Македонска политика - општо

Страна 4 of 35 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 19 ... 35  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Вто Сеп 01 2015, 00:45

im zavrsija odmorite , pa se potrosija lugjeto, ke im treba solidnata pratenjacka plata, ne se mutavi..

treba piper za ajvar da se kupue, a onie strajkacine sto gi m'knea pred vlada, da strajkuele , da im go pecat , ljupat, , varat ajvarot...

_________________
https://i.stack.imgur.com/KpOtd.gif
avatar
VOL

Posts : 14191
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Вто Сеп 01 2015, 00:47

еј, народот нема пари за ајвар.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 12925
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Вто Сеп 01 2015, 00:49

VOL напиша:im zavrsija odmorite , pa se potrosija lugjeto, ke im treba solidnata pratenjacka plata, ne se mutavi..

treba piper za ajvar da se kupue, a onie strajkacine sto gi m'knea pred vlada, da strajkuele , da im go pecat , ljupat, , varat ajvarot...
Ај па ти ..пипер ....

2000 евреи за ден изнајмуење вила спукуваа... ти па за пипер праиш муабет ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 8955
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Вто Сеп 01 2015, 00:49

imaat "Lesi se vraca kuci" prateNJacite Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
narodot im, ke im pece I lupi..
zar sekjerinska da ti ljupi piperki..

_________________
https://i.stack.imgur.com/KpOtd.gif
avatar
VOL

Posts : 14191
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Вто Сеп 01 2015, 00:54

а имате дрва?

а пиперки?

А јавно да се разбериме за недостатокот на огренвно дрво можи?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 12925
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Вто Сеп 01 2015, 00:54

muabetot e za prateNJacite a ne za narodot, aman, citaj I razberi o pisue...

_________________
https://i.stack.imgur.com/KpOtd.gif
avatar
VOL

Posts : 14191
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Вто Сеп 01 2015, 00:57

ме заболе за пратениците...

шо има за народот бре

дрва? пиперки?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 12925
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Вто Сеп 01 2015, 00:58

ne be, pecat na sonceva energija
a piper nikad ne falel..

_________________
https://i.stack.imgur.com/KpOtd.gif
avatar
VOL

Posts : 14191
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Вто Сеп 01 2015, 00:59

ти немаш срце за својот народ.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 12925
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Вто Сеп 01 2015, 01:10

ne be, ti imas Laughing Laughing Laughing

_________________
https://i.stack.imgur.com/KpOtd.gif
avatar
VOL

Posts : 14191
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Вто Сеп 01 2015, 01:15

јееј... чунки ти биди среќен!!!!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 12925
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Вто Сеп 01 2015, 01:17

daj usrekji me ziti dzukeli??

_________________
https://i.stack.imgur.com/KpOtd.gif
avatar
VOL

Posts : 14191
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Вто Сеп 01 2015, 01:20

па ништо, најверојатно ќе ти умрам сега и овде. И то е то нема драма.

Чао пријатно.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 12925
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Вто Сеп 01 2015, 01:22

nema "mene da mi umres" sega ovde, ako ti se crkinja, odi najdi si mesto, nemoj sea lesevi tuka da sees,
a za usrekjuvanje, mene ne mi treba crkavica ko tebe bre,
donesi ja Viki , I racunaj-usrekjen.
so ke praime, nasa rabota, I ja sit, I ti na broj...

_________________
https://i.stack.imgur.com/KpOtd.gif
avatar
VOL

Posts : 14191
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Вто Сеп 01 2015, 01:25

чучулига напиша:ти немаш срце за својот народ.
А што мислиш .... дали калифот уместо калифот ..има срце за својот народ?

..луѓено лани џабе измрзнаа па летово изгореа на сонцено .. а тие пак само рикверц па рикверц ... Very Happy Very Happy

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 8955
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Вто Сеп 01 2015, 01:27

стварно си педер... онде кај шо мене жива ќе ме гореа.....

еми то е.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 12925
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Вто Сеп 01 2015, 01:28

na kogo be ti peder?!
peder po doma baraj si go, ebati kvicaloto,


Последната промена е направена од VOL на Вто Сеп 01 2015, 01:36. Мислењето е променето 2 пати.

_________________
https://i.stack.imgur.com/KpOtd.gif
avatar
VOL

Posts : 14191
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Вто Сеп 01 2015, 01:29

king напиша:
чучулига напиша:ти немаш срце за својот народ.
А што мислиш .... дали калифот уместо калифот ..има срце за својот народ?

..луѓено лани џабе измрзнаа па летово изгореа на сонцено .. а тие пак само рикверц па рикверц ... Very Happy Very Happy
навистина?

па, шо знам, ова се некои поинакви луѓе.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 12925
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Вто Сеп 01 2015, 16:18

хи хи хи


Груевски: Време е опозицијата да си ја заработи платата

http://telma.com.mk/vesti/gruevski-vreme-e-opozicijata-da-si-ja-zaraboti-platata

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 8955
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Вто Сеп 01 2015, 20:21

Многу иритантно

Кривичниот суд уважил разговори од бомбите да не бидат доказ за злоупотреби за плацевите на Водно


(ВИДЕО) Бомбата за провизија на Мијалков од Изрелците кривичниот суд решил да биде изземена од судски процес


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 12925
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Вто Сеп 01 2015, 21:17

чучулига напиша:Многу иритантно

Кривичниот суд уважил разговори од бомбите да не бидат доказ за злоупотреби за плацевите на Водно
(ВИДЕО) Бомбата за провизија на Мијалков од Изрелците кривичниот суд решил да биде изземена од судски процес


Сосем нормално ...
... кој ѓавол го тераше зајакот јавно да објавува „докази“ , врши експертиза, вештачење, суди и пресудува ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 8955
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by ribar on Сре Сеп 02 2015, 23:49

http://www.plusinfo.mk/vest/38556/spasovski-gruevski-nema-da-gi-izbegne-obvrskite-od-dogovorot

му се тресат мадињата на пастирот

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Сре Сеп 02 2015, 23:52

si gi ladi on  negde u voda, , mu se tresele, kako ne be..

_________________
https://i.stack.imgur.com/KpOtd.gif
avatar
VOL

Posts : 14191
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Чет Сеп 03 2015, 00:57

VOL напиша:si gi ladi on  negde u voda, , mu se tresele, kako ne be..
Што напишав  во врска со начинот на кој дискутираат Very Happy Very Happy

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 8955
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Чет Сеп 03 2015, 01:04

VOL напиша:si gi ladi on  negde u voda, , mu se tresele, kako ne be..
Незнам што толку се крстат во тој обвинител?
... ко да ќе е некое си ново божество ...
... или најверојатно замајаваат јавност ....
..туку интересно ќе биде ако најпрво ги зачеша зајкото и гувернерот во најава на НБМ ... Вице ... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 8955
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 35 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 19 ... 35  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот