Мигранти или?!?

Страна 21 of 22 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22  Next

Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by king on Вто Мар 15 2016, 20:59

А бе глеј колку ратоборен народ се збрал пред уставен .... нек им ги сснат на мигрантите .... бар ќе се издуваат .... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by VOL on Вто Мар 15 2016, 22:30

dengubenje.
koj narod- obete strani odrabotuvaat rutinska zadaca.
narodot e doma, glea turski serii, I se meraci na se ili nisto na Lila, proverue sportska na internet...


Последната промена е направена од VOL на Сре Мар 16 2016, 06:04. Мислењето е променето 1 пати
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by king on Сре Мар 16 2016, 00:29

Некој добро се опарил ..... а после ние сме лошите

http://www.dnevnik.mk/default.asp?ItemID=580DF2B75F80014DB87BE2CB32DD9378

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by VOL on Сре Мар 16 2016, 07:24

http://www.utrinski.mk/default.asp?ItemID=B41246C0EB86784FBC411CE4CFD4C62F
ocigledno e deka ovie nevladinive , rabotat za nekoja "vlada".
ima dokazi za nivnite nelegalni aktivnosti,pocnuvajki od organizacija, finansiranje, izigravanje turisticki vodic za nelegalni aktivnosti-sverc so migranti I eden kup prekrsocni I krivicni dela,
ako evropa veli "soprete gi" i "kontrolirajte gi" a ovie "nevladini" i protiv taa nivna evropa rabotat, togas ne znam dali treba da se trosi energija tolku na migrantive, kaj Moin, koi se pokazaa nenasilni,a bogami i dobro izmrcvareni od vremeto i vodata...ili kon "nevladinite" koi gi bockaat da naebat.
i domasni a bogami treba da se reagira i za tie, grckite nevladini.
ete mu material i na Popovski i na Ivanov, pa so dokazi- nega im gi slapnat na evropjanive bo Brisel da vidat koj i sto raboti ovde dolu.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by concrete on Сре Мар 16 2016, 09:36

...ги боли патка VOL, тоа ти доаѓа како на Папата римски да одиш да му кажуваш како тоа бискупите му се педофили невидени....
Треба друга метода на наша граница.., да отидат да трчаат со нив , меѓу нив " мигранти "  у друксери и арафат марами околу фаца кои со неприметни боксери и хебли ќе ги праат партал новинарите и невладините у гужвата..., да мама не може да ги препознае..и тоа систематски да го прават за да почнат да се сомневаат џукеливе дека тоа е божји прст.. Но кој тоа , оние цица-мацине од македонци, деца цвеча??? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by кнез on Сре Мар 16 2016, 11:07

Нема ништо од тоа.Освен апели соопштенија покани изјави интервјуа,нема да има ништо конкретно.

кнез

Posts : 665
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by king on Сре Мар 16 2016, 21:56

Упссс ....

http://infomax.mk/wp/?p=51595

... и тука ли сдсм замешал прсти ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by concrete on Сре Мар 16 2016, 22:36

king напиша:Упссс ....

http://infomax.mk/wp/?p=51595

... и тука ли сдсм замешал прсти ...
ух јеботе благи бог... дершвабенвидашајземахе... Shocked
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by king on Чет Мар 17 2016, 23:11

Што било тоа денес .... некој си нво-а барале рушење на жичаната ограда на границата .... !?!
да не чавки им го испиле мозокот?

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by чучулига on Чет Мар 17 2016, 23:19

king напиша:Што било тоа денес .... некој си нво-а барале рушење на жичаната ограда на границата .... !?!
да не чавки им го испиле мозокот?
Да бе, и јас то го чув...

мора да се чавки во прашање!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by VOL on Пет Мар 18 2016, 05:38

tocno e.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by VOL on Пет Мар 18 2016, 05:47

- Младинска организација „Мугра"
- Здружение Студентска организација ИЗЛЕЗ Скопје
- „Анима Мунди“ здружение за заштита на животни
- „Глас за животните“, здружение за заштита на животни од Велес
- „Animal World", здружение за заштита на животни од Струга
- „Ејнџелкетс“, прифатилиште за мачки Скопје
- „ХЕРА“ - Асоцијација за здравствена едукација и истражување
- Здужение на граѓани за промоција на женската активност Тиииит! Инк. - Скопје
- ХОПС - Опции за здрав живот Скопје
-„Чист Охрид“, неформална еколошка организација од Охрид
-„Легис“, асоцијација за промоција и одржување на културни и спиритуални вредности
-„Плоштад Слобода“ - Скопје, Здружение за уметност, теорија и активизам
- „Субверзивен Фронт“, Здружение за критички пристап кон родот и сексуалноста, Застапување за ЛГБТИ права / Advocacy for LGBTI rights
- Коалиција „Сексуални и здравствени права на маргинализираните заеднициЛГБТИ
- Активистите од „Автономниот Културно Социјален Центар“
- Работна група „Солидарност за мобилност“ на Левичарското движење „Солидарност“
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by VOL on Пет Мар 18 2016, 05:53

a eve gi na listata na SOROS  vo Makedonija...
http://soros.mk/mk/Home/Page?catID=28

Невладини организации
 ........
 .................

 Здружение на граѓани за поддршка на маргинализирани групи РОМСКИ РЕСУРСЕН ЦЕНТАР Скопје
 
..............
Коалиција „Сексуални и здравствени права на маргинализираните заедници“
.........
 Форум - Центар за стратегиски истражувања и документација
Х.E.Р.А. - Асоцијација за здравствена едукација и истражување 
......
ХОПС - Опции за здрав живот Скопје
 .........
......
www.plusinfo.mk    Laughing Laughing Laughing
www.portalb.mk
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by VOL on Пет Мар 18 2016, 06:14

http://kurir.mk/Makedonija/vesti/istite-levichari-i-nvo-i-vo-grtsija-gi-sozdavaat-problemite-so-migrantite/

http://sitel.com.mk/nevladini-organizacii-baraat-od-drzhavata-da-ja-otstrani-ogradata-i-da-gi-primi-begalcite

http://novatv.mk/index.php?navig=8&cat=2&vest=27912

http://kanal5.com.mk/vesti_detail.asp?ID=92878

-------------------------------------------------------------------------


tie baraat:
Тие потенцираат дека јавно го креваат својот глас и велат НЕ! на оградата од бодликава жица.

- Доколку оградата опстои, заштитата на луѓето на кои им е потребна ќе се смета за нелегална. Илјадници луѓе ќе останат заглавени на границите, и во отсуство на легални патеки, сѐ почесто ќе посегнуваат по опасни и нелегални алтернативи, што ќе предизвика уште смртни случаи. Бараме оградата да се сруши! Бараме да се прекине со сегрегациски и дискриминаторски практики кои незаконски ги спречуваат луѓето заглавени на границите да бараат азил по безбеден пат

---------------------------------------------------------------------------

barate, da NELEGALNI  aktivnosti.
vodite kon KRIMINAL.
AKO ima nekoj NORMALEN  preostanat vo ovaa drzava
treba da pokrene KRIVICNA  prijava protiv ovie potpisnici.


1. I da ne e NASA  odluka a sigurno ne e samo nasa
ovie potpisnici na ova baranje TREBA  da svatat deka toa e ZASTITA  koja ne ja barame samo nie tuku I site onie EU clenki koi ispratile svoi predstavnici-policajci da  se cuvaat I reguliraat preminite, I preminuvacite!

2. barem vo ovoj segment  DA SE ISPOCITUVA  Ustavot, a toa e zacuvuvanje na teritorijalniot integritet, narodot vo ovaa drzava I nejzinite granici. MORA  da se svati deka NIE NE SME  EU ili NATO!

3. AKO ovie zaludeni barateli mislat taka kako sto napisale togas definitivno zasluzuvaat krivicna: baraat anarhija!
imame OBVRSKA  da vrsime KONTROLA  na preminuvacite, zatoa sto
a/ lazni pasosi
b/ ubaceni teroristi
c/ barani kriminalci
d/ sverc so deca, droga,oruzje, istoriski artefakti, vrednosti ukradeni,i slicno?
... treba li uste da nabrojuvam?
a apeliranjeto na "el dorado" bez kontrola, znaci da se bara sprotivnoto od site zakoni...I nasi I megjunarodni

dali IMA nekoj NORMALEN  VO OVIE "ORGANIZACII"
da , VOOPSTO  razmisli
sto znaci ZBOROT  LEGALEN-NELEGALEN????
nelegalno znaci
- nezakonski, nedozvolivo , kaznivo!!!


TRIVIJALIZIRANJE na zakonite na Ustavot, na Megjunarodnoto pravo znaci deka site ovie "organizacii" odrabotuvaat TUGJI interesi, se nadvor od UMOT, se vodat prema nerealni, SEBICNI, SUBJEKTIVNI potrebi,so namerna ili nenamerna cel da mu se nasteti na naselenieto na Republika Makedonija, vklucuvajki I niv samite, na imotot na gragjanite, na se' sto moze da se najde na "udar" na
-nekontrolirano odnesuvanje , dvizenje, na migrantive dolz patekata koja ke ja odberat, po svoj izbor?
- zaposednuvanje na vikendici, kukji, objekti I nivno ruiniranje , na PRIVATEN imot na gragjanite na Republika Makedonija
- ide leto, sto ako nivnoto NEKONTROLIRANO odnesuvanje pridonese za predizvikuvanje pozari, za unistuvanje na posevi, krazbi, ubistva-siluvanja??

ama, za tie REALNI opasnosti ovie zdruzenija za zastita na pederi, lezbejki, macki, kucki, lapanje muvi I primanje na zeleni dolari vo gazovite, NEMAAT odgovornost, nitu pak ke se potresat da pomognat pri sanacija, spasuvanje..

ne se zamaraat ako na primer, se vnesat opasni materii, zarazni bolesti, ili da vlezat pogolemi grupi teroristi...

za toa treba nie ostanatite da se sekirame, da vodime red , vklucuvajki I za clenovite na ovie pederolezbejski zdruzenija..
a oni da secat ograda.....
eh, mojata cudesna za zal poamerikancena zemja Makedonija..................................................................................................................................................................................
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by VOL on Пет Мар 18 2016, 06:46

..


I sega ke si go postavam prasanjeto( prasanjata, ili pak edno vo razviena forma Wink  ) , samiot na sebe..ne mora ni odgovor da si dadam, neli..
-zarem ne trebase zdruzenieto za macki, nekoe si ejndzel-ket ( go ima vo spisokon) da se sekira za-mackite?cudno, kako nivnite interesi eskalirale kako "pod komanda" vo daden moment, vo oblast kako na primer, miniranje na obidite na makedonskata drzava da ja zacuva svojata granica od nelegalni aktivnosti?
ne gledam zagrozeni macki vo slucajov.osven ako migrantite ne siluvaat macki domasni, pa da se pobunat, ama tie im idat vo prilog...?!?
-zarem ne treba onie zdruzenija, za zastita na zivotni, da se fokusiraat na aktivnostite koi si gi deklarirale vo svoite statuti..? ova nesto kako prosiruvanje na aktovnosta?
mozebi ke treba i da se preimenuvaat, ili pak dosega igraa "skrien zmej, kleklnat tiger" Wink nacekaa "prilika" da se promoviraat vo oblast kade sto duri i najliberalnite  opoziciski partii se vozdrzani,
 zatoa sto, za drzavata se raboti
a izjavi, potpisi, pisma, apeli, aktivnosti od vakov kalibar se "naivno"-namenski, i -pred se politicki a ne nameneti za zacuvuvanje na mackiniot fond i pravata na zivotinjite?
- dali toa, ocajnite soros-banditi,gi vklucuvaat site nivni sponzorusi /znam deka e vo Milenkov stil, ama dobro e da se postavi prasanjeto neli?/
zamaskirani kako zdruzenija za lapanje muvi, zastita na pederi I kucinja, macki i slicni zivotinji,
t.e go pritiskaat dugmeto " sega-LAJ!!" od dvete strani na granicata...? a vo korist samo na ednata-grcija???
pa ovie "zdruzenija" od duvaci na magla ja simnuvaat maskata I preminuvaat vo "akcija"?

----------------------------------------------------------------
od koga toa zdruzenija za pederi, macki I kucinja, se zanimavaat so nadvoresna politika I diplomatija I vnatresna politika na edna drzava..?
moze da razmilsuvaat. toa ne e zabraneto.


ama imavme primer na - naveduvanje, nosenje , prenesuvanje na nelegalni preminuvaci na nelegalni premini, potpomognati od "nevladini" zdruzenija.


istata ideja, istite aktivnosti.. istiot "gazda"...


posle ke se cudat, zasto ima "reakcii" na nivnite "protesti" im stegaat "kontra".
sega ni fali uste "dezurnive" kontraprotestiraci, da organiziraat anti-zdruzenie za cuvanje na macki, anti-anima mundi, anti-ekosko zdruzenie I slicni zaebancii.
lud do lud.malku ni e politickive partii posebno ovie do vlasta,sto na sekoj protest mavaat kontra-pa gleame Jerry Springer show i slicni komedii, pa uste i ova ni fali sega.


zatoa sto, ima lugje koi ne mislat kako niv.
a tie "nevladini" po se izgleda I ne mislat deka ima drugi lugje osven niv, I ne se svesni deka tie lugje se vsusnost pogolemiot del od narodot.


nema potreba od odgovor.
neka se samo utopiski prasanja, slobodno razmisluvanje.
dovolni se samo -prasanjata..
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by concrete on Пет Мар 18 2016, 09:22

VOL  глобалистичките свињи, читај врхушките од волстрит , оние со резиденција на Крф..се во очаен грч за да го спасат она што може да се спаси...на крај да не завршат во салами, кобасици и слично.
Ко пацови у ќуше им остание само да лаат...

avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by чучулига on Пет Мар 18 2016, 10:52

VOL

скроз ти се валидни прашањата.

Би сакала новинарите да обратат внимание и некој да ги праша Енјџлкетс на пр. за нивната еволуција и кај се наоѓат во приказната... ако и сакат да вдомат мигрантски мачки и за тие такви мачки пасош треба бе!!!

Абе... МРШ ТАМУ!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by concrete on Пет Мар 18 2016, 16:14

...на југот ништо ново..,  мигрантите чекаат да умрат во калта на рововите кај Сехово..или ќе се прегрупираат за нов продор на север преку Кајмакчалан со германска и холандска невладина логистика???...   Cool
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by VOL on Вто Мар 29 2016, 20:11

sto se desava, so policijava, najavuvaat po vestive nekakvi policiski akcii I na sever, za nekakvi sverceri so migranti?
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by king on Чет Мар 31 2016, 23:40

Гледав она снимките од Идомени во јужноциганија ... тоа мигрантите ама ги подбраа цајканине со камења ....

...абе исил така да го замаваа со камења ни И не ќе останеше ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by VOL on Пет Апр 01 2016, 00:21

Aleksandar, koga se zagnal po Darij, gi nasol samo negovite cuvari-garda, koi go ubile Darij, I mu se ponudile na Aleksandar, ozareni I srekni mu soopstile deka tie go ubile Darij, I ete , mu go onadile begalecot-imperator, demek, kako znak na poniznost I iznenadna-lojalnost prema-makedonecot.
Aleksandar koga videl deka gardata na Darij si go ubila carot, naredil na makedonskite vojnici da gi pogubat darievite bodigardi- tie zbuneti uplaseni presale zosto, neli ete go ubule neprijatelot na Aleksnadar.
gi ubil zatoa sto ne pokazale lojalnost i hrabrost da go zastitat svojot car, tuku podmolnost , prevrtlivost, predavtsvo.
takvi, nikomu ne mu davaat dobar signal, neli, na prvata "krivina" I sledniot "gazda" bi go resile..

komu bi mu koristele vakvi "emigranti" ? karakter mizerija,
I sto treba da bidat ovie,vo evropa? lojalni gragjani, posveteni rabotnici..sto?
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by Прч on Пет Апр 01 2016, 15:05

Не ги мешај лончињата. Оние на Дариј се од Иран; пред да ја имаат среќата да ги згази македонска војска, долги векови биле под сириско ропство. Дигнале глава дури подоцна, откога сириското царство почнало да се занимава со прогон на Евреите.

Овие денешниве имаат да палќаат долгови уште од Набукодоносор.
avatar
Прч

Posts : 220
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by concrete on Пет Апр 01 2016, 20:05

Прч напиша:Не ги мешај лончињата. Оние на Дариј се од Иран; пред да ја имаат среќата да ги згази македонска војска, долги векови биле под сириско ропство. Дигнале глава дури подоцна, откога сириското царство почнало да се занимава со прогон на Евреите.

Овие денешниве имаат да палќаат долгови уште од Набукодоносор.
Прч, постојано заборавам да те прашам..како познавач на проблемот...: кои евреи се вистинските евреи т.е   genuine илити  true што би се рекло... Cool
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by VOL on Пет Апр 01 2016, 21:18

Se misli na hazarite....
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by чучулига on Нед Апр 10 2016, 14:11

http://plusinfo.mk/vest/65759/tenzicno-na-juznata-granica-migranti-se-obiduvaat-da-vlezat-vo-Makedonija-video

е добро, оние шо фрлат камења како си мислат да бидат пуштени на наша територија м?

Повредени тројца полицајци

http://plusinfo.mk/vest/65763/trojca-policajci-se-povredeni-tenziite-na-kamenot-59-se-ushte-traat

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 21 of 22 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот