Мигранти или?!?

Страна 20 of 22 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22  Next

Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by concrete on Вто Мар 01 2016, 14:12

..треба да се побара нов закон за пост претседателски апанажи.. Некои , за кои народ ќе собере еве 100.000 потписи, кога ќе им помине мандатот треба да бидат вратени  таму од каде дошле за да до пензија си продолжат со секојдневниот им  живот. Ни апанажи, ни станови ни ништо. Не па на нивни жена или деца. Некои не заслужуваат ни да бидат спомињани... Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by VOL on Вто Мар 01 2016, 17:17

@king, scenariovo ti e skapo, ke ne isposti ko drzava Smile

strujata e skapa, gorivo ke arcime, ke treba na tender da birame firma so rovokopaci, itn itn..

..da im gi pustime brakjata po -boja na koza,da gi sacekuvaat , kako koj skokne ograda- uste ne padnat na nasa teritorija- pagja komanda"cigani-juriiis!!" kao u pesnana "kalasnjikov" od Bregovic
I uste nepadnat, da go opeljesat, po gakji samo da go ostaat.
I toa da vidat ovie od zad ograda so se slucue, a brigadi bacinela, spremni za odbranuenje na nasata teritorija od natrapnici, so se veli- ima da "branat" do posleden evrocent, do posleden saat, patiki, samii I marami, ranci, mobilni, vrekji za spienje, jakni, farmerki..
..more I sisinjata plasticni da im gi opljackaat-za reciklaza, I toa makazite metalni- za u otpad,!!
...
na ogradana da osamnat tabli so predupreduvanje "oprez-pas ujeda"
"vnimanie, temnokozite gusari ke ve opeljesat zq 29 sekundi!"
pa da gi vidime dali ke kvicat I molat po dzandarive za spas ili ke bacaat kamenja na niv Twisted Evil
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by king on Пет Мар 04 2016, 15:58

Ѓорѓе .... предлага воздушен десант со мигрантите врз ЕУ.... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by concrete on Пет Мар 04 2016, 16:18

king напиша:Ѓорѓе .... предлага воздушен десант со мигрантите врз ЕУ.... Twisted Evil Twisted Evil
...како замишља???..ќе дуе од тоа неговите балоони, па на секој мигрант ќе му врзе по десет и кога ќе дувне југ , ќе ги пушти да летнат ..у јато на север???
...,а ќе пушта ли и по една патка на секои 1000 мигранти да ги води по курсот норд-прави????

avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by VOL on Пет Мар 04 2016, 16:49

So dzinovski catal..
..Pa koj do kaj mu e pisano ..prema tezinata Smile
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by concrete on Пет Мар 04 2016, 17:00

VOL напиша:So dzinovski catal..
..Pa koj do kaj mu e pisano ..prema tezinata Smile
хммм, у таа комбинација пара10 меѓу рогови ќе им скрати муки без да се злопатат по облаци....со ист резултат... Wink
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by чучулига on Саб Мар 05 2016, 22:52

http://www.libertas.mk/грција-испратила-протестна-нота-до-ма/

испратилаааааа.... и шо....

да му се свирни исто така немо и небитно назаааааад....

ако јас се прашвам, така би било... или така некако.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by king on Нед Мар 06 2016, 02:11

Да се врати со назнака ... непозната адреса

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by king on Сре Мар 09 2016, 10:54


Орбан: Ако го одобрам миграцискиот план, ќе ме обесат на уличен столб во Будимпешта


Упсссс ....ете им уште една јужноциганија во ЕУ ... но за разлика од јужноциганија неговото инаетење е со добри намери а не лечење на некакви си историски комлекси и покривање на геноцидна и асимилаторска политика од минатото ..

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by king on Нед Мар 13 2016, 12:36

http://www.mkd.mk/Makedonija/politika/zoshto-ivanov-bil-tolku-besen

Последната реченица во написот!

пази мајката ...на разни „хуманитарни и невладини“ организации ....
... се е јасно ... не треба превод на разбирлив јазик....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by concrete on Нед Мар 13 2016, 13:29

ех, џоле, џоле...палиш ко аран трактор...на бутање..., кај беше уште одма да вриснеш  кога ЕУ/НАТО грција не пунеше ко прилепски ширден со бегалци???  ......кога разноразните нво наши и белосветски, јадеа бурек и пиеја ладна вода??  праеше појачала Президент?????.... сеа веќе ошо воз , му ја гледаме црвената опашка....
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by concrete on Пон Мар 14 2016, 10:45

avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by чучулига on Пон Мар 14 2016, 20:30


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by king on Пон Мар 14 2016, 23:17

concrete напиша:ех, џоле, џоле...палиш ко аран трактор...на бутање..., кај беше уште одма да вриснеш  кога ЕУ/НАТО грција не пунеше ко прилепски ширден со бегалци???  ......кога разноразните нво наши и белосветски, јадеа бурек и пиеја ладна вода??  праеше појачала Президент?????.... сеа веќе ошо воз , му ја гледаме црвената опашка....
По ова денешново ... од јучноциганска страна намерното насочување и спроведување на мигрантското стадо во општа навалица на нашата територија ....

http://www.mkd.mk/Makedonija/politika/grchki-humanitarci-organiziraa-marsh-na-begalcite-kon-Makedonija-grchkite

времето на Џоле брзо му истекува ...
.... час побрзо треба да сфати дека е дојдено времето за радикални мерки кон таканаречените мигранти....
... идејата ти со оние глупи дрон-митралези и не ти е така лоша а нема да биде лошо и минирањето на пограничниот појас ... а и локалното население треба да добие отворена ловна сезона....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by VOL on Пон Мар 14 2016, 23:26

koja lakrdija

.. "lulkata na demoNkratijata" .. pekolniot gaz...hell...ass..
patetika... clenka na EU i Nato.
koi ciganista upickumater.
pa oni u stvari prakjaat pozdrav do nivnite brakja gore, srbistancite .
nisto ne treba da se napravi= samo na vagoni,avioni, kamioni- I juris- na tabanovce, neka gi rinat so lopati, zadnja posta-pekolen gaz.
ebati drzavata skapana grcka ebati.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by VOL on Пон Мар 14 2016, 23:34

ciganarija grcka - ete im ja evropa mamicata nivna, posle domasnive KURVI se cudat sto Ivanov skoro so ne poludel - nervozen im bil na intevju, more trebalo COOL da bide, ic muva da ne go lazi, sto pratat govnorcive -SE- da preprati vo maticnata  mu majcinata mu, na germanskiot novinar so prael intervju em ocenil deka nervozen bil....
....
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by king on Пон Мар 14 2016, 23:38

VOL напиша:ciganarija grcka - ete im ja evropa mamicata nivna, posle domasnive KURVI se cudat sto Ivanov skoro so ne poludel - nervozen im bil na intevju, more trebalo COOL da bide, ic muva da ne go lazi, sto pratat govnorcive -SE- da preprati vo maticnata  mu majcinata mu, na germanskiot novinar so prael intervju em ocenil deka nervozen bil....
....
Ќе бидат и они нервозни, море излезени од кожа кога овие „мигрантиве“ по улици ќе им ебат се живо ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by VOL on Пон Мар 14 2016, 23:44

kaj se sega soros govnata mamicata nivna - koga kvicea deka "premnogu policajci bile , zosto novi konkursi, ama Gruevski si prael licna garda, ama policajcite site partiski bile.."
Gruevski ne e vekje premier
policijata e prepolovena po granici,vojskata seriozno angazirana.
lugje nedostasuvaat, barem za smeni...preoptereteni vo , I onaka nestabilna domasna situacija, so ovie "kumanovskive nastani" , "anti-krst demonstracii"..
mnogu policija I vojska sme imale... mozda nula-ic  da ima najvekje vi odgovara, pa da ne pretvorite za grcki klozet, eu-deponija, da ne raspadnete I ponudite kako toilet papir.

a., mozda sega pak, "Gruevski stoi zad krizava, I on gi void licno migrantite od grcka strana prema nas" ili mozda"ova seto e negovo scenario, I samo sorosoidite mozat da ja spasat drzavava samo da se docepat na vlast", a?
cudno kako ne izleze nekoj tikvar, nekoj crpnat- crpki na gazot da mu niknat-so teorii na zagovor, kako za za se' dosega..?
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by king on Вто Мар 15 2016, 00:03

Тие изроди сега скокаат од радост ....
... да скокаат на мигрантски....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by VOL on Вто Мар 15 2016, 06:51

Македонските сили започнаа да ги враќаат мигрантите кои влегоа од Грција
http://telma.com.mk/vesti/makedonskite-sili-zapochnaa-da-gi-vrakjaat-migrantite-koi-vlegoa-od-grcija
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by VOL on Вто Мар 15 2016, 07:14

ajdee, puni budzet so kaznii Laughing Laughing Laughing

14.03.2016, 21:00
ФОТО: Приведени 30-тина странски новинари кои ја преминаа границата со бегалците
http://www.utrinski.mk/default.asp?ItemID=D9C58FF25DFCB948ACC3294CBBF04874

a, da preobleceme dzandari vo beli mecki, da plasat migranti, I da tancuvaat sred migrantski kampovi oro da ograat belive "mecki" , ima da privlecat paznja ihaaa..
racinaj 30x 500 evra - taman ednodneven trosok za odrzavanje I hrana I voda I gorivo za dzandari I vojska dole so cuvaat granica.

so belive dzandari pardon mecki, moz ke nagrnat 300 novinari em novinarki, opaaa, 300 komada po 500 evra- pa ke moze I elektricna ograda da montirame! plus smetki za struja u toa ogradata za 3 meseci unapred da si playtime, leto ide ej, ke idat uste ovie grckive turisti. Laughing Laughing Laughing
samo napred, novinari! biznis mora da tece
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by concrete on Вто Мар 15 2016, 08:43

...се заебаате а, а кога ќе почнат да ви се маткаат по маало , да ви силуат што ќе стигнат до ниво на кози и мачки ..тогаш ќе ве слушам...
...само  кртечници на автоматски стативи и фрлачи на гранати ко онаа зад која се обрука брат љубе...и ништо друго. Кога е мирно фрлаш малку негасена вар за дезинфекција.
Има да биде ко руком однето...ова бељава од европска манџа...
кога не прават вакви-такви-онакви..дај бар да биднеме... Evil or Very Mad
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by king on Вто Мар 15 2016, 12:43

VOL напиша:ajdee, puni budzet so kaznii Laughing Laughing Laughing

14.03.2016, 21:00
ФОТО: Приведени 30-тина странски новинари кои ја преминаа границата со бегалците
http://www.utrinski.mk/default.asp?ItemID=D9C58FF25DFCB948ACC3294CBBF04874

a, da preobleceme dzandari vo beli mecki, da plasat migranti, I da tancuvaat sred migrantski kampovi oro da ograat belive "mecki" , ima da privlecat paznja ihaaa..
racinaj 30x 500 evra - taman ednodneven trosok za odrzavanje I hrana I voda I gorivo za dzandari I vojska dole so cuvaat granica.

so belive dzandari pardon mecki, moz ke nagrnat 300 novinari em novinarki, opaaa, 300 komada po 500 evra- pa ke moze I elektricna ograda da montirame! plus smetki za struja u toa ogradata za 3 meseci unapred da si playtime, leto ide ej, ke idat uste ovie grckive turisti. Laughing Laughing Laughing
samo napred, novinari! biznis mora da tece
Тоа не се новинари, тоа се подбуцнувачи (подпомогнати од јужноциганските власти кои не штедат на ништо со цел да не дестабилизираат, а овде на сите треба да ни биде јасно дека јужноциганија е непријателска земја и води еден вид прљава војна) на неконвекционална агресија врз Македонија, се тоа, како што сега е модерно во светот, треба да добие статус на терорист и постапи како што се постапува.

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by king on Вто Мар 15 2016, 14:42

http://www.mkd.mk/Makedonija/politika/vecherva-kje-zasedava-sovetot-za-bezbednost

..абе што има да заседава и бесендичи ... потребни се радикални одлуки и дејства ...одма и веднаш ... додека ѓаволот не ја однел шегата

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by concrete on Вто Мар 15 2016, 20:52

Џоле има остатна илити последна шанса да влезе у Македонска историја или да си остане загливарче какво глумеше цело време...
Вечерва му е мајката , утре е веќе друг ден....,а вечерва ќе биде минато-свршено.... Cool
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 20 of 22 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот