Ex YU републики

Страна 3 of 14 Previous  1, 2, 3, 4 ... 8 ... 14  Next

Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by Centarec on Вто Јан 20 2015, 18:50

ова е хаарп конкрит и твоите прозападни размислувања нема да ме разуверат во тоа. ова е хаарп и точка. пробаа со војната во босна не им успеа, бомбардирање не им успеа, пробаа со косово не им успеа, сега пробуваат со хаарпот. јас знам дека е така, односно уверен сум.

ја незнам како може да си толку американски заслепен да не видиш дека они уствари се ова го прават за да не истераат од овие краишта кај што што и да посадиш нешто никнува. па треба ли израелците да се населат тука? абе ајде, и толкава амбасада на кале што мислиш за што е? за тоа им е.

што мислиш така е тоа земјотрес во јапан? абее им сметаше економијата нивна и оп на копчето, чак земјотрес. на ви го сеа сајонара. ги уназадија. немам време сега, ама и земјотресот и цунамито во јапан ке ти го поврзам со Македонија.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by Centarec on Вто Јан 20 2015, 18:50

чучулига напиша:

Плачам од смеа, да си знајш!

абе за плачење и е : )

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by VOL on Вто Јан 20 2015, 18:53

centarec.sto e HAARP I koja e negovata namena?
avatar
VOL

Posts : 15552
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by Centarec on Вто Јан 20 2015, 18:58

вол, хаарпот има една и единствена намена - истерување на сите словенски народи од оваа планета земја. трн во око сме им на американците и ке им бидеме. хаарпот го измислија наводно за следење на метереолошки промени во светот. жими ашимов.

рептилската влада на америка која неможе да не смисли нас словените кои сме во секој поглед посупериорни од нив, решија да не срозаат овака. ја незнам кога последен пат врнело дожд кај нас до пред летоска кога имаше поплави?

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by concrete on Вто Јан 20 2015, 19:00

Centarec напиша:ова е хаарп конкрит и твоите прозападни размислувања нема да ме разуверат во тоа. ова е хаарп и точка. пробаа со војната во босна не им успеа, бомбардирање не им успеа, пробаа со косово не им успеа, сега пробуваат со хаарпот. јас знам дека е така, односно уверен сум.

ја незнам како може да си толку американски заслепен да не видиш дека они уствари се ова го прават за да не истераат од овие краишта кај што што и да посадиш нешто никнува. па треба ли израелците да се населат тука? абе ајде, и толкава амбасада на кале што мислиш за што е? за тоа им е.

што мислиш така е тоа земјотрес во јапан? абее им сметаше економијата нивна и оп на копчето, чак земјотрес. на ви го сеа сајонара. ги уназадија. немам време сега, ама и земјотресот и цунамито во јапан ке ти го поврзам со Македонија.
bounce bounce bounce
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by VOL on Вто Јан 20 2015, 19:01

da molim te..
..nekoe objasnuvanje kako za vozrasni lugle?
avatar
VOL

Posts : 15552
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by VOL on Вто Јан 20 2015, 19:05

znaes li kolku lugje vo SAD ginat od snezno nevreme, poplavi, cikloni I tornado?

pa tie lugje nesmeat ni kukji od cigla da napravat- zatoa sto golemi se sansite da im gi snema od nekoe tornado..

kako toa najrazvienit zemji so zli nameri prema nas, gubat onolkav narod I zivoti vo pridodni katastrofi, a nie pagjame vo trans , so skopski 10-15 sm  sneg?
avatar
VOL

Posts : 15552
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by Centarec on Вто Јан 20 2015, 19:06

ако ми веруваш и ја го барам истотo што и ти сега...

http://kurir.mk/svet/vesti/175162-Preku-vestackite-vremenski-nepriliki-gi-istrebuvaat-lugeto-na-Balkanot

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by чучулига on Вто Јан 20 2015, 19:22

Centarec напиша:ако ми веруваш и ја го барам истотo што и ти сега...

http://kurir.mk/svet/vesti/175162-Preku-vestackite-vremenski-nepriliki-gi-istrebuvaat-lugeto-na-Balkanot

Иииииииии

кој го напишал бе ова???

Абе дете во 4то поарен состав на тема ќе напиши!!!

Срамота!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13462
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by Centarec on Вто Јан 20 2015, 19:23

како кој? па ПР-от на нашата влада безгрешна Smile

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by чучулига on Вто Јан 20 2015, 19:25

Катастрофа жива сме, колку ниско сме паднале.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13462
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by VOL on Вто Јан 20 2015, 19:28

toa e samo napis -prepisan tekst na tralalajka od novinar koj saka da privlece vnimanie so tekst koj pripagja vo kategorijata "zanimlivosti, baenje, nadrilekarstvo i zabavno katce."

ne znam sto toa "site nie" nisko sme padnale...
avatar
VOL

Posts : 15552
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by concrete on Вто Јан 20 2015, 19:31

хе, хе  ко цицалчиња сте бе....."ГОСПОД"  е голем бе, ние уште сме на нивo на еврејските хародни приказни за жбунови кои туку така се палат и горат   и некои шумови во ушите на Мојсеј кои му се причиниле дека се некакви заповеди...Smile  , а тој јадниот појма си немал дека и 100.000 години пред него имало некои други "Mојсеј-и ". Исто како и Мухамед чив најголем дострел , како што тврдат фундаменталистите е сунетот кај машките,едно друго деликатно кратење кај женските...и забраната да биде портретиран, веројатно због личната ружноќа. Исус не го ни спомињам тој е сепак само еден евреин-дисидент..кој фино се вклопил во шемата за мулти-левел маркетинг на императорот Константин... SmileSmile


Последната промена е направена од concrete на Вто Јан 20 2015, 19:33. Мислењето е променето 1 пати
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by Centarec on Вто Јан 20 2015, 19:32

вол, хаарпот и кемитреилс се главната тема за 2014та кај владините поддржувачи. незнам колку пратиш социјални медиуми али 2014та ќе ја одбележам со разно разни натписи за кемитрејлс и хаарпови после секој дожд од страна на јанко, миленко и слични. а за коментарите на нивните следбеници уопште не ни коментирам. од тоа дик чејни пичка да не види пошто го скорнал коце од пред турска серија да облака жута чизма под стоковна куќа до сите пари за цитостатици да ги дадат и слично...

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by concrete on Вто Јан 20 2015, 19:34

Centarec напиша:вол, хаарпот и кемитреилс се главната тема за 2014та кај владините поддржувачи. незнам колку пратиш социјални медиуми али 2014та ќе ја одбележам со разно разни натписи за кемитрејлс и хаарпови после секој дожд од страна на јанко, миленко и слични. а за коментарите на нивните следбеници уопште не ни коментирам. од тоа дик чејни пичка да не види пошто го скорнал коце од пред турска серија да облака жута чизма под стоковна куќа до сите пари за цитостатици да ги дадат и слично...
..добар си.., треба само добра тема и го прешишуеш оној  мангупот NCD и неговата идеа за киднапирање на Бил Гејтс.... Very Happy


Последната промена е направена од concrete на Вто Јан 20 2015, 19:35. Мислењето е променето 1 пати
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by чучулига on Вто Јан 20 2015, 19:34

VOL напиша:toa e samo napis -prepisan tekst na tralalajka od novinar koj saka da privlece vnimanie so tekst koj pripagja vo kategorijata "zanimlivosti, baenje, nadrilekarstvo i zabavno katce."

ne znam sto toa "site nie" nisko sme padnale...

Кога општеството дозволува тралалајки да бидат новинари, сите сме паднале.

Башка дека тралалајката е елементарно неписмена.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13462
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by VOL on Вто Јан 20 2015, 19:34

concrete напиша:хе, хе  ко цицалчиња сте бе....."ГОСПОД"  е голем бе, ние уште сме на нивo на еврејските хародни приказни за жбунови кои туку така се палат и горат   и некои шумови во ушите на Мојсеј кои му се причиниле дека се некакви заповеди...Smile  , а тој јадниот појма си немал дека и 100.000 години пред него имало некои други "Mојсеј-и ". Исто како и Мухамед чив најголем дострел , како што тврдат фундаменталистите е сунетот кај машките,едно друго деликатно кратење кај женските...и забраната да биде портретиран, веројатно због личната ружноќа. Исус не го ни спомињам тој е сепак само еден евреин-дисидент..кој фино се вклопил во шемата за мулти-левел маркетинг на императорот Константин... SmileSmile
Dzordz  Karlin, a? Laughing Wink
avatar
VOL

Posts : 15552
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by Centarec on Вто Јан 20 2015, 19:36

concrete напиша:
Centarec напиша:вол, хаарпот и кемитреилс се главната тема за 2014та кај владините поддржувачи. незнам колку пратиш социјални медиуми али 2014та ќе ја одбележам со разно разни натписи за кемитрејлс и хаарпови после секој дожд од страна на јанко, миленко и слични. а за коментарите на нивните следбеници уопште не ни коментирам. од тоа дик чејни пичка да не види пошто го скорнал коце од пред турска серија да облака жута чизма под стоковна куќа до сите пари за цитостатици да ги дадат и слично...
..добар си.., треба само добра тема и го прешишуеш оној  мангупот NCD и неговата идеа за киднапирање на Бил Гејтс.... Very Happy

хах. каков промашај и каква промашена анализа. не ни очекувам да ја сфатиш иронијата во темава Smile

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by concrete on Вто Јан 20 2015, 19:36

VOL напиша:
concrete напиша:хе, хе  ко цицалчиња сте бе....."ГОСПОД"  е голем бе, ние уште сме на нивo на еврејските хародни приказни за жбунови кои туку така се палат и горат   и некои шумови во ушите на Мојсеј кои му се причиниле дека се некакви заповеди...Smile  , а тој јадниот појма си немал дека и 100.000 години пред него имало некои други "Mојсеј-и ". Исто како и Мухамед чив најголем дострел , како што тврдат фундаменталистите е сунетот кај машките,едно друго деликатно кратење кај женските...и забраната да биде портретиран, веројатно због личната ружноќа. Исус не го ни спомињам тој е сепак само еден евреин-дисидент..кој фино се вклопил во шемата за мулти-левел маркетинг на императорот Константин... SmileSmile
Dzordz  Karlin, a? Laughing Wink
не бе Concrete.. Smile
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by VOL on Вто Јан 20 2015, 19:37

Centarec напиша:вол, хаарпот и кемитреилс се главната тема за 2014та кај владините поддржувачи. незнам колку пратиш социјални медиуми али 2014та ќе ја одбележам со разно разни натписи за кемитрејлс и хаарпови после секој дожд од страна на јанко, миленко и слични. а за коментарите на нивните следбеници уопште не ни коментирам. од тоа дик чејни пичка да не види пошто го скорнал коце од пред турска серија да облака жута чизма под стоковна куќа до сите пари за цитостатици да ги дадат и слично...
te razbiram.
za spomenatite, emisiite ne im gi gledam.

te prasav sto e HAARP i koja mu e namenata?
avatar
VOL

Posts : 15552
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by concrete on Вто Јан 20 2015, 19:38

Centarec напиша:
concrete напиша:
Centarec напиша:вол, хаарпот и кемитреилс се главната тема за 2014та кај владините поддржувачи. незнам колку пратиш социјални медиуми али 2014та ќе ја одбележам со разно разни натписи за кемитрејлс и хаарпови после секој дожд од страна на јанко, миленко и слични. а за коментарите на нивните следбеници уопште не ни коментирам. од тоа дик чејни пичка да не види пошто го скорнал коце од пред турска серија да облака жута чизма под стоковна куќа до сите пари за цитостатици да ги дадат и слично...
..добар си.., треба само добра тема и го прешишуеш оној  мангупот NCD и неговата идеа за киднапирање на Бил Гејтс.... Very Happy

хах. каков промашај и каква промашена анализа. не ни очекувам да ја сфатиш иронијата во темава Smile
..исто како и ти мојата  иронија на иронијата................ Wink
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by Centarec on Вто Јан 20 2015, 19:40

хаарпот што е можеш на интернет да најдеш, нит е мој домен на познавање за да ти кажам нешто па да се фатиш за тоа.

симулирав поддржувач на власта кој толку се има накострешено против сите, што и секоја капка дожд ја гледа како теорија на заговор. се надевам сега сум појасен.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by VOL on Вто Јан 20 2015, 19:41

da.
jasen si.
avatar
VOL

Posts : 15552
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by чучулига on Вто Јан 20 2015, 19:45

Па па па...

од вести за поплави до кај стигнаме.

Ме бендисва

Very Happy

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13462
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by Centarec on Вто Јан 20 2015, 19:47

што сум ја крив што моите лидери се непресушен извор за терање заебанции.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 14 Previous  1, 2, 3, 4 ... 8 ... 14  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот