Интересно од светот

Страна 11 of 15 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Next

Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by чучулига on Саб Дек 19 2015, 11:39


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by VOL on Саб Дек 19 2015, 11:48

uf, sedi be, sega koga ke se stegnat u juris kon kosmosov, kakvi rusi kakvi chajnezi ima da snimat film na  Saturn.. more kakov Saturn, blisku e... na Pluton be, ima da sletaat,
I toa ne eden, ne dvajca tuku trojca astronauti,
komandant Plutoni,
komandant afrodizijaki
komandant hasan-obami. LJicno .

DUPKATA e toa sto treba NASA da ja pokrie a ne idni investicii za razvoj..

nikako ne moze da im vleze vo glava deka naucnofantasticnite filmovi se fikcija
a ekonomijata ne moze da go sovlada jazot od 10+ godini zaostanuvanje zad ruskata raketna tehnologija.
bio-video-zna sta prica...
avatar
VOL

Posts : 15290
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by чучулига on Саб Дек 19 2015, 11:58

Цело го прочита?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by VOL on Саб Дек 19 2015, 12:00

ne e samo da citas tuku I da ja svatis poentata.
Буџетот ќе и дозволи на НАСА да ги финансира своите мисии, да транспортира луѓе меѓу Земјата и Меѓународната вселенска станица, и да ја намали зависноста од руските фондови за вселенски патувања
avatar
VOL

Posts : 15290
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by чучулига on Саб Дек 19 2015, 12:02

Само прашав.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by VOL on Саб Дек 19 2015, 12:11

"samo prasa" zatoa sto tebe vnimanie  ti privlece nesto drugo
avatar
VOL

Posts : 15290
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by king on Саб Дек 19 2015, 12:17

Интересен е и делот за законот за „присмотра“ на граѓаните ... како нивни така и од целиот свет ...
.. приватноста веќе не е приватност ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9349
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by чучулига on Саб Дек 19 2015, 12:19

Мене ми е интересно то "мушнувањето" на тој актот.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by кнез on Нед Дек 20 2015, 18:05

кнез напиша:Вчера имаше интервју Дугин кај Миленко.
Беше убаво да види нашиов народ (се разбира кој може тоа да го види) како разговара еден врвен интелектуалец и стратешки аналитичар.
Да видат како филозофијата е равна на математиката по својата логичка точност.
Според овој пост некој може да помисли дека се слагам со тоа што го говореше Дугин во интервјуто.
Не,јас не се слагам веројатно со 80 проценти од тоа што го кажа,ама човекот е интелектуалец и вистински филозоф кој до каде тоа можам јас да сфатам, малку погрешно се вмешал во имплементација на идеите кои, според мое мислење не е негов фах,но човекот е врвен интелектуалец и како таков секогаш кај мене предизвикува почит без разлика дали е Дугин или пак некој што го сметам за непријател како Бжежински ....
Тоа е затоа што поседува огромна сила (како лавот)во интелектуална смисла и секогаш ти се отвараат нови видици иако можеби тие видици ти се страшно одвратни.
Едноставно од тие луѓе секогаш можеш да научиш.

кнез

Posts : 665
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by чучулига on Нед Дек 20 2015, 18:21

кнез напиша:...
Тоа е затоа што поседува огромна сила (како лавот)во интелектуална смисла и секогаш ти се отвараат нови видици иако можеби тие видици ти се страшно одвратни.
Едноставно од тие луѓе секогаш можеш да научиш.

Од секој секогаш можиш да научиш.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by VOL on Нед Дек 20 2015, 20:40

samo glup naucuva od-sekogo...
avatar
VOL

Posts : 15290
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by чучулига on Нед Дек 20 2015, 21:58

Ако ве заинтересирало со шо се занимават на северот еве, офнет информира:

http://off.net.mk/vesti/razno/unilateralno-proglasuvanje-na-norveshka-za-komshija-na-godinata

Блазе си му, шо да речи чоек друго?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by concrete on Пон Дек 21 2015, 09:27

чучулига напиша:Ако ве заинтересирало со шо се занимават на северот еве, офнет информира:

http://off.net.mk/vesti/razno/unilateralno-proglasuvanje-na-norveshka-za-komshija-na-godinata

Блазе си му, шо да речи чоек друго?
...ние сме уште подобри комшии , кај нас е самопослужување .....комшиите САМИ СИ ЗЕМААТ
..ко шведска маса сме... Cool
avatar
concrete

Posts : 6679
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by concrete on Пон Дек 21 2015, 17:55

avatar
concrete

Posts : 6679
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by кнез on Вто Дек 22 2015, 13:53

Njegos Radjenovic - Vladimir Putin NOVO 2015/2016 - YouTube
Јаооооооо Геџо Србине!!!!! Very Happy

кнез

Posts : 665
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by чучулига on Вто Дек 22 2015, 13:59


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by чучулига on Пет Јан 08 2016, 12:43


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by king on Саб Јан 09 2016, 22:40

http://lokalno.mk/severna-koreja-sadam-i-gadafi-se-dobar-primer-shto-se-sluchuva-koga-zapira-nuklearnata-programa/

http://www.telegraf.mk/aktuelno/svet/335593-severna-koreja-testirase-balisticka-raketa-juzna-koreja-tvrdi-deka-videoto-e-lazno-video


чоеков е феномен, не ебе жива сила, а и за кур може да му се фатат ....
...глобалистине се навикнати да праат ршум во село без кучиња ....  ама овој ржи ли ржи ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9349
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by concrete on Нед Јан 10 2016, 11:32

king напиша:http://lokalno.mk/severna-koreja-sadam-i-gadafi-se-dobar-primer-shto-se-sluchuva-koga-zapira-nuklearnata-programa/

http://www.telegraf.mk/aktuelno/svet/335593-severna-koreja-testirase-balisticka-raketa-juzna-koreja-tvrdi-deka-videoto-e-lazno-video


чоеков е феномен, не ебе жива сила, а и за кур може да му се фатат ....
...глобалистине се навикнати да праат ршум во село без кучиња ....  ама овој ржи ли ржи ....
...нема веза го глуми НИН....., дискретно финансиран за тоа... Cool
avatar
concrete

Posts : 6679
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by king on Пон Јан 11 2016, 21:15

Баткава

http://sitel.com.mk/policijata-naterala-kradec-da-izede-40-banani-za-vakva-tortura-se-ushte-ne-ste-slushnale

...веќе никогаш нема да проба банана, 100% му се огадиле за цел живот...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9349
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by VOL on Пон Јан 11 2016, 23:54

ne kazale kako gi primal bananive Smile oralno ili... Twisted Evil

mozda I ne mu se ogadile tuku zaarnile
avatar
VOL

Posts : 15290
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by king on Вто Јан 12 2016, 16:53


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9349
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by concrete on Вто Јан 12 2016, 18:20

...ако намерно не сакал да биде "фатен"  тогаш е ептен без фантазија...На тие финансиски можности како неговите... НИКАД , ни на СВЕТИ НИКАД не би ми пришле ни близу , а не да ме уапсат... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6679
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 11 of 15 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот