ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Интересно од светот

+6
VOL
Spray
Arhimed
хан Ацо
Centarec
king
10 posters

Страна 16 of 16 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16

Go down

Интересно од светот - Page 16 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by VOL Саб Мар 19 2022, 18:24

evropa NE  e svesna vo kakvi lajna e.
ke stradame nie , malite.
nas nitu ke ne esapat nitu ke ni pomagaat.

a be na onolkava Ukraina, koja e pogolema od najgolemata evropska zemja, so onolku zemjodelski potencijal i plodna pocva, so ogromen rabotnicki potencijal, tehnoloski vo teska industrija poim , koja pravese Antonovi , napredna voena tehnika koja mozese da parira na  vo top 10 , ja ostavija i zavrtea grb.
a nas nikogas jitu ne podrzuvale nitu pomagale. ime za NATO ni smenija,  "datumpa datum" eve ti go na sega, borelj im go izvade mocaloto na govornica bukvalno im go pokaza  so dva prsta, im rece na site prisutni-naaa, im zakluci deka "ima volja".

nit rezervi nit gas nit nafta nit struja NISTO ne e reseno, nitu planirano.
ama investirame u zivina, pa ke ima kjurki, misirki, neli..


eh.... Mojata cudesna zemja, Makedonija.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 16 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by VOL Пон Мар 21 2022, 13:09

https://tocka.com.mk/vesti/405324/bizarni-naviki-na-kralicata-elizabeta-ne-jade-supa-i-kompir-prezira-kocki-mraz-ne-ja-napusta-palatata-bez-pakuvanje-od-svojata-krv

a be se ima se moze be  Laughing
ne lizela kocki mraz i bile -kockasti pa i izmislile masina za mrznenje na ne kocki tuku - topki mraz.
sakala da srka toa koktelite so topki mraz, uau. 
so ti e da si kraljica ebate


Една сосема необична навика се однесува на формата на мразот кој се наоѓа во чашата на кралицата. Имено, таа не го поднесува звукот кој произлегува од коцките мраз и смета дека многу попријатен е оној кој го прават ледените топки.
Токму поради тоа наводно е произведена посебна
машина која произведува мраз токму во таа форма.

ne nosi nerazgazena cipela pa mora SLUGINKA da i ja razgazuva
specijalno odabrana so ist broj na cevli ko capunkata na kraljicana, da ne ja zuljat kondurite... brej so ti e vise stvorenje ni na zemja ne gazi  Very Happy Very Happy

кралицата не сака да ја почувствува непријатноста на сосема новите, крути чевли, па затоа пред нивното прво облекување, секогаш добро ги разгазува слугинката која го носи истиот број како и кралицата.

interesni se ovie sustestva od bolnava imperija. gi tretiraat kako polubogovi more nakaj bogovi. za javnost demek nemat nekoj impakt vo politikata. a vo sustina "navikite" im se cudni.
na primer, posto kraljicava ne sakala "bradasti muskarci" mozda zatoa Dodi AL Fajed, zet za snaa i Dijana , ja potsekjal na bradati indusi, muslimani od severna afrika i slicni pa im se "dupna guma" u Francija 
ili pak imgi sjeba nadezite na milioni Skotandjani za nekakva nezavisnost koga im "obezbedi " fer referendum na koj sekako i pokraj zelbite, im "pokaza" deka "dobrovolno" sakaat podcinetost odosto nezavisnost, ili
mozebi zatoa i ja izvadi zemjata od EU za da si pravi imperija so aSralija i koloniite im, da pokaze deka se "imperija" ...

ili pak mozebi zatoa na onoj nesrekjen teniser na koj ne mu bese jasno zasto mu e odbien pristap do Avstralija Open, koga site mislea deka avstraljancite imaat integritet i svest sami da razmisluvaat  vo sustina - im stigna signal od daljinskoto od Bakingem , ..

..ili mozebi zatoa ja odfkarija polucrkinjana Megan Markl so se mazzot je, princ po titula, koi gi iselija u ameriki, za da ne gi gleda na ist kontinent, em site monarhisticki tituli im se odzemeni, da ne im "kaljaat krvta oti im bila plava a crkinjava imala crvena".

masovni pacienti.

se ova pogore, e povekje zabavno odosto vredi covek da se zamara so niv...
ama koga , ke se pojavi na edno nati go aj mi go British got Talent show, pa koga zbog zaradi njojze i  nejzini hirovi, ovie od komisija za izbor na taalenti ocarani od nejzinata zelba, direktno i pokraj neprikosnovenite talenti- odabra prvo mesto nekoja fufla so nekoja pudla so se porevrtuvala i stoela na dve noze, i demek toa bil talent nad talentite, se e jasno.  Mokjta i potezite na ova incestualno semejstvo se prikriva ama ne samo sto se mesa vo sekoja pora n imperijalnoto opstestvo, pa sluzbite gi zatskrivaat tragovite za da izlgedaat fensi, cool , nepoliticki itn, tuku se vo posledno vreme i izuzetno agresivni i ekspanzionisticki. 
ja vovlekoa i Kanada vo Ukraina da prakja instruktori pokraj nivnite "super eksperti" ama koga meckana pocna da rze gi povlekoa vo Polska ostavajki gi ucenicine ukrainski, so engleski bukvar u race, da pokazat sto naucile od imperijalnive instruktori. 
za zal ukraincive stanaa beli gluvci za britanskive apetiti. 

bas im se iznapomagaa sega  englezive na ukraincive, vo kriza, epten im se najdoa. gi nabuckaa i izbegaa. 
bolna rabota.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 16 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by king Сре Jул 27 2022, 19:55

Прпааааааа!!!!!!

се усра од страв ... Twisted Evil affraid lol!

affraid
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот - Page 16 Empty Re: Интересно од светот

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 16 of 16 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот