ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Колку е голема сантата мраз Најчевска

5 posters

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Колку е голема сантата мраз Најчевска - Page 2 Empty Re: Колку е голема сантата мраз Најчевска

Пишување by concrete Пет Aвг 15 2014, 09:35

чучулига напиша:I друго имам да ти речам

Ист си ко сите шо сакаат да го здробат поинаквото мислење. Подеднакво добро го прајш.

Многу ми е жал.

МНОГУ!

што си коцкаста , мајко моја..одма очи вадиш...Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy  
Па искусните знаат младо моме, дека ЖЕНАТА  е центарот на светот, море на цела вселена.... , ама мора да признаеш Најчевска нема врска со тој поим, таа едноставно се родила во погрешна амбалажа.., а сеа на старост тоа станува исклучиво видливо.
И многу е бе дрчна на пара. Во принцип сакам луѓе кои му се посветуваат на проектот и како што е нормално......очекуваат парите сами да дојдат.... Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7027
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Колку е голема сантата мраз Најчевска - Page 2 Empty Re: Колку е голема сантата мраз Најчевска

Пишување by чучулига Нед Aвг 17 2014, 16:39

concrete напиша:

што си коцкаста , мајко моја..одма очи вадиш...Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy  
Па искусните знаат младо моме, дека ЖЕНАТА  е центарот на светот, море на цела вселена.... , ама мора да признаеш Најчевска нема врска со тој поим, таа едноставно се родила во погрешна амбалажа.., а сеа на старост тоа станува исклучиво видливо.
И многу е бе дрчна на пара. Во принцип сакам луѓе кои му се посветуваат на проектот и како што е нормално......очекуваат парите сами да дојдат.... Very Happy

Коцкаста, коцкаста ами како...

и се паѓам од смеа кога ќе прочитам дека: жената е центар на светот, море на цела вселена...

 Laughing Laughing Laughing 
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Колку е голема сантата мраз Најчевска - Page 2 Empty Re: Колку е голема сантата мраз Најчевска

Пишување by Arhimed Нед Сеп 07 2014, 16:20

Најчевска: Македонскиот народ е глуп

Никој не се родил паметен. Ама вака да ги навредуваш сите останати?

Најчевска знае да биде паметна,
http://www.plusinfo.mk/mislenje/779/Mediumite-za-policijata-1
Медиумите за полицијата
...
особено кога ќе и платат

Оваа анализа е изработена во рамките на Проектот на УСАИД за зајакнување на медиумите во Македонија – Компонента Сервис за проверка на факти од медиумите, имплементирана од Метаморфозис. Анализата e овозможенa сo поддршка на Американската агенција за меѓународен развој (УСАИД).

Arhimed

Posts : 242
Join date : 2014-06-11
Location : Мисисага, Канада

Вратете се на почетокот Go down

Колку е голема сантата мраз Најчевска - Page 2 Empty Re: Колку е голема сантата мраз Најчевска

Пишување by king Нед Сеп 07 2014, 18:53

Arhimed напиша: Најчевска: Македонскиот народ е глуп

Никој не се родил паметен. Ама вака да ги навредуваш сите останати?

Најчевска знае да биде паметна,
http://www.plusinfo.mk/mislenje/779/Mediumite-za-policijata-1
Медиумите за полицијата
...
особено кога ќе и платат

Оваа анализа е изработена во рамките на Проектот на УСАИД за зајакнување на медиумите во Македонија – Компонента Сервис за проверка на факти од медиумите, имплементирана од Метаморфозис. Анализата e овозможенa сo поддршка на Американската агенција за меѓународен развој (УСАИД).

Таа одамна ги има прејдено сите граници ... јблг ... шизофренија ...
..таа треба да биде тотално игнорирана ... па нека вришти и пукне од мака што никој не ја ебава за жива...
king
king

Posts : 11054
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Колку е голема сантата мраз Најчевска - Page 2 Empty Re: Колку е голема сантата мраз Најчевска

Пишување by king Сре Aвг 19 2015, 16:32

Оваа е веќе тотално  избезумена од омраза и бес....


Македонскиот народ е составен од глуперди и цепаници неделкани!

http://vecer.mk/Makedonija/makedonskiot-narod-e-sostaven-od-gluperdi-i-cepanici-nedelkani

... а таа ... на кој народ припаѓа ...????

... па дотичната само нека продолжи така како тргнала, ептен добра услуга му прави на сдсм ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11054
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Колку е голема сантата мраз Најчевска - Page 2 Empty Re: Колку е голема сантата мраз Најчевска

Пишување by concrete Сре Aвг 19 2015, 16:47

..таа дрчна за пари, грамзива и самобендисана, со беснило заразена џукела , не припаѓа никому...таа си е доволна сама на себе...Евентуално понекогаш вртка со оскубаното опавче кога сорос-руката и подава пачка пари....додека и капат лиги од сурупучлук.
concrete
concrete

Posts : 7027
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Колку е голема сантата мраз Најчевска - Page 2 Empty Re: Колку е голема сантата мраз Најчевска

Пишување by VOL Сре Aвг 19 2015, 19:18

aman, zar sega ja otkri(vte)
 kurvata se trti po ameriki, samo za da bide u tek I na "nivou"
mnogu prosto:
takvi "ljubiteli na covekovi prava na Mars, Venera, Sirius -B , Makedonija , Pluton, Romulanskata imperija edna Klingonska kolonija" kaj nas imas kolku sakas..

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17110
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Колку е голема сантата мраз Најчевска - Page 2 Empty Re: Колку е голема сантата мраз Најчевска

Пишување by VOL Сре Aвг 19 2015, 19:37

чучулига напиша:
Arhimed напиша:
чучулига напиша:Се' ми се чини дека вие двајца, конкрит и кинг, имате нешто против жените јавно инволвирани во политичкиот живот....

мислам дека сtе мизогени...

не чини Шеќеринска, не чини Најчевска, не чини Клинтон (Хилари)....

која е добра жена во политичкиот живот?
Наталија Поклонскаја од Крим
Колку е голема сантата мраз Најчевска - Page 2 3216737

А какви се нејзините достигнувања?


drzi se ti do Najcevska, Nuland, Hilari, I ostali akrepi I karakondzuli, koi ti se dozvoleni i toplo preporacani,  , a do ova  prekrasno hrabro sustetsvo ne si ni blizu do orbitata, a kamo li da svatis koja e , sto e , i koja e nejzinata velicina.

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17110
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Колку е голема сантата мраз Најчевска - Page 2 Empty Re: Колку е голема сантата мраз Најчевска

Пишување by чучулига Сре Aвг 19 2015, 20:01

И уште не знам која е ни кои се нејзините достигнувања.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Колку е голема сантата мраз Најчевска - Page 2 Empty Re: Колку е голема сантата мраз Најчевска

Пишување by VOL Сре Aвг 19 2015, 20:02

trtkava Колку е голема сантата мраз Најчевска - Page 2 0E9F118FF2B44559AA195EA1FF781FA3

...prema....

Колку е голема сантата мраз Најчевска - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcSk2yiFkU-6XTkmzX7NKPEWPD4X_ti8zCQbserBDToSEUrHnN4

dovolno e samo onie tri zvezdi na epoletite sto go nosi..
vo voena sluzba e od 2002.

drzaven sovetnik-pravnik 3 klasa.
drzaven tuzitel na Krimskata republika , denes.
devojka,so mooda, uups.. pardon.majka (Anastasija ima 10 god..) I sopruga.

Najcevska? pa nejze I smeta sopstveniot narod, a devojkava, zastana tokmu vo zastita na svojot narod, stavi se' na kocka, I izbra-narod )svojot) a ne poltronsto I liziguzenje.


bese drzaven tuzitel vo Ukraina, ama ne mozese da bide pravnik vo drzava na ukrovermaht  fasisti, dade ostavka I javno izjavi deka se srami od drzavata vo koja banditite slobodno setaat..i ne samo toa- taa ne iscezna od strav, ne se izgubi nekade-nikade, tuki vleze vo golem rizik, da bide likvidirana kako del od nepozelnite elementi za amerikenjziziranite fasisticki bandi..
zakani od zapadot, na crni listi na Ukrofasistickata vlast denes, ama devojkava e hrabra i ne se pomesti od patot koj si go zacrtala.
golemi muda ako amerigovnata ja staile na crna lista, nemalo da patuva vo ju es en ej, bre. neka patuva najcevska, i drugi, orospii..


KOGO odbranila I za kogo se cepati I trti Najcevska, koga si go pluka sopstsveniot narod?

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17110
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Колку е голема сантата мраз Најчевска - Page 2 Empty Re: Колку е голема сантата мраз Најчевска

Пишување by чучулига Сре Aвг 19 2015, 20:08

Па вака како шо кажваш и двете имат слична изјава за сопствената држава.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Колку е голема сантата мраз Најчевска - Page 2 Empty Re: Колку е голема сантата мраз Најчевска

Пишување by VOL Сре Aвг 19 2015, 20:12

pa, ubavo kazav, ne si ni dokvakana da svatis koja e i so e Poklonskaja , ne ti e na lista na dozvoleni sferi na interes.. (zabranet TV kanal)

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17110
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Колку е голема сантата мраз Најчевска - Page 2 Empty Re: Колку е голема сантата мраз Најчевска

Пишување by чучулига Сре Aвг 19 2015, 20:15

Ај не треси од ракав Вол.

Биди објективен малку.

Само заради то шо еве да речиме навиваш за некоја страна не мора да не бидиш објективен.

100% постои некој украински Вол за кој госпоѓата Наталија е предавник, странски платеник сепаратист шо зела парче од неговата земја.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Колку е голема сантата мраз Најчевска - Page 2 Empty Re: Колку е голема сантата мраз Најчевска

Пишување by VOL Сре Aвг 19 2015, 20:20

navivas ti, zatoa glumis ludilo.
ama nemoj da mi se ligavis tuka , ko "ja nisam odavde" da ne kvicis pak
100% postoi nekoja Ukrainska Kapinka, za koja nekoj amerikenjski penzioniran voen sovetnik- koj kao gi savetue ukrainskive vojnici I policajci kako treba da mrzat se' ama da gi sakaat samo niv..
ali deka zivot ima samo na eden continent a se drugo treba da se unisti.. posto e primitivno I ne e poo ju es en ej standard...
...I da si kupi nekoja Kapinka za zabava...od vreme na vreme..


Последната промена е направена од VOL на Сре Aвг 19 2015, 20:21. Мислењето е променето 1 пати

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17110
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Колку е голема сантата мраз Најчевска - Page 2 Empty Re: Колку е голема сантата мраз Најчевска

Пишување by king Сре Aвг 19 2015, 20:20

чучулига напиша:Па вака како шо кажваш и двете имат слична изјава за сопствената држава.
Јок .... таа е против бандитите кои од улица и преку лешеви се укотвија во власта ...
... а оваа нашава задрта глуперда токму подржава такви овде кај нас ... и пожелува власт добиена на улица и немири ..

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11054
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Колку е голема сантата мраз Најчевска - Page 2 Empty Re: Колку е голема сантата мраз Најчевска

Пишување by чучулига Сре Aвг 19 2015, 20:25

VOL напиша:navivas ti, zatoa glumis ludilo.
ama nemoj da mi se ligavis tuka , ko "ja nisam odavde" da ne kvicis pak
100% postoi nekoja Ukrainska Kapinka, za koja nekoj amerikenjski penzioniran voen sovetnik- koj kao gi savetue ukrainskive vojnici I policajci kako treba da mrzat se' ama da gi sakaat samo niv..
ali deka zivot ima samo na eden continent a se drugo treba da se unisti.. posto e primitivno I ne e poo ju es en ej standard...
...I da si kupi nekoja Kapinka za zabava...od vreme na vreme..
Е стварно врска немаш.
king напиша:
чучулига напиша:Па вака како шо кажваш и двете имат слична изјава за сопствената држава.
Јок .... таа е против бандитие кои од улица и преку лешеви се укотвија во власта ...
... а оваа нашава задрта глуперда токму подржава такви овде кај нас ... и пожелува власт добиена на улица и немири ..
Неќам да изигрувам адвокат ни на една ни против една од госпоѓите.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Колку е голема сантата мраз Најчевска - Page 2 Empty Re: Колку е голема сантата мраз Најчевска

Пишување by VOL Сре Aвг 19 2015, 20:27

pa, ja ne blejam ko ovca, "ja nisam odavde I pojma neam koja e ovaa" pa vrska da nemam
se si mislam deka tokmu ti glumis ludilo, sto namerno, sto od dostignuvanje na sopstveniot maksimum... koj e visok kolku debelinata na dnoto na sise od pelinkovec..

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17110
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Колку е голема сантата мраз Најчевска - Page 2 Empty Re: Колку е голема сантата мраз Најчевска

Пишување by чучулига Сре Aвг 19 2015, 20:29

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

арно никогаш не ми била цел да импресионирам, сега 100% ќе бев разочарана....

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Колку е голема сантата мраз Најчевска - Page 2 Empty Re: Колку е голема сантата мраз Најчевска

Пишување by concrete Сре Aвг 19 2015, 20:48

....кај има пелинковец, дај бе пратите една флаша... Very Happy
...инаку Наталија Поклонскаја е момичка , какви реално гледано само во Русија се раѓаат..треба одредена почва и посебно домашно васпитание. Ме потсеќа на  Роза Шанина , ќе биде интересно , ако се погоди во карактер ко неа....
concrete
concrete

Posts : 7027
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Колку е голема сантата мраз Најчевска - Page 2 Empty Re: Колку е голема сантата мраз Најчевска

Пишување by VOL Чет Aвг 20 2015, 07:39

чучулига напиша:Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

арно никогаш не ми била цел да импресионирам, сега 100% ќе бев разочарана....

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
ovie kezovi so gi slapas sekogas koga namesto da e zasramis ti se maskiras so niv- I treba tokmu bulls-eye-to da go prikrijat, ti vo sustina celata si , ne -4 tuku 14 prsta otvorena, za da impresioniras, pokazes, dokazes, ...

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17110
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Колку е голема сантата мраз Најчевска - Page 2 Empty Re: Колку е голема сантата мраз Најчевска

Пишување by чучулига Чет Aвг 20 2015, 07:46

Не е вистина... се смеам оти ми е смешно... 

туку, не ти е мака да губиш време пишејќи за мене? М?

Немој така ти се молам, мож да се вообразам демек сум битна, а лошо е то... мхм.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Колку е голема сантата мраз Најчевска - Page 2 Empty Re: Колку е голема сантата мраз Најчевска

Пишување by VOL Чет Aвг 20 2015, 07:49

pak lapas muvi, rano posabajle?

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17110
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Колку е голема сантата мраз Најчевска - Page 2 Empty Re: Колку е голема сантата мраз Најчевска

Пишување by чучулига Чет Aвг 20 2015, 07:50

Не. А ти?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Колку е голема сантата мраз Најчевска - Page 2 Empty Re: Колку е голема сантата мраз Најчевска

Пишување by VOL Чет Aвг 20 2015, 07:52

kaj mene nema muvi koi setaat po izmet od kozi, kokoski, polski nuznici vo hilibili stil..

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17110
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Колку е голема сантата мраз Најчевска - Page 2 Empty Re: Колку е голема сантата мраз Најчевска

Пишување by king Пет Aвг 21 2015, 19:18


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11054
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Колку е голема сантата мраз Најчевска - Page 2 Empty Re: Колку е голема сантата мраз Најчевска

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот