Македонска политика - општо

Страна 1 of 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Next

Go down

Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Сре Jул 15 2015, 23:22

Гнаси....

на ова се плука навистина и се вели помен да му нема

гнаси

http://www.burevesnik.org/mk/2011-07-09-13-25-27/item/425-kirci-kirov-nasata-tajna-sluzba-go-sozdade-vmro-dpmne.html

со се оси и волој и кингој и бетоној абре таман сте колективно за ѕидче по пој на конкретниот.

Конкретен, кој прво?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Сре Jул 15 2015, 23:32

ех Чучулига, Чучулига ...на основа на вакви наивчини како тебе е и  измислена познатата синтагма: а магарињата летаат???
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Сре Jул 15 2015, 23:36

мњам мњам мњам

кој ги тркала препредедните.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Чет Jул 16 2015, 00:08

Почнува распадот


Потпретседателот на СДСМ Ванчо Узунов се откажа од Заев: Си поднесе оставка

Како што Канал 5 неофицијално дознава, потпретседателот на СДСМ Ванчо Узунов пред почетокот на вчерашаната седница на централниот одбор  на СДСМ си поднел неотповиклива оставка. 
Ова е резултат на растечкото незадоволство од работењето на Заев и останатото раководство и лажната еуфорија и неостварените ветувања на Заев. Како и резултат од отвореното незадоволство од договорот и условите на кои се согласи Заев.

http://www.press24.mk/potpretsedatelot-na-sdsm-vancho-uzunov-se-otkazha-od-zaev-si-podnese-ostavka

http://kanal5.com.mk/vesti_detail.asp?ID=74301

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Чет Jул 16 2015, 10:14

Насловот се кажува ... нема потреба од коментарЗаев се убедува самиот или другите дека го добил тоа што го барал?!

http://vecer.mk/Makedonija/zaev-se-ubaduva-samiot-ili-drugite-deka-go-dobil-toa-shto-go-baral

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Чет Jул 16 2015, 10:31

..зајко заев е одран и посолен , само се чека на готвачот-специјалист за зајачки чомлек... Wink
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Пет Jул 17 2015, 23:45

Хипокризијата на сдсм_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Вто Jул 21 2015, 20:28

Многу ми е смешен е овај "до смрт" војвода, ама баш

Тачи: Договорот е само рамка,треба да се договорат многу работи


Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Сре Jул 22 2015, 16:39


Узунов потврди- оставката е завршена работа, СДСМ остана без економски тим

zar imaa ekonomski tim dosega....?
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Сре Jул 22 2015, 18:40

...добро де Узунов им беше ЃОА-ТИМ, сеа го немат ни него.... Wink
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Чет Jул 23 2015, 22:38


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Чет Jул 23 2015, 22:40

RIP....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Чет Jул 23 2015, 23:34

.......Ние бевме принудени да го браниме нашето достоинство и ги извадивме оружјата за да ги заплашиме.....
..а бе овие или се будали или курињата им се многу мали...што би рекле на југот...Но пошто се ептен уфилмани и се понашаат ко ликови на турски серии , мора да се кретени. Познато е дека таквите серии се напраени само за луѓе без мозок.
А некои се дефинитивно такви....: жуте чизме и бели "шешири" , а из паса по пиштољче вири.... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Пет Jул 24 2015, 00:26

gospodin "carapa" alias "komandant sjhiponja"

kriminalec, "veteran" od Lipkovo, Matejce, Slupcane.. vo sustina siten kriminalec koj se promovira vo 2001 vo pokrupna "zverka" i prodolzi so istata zivotna opredelba..
..normalno, se dodeka mu zdosadi od zivotot, pa go zastrelaa..
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Пет Jул 24 2015, 19:12

Да се потсетиме .... видеото е кома ...


Дежа ви - Години наназад СДСМ еуфорично најавува победа,ги губи изборите и вината не ја бара кај себе

http://www.alfa.mk/News.aspx?ID=96968#.VbJxfUWafTc

Стварно ... што не е у ред со тие луѓе?
... комлетно изгубен контакт со реалноста...  Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Нед Jул 26 2015, 10:52

Aj јас пак да си прашам: знај некој шо се случва во албанскиот политички табор?

http://www.plusinfo.mk/vest/34617/pocina-ranetiot-zamenik-direktor-na-ujp

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Нед Jул 26 2015, 10:56

чучулига напиша:Aj јас пак да си прашам: знај некој шо се случва во албанскиот политички табор?

http://www.plusinfo.mk/vest/34617/pocina-ranetiot-zamenik-direktor-na-ujp
Борба за чорба.... Cool
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Нед Jул 26 2015, 10:58

Покрај очигледното мислев

Smile Smile Smile

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Нед Jул 26 2015, 11:16

чучулига напиша:Покрај очигледното мислев

Smile Smile Smile
...нема друго кај шипатаресите.... Wink
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Чет Jул 30 2015, 23:32

Тајна вечера ....
.. е сега ...не ги броев апостолите ....... и овие ли имаат доблест да бараат нешто ... комедија од партии двајца без тројца ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Пет Jул 31 2015, 09:21

king напиша:Тајна вечера ....
.. е сега ...не ги броев апостолите ....... и овие ли имаат доблест да бараат нешто ... комедија од партии двајца без тројца ....
...амбиција на самобендисан човек е голема работа...да ги бивало , ќе бидеа , вака само до даска се брукаат..
...на страна теоријата на VOL за големата организираност на Вмро, власта во Македонија може да ја земе и музички квартет, ако има добра соодветна композиција и знае да свири, што само покажува колку овие не ги бива.....и не само нив. Wink
Замисли една политичка ABBA што би напраила...во ситуацијава на ич здрава понуда.
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Пет Jул 31 2015, 16:36

concrete напиша:
...на страна теоријата на VOL за големата организираност на Вмро, власта во Македонија може да ја земе и музички квартет, ако има добра соодветна композиција и знае да свири, што само покажува колку овие не ги бива.....и не само нив. Wink
Замисли една политичка ABBA што би напраила...во ситуацијава на ич здрава понуда.
izgleda ne si me razbral, za teorijava...
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Пон Aвг 03 2015, 22:51

хихихи ... Ивончето покажува канџи ...

http://vecer.mk/Makedonija/ova-se-sorosoidite-od-podzemjeto-koi-baraat-vlast-bez-izbori

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Вто Aвг 04 2015, 16:34

king напиша:хихихи ... Ивончето покажува канџи ...

http://vecer.mk/Makedonija/ova-se-sorosoidite-od-podzemjeto-koi-baraat-vlast-bez-izbori

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

то оти: "мечка во пештера"; м?

Туку друго.... абе кинг, женава од тебе го зеде то: "власт без избори"; или?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот