Техничка влада

Страна 4 of 22 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 13 ... 22  Next

Go down

Re: Техничка влада

Пишување by lebed on Пон Мар 30 2015, 23:51

Nema ni da go prasaat nego,samo ke mu ja soopstat odlukata

lebed

Posts : 5
Join date : 2015-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by VOL on Пон Мар 30 2015, 23:52

lebed напиша:Nema ni da go prasaat nego,samo ke mu ja soopstat odlukata
a-a sigurno, Laughing
avatar
VOL

Posts : 15391
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by чучулига on Пон Мар 30 2015, 23:56

VOL напиша:a-a sigurno, Laughing

Баш сакав да напишам дека знам жени на кои колена им се тресат чим го видат... се сомневам дека би си го нарушил то..... ради политички шпекулации па Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by lebed on Вто Мар 31 2015, 00:03

Stom taka vie velite taka neka bide...i za zenite i za politickite spekulacii..me interesira concretniot sto ke kaze

lebed

Posts : 5
Join date : 2015-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by VOL on Вто Мар 31 2015, 00:03

lebed напиша:Stom taka vie velite taka neka bide...i za zenite i za politickite spekulacii..me interesira concretniot sto ke kaze
ijaa..
pa nas ne ne' igras?
avatar
VOL

Posts : 15391
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by king on Вто Мар 31 2015, 00:05

Конкретниот ќе ти каже ... дека секое спомнување на техничка влада ... е ... булазнење!

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9393
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by king on Вто Мар 31 2015, 00:06

..и нечии ... влажни соништа

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9393
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by lebed on Вто Мар 31 2015, 00:10

So vlazni sonista  on go gradi sopstveniot imidj....a za ovaa rabota sigurno ima stafff

lebed

Posts : 5
Join date : 2015-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by чучулига on Вто Мар 31 2015, 00:10

lebed напиша:Stom taka vie velite taka neka bide...i za zenite i za politickite spekulacii..me interesira concretniot sto ke kaze

Како шо... босонога во кујна со кутлача, трудна... и то децата да му се муват низ нозе...

сигурно така ќе кажи.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by VOL on Вто Мар 31 2015, 00:13

lebed напиша:So vlazni sonista  on go gradi sopstveniot imidj....a za ovaa rabota sigurno ima stafff
labude, so ti tekna za Mukaetov, zivti hulahopki..beli...?
avatar
VOL

Posts : 15391
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by concrete on Вто Мар 31 2015, 00:44

Лабуде, чудна логика имаш. Во Македонија има политичка криза само во болните сдсм-соросоидни умови и нормално нашите непријатели кои упорно бараат начин како да не избришат од листата на живите народи со своја држава. Многу е просто и само некој кој е изгубен во вселената без чувство за свое може да се лепи на таа слатка лента за муви. Изгледа напраиле и полепливи со капацитет за лабуди... Very Happy Very Happy
Тоа што една квислиншка толпа... која се преставува како опозиција само на основа на несовршениот изборен систем во Македонија кој допушта и проверени неспособни битанги со педигре да се напишат на изборни листи, а во нормални земји би била одамна заборавена банда која го заебала својот народ и држава , барем три пати досега...хистерично урла и бара да и се донесе власт на тацна,  никаде не се вика ..политичка криза.
Не навлегувам во тоа колку е успешна или неуспешна Грујовата влада и владение, ама факт е дека последователно неколку пати добива на избори. Објаснувањето дека се вакви и онакви не пие вода и е смешно оправдување за некои упорни губитници.
Затоа нема трте-мрте, истата може да се смени само на истиот начин како у што дошла...НА ИЗБОРИ кога им е време. Секоја друга заебанција е заебанција на Македонија , а не на Грујо и друштво.
Мукаетов???  се надевам дека врана мозок не му испила...мислам сепак не е тој нешто ко направи-сам инстант генерал кој единствената шанса во својот живот ја гледа во глумењето кловн наоколу, најчесто во паркот на Жената или пред МРТВ.... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by king on Вто Мар 31 2015, 01:03

Мислиш дека шизофреничните сдсм-оФци ќе те разберат ...

..а бе со нив треба ... ко негувателките  со размазените дечиња во предшколските установи


Последната промена е направена од king на Вто Мар 31 2015, 01:04. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9393
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by VOL on Вто Мар 31 2015, 01:04

a.
so so niv... so im se prai?
avatar
VOL

Posts : 15391
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by lebed on Вто Мар 31 2015, 09:30

concrete напиша:Лабуде, чудна логика имаш. Во Македонија има политичка криза само во болните сдсм-соросоидни умови и нормално нашите непријатели кои упорно бараат начин како да не избришат од листата на живите народи со своја држава. Многу е просто и само некој кој е изгубен во вселената без чувство за свое може да се лепи на таа слатка лента за муви. Изгледа напраиле и полепливи со капацитет за лабуди... Very Happy Very Happy
Тоа што една квислиншка толпа... која се преставува како опозиција само на основа на несовршениот изборен систем во Македонија кој допушта и проверени неспособни битанги со педигре да се напишат на изборни листи, а во нормални земји би била одамна заборавена банда која го заебала својот народ и држава , барем три пати досега...хистерично урла и бара да и се донесе власт на тацна,  никаде не се вика ..политичка криза.
Не навлегувам во тоа колку е успешна или неуспешна Грујовата влада и владение, ама факт е дека последователно неколку пати добива на избори. Објаснувањето дека се вакви и онакви не пие вода и е смешно оправдување за некои упорни губитници.
Затоа нема трте-мрте, истата може да се смени само на истиот начин како у што дошла...НА ИЗБОРИ кога им е време. Секоја друга заебанција е заебанција на Македонија , а не на Грујо и друштво.
Мукаетов???  се надевам дека врана мозок не му испила...мислам сепак не е тој нешто ко направи-сам инстант генерал кој единствената шанса во својот живот ја гледа во глумењето кловн наоколу, најчесто во паркот на Жената или пред МРТВ.... Very Happy Very Happy Very Happy
Evolucija ludskog roda nije za tebe...znaev be prijatel deka vaka ke pusues,samo ova mi lici kako onaa ruskata aluzija za nikolaj nikolaevic i petar petrovic....za moskovskata lutrija i peterburska pravda..elem,da ja ostavime i lentata i mikserite...a za zivko nit vrani nit kokoski,kako sto pisav samo ke mu ja soopstat odlukata.
Edinstven nacin da ostanat na vlast uste 8 godini kako sto planiraat e ova,ima vo mkd uste za plackanje ti samiot znaes Very Happy ,i najvaznoto vo prikaznata e toa sto ke si skrojat ovoj pat i nivna opozicija koja nema da bega od sobranie...ti teknue

lebed

Posts : 5
Join date : 2015-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by concrete on Вто Мар 31 2015, 12:23

lebed напиша:Evolucija ludskog roda nije za tebe...znaev be prijatel deka vaka ke pusues,samo ova mi lici kako onaa ruskata aluzija za nikolaj nikolaevic i petar petrovic....za moskovskata lutrija i peterburska pravda..elem,da ja ostavime i lentata i mikserite...a za zivko nit vrani nit kokoski,kako sto pisav samo ke mu ja soopstat odlukata.
Edinstven nacin da ostanat na vlast uste 8 godini kako sto planiraat e ova,ima vo mkd uste za plackanje ti samiot znaes Very Happy ,i najvaznoto vo prikaznata e toa sto ke si skrojat ovoj pat i nivna opozicija koja nema da bega od sobranie...ti teknue
..хммм  у денешно време Лебеде, не може никој да планира ни 6 месеци, а не па 8 години остануење на власт. А на Македонија  ич не и требе премиер кој СЕ ЗНАЕ НАЈДОБРО, туку таков кој знае КОЈ ЗНАЕ НАЈДОБРО..небитно за што гласал приватно.
Кога веќе спомна Николаевичи-Петровичи веројатно ја знаеш и онаа француската, мислам дека ја спомнав овде: Дофенот кога ќе го крунисаат, ако мисли дека додека е крал се ќе среди во Франција.....тој е будала.... Wink
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by VOL on Вто Мар 31 2015, 13:01

Francuska...ruska...ima i edna od Gjorce Petrov izreka , maalska veli "posle eba'anje nema kaenje"
avatar
VOL

Posts : 15391
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by ribar on Вто Мар 31 2015, 13:48

http://www.dokaz.mk/utrovo-vo-kontejneri-za-smet-vo-kriva-palanka-pronajdeni-se-golem-broj-na-frleni-lichni-karti-i-doverlivi-materijali/

ХАХА веќе ништо неможат да скријат ,се стеснува кругот ,нема да имат потреба ни од техничка влада, или ке потпишит капитулација ТИРАНИНОТ или ке завршит како Романецот.

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by concrete on Вто Мар 31 2015, 18:11

ribar напиша:http://www.dokaz.mk/utrovo-vo-kontejneri-za-smet-vo-kriva-palanka-pronajdeni-se-golem-broj-na-frleni-lichni-karti-i-doverlivi-materijali/

ХАХА веќе ништо неможат да скријат ,се стеснува кругот ,нема да имат потреба ни од техничка влада, или ке потпишит капитулација ТИРАНИНОТ или ке завршит како Романецот.
...неверојатно, ако се до толку будали како ти посакуваш да бидат треба да завршат со главите на кол пред Собрание... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
...ама и покрај силните рибарски мантри не се.
Ќе завршат кога ние ќе кажеме дека и нив и нас ни е доста од нивното владение....Smile   .., а соросоиди за такво нешто немаат народен мандат... Cool
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by Centarec on Вто Мар 31 2015, 18:44

кој ке им ги набие главите на кол? абе ајде : ))бц влакно не му фали, на овие некој нешто ке им набивал.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by concrete on Вто Мар 31 2015, 19:56

Centarec напиша:кој ке им ги набие главите на кол? абе ајде : ))бц влакно не му фали, на овие некој нешто ке им набивал.
...ааааа..ни мртов коњ не пува, ама понекогаш растура.., па по  аналогија може да се очекува дека и Македонскиот народ................................. Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by ribar on Вто Мар 31 2015, 20:20

concrete напиша:
ribar напиша:http://www.dokaz.mk/utrovo-vo-kontejneri-za-smet-vo-kriva-palanka-pronajdeni-se-golem-broj-na-frleni-lichni-karti-i-doverlivi-materijali/

ХАХА веќе ништо неможат да скријат ,се стеснува кругот ,нема да имат потреба ни од техничка влада, или ке потпишит капитулација ТИРАНИНОТ или ке завршит како Романецот.
...неверојатно, ако се до толку будали како ти посакуваш да бидат треба да завршат со главите на кол пред Собрание... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
...ама и покрај силните рибарски мантри не се.
Ќе завршат кога ние ќе кажеме дека и нив и нас ни е доста од нивното владение....Smile   .., а соросоиди за такво нешто немаат народен мандат... Cool
Знаеш која е предноста на ВМРО-вските јагненциња???...поглупи се од тоа другите партиски , полесно ги праат манџа..............ЕУ
...дефинитивно не можеш да процесираш со тоа јагнастото мозоче дека има некои кои КУР ГИ БОЛИ ЗА ПАРТИЈА..?

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by king on Вто Мар 31 2015, 20:23

Се некако си мислев дека рибарите се мирни сталожени луѓе ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9393
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by ribar on Вто Мар 31 2015, 20:26

king напиша:Се некако си мислев дека рибарите се мирни сталожени луѓе ...
Да точно е ,после паѓање на Третиот Рајх немат да има потреба од многу  политика по форумите .

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by king on Вто Мар 31 2015, 20:29

Третиот рајх е паднат на 09.05.1945

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9393
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by ribar on Вто Мар 31 2015, 22:36


ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 22 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 13 ... 22  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот