Македонска политика - општо

Страна 3 of 40 Previous  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Next

Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Пет Aвг 14 2015, 20:19

Конкретен, 

а шо велиш ако словените нагрнале наваму или натаму небитно, таму некој век, како му било на староседелците?

Или кога и било каде кај шо се случила голема миграција?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Пет Aвг 14 2015, 20:33

А види европска декаденција.

На случајов http://dalje.com/en-world/anti-cowbell-activist-challenges-swiss-national-tradition/551134

некни одлучија дека кравите не треба да имат ѕвона на нив или бар треба да се бесшумни од 22:оо до 07:00

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Пет Aвг 14 2015, 20:49

чучулига напиша:Конкретен, 

а шо велиш ако словените нагрнале наваму или натаму небитно, таму некој век, како му било на староседелците?

Или кога и било каде кај шо се случила голема миграција?
...хммм,  словените нагрнале хе,хе...комедија си. Гледај на календар..21 век..
Ова е бре американска направија за да не подјебаваат. Ги притискаат таму , а овде излегуат како паста за заби од туба. Точно е дека сите се луѓе.., па и Хитлер е исто.. Зошто на секое спомнување на него р'жеш.., па и тој е божја душа , исто како оние две џукели кои го заклаа детено од Врпоље.... Cool
Преселба на народите..што се нема човек да чуе од тебе, ама можеш ди да се зезаш , високо седиш до таму нема да стигне поплавата .... Wink
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Пет Aвг 14 2015, 20:56

Чеј ај најјавно да објаснам без романтика....

се знај дека европа е стара и дека умира, ова е новата работна сила шо ќе биди на ниво на роб. По нивна (на робојте) сопствена желба.

Ко Македонија под инвест ин Маседонија.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Пет Aвг 14 2015, 21:02

чучулига напиша:Чеј ај најјавно да објаснам без романтика....

се знај дека европа е стара и дека умира, ова е новата работна сила шо ќе биди на ниво на роб. По нивна (на робојте) сопствена желба.

Ко Македонија под инвест ин Маседонија.
хе, хе , не биди будала, за работна рака СЕ ОТВАРА ШАЛТЕР,  па се бираат како зрели крушки.., по стандарди какви направија за краставици..( колку да битат правилно криви..)  Немој сеа и ти да ми ги кажуеш американските џукелелрајски објаснувања за својот ГОЛЕМ ЗЛОЧИН... Cool
Зошто би си ставале здрава нога у трње???
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Пет Aвг 14 2015, 21:07

Од кај да знам...

феудализам најверојатно...

наоѓаш пополус спремен за газање, ровариш и печалиш.... 

А за каков МОЈ ГОЛЕМ ЗЛОЧИН муабетиш?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Пет Aвг 14 2015, 21:14

Уф американски бил големиот злочин...

добро бар препрочитав.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Пет Aвг 14 2015, 21:19

concrete напиша:хе, хе , не биди будала, за работна рака СЕ ОТВАРА ШАЛТЕР,  па се бираат како зрели крушки.., по стандарди какви направија за краставици..( колку да битат правилно криви..)  

Еми како поарно од ко ќе ги имаш на располагање бре!!!

Немат фармацевти, онколози, анестиолози, немат инжињери..... ништо немат....

а шо мислиш кој е профилот на луѓе шо плаќат да стигнат до таму ем дотерани со се пари и се....

бреј конкретен ти си бил некој ептен наивен.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Пет Aвг 14 2015, 22:06

чучулига напиша:
concrete напиша:хе, хе , не биди будала, за работна рака СЕ ОТВАРА ШАЛТЕР,  па се бираат како зрели крушки.., по стандарди какви направија за краставици..( колку да битат правилно криви..)  

Еми како поарно од ко ќе ги имаш на располагање бре!!!

Немат фармацевти, онколози, анестиолози, немат инжињери..... ништо немат....

а шо мислиш кој е профилот на луѓе шо плаќат да стигнат до таму ем дотерани со се пари и се....

бреј конкретен ти си бил некој ептен наивен.
...на млекце мирисам де, еве ми даде идеа да пивнам една чаша ладно млекце... Very Happy Very Happy Very Happy
...инаку овие што доаѓаат за што ќе ги користат?? суровина за берлинер вурст???
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Пет Aвг 14 2015, 22:20

concrete напиша:...на млекце мирисам де, еве ми даде идеа да пивнам една чаша ладно млекце... Very Happy Very Happy Very Happy
...инаку овие што доаѓаат за што ќе ги користат?? суровина за берлинер вурст???

На шо ти мирисам јас?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Пет Aвг 14 2015, 22:23

чучулига напиша:
concrete напиша:...на млекце мирисам де, еве ми даде идеа да пивнам една чаша ладно млекце... Very Happy Very Happy Very Happy
...инаку овие што доаѓаат за што ќе ги користат?? суровина за берлинер вурст???

На шо ти мирисам јас?
..на Косили... Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Пет Aвг 14 2015, 22:27

тие да ти биле крадачи... апла.

Инаку.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Пет Aвг 14 2015, 22:28

чучулига напиша:тие да ти биле крадачи... апла.

Инаку.
Кој тоа крадачи???
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Пет Aвг 14 2015, 22:30

Невена лесковасц,.. кој... баба ми....

конкретен бе.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Саб Aвг 15 2015, 00:23

concrete напиша:А бе слушам дека маџарине ќе доаѓале да ги убедуваат арапиве да остануат у Македонија и Србија. Што не одат пизда им лепа материна циганска да ги убедуат кој земјаците европски јужни цигани??? А бе до кога тие џукели ќе ги трпиме???? Evil or Very Mad
А нашиве ако малку од малку држат до себе ... треба ѕоа маџарите да ги уште на граница отераат умп ...

... а ние ..по примерот на најдемократска држава во светот спрема Мексико ... на границите подигнеме електрична ограда и стратешки распоредиме митралески гнезда ... Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Саб Aвг 15 2015, 00:26

concrete напиша:
чучулига напиша:Прочитав негде вчера или некни дека српскиот премиер изјавил дека Србија не е конц. логор за да задржва луѓе со бодликави жици и дека немат намера да му ограничуват право на движење на слободни луѓе кои наумиле да транзитираат низ Србија.

И ми текна... дими тој унгарецот фашист е одликуван од нас м?
..не е бе тој фашист, тој е националист  ставен од ЕУ педофилистичарите на жешка плотна да биде брана на муслиманскиот продор, исто како пред 700 години.... Нас и тогаш и сега не есапат како маст за подмачкување.... Very Happy
Изгледа ништо не научиле од историјата ....
.... потоа 700 години османлиите си играле кур ташак со нив .... и редовно си прибирале рекет...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Пон Aвг 24 2015, 16:54

Оти не кажвате вакви работи?

http://www.plusinfo.mk/vest/37579/gruevski-predlaga-ushte-17-pratenicki-mandati-za-pobednikot-na-izborite

А и три од картите, м?

ц ц ц

Laughing Laughing Laughing

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Вто Aвг 25 2015, 00:18

Абе само јас овде не наоѓам логика на погорниот муабет или шо??!!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Вто Aвг 25 2015, 00:25

чучулига напиша:Абе само јас овде не наоѓам логика на погорниот муабет или шо??!!
Зајко сака 63 без избори!!!!!! Twisted Evil Very Happy

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Вто Aвг 25 2015, 00:28

не зафркавај.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Вто Aвг 25 2015, 10:57

чучулига напиша:не зафркавај.
...како бе не зафркавај, па уште и бел коњ, по можност липицанер и некоја од скупите марами на Леди Шеќерка врзана околу победничката подлактица.. Фанфарите ќе ги даде сорос џабе..., а капијата бакшиш од Грујо Wink
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Вто Сеп 01 2015, 00:08

Хи хи хи ... ко попчиња ........ ебате комуњарите ... ништо не остана од она нивното ... „ни чекор назад“ ...


..и ... ова ...... сега баш овие треба да им стегнат добри јадачки ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Вто Сеп 01 2015, 00:24

pa I ovie se izglea od "radoznalite" pa se vratile.. Wink
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Вто Сеп 01 2015, 00:29

А бе ... шо да ти кажам ...ретро/револуционери ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Вто Сеп 01 2015, 00:43

Колку ли само гордо изговараа


ВРАЌАЊЕ НАЗАД НЕМА и точка!!!

ама сепак ..до фотељите било ...
...уствари ..секогаш е така ....
... другоно е мижи асан да ти баам ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 40 Previous  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот