ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Рекет.....

+2
VOL
king
6 posters

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Рекет..... - Page 2 Empty Re: Рекет.....

Пишување by king Саб Јан 04 2020, 01:58

Упссс, упсс...

https://makpress.mk/Home/PostDetails?PostId=322025

Што ли значи она ... „Заев заврши“

А Фрики очигледно е збесната ...

https://makpress.mk/Home/PostDetails?PostId=322025

ова читано меѓу редови најавува интересни нешта....

... сега останува да видиме што оној Геросопапуљас најавуваше дека ќе почне да објавува после нова година...

... во секој случај работите ќе стануваат интересни....

... значи ... пиво и пуканки и гледање сеирот на тие што не им е до сеир....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11086
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Рекет..... - Page 2 Empty Re: Рекет.....

Пишување by king Пет Јан 10 2020, 12:13

Рекет 1, рекет 2, рекет 3.....
... ова веќе е  ... франшиза...
... со нетрпение се очекува следниот рекет... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11086
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Рекет..... - Page 2 Empty Re: Рекет.....

Пишување by Spray Нед Јан 19 2020, 14:30

https://novatv.mk/shekerinska-sluchajot-reket-pokazha-deka-nikoj-ne-e-nad-zakonot/

Малку избрзана изјава,случајот рекет треба да се одмота допрва
Сеуште не се истражени сите врски со Боки 13 .
Spray
Spray

Posts : 236
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Рекет..... - Page 2 Empty Re: Рекет.....

Пишување by king Нед Јан 19 2020, 16:07

Јазик побрз од паметот.... тотално ирелевантни дрн, дрн, јариња...
... а што повеќе очекуваш од неа ... за неа и цел носач префарбале ... Twisted Evil Twisted Evil

... а, бе ... цел „памет“ од Македонија се збрал во сдсnmk Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11086
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Рекет..... - Page 2 Empty Re: Рекет.....

Пишување by VOL Нед Јан 19 2020, 18:52

maka macam da ja ovekovecam , Ljupco Nikolovski mi e patentiran, (delipiran jarec ) ama za ovaa , stvarno e tesko.

pregolem izbor.
VOL
VOL

Posts : 17136
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Рекет..... - Page 2 Empty Re: Рекет.....

Пишување by king Пон Јан 20 2020, 12:32

https://kanal5.com.mk/articles/405526/se-odlozhi-sudskoto-rochishte-vo-procesot-reket


Да не има некоја епидемија а ние не знаеме.... а она таканаречи го министерство за здраство си ќути ... ???? Very Happy

А ваму види мајката ... докторот го довлекле во судот да ја образложува дијагнозата .... демек судијата сам е цел најстручен конзилиум од доктори...


https://fokus.mk/doktorkata-na-trajkovski-go-ubedi-sudot-deka-e-bolen-tnt-povtorno-odlozheno/

Ако на ова се додаде и судската опомена за тепачот од Шутка, за оној со половинчето штама владее додека онаа малерозната што запали џоинт одма ја стрпаа у притвор ... работите стануваат појасни...
... а, бе ...кого дупат овие...
... сваровски ни вода не може да им носи на овие....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11086
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Рекет..... - Page 2 Empty Re: Рекет.....

Пишување by Lutenica Вто Јан 21 2020, 22:53

Katica pobogata za stocili iljadi mozhebi i milioni,
efektivniot pritvor ke se smeta od denot na pritvaranje.
Ke dobie odlezhana efektivna , maksimum do godina, i mozhebi ushte neshto uslovna.
Nikoj nema bezpari da ostane posle sudenje.
Lutenica
Lutenica

Posts : 5
Join date : 2019-08-22

Вратете се на почетокот Go down

Рекет..... - Page 2 Empty Re: Рекет.....

Пишување by king Вто Јан 21 2020, 23:47

Ништо чудно ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11086
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Рекет..... - Page 2 Empty Re: Рекет.....

Пишување by king Пон Јан 27 2020, 11:53

https://www.mkd.mk/Makedonija/sudstvo/stefanova-osomnichenite-sekogash-doznavaa-shto-rabotat-obvinitelite

Сака да каже дека некои таму кај нив (сјо) и не биле баш задоволни од висината на надоместокот за доверливост... Twisted Evil Twisted Evil


Упссс ... последниот пасус....

https://a1on.mk/macedonia/obvinitelkata-stefanova-tvrdi-deka-katica-janeva-se-odnesuvala-kako-advokat-na-obvinetite-vo-imperija/

...и...

https://sdk.mk/index.php/naslovna/natasha-savova-mi-se-sileshe-preku-mijalkov-da-ja-prekinam-istragata-protiv-pritvoreniot-ortse-kamchev-svedocheshe-obvinitelkata-lile-stefanova-na-reket/

... а оваа ... сега се раскокодакала на големо, овој, оној, тие, оние ... а кај била кога и вршеле „притисоци“ ќутела ко залиена...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11086
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Рекет..... - Page 2 Empty Re: Рекет.....

Пишување by king Сре Јан 29 2020, 22:38

https://www.alsat-m.tv/mk/%d0%b2%d0%be%d0%b4%d0%b8%d1%82%d0%b5%d0%bb%d0%ba%d0%b0%d1%82%d0%b0-%d0%bb%d0%b8%d0%bb%d0%b0-%d1%81%d1%82%d0%be%d1%98%d0%b0%d0%bd%d0%be%d0%b2%d1%81%d0%ba%d0%b0-%d1%81%d0%b2%d0%b5%d0%b4%d0%be%d1%87/

но, некој тврди нешто сосем друго...

https://puls24.mk/%d0%b4%d0%be%d0%ba%d0%b0%d0%b7-%d0%bb%d0%b8%d0%bb%d0%b0-%d0%bb%d0%b0%d0%b6%d0%b5/

оваа, да не од сведок прејде на клупата за обвинети?


..одиме понатаму ... Боки најавува нов заплет во случајот ...  пријави за дури 19 лица!!!!!

https://sitel.com.mk/boki-13-najavi-dokazi-za-korupciski-sluchaj-tezhok-4-milioni-evra-vo-sudnica-prodolzhi-svedochenjeto


п.с. никој бе не веруе дека само тројца не многу паметни аматери се главни во рекетирањето...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11086
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Рекет..... - Page 2 Empty Re: Рекет.....

Пишување by king Саб Мар 07 2020, 11:48

https://tv21.tv/mk/srpski-produtsent-ja-kofinansiral-1tv-boki-13-so-dokazi-tvrdi-deka-bogatstvoto-mu-e-od-baba-mu/

За тоа што рекетирал воопшто не е битно дали имал наследство или некој му ја финансирал телевизијата ... светот е преполн со богати луѓе кои се бафтаат со криминал...
... судењево сега засега  е една голема фарса, тапкање во место, ... никој бе не верува  дека тие тројцата недораснати се мозокот и логистиката на целата „операција“ рекет...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11086
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Рекет..... - Page 2 Empty Re: Рекет.....

Пишување by VOL Саб Мар 07 2020, 13:35

Ke se koprcaat uste malku.
Ovaa Vilma moze da ne zanimava uste so dve tri fori za nedokvakanive novinaritutki da ne zamajavaat so wow vesti kao , " vilma gi potsrizi siskite , sega ne i se do nos tuku do trepavici!" Ili " eksluzivno! Boki 13 na prstot -do -maliot na levo kopito imal lakirano aplikacija so lik na Vilma!" Ili "Boki kako mal bil zlostavuvan od vanzemaljci na selo kaj dedo mu"...

Ama Vilma ne e povekje bitna.
Taa obvinuva. SUDOT presuduva.
A Boki ke MORA da lezi. Ama ne na Dormeo.
E togas ke propee .
Vremeto na dedo mu dzaro, " beogradska skola" pomina.
Tie probisveti koi 50 godini ja manipuliraa Makedonijake zavrsat kade im e mestoto..
Ke propee gazencevo do treto koleno..
VOL
VOL

Posts : 17136
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Рекет..... - Page 2 Empty Re: Рекет.....

Пишување by king Пет Апр 10 2020, 20:18

За ова рекетариве веќе скоро месец дена ..... штама, нигде ништо??????

... да не случајно се надеваат дека со коронава ќе се заборави на нив и у голема мера заташкаат работите....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11086
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Рекет..... - Page 2 Empty Re: Рекет.....

Пишување by VOL Пет Апр 10 2020, 21:18

Ako koronava gi zaobikoli , pravda ( ovojpat) nema.
VOL
VOL

Posts : 17136
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Рекет..... - Page 2 Empty Re: Рекет.....

Пишување by king Пон Јун 01 2020, 21:17

https://netpress.com.mk/boki-13-ne-se-plasham-e-a-otvoram-pandorinata-kuti-a/

Абе, упм, едно отварање на кутијата....поеќе личеше на пазарење Very Happy
.... се фалеше се чаталеше и на крај ... испрдок, ништо.... 
..се заканува со некакво си усб ако ова или она.... па ако тоа фамозно усб постои и го крие тоа е уценување, прикривање докази и соучесништво....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11086
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Рекет..... - Page 2 Empty Re: Рекет.....

Пишување by VOL Пон Јун 01 2020, 22:26

"#че#си#лежите"
VOL
VOL

Posts : 17136
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Рекет..... - Page 2 Empty Re: Рекет.....

Пишување by king Вто Јун 02 2020, 17:16

https://360stepeni.mk/janeva-kako-banitsa-go-raspartalivme-obvinenieto-na-ruskovska-ne-dojde-za-da-ne-se-tsrvi/

Па, па, па..... и оваа освен навреди ништо друго не кажала....
... ја местеле а?   ... е па јбг и таа местеше обвиненија базирани исклучиво на „кафански“ муабети само против опозиционери, сега (ако е стварно наместена) бар знае како се осеќаат наместените....
... абе,  таа да ти била светица, не зела пари... си зема таа доволно од буџетот на сјо...

... како и да е... рекет е една голема фарса... фалат „босовите“ од парите нигде трага,  на сите ни е јасно дека гица и „педерот“ без чадор немаат ни оддалеку капацитет за такво нешто за кое се товарат, тие се премали играчи за големи игри...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11086
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Рекет..... - Page 2 Empty Re: Рекет.....

Пишување by king Вто Јун 23 2020, 19:06

https://makfax.com.mk/Makedonija/%d0%b4%d0%b5%d0%bd-%d0%b4%d0%be%d0%bd%d1%87%d0%b5%d0%b2-%d1%81%d0%bd%d0%b8%d0%bc%d0%ba%d0%b8%d1%82%d0%b5-%d0%be%d0%b1%d1%98%d0%b0%d0%b2%d0%b5%d0%bd%d0%b8-%d0%bd%d0%b0-%d1%98%d1%83%d1%82%d1%98%d1%83/

Да, да.... му веруваме, невин е ко новороденче!
... исто ко што и на шекерната и веруваме дека маската у онаа емисијата ја вади од ташна....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11086
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Рекет..... - Page 2 Empty Re: Рекет.....

Пишување by VOL Вто Јун 23 2020, 20:31

Mislam..... dali vredi da de komentira...
Prvo od pod ako ja zema, znaci , kaj so gazela so stikli koi pred toa capale po nuznici , javni hrk-pljuk pesacki pateki, trevi u koi mocaat kucinja em macki, i sega taa maska da ja sibne  na usta...
A drugo, eve neka e od toa torbata izvaena ( a so majka bara canta na tv duel, vo zivo pred kameri- e uste toa neame videno! ) 
Pa zar  trebase da za vreme na emisijata da se rasplukuva vo zolcna debata bez maska demek "eve , bezbedno e , neame strav, " a po gasenje na kamerite brzo-brzo ja bara maskana da ja zakaci na nos?!

Otideni se skroz...
VOL
VOL

Posts : 17136
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Рекет..... - Page 2 Empty Re: Рекет.....

Пишување by concrete Сре Јун 24 2020, 13:13

Ден Дончев прво е лик со сериозни ментални проблеми и во голема мера е непресметлив. Она што нешто останало во неговиот ум тоа е злосторничката и клептоманската партиција. Во основа големиот кривец за целата таа шарада со ваквиот шутрак која направи една од забележливите штети на македонскиот народ и држава е Борис Стојменов. Тој го донесе од Австралија и го инсталира овде. После другото е рутина... Wink
concrete
concrete

Posts : 7028
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Рекет..... - Page 2 Empty Re: Рекет.....

Пишување by VOL Сре Јун 24 2020, 20:43

togas, ako vakov e dovleckan od pickesimatrne, ne e on so ima menatlni problemi tuku site onie koi go vivnaa vo neboto, mu dadoa jaki funkcii,i taka natamu. 
so qr mi e kriv nekoj debil ako sum ja gazdata, koga i da ne sum znael na pocetok koga sum go vrabotil, so zeljka e, togas koga ke pocne da prai peezdarii, ti mu davas aparat za zavaruvanje on ti ja diga radnjata u vazduh, mu davas sluzbena kola - pik ap skoda favorit da m'kne cevki i zelezarii po teren, a on u vlecki i beli carapi parkiral na plostad i ceka sendvic  ...

apropos, funckiite koi mu se davani na DANAIL DOncev, ( ama go mrazele ko bebee... Shocked ) i na sekoja naprail nekoja peezdarija.
i koj e kriv tuka? pa samo vo Makedonija, mentalno nedolecenite, ili so lekarsko uverenie deka  ne treba ni vazduh da trosat, se na vlast i nikoj ne gi zakaca dodeka ne potonat cela drzava...

Sonja Nikolovska na koja Kiro i Branko so zapenjavieni usti i okokoreni oci i dodelija, pazi sad- bizMismenka na 
godinata, cinam bese 94 ili '95?!???  

ISTO kako ovaa banda na vlast sto se kezese i idese na baciraka kaj BOKI -9-ka ( bivsi 13-ka, ali nazalost samo 9 god. jebiga)..zajakot, so se zencikamu sekerinska, spasov, remenska, ljupco palanka, mancevski moj do mojega! kaj MAGOT, neverovatniot influenser, cak i VILMA Urkovska pardon.. ne urko..Ruskovska de, ruskovska.. Urko e drug lik, od edna Planeta..
balovi, zabavi, glamur, luksuz, svecani odela i f'stani, bre bre bre...
a sega "ja nisam odavde" site od "televizija go poznavam".
da sme normalna drzava zatvor ke im bide najsrekna varijanta.

Taka na vremeto i Kiro-Brankovci stegnati i vratovrski, se zdenyvaa na dzidzi-midzi-party, so Sonja TAT.
...da i dodelat, neli, svecana nagrada ...i togas imase eden cuden lik, za finansii, cinam Miljovski bese, kako i sega ovaa Nina Grupnjak...

odamna SDS ja ima taa bolest, a kako vikaaat, "povtaranje e majka na znaenje" e pa sdsOvcive bas sakaat se da znaat,majku mu, pa istata situacija ja povtoruvaat ( Sonja, Boki).,.im lepat racinjata a nosinjata im mirisaat samo glamur, pari, mokj,


jebal go boris stojmenov, i ljUBGco i zajakot i sve po red.
ispagja deka Doncev e "Tito, za site niv"..
VOL
VOL

Posts : 17136
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Рекет..... - Page 2 Empty Re: Рекет.....

Пишување by Spray Чет Јун 25 2020, 11:02

Бојан Јовановскиутринава треба да е на пат кон обвинителство со цел пријавување на високи функционери од власта .
И подобро, додека го служи здравје и памет.
Според последната јавна клевета во судот од страна на Јовановски, не е тешко да се заклучи дека цел на кривичната пријава ќе биде Заев.
според информациите требаше уште во 10 часот денеска да пристигне во обвинителство и да поднесе пријава. Сеуште не е донесен.
Исклулително незгодна ситуација за СДСМ, не знам како ќе го спречат ако веќе му е дозволено да дава исказ , сведочење и пријава.
Ќе излезе дека водат кампања со лица против кои има поднесено кривична пријава.

Доцнењето е симптоматично, затоа што е закажано во 10.часот , сигурно нема да го чека Вилма цел ден, може едноставно да рече јас чекам 10 минути и толку.
само заради да не се поднесе кривична пријава. доколку се изманипулира обидот за пријава и поднесок на кривична денес, најверојатно ке се прикрива овој обид на Бојан, до после избори, за да не им ја засоли кампањата на СДСМ.
пак ќе речеме,доколку го држи здравје, да не му се слоши во меѓувреме па да снеможе да излезе од ќелија.
Spray
Spray

Posts : 236
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Рекет..... - Page 2 Empty Re: Рекет.....

Пишување by king Чет Јун 25 2020, 12:58

Да не биде многу дим а огин нигде.....

.... чоекот го осудија за 1.5 милиони евра земен рекет а од парите ни трага.. исто ко да го осудиш за убиство а труп нема нигде...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11086
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Рекет..... - Page 2 Empty Re: Рекет.....

Пишување by king Чет Jул 22 2021, 09:08

https://www.24.mk/details/apelacija-ja-potvrdi-presudata-za-reket-9-godini-zatvor-za-boki-7-za-janeva

Упсссс... отидоа курбан... уствари дебело и си ги заслужиле казните, ама...
.... ама баш никој не верува дека „еден педер“ и приглупавата Катица се главните босови кои ги изрекетирале најголемите бизмисмени во Македонија ... ама баш никој... никој не веруе дека се тие самите способни за такво нешто и дека имале толкава моќ
.. е сега ни преостанува да видиме дали Боки како што се чаталеше дека има и ќе изнесе на виделина куп  докази за тие во сенка и што мислеше Катица кога ја приведуваа со она „готово е со Заев“ ... дали тоа беа празни пуфки, дали ќе ќутат ко залиени и гнијат во затвор, дали доколку стварно нешто имаат одма ќе почнат со објавување или ќе чекаат да се власта промени па да почнат... времето ќе покаже...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11086
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Рекет..... - Page 2 Empty Re: Рекет.....

Пишување by Spray Пет Jул 23 2021, 01:27

Дали навистина Бојан Јовановски имаше материјали кои би го затресле тронот на Заеви, тешко дека ќе излезе сега такво нешто во јавност. Одлично изигран потег на властодржците, да се дивертира секаков сомнеж дека имаат нешто со Бојан, поточно да се заборави на тоа „нешто“ бидејќи сепак- имале, сите му поминале низ дневна соба.Од затвор колку и да пее, сепак е канаринец во кафез.
А во Идризово сите се невини, и сите имаат некакви податоци кои би ја смениле иднината на планетата, само што тие приказни може само меѓу себе да си ги споделуваат. Тоа беше целта, да се замолкне еднаш засекогаш а тоа да не изгледа како крајна мерка, да исчезне и од живиот свет.
Но овој, навидум одличен потег е крајно рискантен. И татко му на Бојан беше на суд, можеби и доби затворска казна. Мајкаму нема да писне под уцена или закана, а и од страв. И да има некои податоци нема да се осмели да ги предаде на другата страна, сепак син и е во затвор и не е многу омилен.
остнаува да се види, дали во очај, Бојан ке одлучи да покаже снимки и материјали на некој од опозицијата или на некоја струја во СДСМ која не е во линија со Заев. Тоа, најмногу ќе ги здоболи доколку се случи што побргу, пред изборите.
Со таков чин, Бојан ризикува , но нема што да изгуби.
Spray
Spray

Posts : 236
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Рекет..... - Page 2 Empty Re: Рекет.....

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот