Интересно од светот

Страна 14 of 15 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15  Next

Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by VOL on Вто Jул 05 2016, 09:39

pa vekje rece, ama aj .
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by concrete on Чет Jул 14 2016, 13:55

Федоров цепа ли цепа , веќе е близу Сиднеј  и кај и да е ке излезе над океанот..

http://flyfedor.ru/
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by king on Чет Jул 28 2016, 19:32


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by concrete on Чет Jул 28 2016, 22:30

king напиша:Е, е, ееееееее!

http://www.press24.mk/pretsedatelot-na-ovaa-zemja-naredi-ubivanje-na-narkomanite-teche-krv-po-ulicite-na-niv-lezhat-tela

..е, не ... ќе се заебава ....
..права ствар за искоренување на дрогата , ама незнам како овој баткава ќе помине со DEA, освен , ако не и ја расчистува локалната конкуренција.... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by VOL on Пет Jул 29 2016, 18:10

tepaj Roki, pobi gi sviii Smile
car.
ke gi trebat dodeka ima,
a posle komsijata ke si go nadene komsijata so vila, I ke rece - dilase droga mamumuibem
ili ke se cuknat dvajca na raskrsnica, pa "kenta jaci" ke go olesni za zivot suparnikot , koga ke dojde milicija ke kaze deka "go brkal dilerot so kola , odamna go pratel, I konacno go resil".
ama togas ovoj Rodrigo the PreCednik ili ke bide daaaleku daleku so cudni polni kuferi koi edvaj se zatvaraat,vo nekoja egzoticna zemja, ili ke pregovara so ju -es end ej, da im ja otstapi za polygon za istresuvanje na americki frustracii, a toj zauzvrat ke dobie nekoj azil...
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by VOL on Нед Jул 31 2016, 09:24

ijaa..


so dunda ke bese Laughing Laughing Laughing

slapatarka , masala,
http://lokalno.mk/galerija-fatena-kineskinja-so-3000-memoriski-kartichki-skrieni-vo-vagina/

во вагината имало два пакети со вкупно 3.000 мемориски картички.

dobro e sto ne I teknalo da svercuva I baterii za mobilni...
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by VOL on Нед Jул 31 2016, 09:26

avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by concrete on Нед Jул 31 2016, 10:37

...јеби га..,  сеа ќе ги јебат некоја година... стари педофили по тоа гулазите Shocked
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by VOL on Нед Jул 31 2016, 12:01

uupss
Русинка ја предупредува светската јавност: Додека вие ловите Покемони, ЦИА изработува детални мапи
http://tocka.com.mk/1/203232/rusinka-ja-predupreduva-svetskata-javnost-dodeka-vie-lovite-pokemoni-cia-izrabotuva-detalni-mapi
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by concrete on Нед Jул 31 2016, 12:26

VOL напиша:uupss
Русинка ја предупредува светската јавност: Додека вие ловите Покемони, ЦИА изработува детални мапи
http://tocka.com.mk/1/203232/rusinka-ja-predupreduva-svetskata-javnost-dodeka-vie-lovite-pokemoni-cia-izrabotuva-detalni-mapi
Русинкава тупи , уште ко у гулаг да е .....јеботе CIA  нека се мучат маме им мили ј#бем, русиве само ќе ги хакнат и ги добиваат сите бази без мука..., а викиликс ќе ги направи општо добро.... и сите среќни и радосниVery Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by king on Чет Aвг 04 2016, 22:49

Филипини и борбата против дрогата ... масакр ...


Невиден масакр на Филипините: За една недела убиени над 400 дилери на дрога

http://kurir.mk/svet/vesti-svet/voznemiruvachko-foto-neviden-masakr-na-filipinite-za-edna-nedela-ubieni-nad-400-dileri-na-droga/

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by чучулига on Пет Сеп 09 2016, 20:00

http://www.kurir.rs/planeta/video-skinule-se-u-donji-ves-pa-trazile-pare-za-garderobu-ruskinje-vezbale-kako-da-nadu-muza-clanak-2436623

ептен чудна вежба по домаќинство* ова.... scratch

*предмет во основно училиште на времето (ова за младите генерации)

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by чучулига on Пон Сеп 26 2016, 21:59


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by king on Пон Окт 17 2016, 21:09

http://standard.mk/germanija-rekorden-natalitet-poradi-decata-na-migrantite/

Фирерот сега сигурно се превртува во гробот ..... Twisted Evil Twisted Evil

.... се „тамнопути“ ариевци .... Very Happy Very Happy

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by concrete on Пон Окт 17 2016, 22:20

king напиша:http://standard.mk/germanija-rekorden-natalitet-poradi-decata-na-migrantite/

Фирерот сега сигурно се превртува во гробот ..... Twisted Evil Twisted Evil

.... се „тамнопути“ ариевци .... Very Happy Very Happy
..кај и да е  хазарската направија звана демократија и право на самоопределување ќе го спичка светот кој го знаеме , ќе го исламизира и бутне у црнилата на ловот на неверници условен од коранот на мухамед кој му се сонил на брдото над мека или медина .., не се сеќавам..точно каде беше.. Smile
..нив им доџе исти к..ац  бидејќи тие не бремцаат ништо освен нивните имагинарни банкарски интереси...така да овие кои се рамножуваат експоненцијално , баш добро им доаѓаат ко топовско месо... Cool
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by VOL on Пон Окт 17 2016, 22:28

ke bide, trpenie spasenie. Twisted Evil
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by king on Пон Окт 17 2016, 23:48

хихихи.....
.... „големата“ британска империја се усрала у гаќи само од поминувањето на две три руски кади низ Ламанш .... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by concrete on Вто Окт 18 2016, 10:16

king напиша:хихихи.....
.... „големата“ британска империја се усрала у гаќи само од поминувањето на две три руски кади низ Ламанш .... Twisted Evil Twisted Evil
...ај не заебаај сеа и ти, мирно си пиеле чај попладнето, кога им кажале дека Адмирал Кузњецов им е пред врата , па се збуниле малку... Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by VOL on Вто Окт 18 2016, 23:24

eden nad voda deset pod voda.
toa gi plasi englezovcive, Admiralot ne wonderfulisticen, bas, lesna meta e , za raznorazni eurofajteri I slicni mi ti engleski letalci, lesna vo smisla - vidliva, golema,nadvodna,  koja se dvizi vo kanaliziran prostor ( kanalot...) daleku od maticnata baza , breg , itn.
ama, ne odi Admiralot nikade bez podrska od podmornici, taka da toa e vistinskiot englezovisticki strav od "nepoznatoto",,,
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by VOL on Чет Ное 17 2016, 05:24

http://makfax.com.mk/svet/%d1%85%d0%b0%d1%88%d0%ba%d0%b8%d0%be%d1%82-%d1%81%d1%83%d0%b4-%d1%98%d0%b0-%d0%bf%d0%be%d0%b2%d0%b8%d0%ba%d0%b0-%d1%80%d1%83%d1%81%d0%b8%d1%98%d0%b0-%d0%b4%d0%b0-%d0%bd%d0%b5-%d0%b3%d0%be-%d0%bd%d0%b0/

apsolutno blagorodna pricina da se formira vakvo megjunarodno telo: ama prerasna vo krajno subjektivno, nepravedno, raskosno-potrosuvacko, neefikasno, telo, koe sekogas somnitelno - ne rabotese i na "drugata strana".
kako da bese formiran samo kako prodolzena raka na odredeni zapadni ambicii..

nepocituvanjeto na ON od strana na NATO i amerigovnencata, kulminira so Klintonovi, a ovoj "sud" im bese samo alatka za ona sto  saka da go ostvarat....go poebaa svetot .
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by concrete on Чет Ное 17 2016, 08:55

....суд на кој не смее да им суди и на америговна за злочини како и на сите други не  е суд туку панаѓур!!!!
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by кнез on Чет Дек 01 2016, 10:20

Читам денеска ОПЕК реши да го намали производството на нафта од Јануари за да се зголеми цената.
Дали тоа значи дека пропаѓа тактиката на финансиско истоштување на Русија со држење на многу ниско ниво на цената на нафтата?
Дали тоа значи полека откажување на послушност и на најверните американски слуги,арапските главатари-нафташи?

кнез

Posts : 671
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by concrete on Чет Дек 01 2016, 12:31

кнез напиша:Читам денеска ОПЕК реши да го намали производството на нафта од Јануари за да се зголеми цената.
Дали тоа значи дека пропаѓа тактиката на финансиско истоштување на Русија со држење на многу ниско ниво на цената на нафтата?
Дали тоа значи полека откажување на послушност и на најверните американски слуги,арапските главатари-нафташи?
..хе, хе ..мислам дека сепак почнаа да им пливаат шупливите лејки на ладниот океан. Кој им е крив кога наместо у школо да учат..,всушност не ни учат, учат на своите глупи повторувачки искуства...Кој им е крив кога не го слушаат Николај 2  :Русија е непобедива, затоа што е стрплива, а стрпливост под притисок секогаш носи победа.. Wink Wink
Никако не научија, а имаа време да научат и да не се глупираат.
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by чучулига on Пет Дек 02 2016, 22:58

Господе Боже...

добро, кај живејте вие бе чоеци м?

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by concrete on Саб Дек 03 2016, 14:48

чучулига напиша:Господе Боже...

добро, кај живејте вие бе чоеци м?

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
...како мислиш кај живееме?? просторно , временски или во однос на  реалноста???
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 14 of 15 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот