ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Техничка влада

+10
jambo
чучулига
king
ribar
кнез
punter ohrid
lebed
Прч
VOL
Centarec
14 posters

Страна 13 of 22 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 17 ... 22  Next

Go down

Техничка влада - Page 13 Empty Re: Техничка влада

Пишување by concrete Чет Jул 30 2015, 10:07

-остај го Прч-от ...ЈАС сум бе кошеристот овде и антисемитистот, ко секој нормален од Бога даден ас-евреин.. Тој е фин човек, опасно едуциран ( и логика, математичка посебно ) и ми се чини голем љубител на историјата како учителка на животот. Еднаш без веза се закачивте околу НАТО.   Знае Прч-от ептен добро дека НАТО  во 1913 година не постоел,  но постоеле истите "НАТО"  кралства и тогаш како и сега , кога ни ја кроеле и ни ја кројат капата..
А јуриши на лесната коњица, иако се величенствени како мотив за  романи и салонски муабети уз индиски чај, сепак се најголемото можно срање за оние кои се качени на коњите.....и кобилите, нормално Wink
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 13 Empty Re: Техничка влада

Пишување by VOL Чет Jул 30 2015, 16:42

concrete напиша:-остај го Прч-от ...ЈАС сум бе кошеристот овде и антисемитистот, ко секој нормален од Бога даден ас-евреин.. Тој е фин човек, опасно едуциран ( и логика, математичка посебно ) и ми се чини голем љубител на историјата како учителка на животот. Еднаш без веза се закачивте околу НАТО.   Знае Прч-от ептен добро дека НАТО  во 1913 година не постоел,  но постоеле истите "НАТО"  кралства и тогаш како и сега , кога ни ја кроеле и ни ја кројат капата..
А јуриши на лесната коњица, иако се величенствени како мотив за  романи и салонски муабети уз индиски чај, сепак се најголемото можно срање за оние кои се качени на коњите.....и кобилите, нормално Wink
e..pa cekaj sea, ili si kosherist ili si antisemitist, Cool
tuku......muabetot....?
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 13 Empty Re: Техничка влада

Пишување by concrete Чет Jул 30 2015, 19:12

VOL напиша:
concrete напиша:-остај го Прч-от ...ЈАС сум бе кошеристот овде и антисемитистот, ко секој нормален од Бога даден ас-евреин.. Тој е фин човек, опасно едуциран ( и логика, математичка посебно ) и ми се чини голем љубител на историјата како учителка на животот. Еднаш без веза се закачивте околу НАТО.   Знае Прч-от ептен добро дека НАТО  во 1913 година не постоел,  но постоеле истите "НАТО"  кралства и тогаш како и сега , кога ни ја кроеле и ни ја кројат капата..
А јуриши на лесната коњица, иако се величенствени како мотив за  романи и салонски муабети уз индиски чај, сепак се најголемото можно срање за оние кои се качени на коњите.....и кобилите, нормално Wink
e..pa cekaj sea, ili si kosherist ili si antisemitist, Cool
tuku......muabetot....?
... Shocked
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 13 Empty Re: Техничка влада

Пишување by VOL Чет Jул 30 2015, 21:40

nebitno...
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 13 Empty Re: Техничка влада

Пишување by jambo Нед Aвг 16 2015, 19:24

Kaj ste be dmne pudlici??????/Uste li onoj retardiran ciganin vi gi pere mozocite???kako sto citam uste.....aj uste malku pa ce odi vo zatvor
za ukradeni nasi pari.....I placevi na vodno......so se kumot bracata I site ministry...toa ce bide najgolemo zatvoranje u prdekana do sega
....se drzite kako musketarite na Dima samo do koga????????????

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 13 Empty Re: Техничка влада

Пишување by VOL Нед Aвг 16 2015, 22:56

uau.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 13 Empty Re: Техничка влада

Пишување by king Нед Aвг 16 2015, 23:35

jambo напиша:Kaj ste be dmne pudlici??????/Uste li onoj retardiran ciganin vi gi pere mozocite???kako sto citam uste.....aj uste malku pa ce odi vo zatvor
za ukradeni nasi pari.....I placevi na vodno......so se kumot bracata I site ministry...toa ce bide najgolemo zatvoranje u prdekana do sega
....se drzite kako musketarite na Dima samo do koga????????????
Ауууууу .... некој голта прашина по прдеканите во Афганистан а некој

http://republika.mk/?p=467920

...гледам супер се снашла во „диктатурава“ .....
... а тек кога ќе не ослободат од „режимот“ ... е хе хе ...  ќе и биде ....

... ако не грешам ... од сликите се гледа дека чамецот е италијански дизајн .... од оние со шест нули во цената ...

... а како само гордо и виси јужноциганското знаменце ... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 13 Empty Re: Техничка влада

Пишување by concrete Пон Aвг 17 2015, 12:03

.. ај сеа Кинг не шири и ти лажги, не е нивна туку на скопско Командитно Дрруштво со акции ( македонски патент) , а купена е со траен налог по кредитно писмо на основа на гаранција до банката дадена од шурата на сопругот на тетката од Шеќерната,  преку посредник пренесена е во Регистерот на Кајмански острови како имот на компанија со таен мнозински сопственик.Тоа што е под грчко знаме само затоа што сега таму плови....због одмор на блажената... Wink
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 13 Empty Re: Техничка влада

Пишување by concrete Пон Aвг 17 2015, 12:10

jambo напиша:Kaj ste be dmne pudlici??????/Uste li onoj retardiran ciganin vi gi pere mozocite???kako sto citam uste.....aj uste malku pa ce odi vo zatvor
za ukradeni nasi pari.....I placevi na vodno......so se kumot bracata I site ministry...toa ce bide najgolemo zatvoranje u prdekana do sega
....se drzite kako musketarite na Dima samo do koga????????????
Џамболаја  жив си??? драго ми е..купи батка прње што побргу можеш и бегај навака , да не ти летне глаа ко на детено од Врпоље....Немој тука да продааш басма дека сите фундаментални не се исти змии у пазува... Wink
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 13 Empty Re: Техничка влада

Пишување by jambo Пон Aвг 17 2015, 12:21

za mene uste odamna site se isti...I ovie izbeglici kaj nas..arno ne ti mislat I se toa treba po skraten ppat  samo koj da me slusa

Mercedes od 600 000 evra ,naocari od 60 000 evra,placevi na vodno 17   000 000 evra,avtopati 25 000 000 evra, pa Secerinska e malo bebe vo odnos na ciganot ako se dokaze deka jahtata e nejzina
a ne kako zeni na cesma vrekate na nesto nedokazano ili toa vie po navika pod komanda

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 13 Empty Re: Техничка влада

Пишување by king Пон Aвг 17 2015, 13:04

jambo напиша:za mene uste odamna site se isti...I ovie izbeglici kaj nas..arno ne ti mislat I se toa treba po skraten ppat  samo koj da me slusa

Mercedes od 600 000 evra ,naocari od 60 000 evra,placevi na vodno 17   000 000 evra,avtopati 25 000 000 evra, pa Secerinska e malo bebe vo odnos na ciganot ako se dokaze deka jahtata e nejzina
a ne kako zeni na cesma vrekate na nesto nedokazano ili toa vie po navika pod komanda
Мерцедесот е државен ... ако зајко има гоооооооооооолема среќа и тој ќе се вози во него...
... наочарите  и еврата ..ноторна лага ....
...плацевите и автопатите ... шпекулации и клевети ...
... значи невистини и ништо докажано ...

п.с.   што стана со братти?
        да не случајно извршил суицид поради онаа кобно невозвратена љубов од  ороспијана m.a.r.i.n.a. - p.l.i.m.  .... која патем даде на кого стигне а само него не го испоштува?
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 13 Empty Re: Техничка влада

Пишување by jambo Пон Aвг 17 2015, 13:20

Za Mercedesot nikoj ne znaese nisto dodeka ne se obelodeni
...sega bil kao drzaven..cesaj si qrot....za naocarite ima slika
u sekoja novina naocarite se so tolkav znak na Majbak oci ce ti istera
I  ti po navika pak ne vidis u stvari takva e naredbata da ne vidis
I sto vidis.....avtopatite- na Actor samiot sud mu ja zamrzna smetkata
koga se iznesoa milioni evra dnevno,Kinezita go izbrisaa sajtot preku noc I nikoj ne znae kolku pari e avtopatot od ohrid ...........
milionski sumi od nas za koi ne znaeme nisto a toa se nasi pari
...pronevera od nevideni razmeri za koja site ce odat vo zatvor
.......tebe pak ti naredile da ne vidis....ama narodot ne e slep pri oci

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 13 Empty Re: Техничка влада

Пишување by king Пон Aвг 17 2015, 16:27

муабетов ти е ...

..дрн, дрн јариња....

... а бе ... излезете од сдсм и сорос менталната матрица ...
... тоа што ќе го нашкрабаат геросопапуљас и остали од бандата му ... го прифаќате како да е од библија .... тоа ви се догми кои не подлежат на никакво преиспитување и проверка ...

.... погледни ги само ... ниеден од нив не е во Афганистанската прашина трбухом за крухом ... напротив, живеат ко бубрег во лој во „диктатурава“...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 13 Empty Re: Техничка влада

Пишување by jambo Пон Aвг 17 2015, 17:20

am tie ...dali narodot ne bega od MK...a tie kradat nsasi pari i ne se budali da odat kaj sto letat glavi....sega imaat druga taktika
stom gi otkrijat odma pravat kriza am i tuka gi naucija......lele kolku ciganot ima da gnjuri u kofa so onie patravi noze

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 13 Empty Re: Техничка влада

Пишување by jambo Пон Aвг 17 2015, 18:02

Техничка влада - Page 13 11874218_821246831329407_493535198_n
 aj so sreca stego zaposlile srpskoto kuche miletic so dizajnerska skola u 60 god u ELEM...a drugite ste gi izlazale deka nema da ima izbor....lazete li lazete...aj uste malku

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 13 Empty Re: Техничка влада

Пишување by concrete Вто Aвг 18 2015, 14:51

jambo напиша:Техничка влада - Page 13 11874218_821246831329407_493535198_n
 aj so sreca stego zaposlile srpskoto kuche miletic so dizajnerska skola u 60 god u ELEM...a drugite ste gi izlazale deka nema da ima izbor....lazete li lazete...aj uste malku
ЕЛЕМ е независна фирма и може да бира кого сака. Може и слонче со големи уши да избере, никој нема право да им се меша во тоа. Нека му се мисли избирачот кој преферира некаков излитен рајбован милетиќ  и газдата на ЕЛЕМ за тоа кој и како му влегуе у фирма, што па ние, па посебно ти-пун пара ко брод , да се саклдисуеме???? Wink
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 13 Empty Re: Техничка влада

Пишување by jambo Вто Aвг 18 2015, 15:30

ELEM e drzavna firma  a ne prvatna..elektrani na Makedonija
I  ima lugje so elektro fakulteti odnosno site samo dizajnerot nema I nego go primile.....kako vo Makedonija nema strucni kadri pa uvezuvame od srbija so snajderska skola.....ha..ha....ha...
vmunjarska rabota....a I poranesnata ministerka u aerodrom
bravo...nea ce ja stavime da go cisti wc-to I onaka ne se znae dali e masko ili zensko....

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 13 Empty Re: Техничка влада

Пишување by VOL Вто Aвг 18 2015, 15:33

mozes ti da I drzis casovi po cistenje nuznici, I onaka si "pilot na 'elikopter so ogromno iskustvo so borbeni 'elikopteri marka TOIFOR".
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 13 Empty Re: Техничка влада

Пишување by concrete Вто Aвг 18 2015, 16:01

VOL напиша:mozes ti da I drzis casovi po cistenje nuznici, I onaka si "pilot na 'elikopter so ogromno iskustvo so borbeni 'elikopteri marka TOIFOR".
...ова бе само пилот ко Џамбо може вака да вози еликотер. Побудала пилот и поглуп народ одамна не сум видел..., само провидението ги спаси од многу потепани.....
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 13 Empty Re: Техничка влада

Пишување by VOL Вто Aвг 18 2015, 16:08

eve mu go bre, go puni so gorivo pred let
Техничка влада - Page 13 1252294
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 13 Empty Re: Техничка влада

Пишување by jambo Вто Aвг 18 2015, 16:14

mozes ti da I drzis casovi po cistenje nuznici, I onaka si "pilot na 'elikopter so ogromno iskustvo so borbeni 'elikopteri marka TOIFOR".


Ne edu gomna goltar seljak...nemoj da lca zenami ...da mi ebes u golo ....kazuj na drugoga kao demekk preko sindikat kd si se prosetaja do Kumanovo I nastravi da jebes se po red..Care moj..

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 13 Empty Re: Техничка влада

Пишување by VOL Вто Aвг 18 2015, 16:21

Uup.. drugar.. oladi malce, be, da mu se snevidi, leto e, zesko, akni edno kapace pivo, ( caska mnogu ti e) sedi pod senka..  Smile
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 13 Empty Re: Техничка влада

Пишување by jambo Вто Aвг 18 2015, 16:25

kaza ti ne edu gomna...ja ne pusu malko sam.....GOLCHO

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 13 Empty Re: Техничка влада

Пишување by VOL Вто Aвг 18 2015, 16:28

umiri se bre, sedi madro.
nit se vodis nit se teras....ojss.. kjuukjsh.. malce
ja se zaebavam malce , ama so tebe nema razbiracka.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 13 Empty Re: Техничка влада

Пишување by concrete Вто Aвг 18 2015, 16:37

...може преведувач???? Shocked
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 13 Empty Re: Техничка влада

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 13 of 22 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 17 ... 22  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот