Техничка влада

Страна 5 of 22 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13 ... 22  Next

Go down

Re: Техничка влада

Пишување by Centarec on Вто Мар 31 2015, 22:39

овие ако у брзо време не соберат народ на некој митинг и да станат релевантни, ќе останат битни ко оставката на зиков.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by king on Вто Мар 31 2015, 23:35

Не би се изненадил ако утре ручаат во Софија ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by ribar on Вто Јун 02 2015, 08:49

Конкрете готови сте ,нели не сакавте техничка влада ,сега ги купувате педофилите за ПАСТИРОТ да биде  на чело на техничката влада.
http://www.dokaz.mk/han-zel-mito-od-poznat-makedonski-oligarh-sopstvenik-na-bolnitsa-za-da-go-podrzhuva-gruevski/

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by VOL on Вто Јун 02 2015, 09:59

"dokaz.mk.." aahahaha!
Dajboze od dokaz.mk da ne mrdnete vo razmisluvanjeto , ke ima za seir

tuku..toj bracniot par "dokazateli" kako ke reagira ako mu se objavi na primer edna "bomba" za posle da si dokazuvaat eden na drug "zasto!? i... Kolku pati ?!" posto "so kogo" ke se znae od start, Smile
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by concrete on Вто Јун 02 2015, 10:40

ribar напиша:Конкрете готови сте ,нели не сакавте техничка влада ,сега ги купувате педофилите за ПАСТИРОТ да биде  на чело на техничката влада.
http://www.dokaz.mk/han-zel-mito-od-poznat-makedonski-oligarh-sopstvenik-na-bolnitsa-za-da-go-podrzhuva-gruevski/
ribar-у бе.., се маткав во Струга неколку дена по работа , а ти исчезна, па морав сам на ручеци у Калишта.
Но ти очигледно си пасел некои бобинки кога вака уште бладаш... техничка влада , па техничка влада. Техничка влада би значела бе клену, ставање и заковување капак на ковчегот на Република Македонија ..дефинитивен. Тогаш џабе и востанија и војни и АСНОМ-и и Осамостојувања...тури му пепел. Ама ти и твоите... со вашите рибји и птичји мозоци тоа не го сваќате, туку до у пупак ги голтате сорос блинкерите.
Грујо, зајко итн.итн. се пичкин дим , мали таласања во целава наша палавурдија која секоја нормална земја  ги имала или има  во текот на своето консолидирање.
АМА ПРОЦЕДУРАТА Е БИТНА.
2001 не заебаа, сега..., ако не наместат со ваша помош и слабост на грујо на техничка влада, ќе ни го начукаат до балчак. После може ти и ќе цвилиш и ќе кубеш коса , ама ко те јебе..педофилистичарскиот и кошер курот ќе ти излага од уста при секое нејзино отварање...., а сигурно ќе ти текнуе тогаш од кај ти е влезен Cool
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by VOL on Вто Јун 02 2015, 16:20

Au beton.
Pa... Ti si...ti si... Magistriral !! Smile Smile Smile
Posle "ova" , ribava sama ke si popusi..
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by ribar on Вто Јун 02 2015, 16:23

concrete напиша:
ribar напиша:Конкрете готови сте ,нели не сакавте техничка влада ,сега ги купувате педофилите за ПАСТИРОТ да биде  на чело на техничката влада.
http://www.dokaz.mk/han-zel-mito-od-poznat-makedonski-oligarh-sopstvenik-na-bolnitsa-za-da-go-podrzhuva-gruevski/
ribar-у бе.., се маткав во Струга неколку дена по работа , а ти исчезна, па морав сам на ручеци у Калишта.
Но ти очигледно си пасел некои бобинки кога вака уште бладаш... техничка влада , па техничка влада. Техничка влада би значела бе клену, ставање и заковување капак на ковчегот на Република Македонија ..дефинитивен. Тогаш џабе и востанија и војни и АСНОМ-и и Осамостојувања...тури му пепел. Ама ти и твоите... со вашите рибји и птичји мозоци тоа не го сваќате, туку до у пупак ги голтате сорос блинкерите.
Грујо, зајко итн.итн. се пичкин дим , мали таласања во целава наша палавурдија која секоја нормална земја  ги имала или има  во текот на своето консолидирање.
АМА ПРОЦЕДУРАТА Е БИТНА.
2001 не заебаа, сега..., ако не наместат со ваша помош и слабост на грујо на техничка влада, ќе ни го начукаат до балчак. После може ти и ќе цвилиш и ќе кубеш коса , ама ко те јебе..педофилистичарскиот и кошер курот ќе ти излага од уста при секое нејзино отварање...., а сигурно ќе ти текнуе тогаш од кај ти е влезен Cool
Од сигурни извори ,Питер Фејт ти пристигна у градски парк да ја појачат екипата на Небањати  и Балисти против Зајко.Колку ве дупи сељакот од Муртино,а ти седиси у градски парк со кафенце и локумче- Аканес.

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by jambo on Вто Јун 02 2015, 19:00


jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by concrete on Вто Јун 02 2015, 19:15

...каква капа ќе стави господин зајко при враќање во Собранието на Република Македонија??? Наместо онаа со вообичаените две оклембасени зајачки, му предлагам таква пошарена и со три уши. Ѕвончињата се обавезителни , за да го најавуваат кога е во блиина, народ да не се кикоти гласно....
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by jambo on Вто Јун 02 2015, 19:22

ce mu se stavi kraj...ednas za sekogas...ce nema da vi
se cue glasot dolgo vreme...ce civkate samo..Very Happy

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by concrete on Вто Јун 02 2015, 19:26

jambo напиша:ce mu se stavi kraj...ednas za sekogas...ce nema da vi
se cue glasot dolgo vreme...ce civkate samo..Very Happy
...сеа нешто не ми е јасно господине Џамбо .., во Април 2016 вонредни избори или нешто грешам????
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by jambo on Вто Јун 02 2015, 19:32

concrete напиша:
...каква капа ќе стави господин зајко при враќање во Собранието на Република Македонија??? Наместо онаа со вообичаените две оклембасени зајачки, му предлагам таква пошарена и со три уши. Ѕвончињата се обавезителни , за да го најавуваат кога е во блиина, народ да не се кикоти гласно....

Jas koga rekov deka e uslov SDSMda see vrati vo sobranieto
vie ne me veruvavte i se smeevte........... SDSM se vraca
Uslov e ciganot da gi tregne jankulovska,mijalkov i janakievski
vie ne me veruvavte se smeevte..............ciganot gi trgna
deka ce ima izbori se smeevte.........ce ima izbori
se see odviva kako jas vi rekov, i na kraj ciganot ce ostane sam
gol pistol i ce odi vo prdekana

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by jambo on Вто Јун 02 2015, 19:35

Ne vo april tuku do april..moze i u oktomvri 2015

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by jambo on Вто Јун 02 2015, 19:45

Иако долг период премиерот Никола Груевски, ги одбиваше сите предлози на опозиција за надминување на политичката криза, сега, се чини, почнува да ги прифаќа, еден по еден.

Како што е познато, опозицијата предводена од СДСМ и Заев, во повеќе наврати потенцираше дека решение на кризата би биле предвремени избори, кои би се одржале за најмалку шест месеци, но кои нема да ги организира Груевски како премиер, туку преодна влада за чиј формат треба да се постигне договор.
Сепак, интересно е дека Груевски и ВМРО-ДПМНЕ во текот на целиот изминат период, од февруари кога почна кризата, децидно одбиваа предвремени избори, а уште помалку преодна влада која истите ќе ги организира. Иако преодната влада се уште не е договорена, сепак, Груевски денеска се согласил на предвремени избори, нешто што досега го одбиваше.

izvor:libertas.mk

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by concrete on Вто Јун 02 2015, 19:49

jambo напиша:Ne vo april tuku do april..moze i u oktomvri 2015
..па сеа господине Џамбо немојте да лижете кај што сте плукале. не ви личи посебно не како на пријател на шеици и калифи и човек кој летал со хеликоптер... Very Happy   Се викаше ГРУЈО ОДИ СИ ..., остај сеа незнам овој незнам оној услов...па посебно она муле јанакиевски никој не го ни спомнуваше , а СМ само со иницијали .. 
Ако е спомнат Април 2016 , рачунај дека е вржан у крпче. Остај ти аспирини од типот може ова, може Октомри ..итн...
А и боље за вас , да има време да смислите медицина која ќе овозможи ЧЕСНO, СО КОЛКУ ТОЛКУ ДИГНАТА ГЛАВА  ДА БИДЕТЕ ИСКОРЕНЕТИ од Македонското секојдневие. Во спротивно ќе морате и помочани и усрани....и без она.... СЛАВА ИМ.... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by king on Вто Јун 02 2015, 20:57

concrete напиша:
...каква капа ќе стави господин зајко при враќање во Собранието на Република Македонија??? Наместо онаа со вообичаените две оклембасени зајачки, му предлагам таква пошарена и со три уши. Ѕвончињата се обавезителни , за да го најавуваат кога е во блиина, народ да не се кикоти гласно....
Чекај, чекај ... тоа сдсм ... се враќа во собрание кое според нив е нелегитимно, се враќа меѓу колеги кои се таму како резултат на изборни фалсификати ...!!!!!!!!!!


...сега ќе го лижат она што го посраа ....
.... и како после да им веруваш?

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by VOL on Вто Јун 02 2015, 23:12

pa.. lizenjeto e partiski imperativ... Twisted Evil
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by punter ohrid on Сре Јун 03 2015, 03:09

Najinterrsno vo celava situacija e Toa sto vo narednite vontedni izbori vo April,Zajkov nema da bide covekot koj ke go vodi Sdsm.

punter ohrid

Posts : 95
Join date : 2014-05-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by jambo on Сре Јун 03 2015, 06:23

I ciganot rece nema tehnicka vlada sega ima tehnicka vlada
nema izbori sega ima izbori...se sto pluknal lize....abe vi rekov
ne laze samo koga spie........samo da vi kazam deka ce gi nema
siptarite od pustec........vladata ce ja izbira SDSM a ce  ja vodi
ciganot obezvlasten...jankulovska,janakievski i mijalkov ce
im bide odzemen politickiot imunitet i ce sednat na obvinitelska klupa
i togas ce go isporacaat ciganot za da ja spasat sopstvenata koza
ako se moze.....ce kazat se.....duri i koga bile mali od
koja  cicka piele mleko......se se odviva spored planot

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by jambo on Сре Јун 03 2015, 06:28Vidi go be kolku e smesen .......a  vie veruvate li veruvate:D:D:D

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by concrete on Сре Јун 03 2015, 08:26

jambo напиша:I ciganot rece nema tehnicka vlada sega ima tehnicka vlada
nema izbori sega ima izbori...se sto pluknal lize....abe vi rekov
ne laze samo koga spie........samo da vi kazam deka ce gi nema
siptarite od pustec........vladata ce ja izbira SDSM a ce  ja vodi
ciganot obezvlasten...jankulovska,janakievski i mijalkov ce
im bide odzemen politickiot imunitet i ce sednat na obvinitelska klupa
i togas ce go isporacaat ciganot za da ja spasat sopstvenata koza
ako se moze.....ce kazat se.....duri i koga bile mali od
koja  cicka piele mleko......se se odviva spored planot
..Џамбо  те гледам имаш бе талент, што губиш време по хеликоптерски патоси над авганистан , во Холивуд со боринче бараат вакви талентирани списатељи на текстови  за лимунада сериите за деца....би заработуел барем 10 пута повеќе , и наместо опкружен со бурки .., би бил со бели цицки и дугачки ноџиња...на штикла ко парамунт висока.. Wink
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by кнез on Сре Јун 03 2015, 09:21

Значи безусловна капитулација .
Едниот изрод предавник квислинг,а другиот капитулант кој се усра при првиот зорт и се предаде со дигнати раце тотално понижувачки на американскиот беглер-бег.

кнез

Posts : 665
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by concrete on Сре Јун 03 2015, 09:32

кнез напиша:Значи безусловна капитулација .
Едниот изрод предавник квислинг,а другиот капитулант кој се усра при првиот зорт и се предаде со дигнати раце тотално понижувачки на американскиот беглер-бег.
....не би брзал со констатациите, иако дефинитивно Грујо нема стил, што е и нормално, ако цениме по тоа кај пораснал и со кого , кои школии и како ги завршил...
...што не мора да значи ништо на крајот.......за резултатот, зошто само такви и се амбицираат , другите обично се конформисти за кафанска маса , пред монитор или екран... Wink
...да почекаме до наредните ВОНРЕДНИ избори .., како почна ние сме во постојана изборна кампања и избори секои 2 години....
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by ribar on Сре Јун 03 2015, 10:13

concrete напиша:
кнез напиша:Значи безусловна капитулација .
Едниот изрод предавник квислинг,а другиот капитулант кој се усра при првиот зорт и се предаде со дигнати раце тотално понижувачки на американскиот беглер-бег.
....не би брзал со констатациите, иако дефинитивно Грујо нема стил, што е и нормално, ако цениме по тоа кај пораснал и со кого , кои школии и како ги завршил...
...што не мора да значи ништо на крајот.......за резултатот, зошто само такви и се амбицираат , другите обично се конформисти за кафанска маса , пред монитор или екран... Wink
...да почекаме до наредните ВОНРЕДНИ избори .., како почна ние сме во постојана изборна кампања и избори секои 2 години....
E мој конкрете пред 3 месеци ти кажав дека ке има техничка влада,Небањаните неможат да истуркаат еден четиригодишен мандат ,неспособни се ,лопови,глупи лопови -ем крадат ем ги прислушкувале и тоа кој ги сјеба сељак од Муртино.
Тие Дпмне-овци кои уште го подржаваат се кретени одвоени од реалноста.
Значи уште 8 дена и САТРАПОТ паѓа.

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by jambo on Сре Јун 03 2015, 11:22

prasanje e na vreme.....ciganot nema vise prostor za manipulacja
....se sto kaza deka nema da ima sega ce ima....
GOTOV E mu stapnaa na vratot

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 22 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13 ... 22  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот