ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Страна 6 of 36 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 21 ... 36  Next

Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 6 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Сре Јун 22 2016, 23:30

ne se dva miliona ,.
tuku odreden broj na glasaci- onie so pravo na glas.
 od tie, se bara odreden MINIMUM na izlezenost, za da bide se legalno
od tie sto ke izlezat I glasaat pak, pobeduva onoj so najmnogu glasovi, a toa e toj koj ima bar 51 procent.
sto  ne e jasno vo ravenkava?
nema sareni boi za da bide svatliva?
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 6 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king on Сре Јун 22 2016, 23:33

чучулига напиша:
мхм...

дај ми ти мене бројки.

јас сум дислексична и тро неписмена...

фала за разбирањето.

дај ми ти мене бројки како од  скоро 2 миљона се станва претседател со колку гласа за?

уствари, како воопштп 450к прат мнозинство. м?


Бројките ќе ти кажат само едно .... чоекот си доби најповеќе гласови .... и фала курцу што го победи оној  полниот со неконтролирани тикови...

.... а ако изјавата ја читаш помеѓу редови и со соодветен речник ради превод ... бројките ќе ти бидат најмал проблем ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 6 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by чучулига on Сре Јун 22 2016, 23:36

VOL напиша:ne se dva miliona ,.
tuku odreden broj na glasaci- onie so pravo na glas.
 od tie, se bara odreden MINIMUM na izlezenost, za da bide se legalno
od tie sto ke izlezat I glasaat pak, pobeduva onoj so najmnogu glasovi, a toa e toj koj ima bar 51 procent.
sto  ne e jasno vo ravenkava?
nema sareni boi za da bide svatliva?

Very Happy Very Happy Very Happy 

ааааа па даааааа

од кај бре миљон деветсто иљади гласачи на гласачкиот список....

си знајш!
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 6 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king on Сре Јун 22 2016, 23:36

А сдсм ко сдсм ....
..пак бараат негова оставка .... и што по оставката .... ќе мораат на избори кои никако ги неќат и бегаат од нив ко од црн ѓавол ... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 6 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Сре Јун 22 2016, 23:36

ajde da bideme korektni do kraj, razbiram ako cuculiga nema info, ok, e ako  misli poinaku.
jas pa sakam da imam fakti poblisku do mene, na masata, a pretpostavki, podaleku,na istata masa.

otprilika toa bi bilo vaka:
[th]Кандидат[/th][th]Партија[/th][th]Број на гласови[/th][th]Процент[/th]
Ѓорге ИвановСтево Пендаровски
ВМРО-ДПМНЕСДСМ
534.910398.076
55,28%41,14%
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 6 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by чучулига on Сре Јун 22 2016, 23:39

VOL напиша:ajde da bideme korektni do kraj, razbiram ako cuculiga nema info, ok, e ako  misli poinaku.
jas pa sakam da imam fakti poblisku do mene, na masata, a pretpostavki, podaleku,na istata masa.

otprilika toa bi bilo vaka:
[th]Кандидат[/th][th]Партија[/th][th]Број на гласови[/th][th]Процент[/th]
Ѓорге ИвановСтево Пендаровски
ВМРО-ДПМНЕСДСМ
534.910398.076
55,28%41,14%
Вкупен број од шо?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 6 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Сре Јун 22 2016, 23:39

чучулига напиша:
VOL напиша:ne se dva miliona ,.
tuku odreden broj na glasaci- onie so pravo na glas.
 od tie, se bara odreden MINIMUM na izlezenost, za da bide se legalno
od tie sto ke izlezat I glasaat pak, pobeduva onoj so najmnogu glasovi, a toa e toj koj ima bar 51 procent.
sto  ne e jasno vo ravenkava?
nema sareni boi za da bide svatliva?

Very Happy Very Happy Very Happy 

ааааа па даааааа

од кај бре миљон деветсто иљади гласачи на гласачкиот список....

си знајш!
ne komentiram za toa KOLKU bile, mozebi bile 1.9 mil. ne znam, ne proveriv, ama ne e sporno, lesno ke se najde I toa.
pogledaj gi rezultatite, I pojasno ke ti bide.
ja si znam sto si znam, nemaj galje ,
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 6 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Сре Јун 22 2016, 23:41

чучулига напиша:
VOL напиша:ajde da bideme korektni do kraj, razbiram ako cuculiga nema info, ok, e ako  misli poinaku.
jas pa sakam da imam fakti poblisku do mene, na masata, a pretpostavki, podaleku,na istata masa.

otprilika toa bi bilo vaka:
[th]Кандидат[/th][th]Партија[/th][th]Број на гласови[/th][th]Процент[/th]
Ѓорге ИвановСтево Пендаровски
ВМРО-ДПМНЕСДСМ
534.910398.076
55,28%41,14%
Вкупен број од шо?
toa treba da se GLASOVI na GLASACI, od sto drugo, ne broele valjda klenovi u Vardar I ajkuli vo ohridsko na denot na izborite, vo period na vremetraenje na Dnevnik 1 na MRT.....
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 6 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king on Сре Јун 22 2016, 23:42

чучулига напиша:

[th][/th][th][/th][th][/th][th][/th]
Вкупен број од шо?
Еј чучулига .... што стана со оние 500 000  фантоми ... никој веќе не ни ги спомнува..... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 6 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by чучулига on Сре Јун 22 2016, 23:42

king напиша:А сдсм ко сдсм ....
..пак бараат негова оставка .... и што по оставката .... ќе мораат на избори кои никако ги неќат и бегаат од нив ко од црн ѓавол ... Twisted Evil Twisted Evil
Ммммм да,

се уплашија од тебе од ко видоја шо ти постираш за шекеринска, за шарената револуција и то...


абе... просто премрзнаја, од страв во коски (чисто да нема забуна со феноменот промаја)
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 6 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by чучулига on Сре Јун 22 2016, 23:45

king напиша:
чучулига напиша:

[th][/th][th][/th][th][/th][th][/th]
Вкупен број од шо?
Еј чучулига .... што стана со оние 500 000  фантоми ... никој веќе не ни ги спомнува..... Twisted Evil Twisted Evil
не ми ги роди мајка...

а шо па мене ме прашваш?

не добив јас пари од тендери за софтвери... хмммм
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 6 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Сре Јун 22 2016, 23:46

ne mozam da se ubacam u muabetov.. za koi 500 000 fantomski stanuva zbor?
objektivno alibi imam za - nesnaogjanje, taka da bi zamolil...?
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 6 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by чучулига on Сре Јун 22 2016, 23:48

VOL напиша:ne mozam da se ubacam u muabetov.. za koi 500 000 fantomski stanuva zbor?
objektivno alibi imam za - nesnaogjanje, taka da bi zamolil...?
кинг то
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 6 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king on Сре Јун 22 2016, 23:49

..кога сме кај револуциите .....
.... досега во светот ... иако негдека револуциите првобитно постигнувале „успех“ ... на подолг период пропаѓале .... а како последица на тоа се огромни и со години ненадоместливи штети и осиморашување  ...

... како природата така и човекот и општеството како нејзин дел не трпи радикални промени ..... стално се наоѓа начин да со време работите  си дојдат на свое и несметано си продолжува  еволутивниот процес .....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 6 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Сре Јун 22 2016, 23:49

a vo megjuvreme da vidime kako toa od oficijalni izvori od isntitucija koja SITE partii ja pocituvaat, sakale ili ne:
DIK
1994 godina
Киро ГлигоровСојуз за Македонија715,08778.4
Љубиша ГеоргиевскиВМРО-ДПМНЕ197,10921.6
неважечки ливчиња130,810
Вкупно1,053,761100
Регистрирани избирачи1,360,72977.4
Извор: ДИК
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 6 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Сре Јун 22 2016, 23:51

1999 godina\

Резултати од Првиот круг

Првиот круг на гласањето се одржа на 14 ноември 1999 година. По преброените гласови, во вториот круг се пласираа Тито Петковски со освоени 509.933 гласови и Борис Трајковски со освоени 449.026 гласови.

Резултати од Вториот круг

Вториот круг на гласање се одржа на 5 декември 1999 година. Изборниот ден ќе биде запаметен со многу нерегуларности и огромен број на излезени гласачи помеѓу албанското население. Во вториот круг победи Борис Трајковски со 582.808 гласови, а Тито Петковски имаше 513.614 гласови, или 52.40% наспроти 46.18%. СДСМ не ги призна изборните резултати и го бојкотираше Претседателот Трајковски се до доаѓањето на власт ..
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 6 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king on Сре Јун 22 2016, 23:51

VOL напиша:ne mozam da se ubacam u muabetov.. za koi 500 000 fantomski stanuva zbor?
objektivno alibi imam za - nesnaogjanje, taka da bi zamolil...?
Абе оние од Пустец, пуст останал, што сдсм-оФци ги блееја пред да почне да се прочистува гласачкиот список ...


Последната промена е направена од king на Сре Јун 22 2016, 23:52. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 6 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Сре Јун 22 2016, 23:52

VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 6 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by чучулига on Сре Јун 22 2016, 23:53

king напиша:..кога сме кај револуциите .....
.... досега во светот ... иако негдека револуциите првобитно постигнувале „успех“ ... на подолг период пропаѓале .... а како последица на тоа се огромни и со години ненадоместливи штети и осиморашување  ...

... како природата така и човекот и општеството како нејзин дел не трпи радикални промени ..... стално се наоѓа начин да со време работите  си дојдат на свое и несметано си продолжува  еволутивниот процес .....
ма немоооооој!

ај види русија...

и види сега кај е путин....

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 6 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Сре Јун 22 2016, 23:54

eve kako Ivanov dojde do Pretsedateleska funkcija
 2009
и 5 април[th]Кандидати и партии-номинирачки[/th][th]Прв круг[/th][th]Втор круг[/th][th]Гласови[/th][th]%[/th][th]Гласови[/th][th]%[/th]
Ѓорѓе Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)345.85035,04453.61663,14
Љубомир Фрчкоски (Социјалдемократски сојуз на Македонија)202.69120,54264.82836,86
Имер Селмани (Нова Демократија)147.54714,95 
Љубе Бошкоски (независен)146.87814,88
Агрон Буџаку (Демократска унија за интеграција)73.6297,46
Нано Ружин (Либерално демократска партија)40.0424,06
Мируше Хоџа (Демократска партија на Албанците)30.2253,06
Неважечки ливчиња32.3863,245.5896,0
Вкупно (одѕив %)1.019.268100,00764.039100,00
Source: SEC, SEC
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 6 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by чучулига on Сре Јун 22 2016, 23:55

ме бедисва ова дуплицизмот на секташите...

ме бедисва моментот кај шо времено ќе се соочат дека нема шанси да си и алекандрово чедо и дете на путин...

интересно, станва возбудливо за набљудување.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 6 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Сре Јун 22 2016, 23:56

ne gledam tuka sto ne bi bilo jasno
kako sto Branko, Kiro, Boris .. stanaa pretsedateli, taka I Ivanov: kakov e takov e -narod e, I toj glasa.
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 6 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king on Сре Јун 22 2016, 23:57

чучулига напиша:
king напиша:..кога сме кај револуциите .....
.... досега во светот ... иако негдека револуциите првобитно постигнувале „успех“ ... на подолг период пропаѓале .... а како последица на тоа се огромни и со години ненадоместливи штети и осиморашување  ...

... како природата така и човекот и општеството како нејзин дел не трпи радикални промени ..... стално се наоѓа начин да со време работите  си дојдат на свое и несметано си продолжува  еволутивниот процес .....
ма немоооооој!

ај види русија...

и види сега кај е путин....

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Е што Русија .... и таму пропадна режимот од Октомвриската револуција .... Twisted Evil Twisted Evil

...а Путин е моментално најбогатиот човек на светот, според некои написи вчера во медиумите....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 6 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by чучулига on Сре Јун 22 2016, 23:59

king напиша:
чучулига напиша:
king напиша:..кога сме кај револуциите .....
.... досега во светот ... иако негдека револуциите првобитно постигнувале „успех“ ... на подолг период пропаѓале .... а како последица на тоа се огромни и со години ненадоместливи штети и осиморашување  ...

... како природата така и човекот и општеството како нејзин дел не трпи радикални промени ..... стално се наоѓа начин да со време работите  си дојдат на свое и несметано си продолжува  еволутивниот процес .....
ма немоооооој!

ај види русија...

и види сега кај е путин....

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Е што Русија .... и таму пропадна режимот од Октомвриската револуција .... Twisted Evil Twisted Evil

...а Путин е моментално најбогатиот човек на светот, според некои написи вчера во медиумите....
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

пу!

загреота чоеко, а требаше да си биди само чист.

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 6 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king on Сре Јун 22 2016, 23:59

VOL напиша:eve kako Ivanov dojde do Pretsedateleska funkcija
 2009
и 5 април[th]Кандидати и партии-номинирачки[/th][th]Прв круг[/th][th]Втор круг[/th][th]Гласови[/th][th]%[/th][th]Гласови[/th][th]%[/th]
Ѓорѓе Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)345.85035,04453.61663,14
Љубомир Фрчкоски (Социјалдемократски сојуз на Македонија)202.69120,54264.82836,86
Имер Селмани (Нова Демократија)147.54714,95 
Љубе Бошкоски (независен)146.87814,88
Агрон Буџаку (Демократска унија за интеграција)73.6297,46
Нано Ружин (Либерално демократска партија)40.0424,06
Мируше Хоџа (Демократска партија на Албанците)30.2253,06
Неважечки ливчиња32.3863,245.5896,0
Вкупно (одѕив %)1.019.268100,00764.039100,00
Source: SEC, SEC
Абе ...Ѓоле го прегазил фрчко за скоро дупло .... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 6 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 36 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 21 ... 36  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот