ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Диктатор - диктаторче

+6
Sahara raj
чучулига
OSA
concrete
YAS
king
10 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Диктатор - диктаторче Empty Диктатор - диктаторче

Пишување by king Пет Aвг 29 2014, 23:59

Повод за темава е одговор, пост на concrete напишан во темата „Постови од воденичката ... а упатен кон чучулига ....

Ај барем да рекоа диктатор, па да се види дека не поштуат. Вака ем најбезобразно лажат бидејќи Грујо... јес да има мали милион опашки за тргање , ама диктатор сигурно не е...ни близу.
Обашка упорно ја цитираат онаа ирска гњида, троловски ситногабаритна...споротрчечка, наоколу меркачка , со недефинирана ..замаглена сексуалена орјентација и црвен нос.., која дефинитивно е тенденциозен јадач на антимакедонски гурабии, а кои не ни сакам да претпоставувам кој му ги плаќа.
Ах да и на крај , со чија способност ја споредуваш грујовата неспособност...и на основа на кои критериуми ....имаш некого во вид????


...  нека други разграничуваат диктатор-диктаторче, режим ... ама тие што тоа го тврдат изгледа немаат доживеано режим или пак ги своевремено уживале благодетите и привилегиите на режимот со „црвен пентаграм“ ..... па сега ги јаде носталгија ..
..мене ме занима дали еталон за споредба е периодот на државничката транзиција или пак периодот кога за само еден мандат некој потроши дури три премиера .... Very Happy Very Happy Very Happy

..за мене единствен сериозен период за споредба евентуално би бил периодот кога  Љ.Г. беше премиер .. без оние неколку малерозни месеци во 2001 година ...
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Диктатор - диктаторче Empty Re: Диктатор - диктаторче

Пишување by king Пет Ное 21 2014, 10:33

Еј стварно ...никој не ме удостои со одговор  на ...


.мене ме занима дали еталон за споредба е периодот на државничката транзиција или пак периодот кога за само еден мандат некој потроши дури три премиера ....
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Диктатор - диктаторче Empty Re: Диктатор - диктаторче

Пишување by чучулига Пет Ное 21 2014, 10:43

Би рекла дека споредбата е реалноста на живеењето вс. тежнеењето кон добар, исполнет, комфорен убав живот без стрес.
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Диктатор - диктаторче Empty Re: Диктатор - диктаторче

Пишување by YAS Пет Ное 21 2014, 16:06

king2 напиша:Еј стварно ...никој не ме удостои со одговор  на ...


.мене ме занима дали еталон за споредба е периодот на државничката транзиција или пак периодот кога за само еден мандат некој потроши дури три премиера ....
Убава замена на тези Кингу.Да се споредуваме самите со себеси наместо со другите.Ај не заебавај. Twisted Evil

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Диктатор - диктаторче Empty Re: Диктатор - диктаторче

Пишување by concrete Пет Ное 21 2014, 16:45

чучулига напиша:Би рекла дека споредбата е реалноста на живеењето вс. тежнеењето кон добар, исполнет, комфорен убав живот без стрес.
хе тоа би го сакале????, ама тоа : добар, исполнет, комфорен убав живот без стрес...посакува мин. 85% од светската популација ,две третини од УСА, 8/9 од Чикаго, пола Вашингтон и добар дел од Минхен..да не спомнуваме некоја дупка колку ДВЕ  Македонии..во Ново Мексико..
А ти која размислуваш да молзеш мечки и правиш некое ретко сирење, ај не туку зановетај Very Happy    Македонија ваква каква е со сета беда сепак е во горните 15-20% од светската популација , на дното на тој сегмент , ама сепак во него..и се копрца, значи не е мртва... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Диктатор - диктаторче Empty Re: Диктатор - диктаторче

Пишување by king Пет Ное 21 2014, 21:15

YAS напиша:Убава замена на тези Кингу.Да се споредуваме самите со себеси наместо со другите.Ај не заебавај. Twisted Evil
Хе хе хе ....
..ова твоето е дефокусирање ....
... кој други ... ако некој од надвор претендира да овде дојде на власт ..тогаш ..ок ..
... туку некако ич не ви се збори за „минатиот труд“ на сдсм, како ја тогаш практикуваа власта и како си ја замислуваа демократијата...

... четири години не им сметаше едноумен парламент со 100  нивни пратеници без никаква опозиција, период кој е искористен за правење на сите срања во земјава...
... потоа 0д 2002 ... кога повторно дојдоа на власт, кога народот многу очекуваше од нив, тие не успеаја да сфатат дека стварно тие се власт ... си ибаа мамата межу себе... среќа што мандатот им заврши бидејки не ќе успееја да најдат четврт премиер ...
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Диктатор - диктаторче Empty Re: Диктатор - диктаторче

Пишување by YAS Пет Ное 21 2014, 21:38

Па добро Кингу,бидејки јас дефокусирам, ајде ти фокусирај не.Постирај ги податоците за просечната плата, цените и потрошувачката кошничка за 2005 и 2013.Ги имаш на сајтот на државниот завод за статистика.Можеш да поставиш линкови па да погледнеме.

Бај д веј , се уште не отстапувам од тврдењето дека споредувањето сами со себе е невалидно.Единствено споредбата со држави кои биле на исто или слично ниво како нашата ке покаже дали власта вреди нешто,или ни продава магла преку фризирање на извештаите.

ПС. Немој сега да почнеш со платите во администрација и пензиите, тоа се пари од кредити кои ке ги вракаат и правнуците наши. 

ППС. Од друга страна , можеби е добро што се задолжуваме, затоа што парите ке ги вракаат албанците кои кога тогаш,ако продолжи егзодусот на младите македонци, заради убавиот живот овозможен од оваа власт,ке бидат мнозиството во државата.

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Диктатор - диктаторче Empty Re: Диктатор - диктаторче

Пишување by king Пет Ное 21 2014, 21:57

YAS напиша:Па добро Кингу,бидејки јас дефокусирам, ајде ти фокусирај не.Постирај ги податоците за просечната плата, цените и потрошувачката кошничка за 2005 и 2013.Ги имаш на сајтот на државниот завод за статистика.Можеш да поставиш линкови па да погледнеме.

Бај д веј , се уште не отстапувам од тврдењето дека споредувањето сами со себе е невалидно.Единствено споредбата со држави кои биле на исто или слично ниво како нашата ке покаже дали власта вреди нешто,или ни продава магла преку фризирање на извештаите.

ПС. Немој сега да почнеш со платите во администрација и пензиите, тоа се пари од кредити кои ке ги вракаат и правнуците наши. 

ППС. Од друга страна , можеби е добро што се задолжуваме, затоа што парите ке ги вракаат албанците кои кога тогаш,ако продолжи егзодусот на младите македонци, заради убавиот живот овозможен од оваа власт,ке бидат мнозиството во државата.
Јас за едно, тој за времето надвор .... Laughing

.... Споредбата со надвор е друга работа ... и е некој показател за квалитетот на власта ... но тоа е друга тема ...

... овде правиме споредба кој и каква е власта, и кој и какви се и какви биле тие што сакаат да дојдат на власт ....
... нема никој од надвор да ни дојде за да не среди ..

... но ти и сличните ... упорно само со она ... грујо не го бива ... треба да си оди ... и ништо друго, само критизерство ...
... па сигурно дека грујо ќе си оди ако народот види поасолна алтернатива ... но таква нигде на видик ...

...што имаме како алтернатива ... опозиција (сдсм)  која се бави самата со себе, која не знае по кој пат да тргне, лидер на опозиција кој се однесува како султан во сопствената партија, лидер кој  два дена објаснува дека тоа што го рекол не го рекол, лидер кој на другите им наложува да бојкотираат државни институции а самиот е на чело на една таква, лидер кој и званично има пресуда за клевета ... итн ..
..а за втората половина од лидерот ич да не пишувам ... солзи рони по сиромаштијата а самата е ехехе ....
... опозиција на која народот не е по нејзина мерка, опозиција за која голем дел од народот се идиоти
.. е јок ..за таква алтернатива на власт ....
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Диктатор - диктаторче Empty Re: Диктатор - диктаторче

Пишување by YAS Пет Ное 21 2014, 22:10

king2 напиша:

Јас за едно, тој за времето надвор .... Laughing

.... Споредбата со надвор е друга работа ... и е некој показател за квалитетот на власта ... но тоа е друга тема ...

... овде правиме споредба кој и каква е власта, и кој и какви се и какви биле тие што сакаат да дојдат на власт ....
... нема никој од надвор да ни дојде за да не среди ..

... но ти и сличните ... упорно само со она ... грујо не го бива ... треба да си оди ... и ништо друго, само критизерство ...
... па сигурно дека грујо ќе си оди ако народот види поасолна алтернатива ... но таква нигде на видик ...

...што имаме како алтернатива ... опозиција (сдсм)  која се бави самата со себе, која не знае по кој пат да тргне, лидер на опозиција кој се однесува како султан во сопствената партија, лидер кој  два дена објаснува дека тоа што го рекол не го рекол, лидер кој на другите им наложува да бојкотираат државни институции а самиот е на чело на една таква, лидер кој и званично има пресуда за клевета ... итн ..
..а за втората половина од лидерот ич да не пишувам ... солзи рони по сиромаштијата а самата е ехехе ....
... опозиција на која народот не е по нејзина мерка, опозиција за која голем дел од народот се идиоти
.. е јок ..за таква алтернатива на власт ....
Па зошто не правиш споредба.Сајтот на заводот за статистика ти е достапен.Постирај ги информациите и ке видиме какви се овие кои се на власт, и какви се оние што сакаат да дојдат на власт.По економските резултати.Инаку не терај ме да се смеам.Многу добро знаеш дека единствено власта и нејзините подржувачи,кои се разбира немаат резултати,наместо со своите успеси,се занимаваат со опозицијата.Власта не чини,ама опозицијата е полоша се приказни за мали деца,во кои веруваат единствено партиските војници.Времето кога спиновите на центарот за лаги и манипулации поминуваа е завршено.Како доказ земи ги студентите.Приказните дека во време на СДСМ било вака и онака не поминаа кај нив.Можеш да ги земеш (студентите) и како доказ дека Грујо почнува да се плаши од народниот гнев.Затоа и ретерираше од воведување на екстерното, па проба манипулирајки да објасни дека тоа било наменето за идните генерации,кои ке студираат.

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Диктатор - диктаторче Empty Re: Диктатор - диктаторче

Пишување by concrete Пет Ное 21 2014, 22:38

...никој не се занимава со опозицијата , таа не постои. Има некое пејачко друштво.., кое вежба сорос музика. Ама никој не го слуша, ни ферма..иако пробаа и со улично музицирање..ко оние хоровите на Војската на спасот...оние де бапците кои пеат псалми. Дури и ангажираа и феноменални забављачи на гајба..па ништо, па каскадери со Лада, пак ништо .
На власта единствено и смета досадата да владее без никаква коректива во Собрание , која како секоја демократска власт ја очекува да ја има. Но не и пречи ни кога ја нема.....
Студентите???. ај дај уозбили се ..ваљда не е Ванковска под никот YAS  скриена, која због збунити непријатеља комуницира во машки род Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy   не бе није могуче...
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Диктатор - диктаторче Empty Re: Диктатор - диктаторче

Пишување by king Пет Ное 21 2014, 22:39

Ха ...
..пак истата песна ... без водење сметка за историјатот на состојбите, не/намерно се заборава стартната позиција, а таа беше дааааалеку подобра во споредба со источно европските држави. Е кој беше власт кој сето тоа го сроза ..знаеме ....
..истотака се не/намерно се заборава фактот дека лесно и брзо се крши нога/рака но дека санирањето е долг процес и не секогаш целосен... лесно е да го уништиш и раскрчмиш стопанството стварано со децении ...е па иди пак постави го на нозе, кога на пазарот веќе влетал некој на твое место...

... а ааааа ..погоре заборавив ...
..опозиција која ја клевети својата земја кај што ќе стигне и ко покиснати мисири виси пред канцеларии во ЕУ само за да кодоши, која едвај чека и се радува како мало дете кога негде некој безначаен белосветски пробисвет ќе каже нешто лошо за нас .....
..погледни ги само оние јужно и источно од нас ... дома за гуша се фаќаат меѓусебе но за надвор сите се едно ...

... ние бе сме ти единствени во светот каде што опозицијата се води по мотото ...колку полошо во Македонија дотолку подобро за нас....

.. и за крај ... што да споредуваме ...
.... кој помалку не чини, кој може да направи помала штета?

..турииго на таквата логика...

..сегде се натпреваруваат ..кој може добро и кој може подобро ...
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Диктатор - диктаторче Empty Re: Диктатор - диктаторче

Пишување by OSA Пет Ное 21 2014, 22:51

au.......ne mi se veruva ....vreme e da se predstavi ,......a i mi veti :da pominelo malku vreme da ve gleda kako se nervirate so king ,pa ke se kaze so koj nik bil na vodenica ......ushte chekam
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Диктатор - диктаторче Empty Re: Диктатор - диктаторче

Пишување by concrete Пет Ное 21 2014, 22:58

OSA напиша:au.......ne mi se veruva ....vreme e da se predstavi ,......a i mi veti :da pominelo malku vreme da ve gleda kako se nervirate so king ,pa ke se kaze so koj nik bil na vodenica ......ushte chekam
кој тоа ??? YAS????  па што е тоа битно кој ник бил на воденица...., од каде ти пак со помисла дека се нервираме??? Very Happy Very Happy Very Happy
А да знаеш , ама ич не им верувам на оние кои менуваат никови ко ракавици.... Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Диктатор - диктаторче Empty Re: Диктатор - диктаторче

Пишување by YAS Пет Ное 21 2014, 22:58

concrete напиша:...никој не се занимава со опозицијата , таа не постои. Има некое пејачко друштво.., кое вежба сорос музика. Ама никој не го слуша, ни ферма..иако пробаа и со улично музицирање..ко оние хоровите на Војската на спасот...оние де бапците кои пеат псалми. Дури и ангажираа и феноменални забављачи на гајба..па ништо, па каскадери со Лада, пак ништо .
На власта единствено и смета досадата да владее без никаква коректива во Собрание , која како секоја демократска власт ја очекува да ја има. Но не и пречи ни кога ја нема.....
Студентите???. ај дај уозбили се ..ваљда не е Ванковска под никот YAS  скриена, која због збунити непријатеља комуницира во машки род Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy   не бе није могуче...
Ајде бре цигло,ако Грујо сакаше опозиција у парламент ке ја имаше.Доволно беше да ги собере партиските војници со Гоца на чело ,и да им нареди да ги довлечкаат опозициските пратеници во собрание,исто како што нареди да бидат исфрлени.Толку за демократскиот капацитет на власта. Twisted Evil

ПС. Овај ноч није твој дан. Утка до утка.Повеќе среќа наредниот пат. Twisted Evil

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Диктатор - диктаторче Empty Re: Диктатор - диктаторче

Пишување by OSA Пет Ное 21 2014, 22:59

a okolu diktatorce ...povtorno se vrati na samiot pochetok od vladeenjeto ....mislam principot ,ili ako sakate nachinot na vladeenje mu e isti ko pred izborite vo 2008 g ...donesi glup zakon ,narodot ke ti se pobuni ,i ti ko negov SPASITEL go povlekuvash zakonot shto samiot si go donel,na narodot mu kazuvash deka eve kolku si dobar i mu gi ispolnuvash zelbite ,i normalno toj te glasa....
jas ovoj nacin na vladeenje si go vikam :kaj shto pluknal sam si lize ,samo da se dograbi do TITULA i PARI I TOA MNOGU PARI 
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Диктатор - диктаторче Empty Re: Диктатор - диктаторче

Пишување by concrete Пет Ное 21 2014, 23:02

YAS напиша:
concrete напиша:...никој не се занимава со опозицијата , таа не постои. Има некое пејачко друштво.., кое вежба сорос музика. Ама никој не го слуша, ни ферма..иако пробаа и со улично музицирање..ко оние хоровите на Војската на спасот...оние де бапците кои пеат псалми. Дури и ангажираа и феноменални забављачи на гајба..па ништо, па каскадери со Лада, пак ништо .
На власта единствено и смета досадата да владее без никаква коректива во Собрание , која како секоја демократска власт ја очекува да ја има. Но не и пречи ни кога ја нема.....
Студентите???. ај дај уозбили се ..ваљда не е Ванковска под никот YAS  скриена, која због збунити непријатеља комуницира во машки род Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy   не бе није могуче...
Ајде бре цигло,ако Грујо сакаше опозиција у парламент ке ја имаше.Доволно беше да ги собере партиските војници со Гоца на чело ,и да им нареди да ги довлечкаат опозициските пратеници во собрание,исто како што нареди да бидат исфрлени.Толку за демократскиот капацитет на власта. Twisted Evil

ПС. Овај ноч није твој дан. Утка до утка.Повеќе среќа наредниот пат. Twisted Evil
...хе  очигледно имаме различен филинг.., вечерва ми е баш забавно... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Диктатор - диктаторче Empty Re: Диктатор - диктаторче

Пишување by concrete Пет Ное 21 2014, 23:06

OSA напиша:a okolu diktatorce ...povtorno se vrati na samiot pochetok od vladeenjeto ....mislam principot ,ili ako sakate nachinot na vladeenje mu e isti ko pred izborite vo 2008 g ...donesi glup zakon ,narodot ke ti se pobuni ,i ti ko negov SPASITEL go povlekuvash zakonot shto samiot si go donel,na narodot mu kazuvash deka eve kolku si dobar i mu gi ispolnuvash zelbite ,i normalno toj te glasa....
jas ovoj nacin na vladeenje si go vikam :kaj shto pluknal sam si lize ,samo da se dograbi do TITULA i PARI I TOA MNOGU PARI 
диктаторче а???   амааа,  ако е како кажуеш и ако е се тоа точно   тој е бе ДИКТАТОРИШТЕ  со скорни, јаче и од Јожа Броз кои оние педофилистичарите кои ги обожувате  постојано со поимот ТИТО го врзуваа и зборот ДИКТАТОР.
Ондак овој Грујо ич нее е некоја шуша , ама ич.....класа на ДИКТАТОРОН  Путин ..малтене... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Диктатор - диктаторче Empty Re: Диктатор - диктаторче

Пишување by YAS Пет Ное 21 2014, 23:14

king2 напиша:Ха ...
..пак истата песна ... без водење сметка за историјатот на состојбите, не/намерно се заборава стартната позиција, а таа беше дааааалеку подобра во споредба со источно европските држави. Е кој беше власт кој сето тоа го сроза ..знаеме ....
..истотака се не/намерно се заборава фактот дека лесно и брзо се крши нога/рака но дека санирањето е долг процес и не секогаш целосен... лесно е да го уништиш и раскрчмиш стопанството стварано со децении ...е па иди пак постави го на нозе, кога на пазарот веќе влетал некој на твое место...

... а ааааа ..погоре заборавив ...
..опозиција која ја клевети својата земја кај што ќе стигне и ко покиснати мисири виси пред канцеларии во ЕУ само за да кодоши, која едвај чека и се радува како мало дете кога негде некој безначаен белосветски пробисвет ќе каже нешто лошо за нас .....
..погледни ги само оние јужно и источно од нас ... дома за гуша се фаќаат меѓусебе но за надвор сите се едно ...

... ние бе сме ти единствени во светот каде што опозицијата се води по мотото ...колку полошо во Македонија дотолку подобро за нас....

.. и за крај ... што да споредуваме ...
.... кој помалку не чини, кој може да направи помала штета?

..турииго на таквата логика...

..сегде се натпреваруваат ..кој може добро и кој може подобро ...
Па токму затоа што беше дааааалеку подобра во споредба со источно европските држави,а знаеме точно кој го потпиша фесал 2 аранжманот,и ги уништи македонските претпријатија.
Санирање??? Со коалицирање  со најголемите транзициони профитери???Па каде живееш ти Кингу?
За клеветењето.Можеш да објасниш што мајка бараше Грујо да ја клевети државата.
Шефот на изборниот штаб на претседателскиот кандидат Сашко Кедев, Ганка Самоиловска - Цветанова, синоќа, соопшти дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски информирал неколку релевантни политичари во Брисел, Берлин и Даблин "за срамниот фалсификат на изборите". 
Oд ова произлегува и дека он е зачетникот на непризнавањето на изборните резултати.
Очигледно е дека се за што ја обвинуваш опозицијата всушност го прави власта.

ПС. Околу ова "..сегде се натпреваруваат ..кој може добро и кој може подобро ..."Токму тоа и барам од тебе Кингу.Да ги покажеш резултатите на власта.А не да ја анализираш опозицијата.

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Диктатор - диктаторче Empty Re: Диктатор - диктаторче

Пишување by YAS Пет Ное 21 2014, 23:16

concrete напиша:
OSA напиша:au.......ne mi se veruva ....vreme e da se predstavi ,......a i mi veti :da pominelo malku vreme da ve gleda kako se nervirate so king ,pa ke se kaze so koj nik bil na vodenica ......ushte chekam
кој тоа ??? YAS????  па што е тоа битно кој ник бил на воденица...., од каде ти пак со помисла дека се нервираме??? Very Happy Very Happy Very Happy
А да знаеш , ама ич не им верувам на оние кои менуваат никови ко ракавици.... Very Happy
A јас тебе ти верувам да знаеш.  Twisted Evil
Посебно затоа што дојде до степен Ванковска да ти се мота по умот. Laughing


Последната промена е направена од YAS на Пет Ное 21 2014, 23:28. Мислењето е променето 1 пати

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Диктатор - диктаторче Empty Re: Диктатор - диктаторче

Пишување by king Пет Ное 21 2014, 23:18

YAS напиша:
king2 напиша:Ха ...
..пак истата песна ... без водење сметка за историјатот на состојбите, не/намерно се заборава стартната позиција, а таа беше дааааалеку подобра во споредба со источно европските држави. Е кој беше власт кој сето тоа го сроза ..знаеме ....
..истотака се не/намерно се заборава фактот дека лесно и брзо се крши нога/рака но дека санирањето е долг процес и не секогаш целосен... лесно е да го уништиш и раскрчмиш стопанството стварано со децении ...е па иди пак постави го на нозе, кога на пазарот веќе влетал некој на твое место...

... а ааааа ..погоре заборавив ...
..опозиција која ја клевети својата земја кај што ќе стигне и ко покиснати мисири виси пред канцеларии во ЕУ само за да кодоши, која едвај чека и се радува како мало дете кога негде некој безначаен белосветски пробисвет ќе каже нешто лошо за нас .....
..погледни ги само оние јужно и источно од нас ... дома за гуша се фаќаат меѓусебе но за надвор сите се едно ...

... ние бе сме ти единствени во светот каде што опозицијата се води по мотото ...колку полошо во Македонија дотолку подобро за нас....

.. и за крај ... што да споредуваме ...
.... кој помалку не чини, кој може да направи помала штета?

..турииго на таквата логика...

..сегде се натпреваруваат ..кој може добро и кој може подобро ...
Па токму затоа што беше дааааалеку подобра во споредба со источно европските држави,а знаеме точно кој го потпиша фесал 2 аранжманот,и ги уништи македонските претпријатија.
Санирање??? Со коалицирање  со најголемите транзициони профитери???Па каде живееш ти Кингу?
За клеветењето.Можеш да објасниш што мајка бараше Грујо да ја клевети државата.
Шефот на изборниот штаб на претседателскиот кандидат Сашко Кедев, Ганка Самоиловска - Цветанова, синоќа, соопшти дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски информирал неколку релевантни политичари во Брисел, Берлин и Даблин "за срамниот фалсификат на изборите". 
Oд ова произлегува и дека он е зачетникот на непризнавањето на изборните резултати.
Очигледно е дека се за што ја обвинуваш опозицијата всушност го прави власта.

ПС. Околу ова "..сегде се натпреваруваат ..кој може добро и кој може подобро ..."Токму тоа и барам од тебе Кингу.Да ги покажеш резултатите на власта.А не да ја анализираш опозицијата.
Хе хе хе ...

..кокошка или јајце ....
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Диктатор - диктаторче Empty Re: Диктатор - диктаторче

Пишување by YAS Пет Ное 21 2014, 23:19

OSA напиша:a okolu diktatorce ...povtorno se vrati na samiot pochetok od vladeenjeto ....mislam principot ,ili ako sakate nachinot na vladeenje mu e isti ko pred izborite vo 2008 g ...donesi glup zakon ,narodot ke ti se pobuni ,i ti ko negov SPASITEL go povlekuvash zakonot shto samiot si go donel,na narodot mu kazuvash deka eve kolku si dobar i mu gi ispolnuvash zelbite ,i normalno toj te glasa....
jas ovoj nacin na vladeenje si go vikam :kaj shto pluknal sam si lize ,samo da se dograbi do TITULA i PARI I TOA MNOGU PARI 
Одлична анализа Осичке.Навистина не би имал што да додам на ова.Браво.

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Диктатор - диктаторче Empty Re: Диктатор - диктаторче

Пишување by OSA Пет Ное 21 2014, 23:19

concrete напиша:
OSA напиша:au.......ne mi se veruva ....vreme e da se predstavi ,......a i mi veti :da pominelo malku vreme da ve gleda kako se nervirate so king ,pa ke se kaze so koj nik bil na vodenica ......ushte chekam
кој тоа ??? YAS????  па што е тоа битно кој ник бил на воденица...., од каде ти пак со помисла дека се нервираме??? Very Happy Very Happy Very Happy
А да знаеш , ама ич не им верувам на оние кои менуваат никови ко ракавици.... Very Happy
ne me razbra ?  jas nevelam deka se nervirate ....toa se negovi zborovi ,toj pisha deka nemoze da mi kaze koj nik bil na vodenica zoshto sakal da se nervirate
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Диктатор - диктаторче Empty Re: Диктатор - диктаторче

Пишување by king Пет Ное 21 2014, 23:24

OSA напиша:au.......ne mi se veruva ....vreme e da se predstavi ,......a i mi veti :da pominelo malku vreme da ve gleda kako se nervirate so king ,pa ke se kaze so koj nik bil na vodenica ......ushte chekam
А зошто да се нервираме ...?????

... кој кај  кој бил е ирелевантно, кој кај кој ник ќе го употреби е негово право и сигурно си има причини за тоа,  овде секој е тој  под кој ник се регистрирал ...
..кој сака да практикува континуитет на никот а кој ..не ... е индивидуално право ..
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Диктатор - диктаторче Empty Re: Диктатор - диктаторче

Пишување by YAS Пет Ное 21 2014, 23:26

concrete напиша:

диктаторче а???   амааа,  ако е како кажуеш и ако е се тоа точно   тој е бе ДИКТАТОРИШТЕ  со скорни, јаче и од Јожа Броз кои оние педофилистичарите кои ги обожувате  постојано со поимот ТИТО го врзуваа и зборот ДИКТАТОР.
Ондак овој Грујо ич нее е некоја шуша , ама ич.....класа на ДИКТАТОРОН  Путин ..малтене... Very Happy Very Happy Very Happy
Ти реков дека овај ноч нијe твој дан.Ти го доживуваш како класа.Но за сите други он е само 
En kleine diktator. Twisted Evil

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Диктатор - диктаторче Empty Re: Диктатор - диктаторче

Пишување by OSA Пет Ное 21 2014, 23:31

concrete напиша:
OSA напиша:a okolu diktatorce ...povtorno se vrati na samiot pochetok od vladeenjeto ....mislam principot ,ili ako sakate nachinot na vladeenje mu e isti ko pred izborite vo 2008 g ...donesi glup zakon ,narodot ke ti se pobuni ,i ti ko negov SPASITEL go povlekuvash zakonot shto samiot si go donel,na narodot mu kazuvash deka eve kolku si dobar i mu gi ispolnuvash zelbite ,i normalno toj te glasa....
jas ovoj nacin na vladeenje si go vikam :kaj shto pluknal sam si lize ,samo da se dograbi do TITULA i PARI I TOA MNOGU PARI 
диктаторче а???   амааа,  ако е како кажуеш и ако е се тоа точно   тој е бе ДИКТАТОРИШТЕ  со скорни, јаче и од Јожа Броз кои оние педофилистичарите кои ги обожувате  постојано со поимот ТИТО го врзуваа и зборот ДИКТАТОР.
Ондак овој Грујо ич нее е некоја шуша , ама ич.....класа на ДИКТАТОРОН  Путин ..малтене... Very Happy Very Happy Very Happy
more i Putin ke go zaebe ushte nekoja godina na vlast ako ostane ,a ke ostane ....shusha ?????ma shto ti e prijatelju ovoj e MONSTRUM plus ima i jaki saradnici ...ma top ne go bushi ...ne si mi jasen koj kogo povrzuel so Tito i diktator ?
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Диктатор - диктаторче Empty Re: Диктатор - диктаторче

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот