ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

+15
sprinter007
Morski galeb
reiter
gestapo
ribar
кнез
Laba
defo
Прч
хан Ацо
jambo
чучулига
VOL
concrete
king
19 posters

Страна 35 of 40 Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Next

Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - Page 35 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by VOL Чет Фед 19 2015, 20:19

ne be beton.
 eve sega.
jas tokmu za temava razgovaram. samo "glancam" pred "peglanje" znaes, ona koga sakas so pegla da pomines vrz svila, a se napravile nabori, pa sakas peglarajot da ti ide "smooth" Laughing .
sega cuculiga.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - Page 35 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига Чет Фед 19 2015, 20:20

Конкрит Уставот е погазен и скршен, само, ти и Вол не се согласувате со то ако арно памтам.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - Page 35 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига Чет Фед 19 2015, 20:23

VOL напиша:ne be beton.
 eve sega.
jas tokmu za temava razgovaram. samo "glancam" pred "peglanje" znaes, ona koga sakas so pegla da pomines vrz svila, a se napravile nabori, pa sakas peglarajot da ti ide "smooth" Laughing .
sega cuculiga.
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

се смеам офтопик... колку си се разбирал од пеглање... па и свила...

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - Page 35 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by VOL Чет Фед 19 2015, 20:26

vo red:
ako potrosivme dve strani za tvojata "Jeti" izoliranost,kako se da se vrti okolu specifikite na tvojata geografska polozba.. Wink
velis: ne si so lugje, slabo informirana. hm
vo red. zaklucuvam - ti si izolirana "tamu nekade vo nekoj zamok vo zandani"

ama.. si zaklucila vrz osnova na nekoi protnati informacii.. nesto.
cvrsto se drzis do bombasticnosta na bombata, "nezabelezano" samo-alibi-rajki se deka si slaboinformirana oti si na 10 000 metri nadmorska Laughing ..

ne znam dali ja svati " baci kost da se kucici podave". tokmu toa si ti.


sega valjda, seuste te drzi smeenjeto Laughing Laughing Laughing
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - Page 35 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига Чет Фед 19 2015, 20:32

Нема врска пишаното со то јас шо го напишав.

Бомбите по содржина се бомби, не сум сигурна дали сите ги разбираат и доживуваат така.

Напишав за малкуте луѓе со кои јас искомуницирав на темава дека се свесни за сериозноста и тежината на материјалите на Заев.

И не те разбирам зошто велиш дека сум субјективна.

Ме држи смеењето како не Laughing Laughing Laughing ... посебно кога се работи за мажи и пегли оти пеглањето е една работа шо мене ич не ми оди од рака Sad Sad Sad .
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - Page 35 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by concrete Чет Фед 19 2015, 20:40

чучулига напиша:Конкрит Уставот е погазен и скршен, само, ти и Вол не се согласувате со то ако арно памтам.
Нашиот Устав е саглам Устав  псус дотеран , испеглан и гланцнат од белосветски мајстори за тјунинг, така да ниту може да се гази , ниту може да се крши.  Тоа ти само пробаш да продадеш некои комуњаристички семки и леблебии.
Денес, ако погледаш на календарот во десниот долен агол на мониторот е 19 фебруари 2015 година, а тоа значи дека НЕМА ТЕЛЕФОНСКА ЛИНИЈА СО ЖИЦА.., барем не во Македонија  и уште помалку онаму каде живее некој вреден за прислушкување. Значи се е во ОБЛАК.., а тоа значи дека буквално се се снима и регистрира и некое време се чува во меморија. Како мемориите стануваат живо џабе .., се повеќе доолго се чува. И тоа не е кршење на устав , туку т е х н о л о г и ј а.
Како се повеќе и видео камери се умрежени..се повеќе не само гласот туку и сликата дека си прднал на непристојно место ќе се документира. И тоа не е ни Македонска измислица ниту пак Македонска направија.
Од друга страна , ако некој сеа зел тоа да го систематизира, анализира и пакува , па отиде после и уценува за да на тој начин стане калиф намерсто калифот...е тогаш имаме случај. Ако пак тоа му го припремиле некои странски служби ..имаме инфлагранти фатена битанга во злочинечко здружување , а со цел рушење на Македонската власт демократски избрана , а со тоа и рушење на Македонската држава. За тоа секаде , а не па у Македонија се омастуе јуженце.
Што е тука Чучулига според тебе нејасно .., никако да ми се разјасни. Cool
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - Page 35 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига Чет Фед 19 2015, 20:44

Крешењето на Уставот е и во мешањето на извршната во судската власт.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - Page 35 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by concrete Чет Фед 19 2015, 20:49

чучулига напиша:Крешењето на Уставот е и во мешањето на извршната во судската власт.
..како бе се меша ко Кристал маргарин....???? Ај немојте сеа да повторувате, мантрате небулози додека се убедувате дека се точни.
Се меша ...сакаш да кажеш дека некој надвор од судот , независно од него ги диктира пресудите????
Н е ли тоа мааалку многу смешно и ко зготвено во ефтина американска политичка кујна ...каде нај-специјалитет е  чили со малку мелено месо... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - Page 35 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига Чет Фед 19 2015, 20:56

Јас не повторувам ничии мантри... врати се назад на темата ќе видиш дека прва реакција ми беше таја. Уште никој не се имаше изјаснето ако арно памтам.

И ич не е смешно то дека си носеле пресуди и си управувале со процеси... барем мене не ми е.

А и  назначување судии по партиска желба и ќеф е мешање во судската власт инаку.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - Page 35 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by concrete Чет Фед 19 2015, 22:10

чучулига напиша:Јас не повторувам ничии мантри... врати се назад на темата ќе видиш дека прва реакција ми беше таја. Уште никој не се имаше изјаснето ако арно памтам.

И ич не е смешно то дека си носеле пресуди и си управувале со процеси... барем мене не ми е.

А и  назначување судии по партиска желба и ќеф е мешање во судската власт инаку.
.хмммм, а по чива желба треба????   да не ти малку пишуеш фантастични романи???  или мислиш за тоа кој ќе треба да биде треба да одлучува некој педофилистичар или можеби со фрлање зарови???
Има јасна постапка на назначување судии за сите нивоа, а плус се потепавме да напраиме разни академии и дообуки за да се додвориме на педофилистичарите.. што уште треба да направиме да си одиме некаде каде нема да им пречиме???  Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - Page 35 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by VOL Чет Фед 19 2015, 22:17

toa prislusnuvanje bese detalno analizirano i ovde, a i nasekade kade odis, po portalite: ne mozes od 10 000 metri da pausalno kazes deka se naznacuvale sudii po partiska zelba,alp se znae tocno koja partija barala,
 ako se znae deka tocno deka ljockite barale mesto vo vrhoven sud znaci se znaat akterite po ime prezime i funkcija.
Toa, ne ti go kazale., vo retkite sredbi so lugje? ama , i da ne sretnes covek po toa planinite,sto vsusnost e edna golema farsa za publika, posto tvrdis deka "tamu nekoj ucenuval za sudii" togas na istiot toj klip mozes da vidis tocno koj baral mesto, odnosno ucenuval i tocno koj ne daval..
....ama pozadi "naivnosta i ja-nisam-odavde visinskata razlika radi ziveenje vo oblaci" i slicni alibi, si ja teras vodata na svoja vodenica Wink
a toa - ne e objektivno.
ete toa e.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - Page 35 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by king Пет Фед 20 2015, 00:11

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - Page 35 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by king Пет Фед 20 2015, 00:14

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - Page 35 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by king Пет Фед 20 2015, 12:35

Мирка ... ноќната мора на зајковците ..


king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - Page 35 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by concrete Пет Фед 20 2015, 13:36

..Зајко е будала, не би вредело ни збор повеќе да се троши на него, ама за нешто и треба да се муабети. Во морето на разни будали, МЕГАЛО БУДАЛА е сепак тема..... Very Happy 
Останува да видиме  колку ќе се потрудат тие неколку околу него за да се доберат до таа титула....или сепак ќе решат да си сошијат кожув за сите????
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - Page 35 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига Пет Фед 20 2015, 13:45

concrete напиша:
чучулига напиша:Јас не повторувам ничии мантри... врати се назад на темата ќе видиш дека прва реакција ми беше таја. Уште никој не се имаше изјаснето ако арно памтам.

И ич не е смешно то дека си носеле пресуди и си управувале со процеси... барем мене не ми е.

А и  назначување судии по партиска желба и ќеф е мешање во судската власт инаку.
.хмммм, а по чива желба треба????   да не ти малку пишуеш фантастични романи???  или мислиш за тоа кој ќе треба да биде треба да одлучува некој педофилистичар или можеби со фрлање зарови???
Има јасна постапка на назначување судии за сите нивоа, а плус се потепавме да напраиме разни академии и дообуки за да се додвориме на педофилистичарите.. што уште треба да направиме да си одиме некаде каде нема да им пречиме???  Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Ти сеуште не си признаваш дека е прекршен Уставот?
Гледам и муабетот на Јовановски со Никовски не си го видел... Јовановски таму вели за парите шо очигледно за џабе ги даде еу за формирање на то академијата за судии.
Судиите треба да се избираат по нивната професионалност а не по подложност на партиски притисоци и интереси.
Пуууууу, абе јас изгледа не сум во ред па имам некакви ненормални очекувања за личен, морален и професионален интегритет!
 
VOL напиша:toa prislusnuvanje bese detalno analizirano i ovde, a i nasekade kade odis, po portalite: ne mozes od 10 000 metri da pausalno kazes deka se naznacuvale sudii po partiska zelba,alp se znae tocno koja partija barala,
 ako se znae deka tocno deka ljockite barale mesto vo vrhoven sud znaci se znaat akterite po ime prezime i funkcija.
Toa, ne ti go kazale., vo retkite sredbi so lugje? ama , i da ne sretnes covek po toa planinite,sto vsusnost e edna golema farsa za publika, posto tvrdis deka "tamu nekoj ucenuval za sudii" togas na istiot toj klip mozes da vidis tocno koj baral mesto, odnosno ucenuval i tocno koj ne daval..
....ama pozadi "naivnosta i ja-nisam-odavde visinskata razlika radi ziveenje vo oblaci" i slicni alibi, si ja teras vodata na svoja vodenica Wink
a toa - ne e objektivno.
ete toa e.

А зошто смета претседател на врховен суд албанец? Посебно ако се работи за чоек кој ја заслужил таја позиција?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - Page 35 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига Пет Фед 20 2015, 13:52

За во 14:00 најавена третата бомба

http://libertas.mk/заев-ќе-пука-трета-бомба-во-14-часот/
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - Page 35 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига Пет Фед 20 2015, 14:05

чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - Page 35 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by concrete Пет Фед 20 2015, 14:36

чучулига напиша:
concrete напиша:
чучулига напиша:Јас не повторувам ничии мантри... врати се назад на темата ќе видиш дека прва реакција ми беше таја. Уште никој не се имаше изјаснето ако арно памтам.

И ич не е смешно то дека си носеле пресуди и си управувале со процеси... барем мене не ми е.

А и  назначување судии по партиска желба и ќеф е мешање во судската власт инаку.
.хмммм, а по чива желба треба????   да не ти малку пишуеш фантастични романи???  или мислиш за тоа кој ќе треба да биде треба да одлучува некој педофилистичар или можеби со фрлање зарови???
Има јасна постапка на назначување судии за сите нивоа, а плус се потепавме да напраиме разни академии и дообуки за да се додвориме на педофилистичарите.. што уште треба да направиме да си одиме некаде каде нема да им пречиме???  Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Ти сеуште не си признаваш дека е прекршен Уставот?
Гледам и муабетот на Јовановски со Никовски не си го видел... Јовановски таму вели за парите шо очигледно за џабе ги даде еу за формирање на то академијата за судии.
Судиите треба да се избираат по нивната професионалност а не по подложност на партиски притисоци и интереси.
Пуууууу, абе јас изгледа не сум во ред па имам некакви ненормални очекувања за личен, морален и професионален интегритет!
 
VOL напиша:toa prislusnuvanje bese detalno analizirano i ovde, a i nasekade kade odis, po portalite: ne mozes od 10 000 metri da pausalno kazes deka se naznacuvale sudii po partiska zelba,alp se znae tocno koja partija barala,
 ako se znae deka tocno deka ljockite barale mesto vo vrhoven sud znaci se znaat akterite po ime prezime i funkcija.
Toa, ne ti go kazale., vo retkite sredbi so lugje? ama , i da ne sretnes covek po toa planinite,sto vsusnost e edna golema farsa za publika, posto tvrdis deka "tamu nekoj ucenuval za sudii" togas na istiot toj klip mozes da vidis tocno koj baral mesto, odnosno ucenuval i tocno koj ne daval..
....ama pozadi "naivnosta i ja-nisam-odavde visinskata razlika radi ziveenje vo oblaci" i slicni alibi, si ja teras vodata na svoja vodenica Wink
a toa - ne e objektivno.
ete toa e.

А зошто смета претседател на врховен суд албанец? Посебно ако се работи за чоек кој ја заслужил таја позиција?
..академија за судии???  па затоа што нашиот феудален господар од замокот Градиште инсистираше на то, со хорот педофилистичари како вокална придружба.  Овде кај нас мал милион работи се спичкаа како демек остатоци од црното комунистичко минато , само за да се мати бистра вода.
Инаку судија албанец??? не може додека не стане Македонец .., како албанец може да си биде у Албанија.  Сите права , ама врв никако....Зар мислиш Мехмед паша и другите слични биле Велики Везири како срби, хрвати, грци ...????
Рамковните окови се само тоа ,натурена со сила принуда и ништо друго. А сите ги кршат од одма штом можат. Инаку од каде на каде  американцине би можеле да го снимат Патриот??? Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - Page 35 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига Пет Фед 20 2015, 15:11

Прво се повикуваш на академијата па ја плукаш, релативизираш...

во ред конкрит.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - Page 35 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига Пет Фед 20 2015, 15:13

Третата бомба на Заев

чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - Page 35 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига Пет Фед 20 2015, 15:24

Муабет на твитер вели дека:

 "Троика уса-британија-германија кај #Ж бараат нешто!!!" 


и од истиот извор ( @lea_misstres ) 


"И Орав стигна ..."
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - Page 35 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by concrete Пет Фед 20 2015, 16:06

чучулига напиша:Муабет на твитер вели дека:

 "Троика уса-британија-германија кај #Ж бараат нешто!!!" 


и од истиот извор ( @lea_misstres ) 


"И Орав стигна ..."
...ургенција, поише интервенција кај Путин , да покаже мислост кон нив....зошто беа мнооогу , мнооогу детинасто лоши... Cool
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - Page 35 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига Пет Фед 20 2015, 16:12

Велиш то ќе да е а?

Laughing Laughing Laughing
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - Page 35 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by concrete Пет Фед 20 2015, 16:24

чучулига напиша:Велиш то ќе да е а?

Laughing Laughing Laughing
..а ти што мислиш, да ги убедува грцине да ја напуштат евро-зоната и да престанат да ги тераат лично да ги исшутираат??? Wink
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - Page 35 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 35 of 40 Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот