Ex YU републики

Страна 5 of 13 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by VOL on Саб Мар 14 2015, 19:46

Fuk!..

(ВИДЕО)Страшна трагедија крај Белград: Се урна хеликоптер со бебе – 
загинатите се 7 лица!
http://lokalno.mk/strashna-tragedija-kraj-belgrad-se-razbi-helikopter-so-bebe-zaginatite-se-7-lica-video/

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=03&dd=14&nav_category=16&nav_id=968388


14/03/2015, 10:38   0 Коментари Повеќе →
Српски воен хеликоптер се урна во близина на Белград
Хеликоптер на Војската на Србија, кој превезувал бебе старо пет дена од Нови Пазар кон Белград, се урна синоќа во близина на белградскиот аеродром, јави Танјуг.

Хеликоптерот од типот Ми-17 требало да го пренесе тешко болното бебе на Институтот за мајка и дета во Белград. Според неофицијални податоци, во хеликоптерот имало седум лица.
Српското Министерство за одбрана претпладнево соопшти дека хеликоптерот се урнал на поширокото подрачје на аеродромот во Сурчин.
Засега нема информации за судбината на членовите на екипажот и патниците на хеликоптерот, но според Министертсвоот, се претпоставува дека нема преживеани.
Според Б92, поради лошите временски услови и маглата, хеликоптерот синоќа околку 22 часот не успеал да слета на аеродромот во Белград. По ова тој некое време кружел над Белград во обид да најде погодно место за слетување, по што околу 22:30 часот исчезнал од радарите

_________________
https://i.stack.imgur.com/KpOtd.gif
avatar
VOL

Posts : 14191
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by чучулига on Саб Мар 14 2015, 23:23

То и неуспешното киднапирање на двегодишното дете од рацете на мајка си... ужаси.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 12925
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by VOL on Пет Мар 27 2015, 10:20

Хрватска компанија на голема врата влегува во автомобилската индустрија  
Кој вели дека во нашиот регион нема услови за производство на автомобили? Згора на тоа и електрични? Ваквите ставови на најдобар можен начин ги демантира хрватската sturtup компанија Rimac Automobili, која неодамна го заклучи првиот круг на инвестиции во износ од 10 милиони евра...  
http://koli.com.mk/novosti_vnatresna.aspx?id=6762

_________________
https://i.stack.imgur.com/KpOtd.gif
avatar
VOL

Posts : 14191
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by VOL on Вто Мар 31 2015, 22:07

treba da se iscita....
http://www.blic.rs/Vesti/Svet/546976/Jergovic-Kopilot-Lubic-je-dete-epohe-u-kojoj-nema-solidarnosti-Pilot-Mehic-je-mimo-sveta

i...http://www.telegraf.rs/vesti/1478881-najteza-odluka-u-zivotu-pilota-heroja-evo-sta-je-omer-mehic-morao-da-uradi-1992-godine

_________________
https://i.stack.imgur.com/KpOtd.gif
avatar
VOL

Posts : 14191
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by VOL on Чет Апр 02 2015, 17:34

RESPECT! druze Suade...

_________________
https://i.stack.imgur.com/KpOtd.gif
avatar
VOL

Posts : 14191
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by VOL on Чет Апр 02 2015, 17:36

VOL напиша:RESPECT! druze Suade...


eve po sto, stana legenda, vo leteckite krugovi....
http://www.kurir.rs/pilot-jna-srednji-prst-za-posadu-avaksa-na-7000-metara-clanak-842985
http://www.kurir.rs/pilot-jna-bliski-susret-sa-americkom-6-flotom-clanak-805341

_________________
https://i.stack.imgur.com/KpOtd.gif
avatar
VOL

Posts : 14191
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by concrete on Чет Апр 02 2015, 18:33

...јеби га VOL..., било некогаш, сега се раскажува...., а како ми се гледа.... никогаш веќе нема да биде.... Sad
avatar
concrete

Posts : 6367
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by VOL on Чет Апр 02 2015, 19:58

mme, vakvi vekje nema. ili, se pomalce gi ima..
ti se seram ja u politikata....

_________________
https://i.stack.imgur.com/KpOtd.gif
avatar
VOL

Posts : 14191
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by concrete on Чет Апр 02 2015, 20:30

VOL напиша:mme, vakvi vekje nema. ili, se pomalce gi ima..
ti se seram ja u politikata....
.....не е тоа заради политиката, туку во желбата и напорот на глобалистичките свињи да го сведат светот на 1 милијарда луѓе-овци....1 милион надлуѓе и 10 милона нивни лични слуги... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6367
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by king on Чет Апр 16 2015, 00:42

МЕЃУ СРБИЈА И ХРВАТСКА: Прогласена нова држава Либерланд

http://www.telegraf.mk/aktuelno/region/262967-megju-srbija-i-hrvatska-proglasena-nova-drzava-liberland

е ј сега ... уште една балканска држава ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 8955
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by king on Саб Апр 25 2015, 22:53

king напиша:
МЕЃУ СРБИЈА И ХРВАТСКА: Прогласена нова држава Либерланд

http://www.telegraf.mk/aktuelno/region/262967-megju-srbija-i-hrvatska-proglasena-nova-drzava-liberland

е ј сега ... уште една балканска држава ...
Овие од заебанција ... ќе направат нешто ...

http://kanal5.com.mk/vesti_detail.asp?ID=67590

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 8955
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by чучулига on Саб Апр 25 2015, 23:08

king напиша:Овие од заебанција ... ќе направат нешто ...

http://kanal5.com.mk/vesti_detail.asp?ID=67590

avatar
чучулига

Posts : 12925
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by izotop on Нед Апр 26 2015, 23:52

A Republika Vevcani ja broime vo ex-ju ili kako? Very Happy

izotop

Posts : 24
Join date : 2014-11-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by чучулига on Пон Апр 27 2015, 00:02

Си има регистрација македонска VV (ме инспирира и јас да си побарам нешто посебно)... па, ти шо велиш?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 12925
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by чучулига on Пон Апр 27 2015, 21:50

Напад на полициска станица во Зворник

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=04&dd=27&nav_category=167&nav_id=985629

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 12925
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by concrete on Пон Апр 27 2015, 22:16

чучулига напиша:Напад на полициска станица во Зворник

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=04&dd=27&nav_category=167&nav_id=985629
..америка сега има само две цели: да ја опљачка Русија и да ја држи Европа зауздана. Со Европа тоа го прави преку муслиманите фундаменталисти од сите видови и подвидови, со Русија има мал застој , ама ровари упорно. А ние овде на овие простори сме ти на огнената линија ..каква си ја нацртале тие во своите болни американски мозоци...
Сега се зависи од Русите и Кинезите и нивната визија за светот на иднината и решеност да работат на тоа , ние можеме да се трудиме само за нашата безбедност во нашите дворови и маала. Cool
avatar
concrete

Posts : 6367
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by king on Вто Апр 28 2015, 22:36

хе хе хе


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 8955
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by king on Вто Апр 28 2015, 23:05

http://www.press24.mk/skandal-vospituvachka-vo-gradnika-seksualno-zlostavuvala-4-godishno-dete

... добро е, нашиве се стигнати само до фаза ... пијанчење

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 8955
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by VOL on Вто Апр 28 2015, 23:07

ma ima i takvi koi zlostavuvaat ... hausmajstori Laughing Laughing Laughing

_________________
https://i.stack.imgur.com/KpOtd.gif
avatar
VOL

Posts : 14191
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by king on Чет Мај 07 2015, 01:17

Еве една придобивка од модерната западна цивилизација

http://mkd-news.com/vakvi-ne-ni-trebaat-stsena-snimena-vo-tsentarot-na-gradot/

... гадови ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 8955
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by concrete on Чет Мај 07 2015, 07:34

king напиша:Еве една придобивка од модерната западна цивилизација

http://mkd-news.com/vakvi-ne-ni-trebaat-stsena-snimena-vo-tsentarot-na-gradot/

... гадови ...
...јок бе.. само сдсм-сосос  активисти, на работно место   Cool
avatar
concrete

Posts : 6367
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by чучулига on Пет Мај 08 2015, 00:08

Црногорска помош за Непал

http://www.kurir.rs/zabava/ludi-svet/komentari-ce-vas-nasmejati-do-suza-evo-kako-je-crnogorska-pomoc-nepalu-zapalila-drustvene-mreze-clanak-1770825

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 12925
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by VOL on Пет Мај 08 2015, 12:06

Hronika  
Tomislav Nikolić: Izgradnja gasovoda "Turski tok" preko teritorije Srbije nije moguća, Beograd ne namerava da dobija gas iz tog pravca

au. imalo i beter.

_________________
https://i.stack.imgur.com/KpOtd.gif
avatar
VOL

Posts : 14191
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by VOL on Нед Мај 17 2015, 19:54

ova e VRV.
e ova t se vika LOPOV so MOODA Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
"alal vera majstori"

_________________
https://i.stack.imgur.com/KpOtd.gif
avatar
VOL

Posts : 14191
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by VOL on Нед Мај 17 2015, 19:55

"Dalmacija" Laughing Laughing 

_________________
https://i.stack.imgur.com/KpOtd.gif
avatar
VOL

Posts : 14191
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 13 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот