ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Страна 8 of 28 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 18 ... 28  Next

Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete on Вто Jул 19 2016, 09:59

Прч ко Робин Худ си, на сто јарди стрела расцепуеш..., секоја чест..
avatar
concrete

Posts : 6679
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Сре Jул 27 2016, 22:31

Децата во пубер тет - мамка за педофилите
Вест

Вест - пред: 4 часа

Ниту драконските казни ниту, пак, законската закана за хемиска кастрација не ги плаши педофилите во Македонија. Тие и натаму демнат на секое ќоше и посегнуваат по детското тело, па дури и среде бел ден.
http://www.time.mk/  od 27.07.2016

пубер тет


Puber TET

No vinarov napi sal.... Puber-Tet.

more glup erdi .

nepi smeni.

Smile Smile Smile Smile
avatar
VOL

Posts : 15290
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by чучулига on Сре Jул 27 2016, 22:39

VOL напиша:
Децата во пубер тет - мамка за педофилите
Вест

Вест - пред: 4 часаНиту драконските казни ниту, пак, законската закана за хемиска кастрација не ги плаши педофилите во Македонија. Тие и натаму демнат на секое ќоше и посегнуваат по детското тело, па дури и среде бел ден.
http://www.time.mk/  od 27.07.2016

пубер тет


Puber TET

No vinarov napi sal.... Puber-Tet.

more glup erdi .

nepi smeni.

Smile Smile Smile Smile
Во плусинфо вчера или некни пренесена вест од Хрватска...

"гумен бонбон" беше нивниот избор на превод... од кожа ме извади...

ја:

http://plusinfo.mk/vest/79712/hrvatska-gumen-bonbon-se-zalepil-za-belite-drobovi-na-deteto-go-spasile-vo-posleden-cas

Mad Mad Mad

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Сре Jул 27 2016, 22:49

Турција бара затворање на приватни институции поврзани со Фетулах Ѓулен во Македонија?
http://24vesti.mk/turcija-bara-zatvoranje-na-privatni-institucii-povrzani-so-fetulah-gjulen-vo-Makedonija
ebave
a koj ve znae bre sto sve ste sponzorirale I otvarale vo Makedonija?
site tie vi se privatni, toa so vasite turci murci resete si go, sto ima nie sega da udovoluvame na Zimbabve da gi ceskame majmunite vo zooloska nautro pred utrinska smotra, zatoa sto takvi orangutani imalo I vo zimbabve?
a be ajde

e aj da , na primer, da ukineme se' tursko pa da si pocnete odnovo , a?
po vasa zelba?
koi glupi baranja .
avatar
VOL

Posts : 15290
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king on Пет Jул 29 2016, 00:21

http://a1on.mk/wordpress/archives/634175

...напишал .... „НДМ и македонскиот народ“ ....е па да ти пукне таквото кога секоја џукела вика „јас и македонскиот народ“ ....
... секоја џукела мисли дека и народт мисли како него па си го повикува како покритие ....

... исто важи и за шарените ... се повикуваат на граѓаните ... кои бе граѓани, оние двајца без тројца  платеници на сорос гнидите и оние неколкумина шутраци кои како најобични надничари го спроведуваат зацртаното им од соросоидите .... ?????
...е па јас и мнооооогумина што ги познавам не сме им дале за право да не претставуваат... ни тие, ни тие од гдом ли беше ... ма кој ги ебе, болни за фотељи ... сакаат да се бават со политика ...е па ако им држи газот нек си формираат партија па на пазар ... а не вака да се ко последни лешинари кријат позади народот кој нигде не им дал никаков легитимитет ... абе зајко да не со автобуси им носеше сдсм-оФци одамна ќе рикнеа....
...ама ете им го ..на ... зајко си се „договори“ а нив ...кој ги ебе ... толку им беше употребната вредност ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9349
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by Прч on Пет Jул 29 2016, 17:08

king напиша:... секоја џукела мисли дека и народт мисли како него па си го повикува како покритие ....

Има такви ...

avatar
Прч

Posts : 220
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by чучулига on Пет Jул 29 2016, 22:41

@ Прч

king

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Пет Jул 29 2016, 22:50

ubavo so site se raduvate na slikata na nasiot premier sto dade ostavka .
ama samo privremeno
avatar
VOL

Posts : 15290
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by чучулига on Пет Jул 29 2016, 23:05

а како да не м?

азган, арслан.... абе просто лепотан!

еднаков е на суво злато сигурно...

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Пет Jул 29 2016, 23:17

mu se moze be
tuku, naviknete se na likot.
ke potrae Twisted Evil
avatar
VOL

Posts : 15290
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by Прч on Саб Jул 30 2016, 04:25

VOL напиша:mu se moze be
tuku, naviknete se na likot.
ke potrae Twisted Evil
Мос бери гајле, навикнати сме на сите ликови.Америкењците може да ги мразиме, да им се лутиме и да беснееме, арно ама, факт е дека се сила која мора да се почитува. Тоа значи, мора да ги испочитуваме и нивните одбрани локални извршители и вазали.

Колку и да изгледаат како крелци на површина, факт е дека неговата екселенција и главен селектор на блгарскиот мафиотски препород, Џеимс Пердју, си има свои причини зошто ги ма одбрано и назначено на такви места токму нив двајцата, а не мене и тебе. “Народот“ тоа си го знае, и си има вековно искуство за преживување под власта на секакви типови, па и на овие... 

не само што ќе се навикнуваме, ако треба и песни им пееме: “мајка го wоди, наwод да води, во светла иднина!“
avatar
Прч

Posts : 220
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Саб Jул 30 2016, 05:45

a be,narodot veli I lakom gs dva k.. lika,jade..
ja,eden malce vi e ami dva ..Wink
avatar
VOL

Posts : 15290
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete on Саб Jул 30 2016, 11:01

..ај овие двајцава, убави на мама ликови, имаа и некој минат труд за пердушката пердју ги забележи и избере , ама кој ли скриен перверзен  мотив му беше изборот на гица од гевгелија&пратиљи, би било занимливо да се исчепка... Smile
..и од кај само овде се дотркала оној актуелниот шеф кухиње на замокот градиште, кога до сега секогаш само некои домачици и собирачи на слички на фудбалери....праќаа????
avatar
concrete

Posts : 6679
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king on Нед Jул 31 2016, 17:06

http://a1on.mk/wordpress/archives/634530

Аууууууу ....насловот.... а тек фотото за илустрација ..... Twisted Evil

..... а бе до вчера беа 500 000 а денес  600 000 ...ова ко у рибарските приказни ....

...600 000 во последните 10 години!  абе додади уште некоја 100 илјадарка за оние од пред тие 10 години  и ете ти ја Македонија без жители ...
...а види чудо ... сите што ги знам ..лично и од видување, до еден ми се тука на број ....
... ебемлига ... како бар еден не се нашол у тие пола Македонија иселените ....

.... туку ...познато е ... сдсм-оФци ... си имаат големи проблеми со бројките и математиката ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9349
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by чучулига on Чет Aвг 11 2016, 23:16


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king on Пет Aвг 12 2016, 23:39


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9349
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king on Пет Aвг 12 2016, 23:42

А тек овие џукели ...
... наместо од фотеља во климатизирани канцеларии само апели да даваат еднашка е редно малку и газовите да ги мрднат ...

http://a1on.mk/wordpress/archives/637608

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9349
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Пон Aвг 15 2016, 16:38

OOO-boze.


Golum Trickovski povtorno nikna.. kako fekalija posle poroj.
nema sto da se komentira, za ovaa dokazana dzukela.
da go kolnat ili psujat, badijala.
vakov isfrustriran stvor majka ne ragja.
sere.
avatar
VOL

Posts : 15290
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king on Пон Aвг 15 2016, 21:05

Се глеа дека е неписмен идиот ....
...господ се обидел ...
..абе ... господ или нешто прави или не прави ништо ... не се обидува ....

..остај го него .. а тек онаа исфрустрираната најчевска што пишуе ... ехехееее ....

... а бе ... ништо чудно што десет години чмаат у опозиција .... со такви џукели уште којзнае колку ќе дремат у опозиција ... абе еден асолен бар да имаат .... се до еден се акутни маникијални шизофреничари ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9349
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete on Пон Aвг 15 2016, 22:26

king напиша:Се глеа дека е неписмен идиот ....
...господ се обидел ...
..абе ... господ или нешто прави или не прави ништо ... не се обидува ....

..остај го него .. а тек онаа исфрустрираната најчевска што пишуе ... ехехееее ....

... а бе ... ништо чудно што десет години чмаат у опозиција .... со такви џукели уште којзнае колку ќе дремат у опозиција ... абе еден асолен бар да имаат .... се до еден се акутни маникијални шизофреничари ....
...к#р и пи..ка  ги боли , лапаат лапанажа тие веќе четврт век...а и пред тоа мрсно се мрсеа..., продавајќи друга басма... Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
avatar
concrete

Posts : 6679
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Пон Aвг 15 2016, 22:41

konkrit se e ok so si napisal osven prviot I vtoriot zbor...
takvo nesto ednostavno,nemaat.
avatar
VOL

Posts : 15290
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king on Вто Aвг 16 2016, 12:32

Мизерија ....
... додека едните заедно со граѓаните напорно работат да се санираат последиците од поплавата во Скопско ... другите откако само како манекени и глумејки загриженост се изнасликаа за весници и телевизии сега безочно и најбезобразно користејки ја несреќата за дневнополитички цели и за калиф наместо калифот  почнаа да бараат оставки од се и секој ... лешинари ..
... само од најодговорниот никако да побараат оставка .... оној „горниот“ ... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

...абе смешки се ... почнаа да, ко генерали после битка ...парите од ова да беа за ова ...тоа немаше да биде, така да од се за што „пренаменуваа“   кога ќе се собере излегува дека Скопје 2014 коштало преку 10 милијарди еура ... ма какви десет милијарди, кога се што спомнале би собрале би стигнале и до стотина милијарди еура  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9349
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king on Сре Aвг 17 2016, 07:13

http://kurir.mk/Makedonija/vesti/politsiskite-spetsijaltsi-kontra-navredite-na-pratenichkata-kunovska-ne-spievme-denonokno-im-pomagavme-na-nashite-sogragani/

...а „госпоѓата“ без срам и перде лаже .....
... добро бе ... до толку ли се излудени за власт?
... уствари таа е уште еден доказ дека моментално во врвот на сдсм нема ниеден асолен чоек ...
...омраза и само омраза ги води, просто се заслепени, а омрзата  на никого никогаш нигде арно не му донела...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9349
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete on Сре Aвг 17 2016, 09:07

VOL напиша:konkrit se e ok so si napisal osven prviot I vtoriot zbor...
takvo nesto ednostavno,nemaat.
..имаш право...изгледа ептен личат на лигавите мекотели од четвртата планета на ѕвездата 32258, имаат само дупче за мочање,звучна комуникација,слушање и кењање....све у едно .., чудо природе за веровали или не у Политикин Забавник.. Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6679
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king on Нед Aвг 21 2016, 14:59

http://www.libertas.mk/ostavka-nepoznat-poim-vo-makedonskata-politika/

Бла,бла ... бла ...

Фали само уште да разграничи што е морален чин а што пуста опозициска желба ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9349
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 8 of 28 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 18 ... 28  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот