ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Диктатор - диктаторче

+6
Sahara raj
чучулига
OSA
concrete
YAS
king
10 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Диктатор - диктаторче - Page 2 Empty Re: Диктатор - диктаторче

Пишување by concrete Саб Ное 22 2014, 01:43

YAS напиша:
concrete напиша:

диктаторче а???   амааа,  ако е како кажуеш и ако е се тоа точно   тој е бе ДИКТАТОРИШТЕ  со скорни, јаче и од Јожа Броз кои оние педофилистичарите кои ги обожувате  постојано со поимот ТИТО го врзуваа и зборот ДИКТАТОР.
Ондак овој Грујо ич нее е некоја шуша , ама ич.....класа на ДИКТАТОРОН  Путин ..малтене... Very Happy Very Happy Very Happy
Ти реков дека овај ноч нијe твој дан.Ти го доживуваш како класа.Но за сите други он е само 
En kleine diktator. Twisted Evil
хе...јеботе благи Бог и слатки римски папа, кој курац е тој у мом животу за да го доживувам како незнам  каква диктаторска единица мерка ..., ама затоа никако неможам да се опасуљам што запињаш als ein grozes belgisches pferd  да ми докажуеш дал ми е црна ноќ или бели дан..... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Диктатор - диктаторче - Page 2 Empty Re: Диктатор - диктаторче

Пишување by concrete Саб Ное 22 2014, 01:45

OSA напиша:more i Putin ke go zaebe ushte nekoja godina na vlast ako ostane ,a ke ostane ....shusha ?????ma shto ti e prijatelju ovoj e MONSTRUM plus ima i jaki saradnici ...ma top ne go bushi ...ne si mi jasen koj kogo povrzuel so Tito i diktator ?
TOYS....  со своите алузии кои проба да ни ги протне како чврста материја.... Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Диктатор - диктаторче - Page 2 Empty Re: Диктатор - диктаторче

Пишување by чучулига Саб Ное 22 2014, 09:45

concrete напиша:А ти која размислуваш да молзеш мечки и правиш некое ретко сирење, ај не туку зановетај Very Happy    

Very Happy Very Happy Very Happy 

Ќе ми пукнеше смеалото ова ко го прочитав.

Very Happy Very Happy Very Happy

А ако размислувам за праење обично сирење тогаш ќе можам да си кажам шо мислам?
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Диктатор - диктаторче - Page 2 Empty Re: Диктатор - диктаторче

Пишување by YAS Саб Ное 22 2014, 10:33

concrete напиша:

хе...јеботе благи Бог и слатки римски папа, кој курац е тој у мом животу за да го доживувам како незнам  каква диктаторска единица мерка ..., ама затоа никако неможам да се опасуљам што запињаш als ein grozes belgisches pferd  да ми докажуеш дал ми е црна ноќ или бели дан..... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Нов ден ,нов обид. И тоа во ниедно доба. Се обидуваш да ме фатиш на спиење? Laughing Laughing Laughing

А одговорот на прашањето што те мачи е токму тоа што си го напишал подолу,само што твојата љубов кон пастирот е толку голема, што во твоја верзија нагалено си го викаш пони.  Twisted Evil

Засега ке ја оставиме настрана колата ,каде ја влече, и зошто некои од следбениците на вождот упорно трчаат по неа... Twisted Evil

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Диктатор - диктаторче - Page 2 Empty Re: Диктатор - диктаторче

Пишување by king Саб Ное 22 2014, 10:49

Иде еден убав фељтон ... за успесите на сдсм

http://republika.mk/?p=348197
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Диктатор - диктаторче - Page 2 Empty Re: Диктатор - диктаторче

Пишување by YAS Саб Ное 22 2014, 12:27

Неверојатно колку голема фантазија имаат оние во Белизе.У  Холивуд би ги дочекале со раширени раце. Слушам имале недостаток од  фантастично-хумористични сценарија. Laughing Laughing Laughing

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Диктатор - диктаторче - Page 2 Empty Re: Диктатор - диктаторче

Пишување by Sahara raj Саб Ное 22 2014, 20:52

YAS напиша:Неверојатно колку голема фантазија имаат оние во Белизе.У  Холивуд би ги дочекале со раширени раце. Слушам имале недостаток од  фантастично-хумористични сценарија. Laughing Laughing Laughing
Koga si kaj Holivud....... pocnale da go snimaat "Patot na kravite" Vo makedonsko indiska koprodukcija i so 100% subvencioniran od vladata na RM! Vo glavna uloga Susanto i Zoro! Very Happy

Sahara raj

Posts : 84
Join date : 2014-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Диктатор - диктаторче - Page 2 Empty Re: Диктатор - диктаторче

Пишување by Centarec Нед Ное 23 2014, 13:00

кога сте уште на темава за гипсов, дека вработениве у неговава фирма кај нас го жалат, тагуваат по него го ставаат на кавер, навиваат за форс индија у формула 1 итд итд...: ))) па бранко со сите негови пиздарии во кариера е патриот прве класе за некој што се треска од земја за субрата а во исто време секоја втора слика му е со маќедонија обединета : )))

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Диктатор - диктаторче - Page 2 Empty Re: Диктатор - диктаторче

Пишување by ribar Пон Aвг 31 2015, 21:34

Диктаторчето имало роденден денес да му посакаме следниот роденден да го слави во Идриз-бег.

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Диктатор - диктаторче - Page 2 Empty Re: Диктатор - диктаторче

Пишување by ribar Пон Aвг 31 2015, 21:35

- мусолини 1,53см
- ленин и стаљин 1,65см
- наполеон 1,69см
- хитлер 1,73см
- медведев 1,63см
- путин 1,70см

-пастирот 1,68
висината зборува се !!

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Диктатор - диктаторче - Page 2 Empty Re: Диктатор - диктаторче

Пишување by чучулига Пон Aвг 31 2015, 21:42

никогаш нема да бидам ГоспоЏа Диктаторка очигледно... 

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

ама иам добри шанси да станам Диктаторка

Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Диктатор - диктаторче - Page 2 Empty Re: Диктатор - диктаторче

Пишување by VOL Пон Aвг 31 2015, 21:49

ribar напиша:- мусолини 1,53см
- ленин и стаљин 1,65см
- наполеон 1,69см
- хитлер 1,73см
- медведев 1,63см
- путин 1,70см

-пастирот 1,68
висината зборува се !!
a da probas da meris duzina mesto visina ,mozda ke svatis zosto site tie koga jebat , jebenive se zanimavaat so gluposti, ko ti na primer..Smile Smile Smile
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Диктатор - диктаторче - Page 2 Empty Re: Диктатор - диктаторче

Пишување by чучулига Пон Aвг 31 2015, 21:52

Еј Вол.... дај бе не онади...

а баш се внесов во филмот Јас Диктаторката

пфффф
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Диктатор - диктаторче - Page 2 Empty Re: Диктатор - диктаторче

Пишување by VOL Пон Aвг 31 2015, 21:55

Ne se zanesuj
Treba i mozak za takvo nesto.
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Диктатор - диктаторче - Page 2 Empty Re: Диктатор - диктаторче

Пишување by чучулига Пон Aвг 31 2015, 21:57

Пффффф

во споредба со маж, абе печурка е поинтелигентна.

Нема да ти простам дека ми го расипа раетот!
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Диктатор - диктаторче - Page 2 Empty Re: Диктатор - диктаторче

Пишување by VOL Пон Aвг 31 2015, 22:00

E znaes so me zdobole za raetot? Smile
A ako sekoj maz ti se glea ko "pecurka"..togas drug ti e problemot..Smile Smile Smile
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Диктатор - диктаторче - Page 2 Empty Re: Диктатор - диктаторче

Пишување by king Пон Aвг 31 2015, 23:55

VOL напиша:
ribar напиша:

Диктаторчето имало роденден денес да му посакаме следниот роденден да го слави во Идриз-бег.
- мусолини 1,53см
- ленин и стаљин 1,65см
- наполеон 1,69см
- хитлер 1,73см
- медведев 1,63см
- путин 1,70см

-пастирот 1,68
висината зборува се !!
a da probas da meris duzina mesto visina ,mozda ke svatis zosto site tie koga jebat , jebenive  se zanimavaat so gluposti, ko ti na primer..Smile Smile Smile
Изгледа  како што сдсм-оФци се опседнати со ликот и делото на Грујо тешко да некој друг е до толку ...

... гледаш дури ни роденден да му честитаат и пожелат се најдобро не пропуштаат ... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Диктатор - диктаторче - Page 2 Empty Re: Диктатор - диктаторче

Пишување by concrete Вто Сеп 01 2015, 09:58

..рибаров посебно... Very Happy  мора да има некој од оние постерите за на аутобус, дома закачено у влезен ходник. Да се прекрсти ко на икона кога си доаѓа дома... Very Happy Very Happy
 

Диктатор - диктаторче - Page 2 Xmn684
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Диктатор - диктаторче - Page 2 Empty Re: Диктатор - диктаторче

Пишување by ribar Вто Сеп 01 2015, 19:50

concrete напиша:..рибаров посебно... Very Happy  мора да има некој од оние постерите за на аутобус, дома закачено у влезен ходник. Да се прекрсти ко на икона кога си доаѓа дома... Very Happy Very Happy
 

Диктатор - диктаторче - Page 2 Xmn684
Бујрум на чадена Јагула.

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Диктатор - диктаторче - Page 2 Empty Re: Диктатор - диктаторче

Пишување by трендафил Пет Сеп 27 2019, 12:36

Ајде да ја освежам темава иако сега имаме друг диктатор поддржан од најголемата меѓународна банда на светот - евроатлантската. Има поддршка и од албанската мафија, најсилната во Европа. Дали сега имаме поголема слобода отколку во времето на „режимот“. Дали Република Северна Македонија е послободна од Република Македонија? Нели НАТО носеше странски инвестиции. Како тогаш Србија има 70% од странските инвестиции во регионот, а сите други земји од кои најголем број се членки на НАТО, Македонија е скоро членка, а само Босна и Херцеговина не е го има остатокот од 30%?

трендафил

Posts : 144
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

Диктатор - диктаторче - Page 2 Empty Re: Диктатор - диктаторче

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот