Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“

Страна 4 of 37 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 20 ... 37  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Re: Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“

Пишување by Laba on Нед Јан 18 2015, 10:28

сосема наивно поврзав два форума. тоа се протолкува како злодело , и како пред инквизиција да ме ставија . не стигнав или никој не сакаше да прочита што напишав , дека ја познавам Утопеница и никовите . сега гледам дека се распоредени во два табора. и тоа ми беше земено за зло.

Laba

Posts : 388
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“

Пишување by Laba on Нед Јан 18 2015, 10:30

јас немам проблем со шегите .
овде, засега, не, не гледам., ни зошто. уште не сум ни влегла полноправно во форумот, како ни таму, ама не чекаа многу да ме шиканираат

Laba

Posts : 388
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“

Пишување by VOL on Нед Јан 18 2015, 10:34

Laba, toa e normalna pojava , de, nikoj ne e isklucen Twisted Evil

_________________
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist. And like that...he's gone.

https://www.youtube.com/watch?v=EZ4ELvmTOnw

VOL

Posts : 13775
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“

Пишување by Laba on Нед Јан 18 2015, 10:38

навредата беше лична.
како може жена, ако е жена тој-таа што ми рече така,да оквалификува некого т.е мене , напамет Smile
не сме размениле ни три поста пред тоа , ниту се знаеме,од каде правото да каже Smile


сеедно.
да не ве давам овде.


Последната промена е направена од Laba на Нед Јан 18 2015, 10:41. Мислењето е променето 1 пати

Laba

Posts : 388
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“

Пишување by king on Нед Јан 18 2015, 10:38

Laba напиша:сосема наивно поврзав два форума. тоа се протолкува како злодело , и  како пред инквизиција да ме ставија . не стигнав или никој не сакаше да прочита  што  напишав , дека ја познавам Утопеница и никовите . сега гледам дека се распоредени во два табора. и тоа ми беше земено за зло.
Не знам како да ти кажам ...
..ај ќе се обидам ...

... напишаното е твое и само твое мислење и став ... му се свиѓало тоа некому или не ....
... но само затоа што некому тоа не му се допаднало ... не ја оправдува цензурата која ти е направена ....

понатаму ... овде (на било која тема од форумов) си слободна да напишеш што сакаш без никакви последици и злонамерности ... (нормално, бенигни зезанции не се исклучени) на другите ..ни преостанува да дискутираме за тоа или игнорираме (секој според својот памет)... но терање во магарешка клупа ..никако ...

_________________
Види аватар!

king

Posts : 8769
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“

Пишување by Laba on Нед Јан 18 2015, 11:17

ок. благодарам.
тогаш, се читаме подоцна.

Laba

Posts : 388
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“

Пишување by VOL on Нед Јан 18 2015, 12:22

more labo labavo,

so si otide..
eve ke ni dodje i Rambo-alias jambo- vuneni trevopas -avijaticar.

_________________
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist. And like that...he's gone.

https://www.youtube.com/watch?v=EZ4ELvmTOnw

VOL

Posts : 13775
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“

Пишување by VOL on Нед Јан 18 2015, 12:23

i seuste ne mu e jasno zasto ne moze da ostvari telefonski povik pomegju 22-03 casot doma.


ne mu se veruva deka ..kahm.. spie.. kahm... toa vreme. posle turski serii- u krevet..

dobro ne mora bas vo krevet.. moze i na sediste.

_________________
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist. And like that...he's gone.

https://www.youtube.com/watch?v=EZ4ELvmTOnw

VOL

Posts : 13775
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“

Пишување by VOL on Нед Јан 18 2015, 12:31

Jambo, Rambo.. kolku vreme ti treba da se sozemes posle sekoj let?

mislam, toa septickata tecnost sto ja stavate vo nuznick.. pardon, piotskite kabini, vlijae vrz tvoeto i onaka krevko mentalno zdravje.flotata na Rambo na stajanka, vo bagram. ova e helikopterskata eskadrila.

a ovoj mu e najnov model za krstarenje po katar, kuvajt..i doma, nad selo.


_________________
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist. And like that...he's gone.

https://www.youtube.com/watch?v=EZ4ELvmTOnw

VOL

Posts : 13775
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“

Пишување by VOL on Нед Јан 18 2015, 12:42

a posto Rambo e po crvenoto, ako produzi vaka da ne dobiva odgovori na ocajnite povici do doma, ke mora nesto zestoko crvenokoso da mu najdeme..

_________________
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist. And like that...he's gone.

https://www.youtube.com/watch?v=EZ4ELvmTOnw

VOL

Posts : 13775
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“

Пишување by VOL on Нед Јан 18 2015, 12:43

vaka na primer:


ima da si se sakaat, vecno i neizmerno.

_________________
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist. And like that...he's gone.

https://www.youtube.com/watch?v=EZ4ELvmTOnw

VOL

Posts : 13775
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“

Пишување by VOL on Нед Јан 18 2015, 19:38

hm..

_________________
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist. And like that...he's gone.

https://www.youtube.com/watch?v=EZ4ELvmTOnw

VOL

Posts : 13775
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“

Пишување by concrete on Нед Јан 18 2015, 20:24

што  хммм.. може е човекот поише по зелени...
...занеш како... радно место му е деликатно , мала грешка во инсталација за кислород и одма ти се мења вкус и приоритети...

concrete

Posts : 6172
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“

Пишување by VOL on Нед Јан 18 2015, 20:33

concrete напиша:што  хммм.. може е човекот поише по зелени...
...занеш како... радно место му е деликатно , мала грешка во инсталација за кислород и одма ти се мења вкус и приоритети...


mi licat na edni ... Laughing Laughing Laughing Laughing
 tajfa,,

_________________
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist. And like that...he's gone.

https://www.youtube.com/watch?v=EZ4ELvmTOnw

VOL

Posts : 13775
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“

Пишување by 0sa on Пон Јан 19 2015, 14:23

Ajde momche , ajde devojchinja, povelete, sednete vo meanata, ti mocmhe go fati krstot?..dojdi vamu da te posluzhat devojchinjata so toplo vino i krckavi bademi.
Denes e ubav den meanava chasti , za site toplo pivce so 5 kebabchinja , a za tebe gospodine sto ke posakas?.. od momickive?

0sa

Posts : 22
Join date : 2015-01-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“

Пишување by чучулига on Пон Јан 19 2015, 14:25

Аууууууу!

ај прво да се договориме како да те викаме: нуласа или нулаѕа?

_________________
BITCH

чучулига

Posts : 12765
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“

Пишување by 0sa on Пон Јан 19 2015, 14:27

Meanava raboti za site, denes site koi skokale po krstot se banjati duri i nebanjatite se izbanjati, za niv spricer, eve , povelete i vie vo hodnikov ima mesto za site... Vie gospodine, sto ke se napiete? ..toplo cokolado so rum?.. vednas.. Ruzoo?! brgu usluzhi go gospodinot toj e redoven gostin...

0sa

Posts : 22
Join date : 2015-01-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“

Пишување by VOL on Пон Јан 19 2015, 14:28

чучулига напиша:Аууууууу!

ај прво да се договориме како да те викаме: нуласа или нулаѕа?

Laughing Laughing Laughing

_________________
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist. And like that...he's gone.

https://www.youtube.com/watch?v=EZ4ELvmTOnw

VOL

Posts : 13775
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“

Пишување by 0sa on Пон Јан 19 2015, 14:30

чучулига напиша:Аууууууу!

ај прво да се договориме како да те викаме: нуласа или нулаѕа?

ajde momche , posluzi go devojcevo, mora da e zhedno, klunot i e otvoren papsala i se isusila
ustata toest klunot, poveli devojche sega ke dodje momcheto da te opsluzi, ti sedni, opushti se, sega ke bide..
sakas, kafe, sokche, limonada, kazi mu na momcheto..

0sa

Posts : 22
Join date : 2015-01-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“

Пишување by чучулига on Пон Јан 19 2015, 14:35

Да ме опслужел бе!!!

Laughing Laughing Laughing

_________________
BITCH

чучулига

Posts : 12765
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“

Пишување by 0sa on Пон Јан 19 2015, 14:40

Momche, nemoj da bides grub, posluzi go devojchevo, ima nekoi primedbi, ako ne i se dopagja vo meanava, odvedi ja pozadi,
ima masa, neka sedne tamu,i prasaj a sto ke poveli..Povelete dami i gospoda, meanava raboti povtorno ,samo za vas...

0sa

Posts : 22
Join date : 2015-01-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“

Пишување by чучулига on Пон Јан 19 2015, 14:42

Абе, абе Laughing Laughing Laughing 

немаш некоја попаметна работа а?

Laughing Laughing Laughing

_________________
BITCH

чучулига

Posts : 12765
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“

Пишување by VOL on Пон Јан 19 2015, 14:44

vrabec, ovaa ti prakja momce da te opsluzi pozadi meana Laughing
full service Cool

_________________
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist. And like that...he's gone.

https://www.youtube.com/watch?v=EZ4ELvmTOnw

VOL

Posts : 13775
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“

Пишување by 0sa on Пон Јан 19 2015, 14:46

...Gi molime gostite od provincija dojdeni so konji, magarinja, sarplaninci, volovski zapregi, da ne gi priblizuvaat zivotnite do meanata.
samo kulturni gosti doterani i namirisani.
Kuchkovina , konjivina , gobedovina i slicni smrdei se za shtochni pazar. Ova e kulturna meana..

0sa

Posts : 22
Join date : 2015-01-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“

Пишување by чучулига on Пон Јан 19 2015, 14:48

VOL напиша:vrabec, ovaa ti prakja momce da te opsluzi pozadi meana Laughing
full service Cool

Кафанскиот есап никогаш не испаѓа.

Laughing Laughing Laughing

_________________
BITCH

чучулига

Posts : 12765
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 37 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 20 ... 37  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот