Интересно од светот

Страна 12 of 15 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15  Next

Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by Spray on Вто Јан 19 2016, 16:55

Косово не успеа да стане член на Меѓународниот арбитражен суд во Хаг
http://telma.com.mk/vesti/kosovo-ne-uspea-da-stane-chlen-na-megjunarodniot-arbitrazhen-sud-vo-hag
avatar
Spray

Posts : 128
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by VOL on Чет Јан 21 2016, 14:27

ijaa..

koi ludaci Laughing Laughing 

Masovno strizenje i striptiz u Tadzikistan
 gi strizele site mazi sto nosele bradi a devojkive i zenive so nosele marami i onie nindza-pokrivki- gi razbulivale.. Shocked

Tadzikistan e muslimanska zemja.. Shocked .. i takva ke si ostane.
ama izgleda ne sakaat nekoj od strana da im soli pamet. Wink

eve sto se slucilopolicijata  ostrizala  okolu 13 000 mazi
zatvorila 130 dukjani "maramadzilnici" kaj so se prodavale onie marami, burki, nindza odela itn
pod izgivir deka se plod na stranski vlijanija!
isto taka, policijata razbilila povekje od  1700 zeni i devojki  im gi trgnale toa maramite i zabranila da se nosi..

tadzikistanskiot parlament izglasal zabrana za brak pomegju rodnini, kako sto e praksa vo islamot, i zabranile arapski iminja !

prenesuva.......... Twisted Evil Al Dzezaira Twisted Evil  hihihihi.
moze i ova "al dzezaira" da go zabranat, im zvuci na arapski Laughing Laughing

ps: KiM, Bosna...eheheheee...
http://www.aljazeera.com/news/2016/01/tajikistan-shaves-13000-men-beards-radicalism-160120133352747.html
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by чучулига on Саб Јан 30 2016, 16:33

Хммм...

денес чув за ова

http://www.dailymail.co.uk/health/article-3228020/Alzheimer-s-spread-blood-transfusions-surgical-dental-accidents-way-CJD.html

дека алцхајмеровата болест можело да се пренеси и по пат на трансфузија на крв...

хмммм

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by concrete on Саб Јан 30 2016, 19:03

чучулига напиша:Хммм...

денес чув за ова

http://www.dailymail.co.uk/health/article-3228020/Alzheimer-s-spread-blood-transfusions-surgical-dental-accidents-way-CJD.html

дека алцхајмеровата болест можело да се пренеси и по пат на трансфузија на крв...

хмммм
..мене пак ми шепнаа дека и скокање на една нога , ако е таа лева, гарантира заболување од истата болест. Затоа кога скакутам , го правам тоа само на десна нога... Cool
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by чучулига on Саб Јан 30 2016, 19:07

lol! 

е добро чим то било чарето... и фала шо го сподели со светот Razz Very Happy Laughing

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by king on Вто Фед 02 2016, 01:31

30 години без човечко присуство и природата си го направи своето ...

http://www.mkd.mk/svet/vesti/snezhniot-grad-na-duhovi-pripjat-snimen-so-dron-30-godini-po-katastrofata-vo-chernobil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by чучулига on Вто Фед 09 2016, 13:06

http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2016&mm=02&dd=08&nav_id=1094611

За два дена ќе знајме... или, пак сеуште појма нема да имаме (моето константно стојалиште Razz )... зависи кој како гледа... ме бендисва! Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by king on Сре Фед 10 2016, 12:05

Што малер треба да си за да ова те снајде

http://www.vest.mk/default.asp?ItemID=729A29B5DFC219419D3DFF746AB54EAC

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by чучулига on Чет Фед 11 2016, 23:59


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by king on Пет Фед 12 2016, 00:11

Историскиот сигнал кој го детектираа научниците од проектот ЛИГО резултат е на судар на две црни дупи оддалечени 1,3 милијарди светлосни години од нас


http://plusinfo.mk/vest/57621/revolucionerno-otkritie-naucnicite-detektiraa-gravitaciski-branovi
Сакаат да кажат дека детектирале ефект од некој настан кој се случил бар пред 1.3 милијарди години???????????

.... па добро еве јас ќе се одалечам едно 1300 километри од оној каменоломот во Бањани  и ќе чекам цел саат да видам дали тогаш ќе ја чујам детонацијата и осетам потресот на земјиштето ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by чучулига on Пет Фед 12 2016, 00:19

king напиша:
.... па добро еве јас ќе се одалечам едно 1300 километри од оној каменоломот во Бањани  и ќе чекам цел саат да видам дали тогаш ќе ја чујам детонацијата и осетам потресот на земјиштето ...
lol! lol! lol!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by чучулига on Вто Мар 01 2016, 16:10

http://off.net.mk/video/razno/ni-brat-ljube-vaka-ne-se-izvinuvashe

Настрана мајтапот ама овај личи ко за 21 годишник? Сериозно?

Најкул момент - сликарот на маса ли е биро ли е, качен да го слика овај грешниот.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by VOL on Вто Мар 01 2016, 18:01

Горивото кое го произведува Исламска држава наводно се продава на бензинските станици во Бугарија пишува бугарски Труд, повикувајќи се на извори во царинската управа.
Според тој медиум, таквите тврдења ги докажуваат руски и американски сателитски снимки доставени на Бугарија. Властите во таа земја користејќи ги снимките успеале да ја разоткријат илегалната рута на снабдевање со дизел и бензин низ бугарските пристаништа Варна и Бургас

http://faktor.mk/2016/03/01/rusija-i-sad-im-javija-na-bugarite-gorivo-na-id-imate-na-benzinskite-pumpi/


istocniot ni sosed...
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by king on Вто Мар 01 2016, 23:02

VOL напиша:istocniot ni sosed...
Тој сосед стално мател вода со погрешни .... и како по обичај пак ќе ги боли гзот ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by VOL on Сре Мар 02 2016, 21:21

imase eden madjarski crtan ,"Mikrobi" ...
.....(."..pepe gi saka biserite...")
http://mk.voanews.com/content/nato-russia/3216635.html?campaign=timemkarticles&fromew=10694

Филип Бридлов: Русија - закана по американските интереси низ светот
Врховниот командант на сојузничките сили на НАТО со предупредување
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by concrete on Сре Мар 02 2016, 21:34

..има купови текстови и анализи околу тоа како Русија на ја сакала  првата светска војна, многу е дискутабилно како е вовлечена во втората. Може сум ќорав, ама ич не гледам логика да почнува трета со сите заебанции и проблеми кои би и ги нагрбачиле.
Очигледно овие во нато интензивно работат на измислување причини за своето постоење. Непринципиелното однесување и двојните аршини само покажуваат за какви џукели се работи. И тие имаат образ да кажат нешто.... Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by VOL on Сре Мар 02 2016, 21:44

tazno, e , za populacijava na planetava, sto vakvi "umovi" nosat :tezina: radi "cvarkite"  na epoletite na ramenjata..
.. pa seto ova dobiva nekakva tezina ..
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by VOL on Чет Мар 03 2016, 07:12

http://www.utrinski.mk/default.asp?ItemID=885D9788814BE54DB08D184ED94A796F


Двајцата обезбедија победа во седум од 11-те сојузни држави каде што се одржаа прелиминарни избори во „супервторникот“
ВАШИНГТОН - Доналд Трамп и Хилари Клинтон обезбедија доминантна позиција во трката за номинација во супервторникот и се' поблиску се до најверојатна жестока меѓусебна изборна пресметка.

svetu, spremaj se za tragikomedija....
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by concrete on Чет Мар 03 2016, 09:19

VOL напиша:http://www.utrinski.mk/default.asp?ItemID=885D9788814BE54DB08D184ED94A796F


Двајцата обезбедија победа во седум од 11-те сојузни држави каде што се одржаа прелиминарни избори во „супервторникот“
ВАШИНГТОН - Доналд Трамп и Хилари Клинтон обезбедија доминантна позиција во трката за номинација во супервторникот и се' поблиску се до најверојатна жестока меѓусебна изборна пресметка.

svetu, spremaj se za tragikomedija....
па кога ќе се подразмисли и логично би било црвното копче за нуклеарниот холокауст да го притисне некоја фаца ко овие две, потенцијални кандидати за  таа исклучива чест....
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by кнез on Чет Мар 03 2016, 12:02

Некој рече после црнец жена треба да биде и ќе биде.Порано верував дека во самата Америка ќе дојде до отпор и револуција за целава ова гротеска што тие ја викаат демократски избори ама за жал изгледа дека од тоа нема ништо.Неверојатно е како само неколку фамилии на луѓе кој се многу далеку од способностите за политичко лидерство,се одбрани да формално се постАавуваат на тие позиции,толку очебијно и дрско од страна на тие што господарат со тие фамилии,да единственото мое објаснување ми е во феноменот на реалити шоута и накарадно глупите серии.Целиот народ сака некое продолѓение од нешто неквалитетно.Секако стои фактот дека тие со ништо не заслужени фамилии кои се одбрани формално да ја владеат Америка,се слепи послушници и сигурни играчи зошто сето тоа се дели во фамилијата.

кнез

Posts : 671
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by concrete on Чет Мар 03 2016, 12:10

avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by VOL on Чет Мар 03 2016, 17:47

кнез напиша:Некој рече после црнец жена треба да биде и ќе биде.Порано верував дека во самата Америка ќе дојде до отпор и револуција за целава ова гротеска што тие ја викаат демократски избори ама за жал изгледа дека од тоа нема ништо.Неверојатно е како само неколку фамилии на луѓе кој се многу далеку од способностите за политичко лидерство,се одбрани да формално се постАавуваат на тие позиции,толку очебијно и дрско од страна на тие што господарат со тие фамилии,да единственото мое објаснување ми е во феноменот на реалити шоута и накарадно глупите серии.Целиот народ сака некое продолѓение од нешто неквалитетно.Секако стои фактот дека тие со ништо не заслужени фамилии кои се одбрани формално да ја владеат Америка,се слепи послушници и сигурни играчи зошто сето тоа се дели во фамилијата.
ke bide, tikvi
ima samo edna varijanta - da ja nadenat Klintonovata ozlojedjena granny za preCedni-cka
da glumi "merkel" I ludilo vo postmenopauza.
..za da ja vodat drzavata, vo :"pozadina" tie sto navistina ja vodat.

1. familijarrno hobi-precednikuvanje? ( klinton zurlosaksofonot, pa posle malce I zemnatamu? sto e naredno, uste monika levinski da se naguzi za precednik?)
2. premnogu prasina se kreva zad Klintonova .. ne e najcista, ama toa samo citame I gledame sto prezentiraat nejzinite protivnici ni pokazuvaat.. ne mora da znaci deka e vistina.
3. nestabilna e .
zeniste so onakov brak, so eden dudlac za partner/maz, posvetena 28/9 , so burni periodi koi morala da gi zatskriva, da manipulira javnost so svoite dusevni, emotivni, sostojbi,.... ne e psiholoski najpogoden kandidat za precednik.. a za preCednik pa ic.

da ne se lazeme, ic qr ne ne' boli ako sakaat dogodina i Koncita od Evrovizija neka go nadenat za precednik,
ama problemot e sto toj nivni junajted sanatorium go disturbira celiot svet ,
ne deka nema da se iskoleme nie , i bez niv,
ama ovie stanaa svesni deka im se moze .. a od ludiot i pijaniot bega..ili obratno bese..

zatoa najverojatno, ne tangira, koja budala ke stane arambasa na sanatoriumot, pobudalata ili poidiotot..
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by concrete on Вто Мар 08 2016, 09:35

хммм..интересна можна ситуација догодина ова време...:
-трумпет  претседател на уса, договор со русија пуштање на еу и нато по вода
-во франција ле-пенова за претседател, франција напушта нато, еу се клати
-кај англичаните лабуристи со џереми корбун на власт, напуштање на еу, нато остануе практично без носачот на авиони закотвен до европа
-унгарија  праи стратешки договор со русија
-австрија исто......... другите срамежливо се приклучуваат
-намерно не ја спомнувам германија, многу е нејасна..... дал ќе се исламизира , дал ќе се враќа у своето руско јато...
-Македонија ???? господ бог знае , тој веќе две иљади години не збори со неа, због нешто и е кивен...., а президентот наш па д'тка...
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by Spray on Чет Мар 10 2016, 06:36

http://kurir.mk/magazin/zanimlivosti/pingvin-pliva-8-000-km-godishno-za-da-go-poseti-svojot-spasitel/

убава приказна.
Понекогаш забораваме дека надвор од фејсбукот постои жив свет ,реален свет, кој исчезнува, додека луѓето се занимаваат со виртуелна стварност.
avatar
Spray

Posts : 128
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Интересно од светот

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 12 of 15 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот