Мигранти или?!?

Страна 22 of 22 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22

Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by VOL on Нед Апр 10 2016, 14:26

fuk.
ajt sega pak nanovo,neli.
"nezavisni" medium, nevladini organizasjon, duseBriznici em ostali.
ne mi e jasno, ovie na primer, usaid I soros..
ako vekje tolku se zasekirale za demoNkratijata vo svetov, zasto direKno -tie ne dojda da doletaat kako supermeni, I da gi resat site problem vo nekoj si upizdumaterinustan, megju koi , najverojatno-spored niv, I nie spagjame.. I da si gi ostvarat nivnite humani em demoNkratski nameri.. a tie -namesto akcija, so se veli nivna ruka desnica da zaigra, sponzoriraat domaKJi da laat mesto niv.
neli e apsurd?
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by чучулига on Нед Апр 10 2016, 14:37

не смеат директно мислам.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by VOL on Нед Апр 10 2016, 14:46

ou jea.
2001 ne smeeja , ama gi vadea od aracinovo so avtobusi.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by чучулига on Пон Апр 11 2016, 15:13

http://www.libertas.mk/grchkiot-ambasador-vo-Makedonija-so-demarsh-poradi-sluchuvanata-vo-idomeni/

демарш бе... ц ц ц

баш ме интересира каков ќе биди одговорот на ова.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by чучулига on Пон Апр 11 2016, 17:27


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by concrete on Пон Апр 11 2016, 17:46

..што се буниш , у иста тиква дуваат и џукелите од сдсм , а ин онаа гица од Гевгелија.. Што кажа тоа симпатично насмеано прасенце околу Македонија пред некое време , нешто околу имањето-немањето нешто???..нешто што го има-нема судството, па Уставниот суд...па Собранието итн...може можеш да ме потсетиш??? , а грците од одма го залапаа  тој сорос производ... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by чучулига on Пон Апр 11 2016, 17:51

Не се бунам, кај гледаш такво нешто?

Јасно, директно и од одма на дотичниот му дадов насока за правец на движење.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by king on Вто Апр 12 2016, 08:59

Сорос гнидите пак лажеле


Македонските полицајци не употребиле гумени куршуми во судирот со мигрантите!


.... па и да употребиле, сосем е легално .... Македонија се штити себеси ...

.... кога може американците, под изговор дека ја бранат Америка, да фрлаат илјадници тони бомби кај ќе им текне по светот ... некој овде прави проблем (кои патем не се употребени) за гумени куршуми ... т.е. употреба на несмртоносна сила ...


... абе, абеее ....  кога неколку илјадна хорда (што е различно од поединечно илегално влегување) ти навалува насила да ти влезе во државата (чин на агресија) ... гнидите од сорос ти замераат зошто со кафе не си ги пречекал ... море нек се гонат упм, ако треба и вистински куршуми би се употребиле во одбрана на суверенитетот на државата ...

... а однесувањето на јужноциганија е далеку од добрососедски односи (на кои тие инсистираат, така бар се правдаат во ЕУ и НАТО за блокадата што ни ја прават) ... тие мигрантите свесно ги користат за предизвикување криза и дестабилизација на  Македонија ... во што овдека издашно им помагаат разни нво-а и загрижени поборници за човечки права (како на пример онаа климактеричната  калаштура) ...

Зар има овде уште некој на кој не му е јасно дека јужноциганија одамна води активна и агресивна специјална војна против Македонија .... или пак таквите во својата манијачка желба за дочепување до власт се водат по ..колку полошо за Македонија толку подобро за нив

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by чучулига on Вто Апр 12 2016, 16:32I love you I love you I love you I love you I love you

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by concrete on Вто Апр 12 2016, 19:07

....хммм,,, храбро момче..... им кажуе на ова имигрантиве дека...., ако треба и ќе умре за Македонија???.
Нешто не ми е јасно.., дал на овој јуноша, тогаш кога требало..му кажале дека суштината не е тој да умре за Македонија, нас не има толку малку да тоа е едноставно недопустив луксуз, туку дека треба да ги натера нејзините непријатели да умрат за неа.. Тоа една работа , а сосема па друга е дали тие зад жицата ни се нас непријатели , или тоа се оние кои вака или онака ги довеле во таа глупава ситуација , ги хушкаат и ги наведуваат на она што го прават.......
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by VOL on Вто Апр 12 2016, 19:13

prvo, zad zica e, aj da recam, zad drzavna granica..duri I povnatre.
vtoro, ne e vo nikakva opasnost za da "gine"
nepotrebno se izletal , sto fajde ako gi provocira, da dobie dozd od kamenja?
sto e poentata na migranive da im kazes deka ke si umrel za drzavata?
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by concrete on Сре Апр 13 2016, 11:23

..читам сабајлево у вчерашен Дневник некаква изјава на некој полицаец како при пробивање на ограда од страна на мигрантиве и утрчуење на буљук жени и деца , како прв бран, фатиле и двајца батки со америкнски пасоши.... Ги прашле , од каде бе тие овде , а овие невино им одговориле дека се изгубиле.
"И ние им покажавме каде треба да се вратат" .... кажуе полицаецов.
А јас си останав во дилема:
1. Весникот Дневник безочно лаже.
2. Полицаецот т.е. неговите претпоставени по чии инструкции работи...не праат будали....
3. Ние сме будали....
Фатил американски инструктор со спуштени гаќи и го пуштил???
Неверојатен имбецилизам, освен ако тие со американските пасоши не биле златни рипки па му изполниле некоја апсолутно неодољива желба...по три пута.
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by king on Сре Апр 13 2016, 12:36

Па нека ЕУ  и понатаму си продолжи со зимскиот сон ....
.... ај ваљда ќе им текне дека во целава калакурница со „мигрантите“ се баш тие .... ЕУ е на листата за отстрел на америте...
... чудна работа ..америте ги пеплосуваат а арапине пукаат бомби по ЕУ наместо у САД.... нешто не штима?!?

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by king on Сре Апр 13 2016, 12:42

И најново

http://telma.com.mk/vesti/nova-tenzija-na-idomeni

... изгледа на мигрантите нема да им дојде памет пред некои од нив да настрадаат ...

.... а бугаристанците си го решија проблемот .... локални селски полиции ги ловат и млатат ко глувци

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by king on Нед Апр 17 2016, 23:23

http://24vesti.mk/kodzias-Makedonija-upotrebi-nesoodvetni-sredstva-kon-begalcite

... пичка ли ти материна јужноциганска ... вие  најдовте  гомна да јадете,...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by VOL on Нед Апр 17 2016, 23:43

concrete напиша:..читам сабајлево у вчерашен Дневник некаква изјава на некој полицаец како при пробивање на ограда од страна на мигрантиве и утрчуење на буљук жени и деца , како прв бран, фатиле и двајца батки со америкнски пасоши.... Ги прашле , од каде бе тие овде , а овие невино им одговориле дека се изгубиле.
"И ние им покажавме каде треба да се вратат" .... кажуе полицаецов.
А јас си останав во дилема:
1. Весникот Дневник безочно лаже.
2. Полицаецот т.е. неговите претпоставени по чии инструкции работи...не праат будали....
3. Ние сме будали....
Фатил американски инструктор со спуштени гаќи и го пуштил???
Неверојатен имбецилизам, освен ако тие со американските пасоши не биле златни рипки па му изполниле некоја апсолутно неодољива желба...по три пута.

dnevnik ne laze.
nasekade gi ima
krvta amerigovnarska da im ebam
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by concrete on Пон Апр 18 2016, 10:52

точно VOL, но не го враќаш назад туку оди во зандана, а после нека америчкиот амбасадор оди да баци рука за да го пуштат....говното..
..вака ќорак ко увек...
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by VOL on Вто Мај 10 2016, 22:52

Evropa se "brani" na Moin, D.Kapija,Paljurci...o gospode boze.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by concrete on Вто Мај 10 2016, 23:08

VOL напиша:Evropa se "brani" na Moin, D.Kapija,Paljurci...o gospode boze.
..кој тоа ..јеботе благи бог????
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by VOL on Сре Мај 11 2016, 08:19

temata, konkrit , naslovot...
migranti, stranski policii..
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by concrete on Вто Јун 28 2016, 09:24

....мигранти се трупаат во Грција...почнува да личи на Англија пред искрцувањето во Нормандија.....
Сега за сега изгледа дека плажите: Богоројца, Сехово, Моин...се мирни и без сомнителни активности...
Но на грција и на нејзините англо-американски сојузници не може да им се верува....... Cool
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by VOL on Вто Јун 28 2016, 23:27

ke im skisne za brzo vreme, zesko e , ima da kvicat za senka, I voda .bas da vidime kolku ke izdrzat na zestinive
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by VOL on Вто Aвг 02 2016, 20:22

da tibam vesta da tibam!
ВНИМАВАЈТЕ АКО ПАТУВАТЕ: Низ Белград шетаат мигранти заразени со маларија


http://telegraf.mk/aktuelno/region/ns-newsarticle-migranti-so-malarija.nspx

e bravo, ja otkrivte amerika..

...pa OD KADE bre dosle tie sugi zarazeni, vo Belgrad, ako ne preku Makedonija?!?!?!
alooou!?
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by concrete on Вто Aвг 02 2016, 20:49

VOL напиша:da tibam vesta da tibam!
ВНИМАВАЈТЕ АКО ПАТУВАТЕ: Низ Белград шетаат мигранти заразени со маларија


http://telegraf.mk/aktuelno/region/ns-newsarticle-migranti-so-malarija.nspxe bravo, ja otkrivte amerika..

...pa OD KADE bre dosle tie sugi zarazeni, vo Belgrad, ako ne preku Makedonija?!?!?!
alooou!?
...нуллл проблемо, ние сме пелцовани Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 22 of 22 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот