Приведен поранешниот градоначалник на Охрид

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Re: Приведен поранешниот градоначалник на Охрид

Пишување by OSA on Нед Ное 23 2014, 00:06

concrete напиша:
OSA напиша:
YAS напиша:Во реалноста е вака : ај сеа парите кај мане назад за у "мој џеб" ... Twisted Evil
za ova sporev so moi prijateli ....demek ako ne im ide ne im e gujo kriv (mislat na firmi koi odvaj kuburat )ako znaele da rabotat ...koj neznae da raboti ? od ovie nemoze i najsposobnite bel den da vidat ,shtom malku prknat odma im sobira arach za u negov dzeb
..само од бели ајкули и локални сомови OSA.., кој е паметен не пораснуе поише од просечен делфин или дури белвица ...и не плива на домашен пазар туку у меѓународни води....така ситен никој не те гледа , освен ..јебига, ако не си среќлија право на харпун да налеташ...но тоа веќе  се вика к'смет...Very Happy
i jas na pocetokot na "vakvoto vladeenje "si mislev k'smet ,ama podocna gledam ne e toa ...ovie izgubia smisol za realnost ...kolku samo firmi "zakrpia" za da ostanat na vlast ?....firmive mu rabotat ,on so toa se fali pred glasachite deka go srabotal ,dobiva glasovi i ostanuva na vlast ,no firmata ne dobiva ni denar za zavrshenata rabota ,i normalno potonuva vo dolgovi nemozejki da plati na drugi firmi za materijalot poshto nema pari ,vlaata na R.M.  ne mu platila i normalno on nemoze da plati ,i na kraj propaga ...sekoj vtora firma go ima ovoj problem 
zatoa zatvoraat
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Приведен поранешниот градоначалник на Охрид

Пишување by OSA on Нед Ное 23 2014, 00:10

da ne znae nekoj koj e KUMOT u MVR ?koj gi krsti ovie akciive ,bash me interesira !   ovaa akcija ja narekle "jagula "
shto ima vrska jagulata so "kradenje pari "
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Приведен поранешниот градоначалник на Охрид

Пишување by concrete on Нед Ное 23 2014, 10:09

OSA напиша:da ne znae nekoj koj e KUMOT u MVR ?koj gi krsti ovie akciive ,bash me interesira !   ovaa akcija ja narekle "jagula "
shto ima vrska jagulata so "kradenje pari "
....веројатно асоцијација на змија, по основ на она : има змија у џеб.  Е сеа, некој анаконда , некој јагула, некој..само ќе го погледнам и нема ништо да кажам... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Приведен поранешниот градоначалник на Охрид

Пишување by king on Пон Ное 24 2014, 08:31

Kривичната пријава за криминалот во Општина Охрид на 300 странициПетрески крпел асфалтни дупки без тендери, а станот си го доградил со мито


http://dnevnik.mk/?ItemID=7A1E789796B8FB4D9942D29C94C54F27

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Приведен поранешниот градоначалник на Охрид

Пишување by Centarec on Пон Ное 24 2014, 08:50

и пак да ги гласате и едните и другите.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Приведен поранешниот градоначалник на Охрид

Пишување by concrete on Пон Ное 24 2014, 09:18

Centarec напиша:и пак да ги гласате и едните и другите.
..и така тоа ќе оди.., додека не решиш да се вратиш од островот каде ладиш табани у топло море, купиш лак и стрели, ставиш качулка Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Приведен поранешниот градоначалник на Охрид

Пишување by Centarec on Пон Ное 24 2014, 09:22

мое е да си кажам, ни реков камења да се копаат ни ништо што секој од нас неможе да го напраи.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Приведен поранешниот градоначалник на Охрид

Пишување by concrete on Пон Ное 24 2014, 09:27

Centarec напиша:мое е да си кажам, ни реков камења да се копаат ни ништо што секој од нас неможе да го напраи.
..знам бе, ама има времиња кога ние од мапет-балконот не вредиме ни за пола луле тутун..., а другите нигде ги нема Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Приведен поранешниот градоначалник на Охрид

Пишување by king on Пет Ное 28 2014, 23:33

Уште една кривична за Петрески
Вработувал во Општината за да добие гласови

http://vecer.mk/makedonija/vrabotuval-vo-opshtinata-za-da-dobie-glasovi

Е вака се работи ... фино лепо се средено, документирано .... а не со пуштање на некакви си неавторизирани клипчиња!

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Приведен поранешниот градоначалник на Охрид

Пишување by чучулига on Пет Ное 28 2014, 23:37

Извини кинг ама можам само да ти се изнасмеам за постапката

Laughing Laughing Laughing

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Приведен поранешниот градоначалник на Охрид

Пишување by king on Пет Ное 28 2014, 23:38

Ако де ... смеењето е здраво!

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Приведен поранешниот градоначалник на Охрид

Пишување by чучулига on Пет Ное 28 2014, 23:51

king напиша:Ако де ... смеењето е здраво!

Така е... кај има емотиконче "да пукни"?
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Приведен поранешниот градоначалник на Охрид

Пишување by Centarec on Саб Ное 29 2014, 07:57

кинг брат, убаво што го сјебале овој, али па ако се стега кривична за вработување за време на избори, твоиве треба столица да добијат побрзо него ли пасош по брза постапка што би добиле.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Приведен поранешниот градоначалник на Охрид

Пишување by concrete on Саб Ное 29 2014, 09:51

Centarec напиша:кинг брат, убаво што го сјебале овој, али па ако се стега кривична за вработување за време на избори, твоиве треба столица да добијат побрзо него ли пасош по брза постапка што би добиле.
..не го сјебале ама ич, изгледа навистина ко што кажуеш све е ептен корумпирано, па баткава направил некаков фоговор.  
Го товарат за црното под нокти што му останало. Тој има тоолку азно покрадено на најбезобразен качачки начин  30+уште %  од све , што ова за кое се збори не може да се нарече ни пиксла.... Wink
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Приведен поранешниот градоначалник на Охрид

Пишување by concrete on Саб Ное 29 2014, 09:56

чучулига напиша:
king напиша:Ако де ... смеењето е здраво!

Така е... кај има емотиконче "да пукни"?
       
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Приведен поранешниот градоначалник на Охрид

Пишување by Centarec on Саб Ное 29 2014, 10:01

concrete напиша:
Centarec напиша:кинг брат, убаво што го сјебале овој, али па ако се стега кривична за вработување за време на избори, твоиве треба столица да добијат побрзо него ли пасош по брза постапка што би добиле.
..не го сјебале ама ич, изгледа навистина ко што кажуеш све е ептен корумпирано, па баткава направил некаков фоговор.  
Го товарат за црното под нокти што му останало. Тој има тоолку азно покрадено на најбезобразен качачки начин  30+уште %  од све , што ова за кое се збори не може да се нарече ни пиксла.... Wink

што е овој ситна риба у споредба со бц. којзнае можда некој ден ќе искочи и дил некој за ненапаѓање меѓу бц и нг (см). едно да ти кажам, маќедонија да ет вечна, 10 пати на избори, сорос е педер, бранко е од наша ама не кажуваме да не се нервирате.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Приведен поранешниот градоначалник на Охрид

Пишување by YAS on Саб Ное 29 2014, 10:01

Што е ова цигло.Промоција на бомбата на Зајко? И каков ке биде ефектот од неа на пастирот???

Мислам дека Чучулига понапред мислеше на ова...

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Приведен поранешниот градоначалник на Охрид

Пишување by YAS on Саб Ное 29 2014, 10:05

Аман бре,што сте запнале.Па кога е будала и не знае да организира лотарија за вработување, кој му е крив...

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Приведен поранешниот градоначалник на Охрид

Пишување by Centarec on Саб Ное 29 2014, 10:06

: )))))што би рекол кинг - ете така документирано и уредно поднесено : )))))

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Приведен поранешниот градоначалник на Охрид

Пишување by concrete on Саб Ное 29 2014, 10:10

YAS напиша:Што е ова цигло.Промоција на бомбата на Зајко? И каков ке биде ефектот од неа на пастирот???

Мислам дека Чучулига понапред мислеше на ова...
..гледаш  колку едно зборче буди различни асоциации ..затоа почитувај ги разликите..., замисли пак наместо пукне да кажеше чучулига нешто друго Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Приведен поранешниот градоначалник на Охрид

Пишување by чучулига on Саб Ное 29 2014, 11:18

YAS напиша:Што е ова цигло.Промоција на бомбата на Зајко? И каков ке биде ефектот од неа на пастирот???

Мислам дека Чучулига понапред мислеше на ова...

На такво мислев, да.

Smile
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Приведен поранешниот градоначалник на Охрид

Пишување by OSA on Саб Ное 29 2014, 11:40

Centarec напиша:
concrete напиша:
Centarec напиша:кинг брат, убаво што го сјебале овој, али па ако се стега кривична за вработување за време на избори, твоиве треба столица да добијат побрзо него ли пасош по брза постапка што би добиле.
..не го сјебале ама ич, изгледа навистина ко што кажуеш све е ептен корумпирано, па баткава направил некаков фоговор.  
Го товарат за црното под нокти што му останало. Тој има тоолку азно покрадено на најбезобразен качачки начин  30+уште %  од све , што ова за кое се збори не може да се нарече ни пиксла.... Wink

што е овој ситна риба у споредба со бц. којзнае можда некој ден ќе искочи и дил некој за ненапаѓање меѓу бц и нг (см). едно да ти кажам, маќедонија да ет вечна, 10 пати на избори, сорос е педер, бранко е од наша ама не кажуваме да не се нервирате.
mnogu e jako ...se iznasmeav ....samo da te priupitam ...mislish te razbiraat shto im pishuvash ...ne mi se veruva ...zatoa jas si sedam poishe u meanata ....imam pishano so kilometri ,ama badijala ne dopira do niv ,se e toa od "basmata "od koja se napraeni
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Приведен поранешниот градоначалник на Охрид

Пишување by OSA on Саб Ное 29 2014, 11:43

Sahara raj напиша:Imalo bacuenje raka i kaj sdsm, imalo! Ama kaj ovie , pokraj raka,treba i mnogu drugi mesta da se bacat ! Koj mesta? E toa izgleda konkret najdobro si znae! Very Happy
od mnogu bacuvanje ,usta ke ti otrpne ,pa nemozesh da kazesh zashto si doshol ....
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Приведен поранешниот градоначалник на Охрид

Пишување by ribar on Сре Дек 03 2014, 16:43

Го апсат Петревски само затоа што е од СДСМ ....поголеми АРАМИИ од  небањаните немат на балканот .

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Приведен поранешниот градоначалник на Охрид

Пишување by Centarec on Сре Дек 03 2014, 19:02

поголеми нема, ама дека овој нема зашто да го уапсиш мало сутра.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Приведен поранешниот градоначалник на Охрид

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот