Ex YU републики

Страна 6 of 14 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Next

Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by чучулига on Чет Мај 28 2015, 23:31

Ауууу... шчо бидна бе мајсторе? Та ти та и другар ти груевски синхронизирано некако а?

Шчо сторифте сега со и од љуѓето?

http://www.kurir.rs/vesti/biznis/vucic-za-ap-prihvaticemo-sugestiju-sad-i-smanjiti-zavisnost-od-ruskog-gasa-clanak-1798277

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by VOL on Пет Мај 29 2015, 05:55


-------------------------------------------------------------------------------------------


Земље региона југоисточне Европе не могу на средњи и дужи рок рачунати на снадбевање гасом из Азербејдзана као ни на гас из уљних шкриљаца, изјавио је данас генерани директор Србијагаса Душан Бајатовић и нагласио да природни гас, пре свега из Русије, нема замену на европском тржишту.
Гасовод ТАП, који треба да допрема гас из Азербејдзана нема довољне количине гаса за југоисточну Европу, а све и када би се тај гасовод изградио, кад се снадбе Турска, преостаје свега 16 милијарди кубика гаса што је недовољно за земље региона, рекао је Бајатовић на Међународном бизнис конгресу који се одржава у Београду и којем присуствује шеф Гаспрома Алексеј Милер.
http://www.politika.rs/rubrike/Ekonomija/Bajatovic-Ruski-gas-nema-zamenu-na-evropskom-trzistu.sr.html
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by чучулига on Вто Јун 23 2015, 11:38


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by concrete on Вто Јун 23 2015, 11:46

....сега одма промтно треба да се побара заедно со македонските полицајци , сите топтан да ја затворат македонско-грчката граница. А ние да објавиме гласно и јасно дека мигрантите кои ќе се затекнат овде ќе ги вариме сапун , ако норално културните европејци не ги откупат за 500 евра кило....благовремено.
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by чучулига on Вто Јун 23 2015, 11:56

Вчера на некој од нивните портали прочитав дека ние недобро сме ја чувале границата... не ми се чини дека тие би сакале да ни ја чуват, сите тие топтан.

http://www.plusinfo.mk/vest/31266/rts-srbija-vrati-400-migranti-vo-Makedonija


Последната промена е направена од чучулига на Вто Јун 23 2015, 12:56. Мислењето е променето 1 пати

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by чучулига on Вто Јун 23 2015, 12:43


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by чучулига on Чет Jул 09 2015, 21:18

Србија... ги рехабилитираја Караџорџевич и ќе му го враќат имотот...

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/573977/REHABILITACIJA-Karadjordjevici-dobijaju-svoje-dvorove-i-kuce

не разбирам оти по абдицирање да му се враќа било каков имот и ми е смешно дека овај принцот или шо и да е ич нема ни срам ни перде туку си има фиљанот побарувања... абе абеееее... браос, шо да речам.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by concrete on Чет Jул 09 2015, 21:37

чучулига напиша:Србија... ги рехабилитираја Караџорџевич и ќе му го враќат имотот...

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/573977/REHABILITACIJA-Karadjordjevici-dobijaju-svoje-dvorove-i-kuce

не разбирам оти по абдицирање да му се враќа било каков имот и ми е смешно дека овај принцот или шо и да е ич нема ни срам ни перде туку си има фиљанот побарувања... абе абеееее... браос, шо да речам.
..плава крв бе, си се чуваат тие меѓу себе , не џабе е внук на енлеската кралица. Туку ти ледај прочепкај по тоа тефтерите... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by чучулига on Чет Jул 09 2015, 21:52

Многу почитуваната Петличкова по биологија би рекла: "Само полжавите имаат сина крв".

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by VOL on Саб Jул 11 2015, 20:29

Na memorijalot vo Potocari e napadnat premierot na R.Srbija A.Vucic.
Napadot e kvalifikuvan kako atentat,sto po obemot I seroznosta na povredite moze da se zakluci..
Premierot Vucic prisustvuvase na memorijalot za zrtvite vo Srebrenica kako cin na izvinuvanje I oddavanje pocit.
Vo eden moment bil napadnat od tolpata iznenaduvacki.pogoden e vo glava,i za vlakno izbegnal smrt od udari so -kamen.
Napagjacite izvikuvale alah akbar, a policijata zadolzena za bezbednosta ne reagirala.
http://www.kurir.rs/vesti/politika/ekskluzivne-fotografije-kurir-na-licu-mesta-kisom-kamenja-na-vucica-clanak-1854917
http://www.kurir.rs/vesti/politika/dzevad-galijasevic-klasican-pokusaj-ubistva-vucica-navijaci-iz-pazara-dobili-signal-iz-sarajeva-clanak-1855499
http://www.kurir.rs/vesti/politika/stefanovic-zgrozen-dok-premijer-biva-kamenovan-policija-stoji-sa-strane-i-ne-radi-nista-clanak-1855257
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by VOL on Саб Jул 11 2015, 23:05

opasna situacija...
ubistvo na politicar -gostin od najvisok rang, koj e pokanet da dojde.... znaci ubistvo na gostin.. znaci vojna?
calmi, kecinja, nindzi, alah akbar,da mu se snevidi.. kamenuvanje do smrt u duhot na "tradicijata"..

ne e na arno.
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by concrete on Нед Jул 12 2015, 00:18

VOL напиша:opasna situacija...
ubistvo na politicar -gostin od najvisok rang, koj e pokanet da dojde.... znaci ubistvo na gostin.. znaci vojna?
calmi, kecinja, nindzi, alah akbar,da mu se snevidi.. kamenuvanje do smrt u duhot na "tradicijata"..

ne e na arno.
-ќе се среди , за 100 години сигурно... Cool
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by concrete on Нед Jул 12 2015, 09:48


хммм..овие фундаменталистиве ни се дефинитивно у бубрег.., ќе мора некоја порадикална медицина , инаку отидовме курбан...
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by чучулига on Сре Jул 15 2015, 14:55

ИСИС со/во најава до грото поранешни југословенски републики

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/575458/SRBIJO-DOLAZE-TI-ISLAMISTI-Najjezivija-pretnja-Islamske-drzave-do-sada

И.... ова демек треба сериозно да се сфати? 

Мааааааа немооооооојтеееее Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by concrete on Саб Jул 18 2015, 18:14

...има некоја џихадистичка телевизија ел-кењаезеира или така нешто у босна , која постојано говна јаде околу Македонија.... Прееска ми пратија линк на наводна дебата на она говедо од соросоиден новинар и амбасадорот Никовски... Настрана тоа, проблемот кој го гледам е во водителката. Така ја нацифра работата во МКД, така ја олаја , да и најмирољубив човек добива желба да оди да ја претепа ко кучка. Но кога ќе помислиш дека сепак жената лебот си го вади со тоа и дека сепак е поарно така отколку да оди кај тоа ИС ил-овците ко забулена крава за приплод .., човек може и да и прости..., но само еднаш....... Cool
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by VOL on Саб Jул 18 2015, 18:35

epizoda vo kampanjata na otrgnuvanje na vnimanieto od toj ( sega vekje) turskoarapski vilaet, takanarecen bosna.
posle obidot za "atentat" vrz premieron na srbine, koj dojde vo znak na pomiruvanje em socustvo so zrtvite vo Srebrenica, za normalniot svet, i radikalnite  i proevropskite strui vo Bosna ne mozat i ne znaat kako da se izvadat od sramot..
..i.. tie ke drobat za Makedonija ...?
Al Dzezaira odamna ne merka. ama posebno, ovaa bosanskava filijala.
poarno ke bide da se zanimavaat so toa mizerijata doma,otkolku so Makedonija, koja uste ednas pokaza deka bez razlika na politickite prepukuvanja, so oruzje ne se rusi..
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by concrete on Нед Jул 19 2015, 10:58

турскоарапски вилает ??? тешко , ако не ги сметаш неколкуте касаби со едно 2000 фундменталисти од изетбеговиќ па до исиловците... и телевизијава  ел-кењаезеира. Но тоа е само две иљади глави на трупец, работа док кажеш пиксла.., да не се американските курви индијански во прашање, кои ги имаат фундаменталниве натакнато на к... па овие преткаат и ни глуматаат калифат.....
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by VOL on Нед Jул 19 2015, 12:32

tokmu na niv mislam,
zatoa sto se nekolku sela ama bos. federalni vlasti nesto "nemaat" potreba da gi pacifiziraat i stavat vo red, nastrana duri i golemo vlijanie imaat..
..sekako, pod patronat  na amerikenjcite..
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by чучулига on Сре Jул 22 2015, 20:17

Вашингтон ја заоштри реториката кон Косово

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=07&dd=22&nav_category=640&nav_id=1018645

Интрестинг, интрестинг

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by king on Сре Jул 22 2015, 20:49

чучулига напиша:Вашингтон ја заоштри реториката кон Косово

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=07&dd=22&nav_category=640&nav_id=1018645

Интрестинг, интрестинг
По кој пат?

.... ништо ново ... фарса ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by VOL on Пет Jул 24 2015, 00:58

Hrvatite spremaat svecenost so -voena parada na tehnika i edinicite..
po povod.. godisnicata od operacijata "Oluja"..

http://www.teleprompter.rs/zele-da-ocuvaju-mir-amerikanci-nemci-i-britanci-odbili-da-ucestvuju-u-proslavi-oluje-zbog-srbije.html
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by VOL on Вто Jул 28 2015, 02:37

AAAhahahahhaa...!!!hihihihihii. olele.. Laughing Laughing Laughing...hahaha!!ama im go plesnaaa...


http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/krule-odusevio-komentarom-od-svih-vas-27-ko-nama-nudi-pomoc-rusija-alooooo-rusija---394402.html

 
Jadranko Hodak, poznat i kao bloger Krule, osvrnuo se na činjenicu kako je Hrvatskoj u gašenju požara koji su besneli tom zemljom pomoć ponudila Rusija, a ne Evropska unija.
On se bez imalo ustezanja obrušio na EU i tako pribavio naklonost mnogih i prikupio na Fejsbuku više od 10 hiljada lajkova.
Njegov post prenosimo u celini, s obzirom da se radi o autorskom tekstu.
"Poštovana EU! (Evropska unijo)
Ovim putem vam se zahvaljujem na ogromnoj pomoći koju ste nam pružili dok nama besne požari. Od vas 27 država, jebem vam svakoj sve u rodu i to po doktorskom receptu, svakih 8 sati po jednom, niti jedna da bi pomogla... niti jedna jedina država!!!
Kada je trebalo pomoći Grčkoj 2012. godine, mi smo bili tu i slali kanadere, baš kao i 2013. kad je goreo Portugal, mada smo i sami iskasapljeni i siromašni, ali mi smo pomogli... al klasika, zaboli vas za to vaš evropsko civilizirano humanitarni kurac. Kad neće niko od naših hrvatskih medija, oću ja... i sad vam jebem i oca i majku i sve u rodu, i sve vaše evropske tekovine, pička vam materina "civilizovana".
Po ovom obraćanju se zaključuje da sam ja divljak, no eto, vi u EU koji ladite jaja i natežete kožicu od kurca, vi ste nadasve fini i kulturni... o jebo vam ćaća mater da vam jebo, 100 puta, svakih 8 sati.
Kud pre 500 godina nismo Sulejmana Veličanstvenog pustili do kraja, da i vi u Berlinu, Beču, Parizu, Londonu, imate običaj kuvanja jutarnje turske kave, govna sebična da sebična!
"Evropska unija je jedna velika porodica“, u kojoj očito ćaći i materi puca kurac za "novorođeno dete“ poput nas.
Od svih vas 27, da ne zaboravim da vam još jednom, po ko zna koji put, jebem sve u rodu! 
Od svih vas 27... ko nama nudi pomoć??? – Rusija krutejebo!... alooooo Rusija!!!
Jel to vama draga EU normalno!?!?... (pritisak će me zveknut, oće matere mi)... jebem vam sve u rodu, vama i velikoj porodici!
P.S. Pritisak mi je uredan... 920/850... pu majku vam milu europsko pružim ti ruku za pomoć osveštenu jebem!"
(Dnevnik.hr/EPK)
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by concrete on Вто Jул 28 2015, 11:39

...добар ти е овој од Огулин , кај само го најде... Smile  заебант пар-екселанс
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by чучулига on Вто Jул 28 2015, 15:42

Следите шо се случва меѓу Хрватска и Словенија?

Српски магазин откри скандал во врска со пиранскиот залив (предмет на меѓународна арбитража).

http://www.newsweek.rs/region/53276-njuzvik-ekskluzivno-otkriva-poslusajte-audio-zapis-kako-slovneci-preotimaju-hrvatima-piranski-zaliv-video.html

Досега резултираше со две оставки од словенска страна и најава за повлекување од процедурата од хрватската страна.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by concrete on Вто Jул 28 2015, 16:30

чучулига напиша:Следите шо се случва меѓу Хрватска и Словенија?

Српски магазин откри скандал во врска со пиранскиот залив (предмет на меѓународна арбитража).

http://www.newsweek.rs/region/53276-njuzvik-ekskluzivno-otkriva-poslusajte-audio-zapis-kako-slovneci-preotimaju-hrvatima-piranski-zaliv-video.html

Досега резултираше со две оставки од словенска страна и најава за повлекување од процедурата од хрватската страна.
..некои мои врски во Словенија ми ја набација оваа транскрипција на снимен разговор помеѓу членот на словенскиот арбитражен суд проф.др.Ибро Дежелца и членот на словенскиот преговарачки тим  др. Мојца Хаџиомерспасиќ:
- Alo Ibro, pak je Mojca s ove stranov!
- Kje Mojca? Vas Mojci še ima kot številki na veš mašino!?!?
- Mojca kje sam vam lani dopeljala 200 kili krumpircov iz Bihaća!
- Aaaaa ta Mojca, še ne veliš odmah! Reci?
- Ajnpak tudi vas zovem porad Piranski zaljev, kje ga hrvaški orangutani svojatajo, a pak je naše!
- Reci?
- Kje se more što rešit da Pirancov prihaja u naše rukov?
- Sam pak jučer zval šefa suda, znaš onega ki je sav garav, črn je kot sava eskimo zimska gumov?
- Črni?... črni?... oni Nizozemcov?
- Je!
- Kje je rekal garavi?
- Ajnpak tudi... še je rekal da bi on za 100 kilo svježe teletinov sredil da i Dalmacija gre pod Slovenijo!             
  Pa sem zval svojega babu u Travnik, še bu on po autobuso poslal 100 kila teletinov!  
- Po autobusov bu tvoj babo poslal teletinov!?
- Ja... ja... še autobus “Bosna expres“ prihaja v Ljubljano oko 20 časov... pa bi te molil Mojca, strpaj teletinov
   u auto, še ju pak dovezi ovam!
- Če bi taj garavi još za 50 kili čevapov rešil da Lika gre pod Slovenijo?
- Ne... ne želimo problemov... ali donesi čevapov še ih imaš, nisam pojel prave slovenske hranov otkad sam
  prišal na ovi sud!


Па сеа ти Чучулига контај што се случуе...... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ex YU републики

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 14 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот