Приведен поранешниот градоначалник на Охрид

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Re: Приведен поранешниот градоначалник на Охрид

Пишување by ribar on Сре Дек 03 2014, 19:37

Centarec напиша:поголеми нема, ама дека овој нема зашто да го уапсиш мало сутра.
Дали беше само тој нечесниот?

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Приведен поранешниот градоначалник на Охрид

Пишување by OSA on Сре Дек 03 2014, 19:54

ribar напиша:
Centarec напиша:поголеми нема, ама дека овој нема зашто да го уапсиш мало сутра.
Дали беше само тој нечесниот?
ne ,no kako velat ,pokraj surovoto i suvoto ke gori ...poleka  i tie ke dojdat na red
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Приведен поранешниот градоначалник на Охрид

Пишување by Centarec on Сре Дек 03 2014, 20:01

е ај дека не бил само да не го апсат

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Приведен поранешниот градоначалник на Охрид

Пишување by ribar on Сре Дек 03 2014, 21:24

Centarec напиша:е ај дека не бил само да не го апсат
Да почнеа барем  од Струга .

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Приведен поранешниот градоначалник на Охрид

Пишување by OSA on Сре Дек 03 2014, 21:33

ribar напиша:
Centarec напиша:е ај дека не бил само да не го апсат
Да почнеа барем  од Струга .
tamu im e strav da odat ,a ne pa da apsat ...
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Приведен поранешниот градоначалник на Охрид

Пишување by king on Сре Дек 03 2014, 22:19

Зошто кај нас секој фатен престапник  се правда со ...

„А тој другиот зошто не го ...“
„Па и тој направи така“
„ Ама и други прават така“
„Зошто прво него не го уапсите“

... не си ја гледа својата беља  ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Приведен поранешниот градоначалник на Охрид

Пишување by Centarec on Сре Дек 03 2014, 23:53

браво кинг! истово важи и за секоја власт која сака својот неуспех да го минимализира со укажување на неуспехот на нивните претходници. така те разбрав добро?

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Приведен поранешниот градоначалник на Охрид

Пишување by king on Чет Дек 04 2014, 01:47

Centarec напиша:браво кинг! истово важи и за секоја власт која сака својот неуспех да го минимализира со укажување на неуспехот на нивните претходници. така те разбрав добро?
Имаш системска грешка .... и поентата ти е погрешна ...

... успехот неуспехот на власта зависи од континуитетот ...
..е зависи и што сметаш под успех ...

.. ако предходните ја засрале, а дебело ја засрале, не можеш одма од новата власт да очекуваш којзнае што ... донекаде и успех е да бар малку од малку зачисти од посраното од предходните ... а за нешто посериозно .. можда таму тек во шестиот мандат ...

.. е сеа стигнавме до парадоксот ... имено тие „серковците“ се најдоа за самоповикани да кажуваат што нечини ... а бе не знам ...  најпаметни се изгледа кога се опозиција, просто мозок им тече низ уши, а, а им дадеш власт ..се губат тотално ...

... додека со лоповите приказната друкчије иде ...

.така да ... џабе ти е радоста дека божем сум дошол на твојот ... Twisted Evil Twisted Evil Laughing
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Приведен поранешниот градоначалник на Охрид

Пишување by YAS on Чет Дек 04 2014, 22:19

king напиша:

Имаш системска грешка .... и поентата ти е погрешна ...

... успехот неуспехот на власта зависи од континуитетот ...
..е зависи и што сметаш под успех ...

.. ако предходните ја засрале, а дебело ја засрале, не можеш одма од новата власт да очекуваш којзнае што ... донекаде и успех е да бар малку од малку зачисти од посраното од предходните ... а за нешто посериозно .. можда таму тек во шестиот мандат ...

.. е сеа стигнавме до парадоксот ... имено тие „серковците“ се најдоа за самоповикани да кажуваат што нечини ... а бе не знам ...  најпаметни се изгледа кога се опозиција, просто мозок им тече низ уши, а, а им дадеш власт ..се губат тотално ...

... додека со лоповите приказната друкчије иде ...

.така да ... џабе ти е радоста дека божем сум дошол на твојот ... Twisted Evil Twisted Evil Laughing

Токму така .На омилениот и безгрешен вожд и пастир не му се доволни скоро девет години и приближно 20 милијарди евра украдени... пардон потрошени...од џебот на граганите,нивните деца, внуци и правнуци,за да ја опраи државата,туку треба да му се дадат нови десетина години и нови триесетина милијарди евра за да конечно ги спаси граганите на Македонија,како и идните поколенија од се што поседуваат,вклучително и државата. За тоа што пастирот:

1.го потпиша фесал 2 аранжманот и со тоа ги истера работниците на улица
2.купуваше станови за време на конфликтот во Македонија 
3.ги здолжи и идните поколенија земајки кредити 
4.ја уништи економијата и домашните претпријатија
5.го уништи здравството
6.се обидува да го докрајчи образованието
7.ја уништи и ја сведе на најниски можни гранки надворешната политика
8.ги партизира медиумите
9.ги партизира институциите и ги користи за пресметка со неистомислениците
10.му ја подари на коалициониот му партнер Аљи западна Македонија

Е за сето тоа се знае:


YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Приведен поранешниот градоначалник на Охрид

Пишување by ribar on Пет Дек 05 2014, 19:07

king напиша:Зошто кај нас секој фатен престапник  се правда со ...

„А тој другиот зошто не го ...“
„Па и тој направи така“
„ Ама и други прават така“
„Зошто прво него не го уапсите“

... не си ја гледа својата беља  ....

поштујем твое мишлењe ама не се сложвам со тебе,ке го суделе затоа што запослил луге ама дома седеле  не работеле 100 од нив .,па пастирот имат на платен список 150 000 што не работат ништо ,дома си седат и кур дрват,и субвенции делит на свои соработници на измислени земјоделци,каде е бесилката за него .

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Приведен поранешниот градоначалник на Охрид

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот