisted Evil
не ми ги роди мајка...

а шо па мене ме прашваш?

не добив јас пари од тендери за софтвери... хмммм
......па тогај што цело време ко невладин соросоид глумиш расипан грамофон.....информирај се и биди конструктивна..со издржан став.., небитно и ако е различен , ама нека има подлога поматеријална од фантомско сениште..., не туку само ко комуњариве кои одамна у бунило булазнат...полека тонејќи во историја... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6676
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by чучулига on Чет Јун 23 2016, 13:13

concrete напиша:
чучулига напиша:
king напиша:
чучулига напиша:

[th][/th][th][/th][th][/th][th][/th]
Вкупен број од шо?
Еј чучулига .... што стана со оние 500 000  фантоми ... никој веќе не ни ги спомнува..... Twisted Evil Twisted Evil
не ми ги роди мајка...

а шо па мене ме прашваш?

не добив јас пари од тендери за софтвери... хмммм
......па тогај што цело време ко невладин соросоид глумиш расипан грамофон.....информирај се и биди конструктивна..со издржан став.., небитно и ако е различен , ама нека има подлога поматеријална од фантомско сениште..., не туку само ко комуњариве кои одамна у бунило булазнат...полека тонејќи во историја... Very Happy Very Happy Very Happy
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

жешко е.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete on Чет Јун 23 2016, 15:03

чучулига напиша:
concrete напиша:
чучулига напиша:не ми ги роди мајка...

а шо па мене ме прашваш?

не добив јас пари од тендери за софтвери... хмммм
......па тогај што цело време ко невладин соросоид глумиш расипан грамофон.....информирај се и биди конструктивна..со издржан став.., небитно и ако е различен , ама нека има подлога поматеријална од фантомско сениште..., не туку само ко комуњариве кои одамна у бунило булазнат...полека тонејќи во историја... Very Happy Very Happy Very Happy
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

жешко е.
...па прошетај ко Лејди Годива по маало, ем ќе се оладиш.., ем ќе станеш медиумски попозната од тоа левачката партија на пример....што проба да му се фати на Прометеј пред Собрание... Very Happy Very Happy Very Happy
Сеа ќе фали коњ , ама ти си докажано маштовита , може да сврши работа тоа твојот четвороножен мотор....
avatar
concrete

Posts : 6676
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by чучулига on Чет Јун 23 2016, 22:50

Shocked Shocked Shocked 

Ааааа па да добијам сунчаница....

е, немојТ!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Чет Јун 23 2016, 23:30

cuculiga gola? a be ajde,
garant e vunesta Twisted Evil
avatar
VOL

Posts : 15287
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete on Пет Јун 24 2016, 08:14

VOL напиша:cuculiga gola? a be ajde,
garant e vunesta Twisted Evil
.....мислиш ..перјеста??? Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6676
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by чучулига on Пет Јун 24 2016, 08:50

ај Бог да чува и да брани!

добро, шо не напишите бре нешто паметно м? од жешкото ви е?

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Пет Јун 24 2016, 23:51

katran,pa perduvi Twisted Evil
avatar
VOL

Posts : 15287
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Вто Jул 05 2016, 08:35

Бошкоски: Во затворите, невини затвореници

ne zaeba'aj ..SmileSmile
a dali, ako te fatat ako pregovaras so grk za promena na imeto e nikakov grev ( pa ako lapnes ogromna suma na pari I ako taka pecalis ) ?
http://24vesti.mk/boshkoski-vo-zatvorite-nevini-zatvorenici
avatar
VOL

Posts : 15287
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Вто Jул 05 2016, 08:37

znaci, Ljube, ( komu brat komu sestra, za mene si samo Ljube izdajnikot, ja gi pocituvam lugjeto spored nivnite zaslugi, ama dokazani a ne novinarskio-propagandisticki Wink )
apsolutno se slozuvam so tvojata izjava deka,citiram:
". Откако излезе на слобода Бошкоски проговори дека зад решетки запознал голем број невини луѓе  осудени на  долгогодишни затворски казни без докази.."

znaci se slozuvam deka ti imas pravo da mislis I deka mozebi I ima nekoj "bz dovolno dokazi"
ama ete be , ljube, ti ne si od tie Wink
avatar
VOL

Posts : 15287
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete on Вто Jул 05 2016, 08:46

Љубе Мендела???? Shocked
avatar
concrete

Posts : 6676
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by чучулига on Вто Jул 05 2016, 08:48

concrete напиша:Љубе Мендела???? Shocked
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Ууууух... не можааааам....

lol!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Вто Jул 05 2016, 09:14

Ljube MAndalO
avatar
VOL

Posts : 15287
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king on Пет Jул 08 2016, 00:35

http://24vesti.mk/upravniot-sud-ja-ponishti-odlukata-za-lustracija-na-jadranka-kostova

поништена, непоништена ... не значи дека не е кодош ... Very Happy

... абе арно еден рече во една емисија за лустрацијата ..неодамна беше на тв ...

.... се што у бившиот систем било и на најмала позиција бил кодош ... а ич муабет да не праиме за предсадателите на основните организации на СКМ по фирмите, школите, факултетите и секаде каде ги имало ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9348
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by Прч on Пет Jул 08 2016, 09:49

Па и денес е така.
avatar
Прч

Posts : 218
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king on Саб Jул 16 2016, 22:45

Бившото министерче пак го наместиле да се јавно глупира

http://plusinfo.mk/vest/78849/spasovski-cavkov-laze-deka-goran-grujevski-e-na-boleduvanje-video


па следи демант ... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

http://plusinfo.mk/vest/78856/mvr-spasovski-ushte-ednash-pokaza-nepoznavanje-na-zakonite

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9348
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Нед Jул 17 2016, 06:52

mozda svati deka sepak za da si igra "ministeri i funkcioneri" sepak negovite ke treba da igraat lotarija Smile
kako bese onaa, sto cekas sedmica na loto koga ne igras loto Wink
a ako negovite ne sakaat da igraat loto..t.e izbori..so se zamara spase sega tolku.
vaka, mozda Suzana Mancic mozda ke im izvlecese i dve isti brojki ili "olaksani" loptici pa mozda i ke se usrekjea a Oliverco ke se uministerese..
avatar
VOL

Posts : 15287
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by Прч on Вто Jул 19 2016, 06:56

VOL напиша:mozda svati deka sepak za da si igra "ministeri i funkcioneri" sepak negovite ke treba da igraat lotarija
Слепциве од тајфата на Заев никогаш нема да сфатат. Си живеат во 20 век и немаат намера да разберат дека е тоа минато свршено време...

Денес, за да бидеш министер, потребни се сосема пинакви квалитети од порано.
Мочковци без ниеден ден работно искуство, учени-недоучени со муфте дипломи од приватни чколии, свеси дека не ги бива за к...ц, и дека само покорност и потпикуење му е мајката за тој што сака успех во кариерата, 

ете тоа е идеалниот кадар за 21.век.

Како инаку, без вакви слепи послушници, америкењските советници од УСАИД би можеле на раат да си ја бркаат работата и да ни праат “реформи“ поубави одошто си имаат дома, во Америка?

Ете ти го идеалниот човек:Проверен низ сито и решето, УСАИД со такви како него може да ни прави што сака, да не работи одозгора, одоздола, одлево и оддесно, на суво и со вазелин, све што ќе си посакаат.

Кутриот, свесен дека не го бива за ништо, единствено што може е да биде “мало Хитлерчче“ и тирански да ги малтретира непослушниците кои се противат на велелепните реформи што ги спроведува УСАИД по неговите министерства...

Такви се потребни, само со таков одбран кадар можеме да одиме напред во целосна америкењизација на општеството. Наградата веќе се гледа: тој е човекото одбран да биде директно ди Бејли, и тој има најголеми шанси да биде иден калиф место калифот.

Зајковци да му плукнат под пенџер..
avatar
Прч

Posts : 218
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 7 of 28 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 17 ... 28  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот