ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

4 posters

Страна 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 3 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Саб Ное 21 2020, 16:20

https://iportal.mk/stav/jovanovikj-taravari-mozhe-li-ushte-podolu/

Прашува кој е па тој....
... е па тој е градоначелник на град и висок функционер во парламентарна партија а писателот од  по линкот е најобичен сдс трол  и јадач на гурабии....
... разликата е земја-небо....

... во последно време троловите се пуштени на најјако...  да не на некој му гори под нозете?

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 3 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Саб Ное 28 2020, 01:15

https://centar.mk/blog/2020/11/28/jovanovik-znae-li-branko-ochigledno-zhiv-i-preku-den-koj-e-i-kakov-e-obichniot-makedonets/

заев, заев, заев ....
мора да се признае, вакви хвалоспеви ни за Тито не се пишуваа... Twisted Evil

разбирам идол да ни  биде рок ѕвезда, глумец, глумица, манекенка, некоја комшика  па и порно глумица ама политичар за идол... шо би рекле верниците „сочувај боже“ Very Happy

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 3 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Саб Ное 28 2020, 08:39

Laughing Laughing Laughing  ... nenad...jovanoviЌ  .. Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Se zaglavi so glata u gazon na zajakon...ko glista..

Tuku glej, next level:

" Заповедание, гасподин Заеф, този мрсници срБски, всички да се пишат на ОВ, ЕВ , да нјама срБску презимена в'в западната блгаристанска покраинна северна мачедонија.
..или да се набркат в'в лесковац и вранје! Разбра ли!"


Aj onoj "srBče", bodganovikj, na Centar kmetot, pošto "otac" mu e bivšo vojno lice a on po "poreklo" svrBin..se osvesti pa panično počna da vadi sliki od Branko i da pali kandila ..
Ama ovoj ANALitičar, Glistav JovanoviĆ, e par ekselans..
Samiot fakt so ide od tikvesijata kade sto srbi nemalo DO kolonizacijata posle 1918 posebno gi drazni istočnite mu idoli ...
Ima gradacija, glyp, poglup, najglup, ekstra glup, za žalenje od šo e glup,dibek ,moron, totalen idiot..e ovoj e tri nivoa iznad  Laughing
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 3 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Саб Ное 28 2020, 20:05

https://republika.mk/vesti/Makedonija/ljubcho-georgievski-goce-delchev-bil-roden-vo-bugarski-vilaet/

Vidi pa ovaa bugaristanska GLISTA, takanarečeniot gLuBGčo šo treska...

Mu bilo teško, em ne možel da diše od žal za majkamu preku deve bair, šo moral da gleda na istok so namurteni vegji..

A be.. ko proaffesionalen procenitel na ljudska psiha i mentalbo stanje...
Neam dilemi. Ova bugaristanomansko sustestsvo e definitivno poludeno od ragjanje.
Pazi sad:
Јас бев војник во Штип. Цело време бевме убедувани дека мора да се бориме против Бугарија, дека таа може да не нападне во секој момент.

Da be GLUP.
Si bil rasporeden vo III armiska oblast vo kasarna so edinici čija zona na odgovornost i odbrana beše ISTOK.
A pošto NI TOGAŚ ne si svatil koj qur baraš ti u vojska a ni tcoite pretpostaveni garantiram ne im e jasno koj qur te puštile na lekarski, siguren sum deka dodeka ti se obrakjale so " hajde ljupče, hajde dušo, samo mirno, bez uzjuravanja" dodeka si m'knel ostatoci od DRNČ u okrugla metaklna kanta , od edna zgrada kade što se sobiraa mnoooogu vojničinja okolu 13 časot nešto pravea vnatre i posle izleguvaa..
..dodeka celo vreme so tebe , kao pratnja , ti bil dodelen nekoj Suljo iz Doboja, so sredno medicinsko završeno, namerno odbran da te pazi ( možda od kletite bugaristanci, a?) da ne se samopovrediš ili da ne dobieš napad na eden od tvoite "momenti"...

Не ни рекоа да пазиме од Грците, Албанците, Американците или Русите. Само од Бугарија.

Pa da, budalo, kako vekje spomnav, kasarnata beše vo taa zona na odgovornost, sigurno nema štipska kasarna da se sprema za boj so madjarska ili italija...


Ни беше кажано како да се однесуваме, како да ги закопчуваме кошулите

Kako i na sekoj vojnik na planetava.
Istoti im se kažuva. Potpolno. Red i disciplina.
Samo za ona za košulata , ne sum siguren seka do den denes si go sovladal....

, предупредувајќи нè дека вградените бугарски агенти само чекаат да снимаат пијани југословенски војници како дел од оваа пропаганда, што беше достапна дури и во училиштата.“
Kako i istoto što mu go kažuvale na bugaristanskite vojnici od drugata strana, deka " kleti jugoslavski čpiuni se vgradeni ko agenti i damo čekaat bla bla"..
Toa so pijani voinici e apsolutno točno.
SEKOJA slyžba edvaj čekaše takvi slučai.
Istoto važeše za sekoj vojnik na JNA. I na ameručkata..i na sovetskata..i britanskata..germanskata..francuskata..bugarskata.. rumunskata..turskata..pičkesimateristanskata..

Čoeče..koj moron si bil.VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

DLM likes this post

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 3 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by DLM Нед Ное 29 2020, 10:27

Би сакал да дополнам со свое видување за тутабаулгарчета Љубчета.

Она што ми смета, а гледам дека сите медиуми се уште пишуваат
“..поранешниот македонски премиер..“, а ми смета затоа што овој човек подоцна покажа и докаѓа дека бил најголемиот непријател на Македонија и Македонците, а дека толку вешто не манипулирал што големо мнозинство на Македонци му поверувале и застанале зад него.

(...овде треба да се рече дека сите ние најчесто имаме погрешна представа за тоа што се психопати?.., -сите мислиме дека се работи за криминалци и убијци кои се по затворите и дека пол. билтени се полни со нив, а всушност се работи за политичари-судии-обвинители-уредници-аналитичари-полициски и воени генерали кои по цел ден ни парадираат на ТВ и кои веројатно никогаш нема да го видат затворот, освен ако не бидат таму поставени како управници, како она санџаклиско копито Есади Рахичи )))

Дека Љубчета изгубил врска со реалност го говори првиот цитат, каде говори “да се бориме против“ затоа што “ќе не нападне“, вакво нешто укажува дека потсвеста е многу добро излегува на површина и ни говори дека “дечкото“ е или уценето или лекарот му дал погрешни апови. Ако некој те нападне ти не се бориш против ами се бориш за да останеш жив, клучното е “ќе не нападне“ никаде не се говори ќе ги напандеме.

Вториот нешто од цитат дека бил војник, наметнува прашање како успеал да се протне, се знае дека имаше лекарски прегледи и дека таквите како него не можеа да бидат упатени на служење на воен рок?

Делот каде говори дека му говореле да ја закопчува кошулата уште еднаш покажува дека момчета балгарчета е зрело за ментална установа, значи тој сакал да оди без кошула или без панаталони а види ги овие му говореле дека тоа е новоспитано и дека треба да се кошулата закопчува, па па па...
Овие (Б.Ц.Љ.Ѓ.Т.Б.З.З.Г....) на крајот цела држава ќе ја претворат во санаториум!

Зошто и по толку понижувања и навреди од страна на копитово Љубчета балгарчета, никој не покренува иницијатива да му се одземе државјанството и имотот во Македонија, туку наместо тоа уште и му се доделуваат тендери па и му се финансира партијата која активно работи на растурање на македонската држава???

И уште едно прашање:
-дали е точно дека Љубчета балгарчета имал медицински интервенции во Бугаристан каде му се заменети и двата бубрега и тоа на сметка на државата Бугаристан, а дека потоа ова копито без проблеми станува агент на Бугаристан????????????
Ова прв пат го слушнав пред неколку дена, значи пред копитово Љ.Ж. да почне со навреди кон Македонците, од лице активно во создавањето на некогашната партија ВМРО-ДПМНЕ и со пристап до така чувствителни информации. Меѓу другото стана збор и за врските на Богдановски, Јаковлев, Доста, Пртугеров некогашни и сегашни лица на позиции во таа партија кои биле на брза врска со екипата Каракачанови-Софија-Бугаристан и од која по се изгледа копитава во повеќе наврати барале Бугарија да интервенира со војска во Македонија - така да изјавата на копитото Каракачанов за влегување на бугарска војска е резултат на нивните повици!!!
DLM
DLM

Posts : 39
Join date : 2020-11-11

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 3 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Пон Ное 30 2020, 07:29

Кирацовски за Фокус: Ако опстои бугарското вето, Димитров да поднесе достоинствена оставка

МАКЕДОНИЈА29.11.2020 / 20:39
https://republika.mk/vesti/Makedonija/kiracovski-za-fokus-ako-opstoi-bugarskoto-veto-dimitrov-da-podnese-dostoinstvena-ostavka/

, zborot "dostoinstvo"  vo širok lak so gnasenje gi zaobikoluva  ovie analni paraziti, i edniot i drugiot i celata nivna banda.

A zborot ostavka , e minato nesvršeno vreme.
Idno - prekupotrebno vreme, e , za ovie sustetstva da im prevedeme na Makedonski Jazik , taa izjava na Kuracovski zvuči vaka
" baj dimitrov , ke naebeme, aj ti si peder, ke ti godi , ama mene gazeto mi e tesno..??"
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 3 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Вто Дек 01 2020, 03:32

https://plusinfo.mk/zoshto-dadovme-na-bugari-a-sapunche-da-se-zamie/

Не сапунче... цел шлепер и дадовте....
... а зошто, затоа што и пратеник даде за мнозинство ...
..е сеа... или нек си го земе пратеникот назад или нека престане да квичи....трето нема ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 3 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Сре Дек 02 2020, 23:07

Уште една во клубот....

https://24info.mk/%d0%ba%d1%83%d0%b7%d0%b5%d1%81%d0%ba%d0%b0-%d0%ba%d0%be%d0%bd-%d0%b0%d1%80%d1%81%d0%be%d0%b2%d1%81%d0%ba%d0%b8-%d0%b4%d0%be%d1%81%d1%82%d0%b0-%d0%bc%d0%b0%d0%bd%d0%b8%d0%bf%d1%83%d0%bb%d0%b8%d1%80/

.... па, па, па ... што се не ко песничка изрецитира... ама никако да каже зошто тогаш за кој таков преговараат со бугаристан...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 3 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Вто Дек 08 2020, 13:48

Eve go, Klitoris Gazurov , vo "rat s machedonizma"

E toa e, ke odrtavi , dečkoto od Sofija ke go otkači , za drug,
Smrdolikosta ne mu omogućuje da dojde do partner , a mu se saka,
I sea ke prolivira od bes neeban, po bugaristanovizii...🤣🤣🤣
Tuku... može so Krasi , da go spoime, ist status se, single gey...
Hmm ..samo.. scratch ...
Kako ke funkcionira, i Krasi e primatel, i obajcata ke se "nevestite,"..
..
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 3 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Нед Дек 13 2020, 21:59

https://expres.mk/derala-za-profilot-na-partiskiot-trol-mnogumina-go-prepoznaa-vo-definicija/

Ахахаааааааааа ... саме себе утепал......  кој ли автогол....
... во продолжение .... твитерџиите го изрешетаа од дупење...

https://twitter.com/XhabirDeralla/status/1338097949100924928

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 3 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Пет Дек 25 2020, 15:24

vidi ti bugaristansko mrsulce kako onanira analno na morkovceto na Gnasimir..

https://republika.mk/tvitovi/bugarija-ni-dava-istorija-vakcina-pari-pasoshi-identitet-koj-k-sakate-povekje/
ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 3 Tricko
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 3 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Пет Дек 25 2020, 21:26

Него  само  курови  му се мотаат по глава... да не случајно пати од малокуревност? Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 3 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Пон Дек 28 2020, 06:28

Pati, pati..
Od briselski KONGO king sajz "blek-džek" krastavici..  Twisted Evil
On pati, nekoj uživa.. 
Važno se guzat.
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 3 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Пон Дек 28 2020, 06:40

Бајден на сите праќал иста содржина: Заев се пофали со темплејт писмо од новиот американски претседател
https://republika.mk/vesti/Makedonija/bajden-na-site-prakjal-ista-sodrzina-zaev-se-pofali-so-templejt-pismo-od-noviot-amerikanski-pretsedatel/

Ne izede rezil so CREPOV za na vek.
Aj ova , so skoka ko nenormalen od radost i pokazuva pismovo koe e urnek-template koe se prakja so ista sodrzina samo ime i prezime se menja..

Tuku ... jandza ke ne jade..
Da ne mu pišal -vratil , crepov ,povtatno pismo sega, na Bajden, ???
Da ne se stopil crepov od srekja i ne mozat da go smirat od plačenje doma od radosti pa sednal povtatno pismo ručno i lično da mu se zahvali od obradovanje na urnekot od Bajden..
Ona"dear " go stopilo.. pa sea.. "mili Bajden, bratu moj, ljubavi,tatko moj, eve jas Зоќи,   znaeš, od Mourtinou, North (хахаха)  Мacedonia, sednav da ti pušam pišam, u znak zahvalnosti..."

PS: a so praime koga ke dobie pak, ćestitka od Dedo Mraz!!!
I irvasite?!

Lele...
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 3 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Вто Дек 29 2020, 00:02

https://fokus.mk/i-skuterot-da-ni-se-padneshe-ke-go-donirav-veli-gradonachalnikot-velkovski-chija-kerka-dobi-shporet-na-nagradna-igra-od-opshtinata/

Фалбаџија ... ќе донирал... ако му паднело..
... а да донира нешто од свој џеб... или змија таму има...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 3 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Вто Дек 29 2020, 02:54

Dabogda evoluirala vo južnoindoneziska gologuza kokoška.
https://m.off.net.mk/lokalno/makedonshtina/ruzhno-vi-e-imeto-zatoa-ne-si-go-znaete
Može li be do tolku da e glupa?
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 3 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Вто Дек 29 2020, 10:44

VOL напиша:Dabogda evoluirala vo južnoindoneziska gologuza kokoška.
https://m.off.net.mk/lokalno/makedonshtina/ruzhno-vi-e-imeto-zatoa-ne-si-go-znaete
Može li be do tolku da e glupa?
lol! lol!
Лелеееее.... неписмени....
...  и малограѓанштина .... колку што прочитав по линкот, визитката од двете страни била на англиски јазик  lol!  ... сељачанаааааааааа.....
... а македонскиот и вториот ни службен јазик нигде ги нема .... Twisted Evil Twisted Evil

... а и во Битола одааааааамна ги нема конзулите... на кого ќе ги дели „англиските“ визитки... Twisted Evil Very Happy elephant

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 3 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Вто Дек 29 2020, 15:35

A be King...
So te čudi..
OVAA CREPoina i prazna crpka, ne moze da euforira podaleku od ova
ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 3 Petrov10
ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 3 0a9c4610
ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 3 Vid-110spored anatomskite istražuvanja na prof. Dr. Primarius spec. Z.Z
Homo severgianicus* poseduva vazdušna šuplina -tn. Prazen džeb, koj služi za amortizacija pri sedenje, odnosno, da se obezbedi solidna stabilnost na specimenot , koga e vo nirvana-smirena sostojba, pri što kaj homo sapiensot toj del se narekuva "debelo meso" dodeka kaj homo severgianicus kompatibilen del e t.n "šuplja šupljina prazna ko vazduh", .
Slika 1. Homo severgianicus vo položba -"naopačke"
Slika 2  homo severgianicus vo prirodna sedekja položba
Slika 4 Homo Severgianicus zavlezen vo dremka  vo sedekja položba.

* homo severgianicus ,  patent pending, #Vol@ US.pat.pend. industrial property n.o 6969
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 3 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Чет Дек 31 2020, 06:46

Homo severdžanikusite vo nova akcija:
Najverojatno se naklukani so prvata berba na svetata im bilka vo partijata,  zajačka trava  , slobodno može i onaa "ružana" na znameno da jasmenat u SDS, da opnat KANABIS .

https://press24.mk/video-prednovogodishen-tanc-performans-na-aktivistki-na-sdsm

Ritual za obožavanje i raduvanje na likot, deloto, i najnoviot prugast dzemper na vrhivniot im lider , u dlabok "sativa" trans, sdsovci u akcija...
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 3 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Вто Јан 19 2021, 02:31" posle e8an7e, nema kaenje"


Konfučie, kineski filozof, 597 g., p.n.eШарените се каат: „Учеството во шарената peволуција ми беше најголемата гpeшка во животот“
https://infomax.mk/wp/шарените-се-каат-учеството-во-шарен/

Key words: "kaenje" , e8en7e".

E sea kako mu ide, saglasno pogovorkava  scratch
Za e8an1 , ne se dosea, a za kaenje ete se pokajale.
Znači , doprva ke treba da gi onadat....?
Ke mora , inače kako....
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 3 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Вто Јан 19 2021, 21:48

Еве уште една џукела...

https://vocentar.com/so-vakczinite-za-zaev-vuchik-odluchi-da-go-pushti-miczkoski-niz-voda/

..чоекот си напраил цела геополитичка конструкција... у својата длабокоумна фантазија...

... абе, кој кур е важно кој кого у србија овдека ќе пуштел низ вода???????????????????

... очигледно е дека покрај гујо и мицко е веке големо nightmare за северџаните....
... у болната желба да што повеќе го оцрнат веќе и не приметуваат дека се тешко глупираат....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 3 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Сре Јан 20 2021, 18:58

a so, dojdoa vakcinive...?
utre ke pocnat da se bodat...?
ili u petok...?
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 3 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Пет Јан 22 2021, 20:12

VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 3 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот