ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Косово, / земјо обеќана..... /

+3
хан Ацо
VOL
concrete
7 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Косово, / земјо обеќана..... / - Page 2 Empty Re: Косово, / земјо обеќана..... /

Пишување by VOL Пон Апр 02 2018, 21:54

Puu.... Shocked
Aj kaj nas  vo srbija...ama bygaristan, hrvatska i slovenija?
Koi se?
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Косово, / земјо обеќана..... / - Page 2 Empty Re: Косово, / земјо обеќана..... /

Пишување by concrete Пон Апр 02 2018, 23:12

VOL напиша:Puu.... Shocked
Aj kaj nas  vo srbija...ama bygaristan, hrvatska i slovenija?
Koi se?
...сегде , власи ко кусих паса.., ако имаш окце за нив , од одма ги препознаваш Wink у Словенија се посебно префригани и тајновити за потеклото.У Македонија и Србија се најекспонирани јавно....Smile И не зборам за овчарите и оние од Бор, Мајдампек и околина..за вистински власи , не и румунска имитација... Smile
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Косово, / земјо обеќана..... / - Page 2 Empty Re: Косово, / земјо обеќана..... /

Пишување by VOL Пон Апр 02 2018, 23:28

Dobro , za srbistan, rekov, znam.
Ama ovie hrvative, slovencive..?
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Косово, / земјо обеќана..... / - Page 2 Empty Re: Косово, / земјо обеќана..... /

Пишување by VOL Пет Апр 27 2018, 19:45

Laughing
https://kanal5.com.mk/vesti_detail.asp?ID=152841

https://www.novamakedonija.com.mk/svet/balkan/%d1%81%d1%80%d0%b1%d0%b8%d1%98%d0%b0-%d1%81%d0%b5-%d0%b7%d0%b0%d0%ba%d0%b0%d0%bd%d0%b8-%d0%b4%d0%b5%d0%ba%d0%b0-%d1%9c%d0%b5-%d0%b3%d0%be-%d1%83%d0%b0%d0%bf%d1%81%d0%b8-%d1%85%d0%b0%d1%80%d0%b0%d0%b4/

Србија се закани дека ќе го уапси Харадинај доколку влезе во Прешево

 
a be ajde. Laughing

prvo, on nema da rizikuva, posto e dokazana pickica,
uste kruzi onaa snimkana koga Haradinaj se obide da se iskurci na pripadnik na KFOR, ama na pogresen, na ruski vojnik , na vremeto, a ovoj go zgazi od kjotek ko magare, pa  Ramus go imase na sliki mrsulav, rasplakan i krvav Smile
taka da nema sansi da rizikuva posto znae sto go ceka..

a drugo, mislam deka srbive nema da go napravat toa, imaa sansi dos sega ama ne go storija toa radi politikite so Evropa.plus moze da vleze od kaj sto ne go ocekuvaat, od nasa strana na primer....
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Косово, / земјо обеќана..... / - Page 2 Empty Re: Косово, / земјо обеќана..... /

Пишување by Spray Саб Jул 21 2018, 10:10

„...Најавената посета на Беџет Пацоли, министаер за надворешни работи на Косово на Нови Пазар во Санџак, Србија, не е одобрена.

Како што неофицијално дознава РТС, Белград испратил негативен одговор на барањето, со образложение дека Косово е под привремена управа на УНМИК, па според тоа Косово нема Министерство за надворешни работи и договорот за посета на официјални лица во овој случај не може да се применува.

Пацоли требаше да оди во посета на Нови Пазар како министер за надворешни работи на Косово на повик на Сулејман Угљеша, претседател на Бошњачкиот национален совет, партија која неодамна ја призна независноста на Косово...“
-------------------------------------------------------------------------------------------------

за очекување е. од неколку причини, зото србите го блокираат, а треба и нему да му е јасно дека ниту е толку интелигентет, парите т.е богатството не го чинат попаметен, ниту некој од другата страна е до толку будала да му дозволи такво нешто.

прво што бара Беџет Пацоли во Санџак? таму се воглавно срби- муслимани.нема албанци или многи помалку ги има, знали се работи за санџаклии - српски граѓани ( пошироко познати како „бошњаци“ но тоа е погрешно, немаат врска со Босна или босанците) . Таа област не се ни нарекува санџак туку Рашка. тоа е официјалниот назив за тој дел од земјата.

друго, како што е познато, таму нема ниту косовари ниту албанци, па да оди косовскиот политичар да си „вади очи“ во соседни земји -освен ако не подгрева сецесионизам и иредентизам на областа за да ја дестабилизира Србија , пракса воспоставена уште во осумдесетите а посебно во деведесетите години.
А Беџет Пацоли има пари да потплати неколку имами, да запали раја , тоа е редовна пракса во муслиманскиот свет, парата кај нив е единствен гарант, тие „беси“ и слични „жими мајка“ термини ниту некогаш важеле ниту имале тежина.

Понатаму, ако нема албанци или- косовари која е целта на посетата освен зајакнување на панисламизмот односно поврзување на териториите каде има муслимани за да се дестабилизираат матичните држави?

Пацоли прави огромни грешки, со овие потези од причина што , една „исламска „држава„ “ видовме како се формира и што направија и - како заврши .
Овој можеби сака да се наметне како „ лидер“ на „ поприфатливата„ варијанта на ислам, уфрлен во стомакот на Европа, кој подоцна може да прерасне во некаква џамахирија ?
Околу погрешните потези на сега вече раскомотениот Пацоли:
Времето на Слободан Милошевиќ одамна заврши, не може да се вадат на него.
Европа денес не може да ги смисли албанците- муслимани но мораше своевремено да ги проголта заради политиката на НАТО пред се Америка , кои ги лоцираа токму косовските албанци како лојални проблем - мејкери, за ефтини пари.!

Но тоа сето оди контра интересите на поголем дел од европските земји.
Чесите, Словаците, Австријците, Белгија, Холандија, Скандинавските земји, Германија добро знаат кои се албанците посебно од Косови, југот на Србија и Македонија, и со што се бават., Носители се на криминалот во Европа и пошироко.
Одамна е лоцирана намерата на Исламскиот свет, и Турција, да преку балканските квази држави се инсталира исламизмот во Европа!
тие се надеваат дека Косово, или Босна или пак преку Санџак и Македонија ќе се отворат малите вратички за турците и арапскиот свет, кога би се интегрирале тие балкански земји во ЕУ или НАТО.
затоа турција не влегува во ЕУ - скоро никогаш, а овие нивни сателити на балканот, додека не ги решат тие исламски аспирации кои се со цел на отварање на вратите за исламот во Европа и заразување на Европа преку балканските членки, ќе мора да ги решат домашните проблеми или вечно да се бават со нив.

Сега кога им овозможија да си прогласат држава на отцепениот дел -Косово, сметаат дека ги откачиле па нека си се бават со свои проблеми таму долу на балканот? но дали е така?

За да се спречат руските интереси на балканот, кои рака на срце, не се ни 1% од она што го има западот, повторно ги подгреваат политиките од деведесетите.

Сметајки најверојатно, дека единствено Србија игра на две столици, а русите единствено таму би можеле да „седнат на раат“ без да ги прогонуваат, америка се обидува да им го оттргне тлото на русите на балканов, за да нема ни кај да стапнат.

Нормално, бидејќи нема руски бази, нема поголеми руски инвестиции, но, поради претпазливоста ( дури и да ги има истите) и стравот да се нападне директно било која руска инвестиција или било што руско, западот индиректно се обидува да им прави штета.

наместо да ја удрат директно во глава мечката - американците ја заразуваат пуштајќи и заразена подгазна мува. Мувата во случајов е Беџет Пацоли , заразен кој треба да ја пренесе заразата на било кое место ( Србија, Санџак, каснатото место...)
Мувата се разбира не е ни битна, ке цркне, ама Мечката ќе се чуди зашто ја чеша или ќче се зарази од инфекција.

Spray
Spray

Posts : 237
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Косово, / земјо обеќана..... / - Page 2 Empty Re: Косово, / земјо обеќана..... /

Пишување by VOL Чет Сеп 27 2018, 05:49

Приштинската делегација, Хашим Тачи, Рамуш Харадинај и Беџет Пацоли, не добиле покана за седницата на Генералното собрание на ОН, и тие во Њујорк престојуваат приватно, соопшти портпаролот на ОН, Ери Канеко.
– Тие не се официјално повикани, причините се познати и тие можат да бидат само приватно во Њујорк, рече Канеко. Таа демантира информации од Приштинската ТВ Клан Косова, кои јавија дека Тачи учествува во работата на Генералното собрание.
https://standard.mk/tachi-haradinaj-pacoli-se-privatno-vo-njujork/

maki kosovarski nepreboleni....
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Косово, / земјо обеќана..... / - Page 2 Empty Re: Косово, / земјо обеќана..... /

Пишување by VOL Саб Сеп 29 2018, 15:04

...a zasto da ne se destabiliriza malce , regionot, vo oboj pediod, 
koga nikoj popametna rabota nema vo sabota-nedela, t.e za vikendov...

ja gleam i kako najava-pojava-dojava, za "leleee, igra mecka vo dvorot na komsijata, kaj e i kaj nas ke zaigra u nas dvor, brgu da...."
. se znae sto "da".. Wink

site potezi na kosovarive se dirigirani.
a dirigentite na dugme si gi resavaat predizvicite preku ovaa bezmozocna lesnopotkupliva i krajni nasilna masa.

http://www.politika.rs/scc/clanak/412095/Srpska-vojska-i-policija-u-najvisoj-pripravnosti


da parafraziram: 
- ete, da bevme ..kahm.... u jato, nemase da se plasime ( leleeiii) za 
"najvise stanje pripravnsti" i nas komsiluk  Twisted Evil
- da bevvme u jato, neli, nemase da se ima strav ili kako ni naavuvaa "kraj na svetot" od ponedelnik, t.e da se preleat problemite od sosedstvovo... 
kako i da e, Taci go kacile na gumen camec , srbive od Zubin Potok spizdele, a ovie srbi od srbija si go rasipale vikendot- dignale se sto e vo uniforma pod trevoga.

nitu Taci smee da poglede levo ili desno ili nedaj boze da sedne "na kafe" vo severniot del na Kosovo, 
vestite kazuvaat deka siptarie vekje mu ja duvnale nazad kon pristina, "hrabro" 

nit pak ima nekakvo vlijanie vesta deka srpskava vojska i zandarmerija ostri nozevi u kasarni.

sepak, komsiluk e , pa aj da gi spomeneme.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Косово, / земјо обеќана..... / - Page 2 Empty Re: Косово, / земјо обеќана..... /

Пишување by VOL Саб Окт 06 2018, 08:14

Претседателот на Косово, Хашим Тачи порача дека сонот на сите жители од Косово е обединување со Албанија, додавајќи дека корекцијата на границите не значи размена на територија.
„Зарем не е стратешка цел и обединување со Албанија. Албанците ќе бидат заедно во евроатланското семејство во НАТО и ЕУ. Нема да не мразат ако го промениме знамето. Ако ни се приклучат Прешево, Медвеѓа и Бијановац, ќе се прилагодиме на знамето“, исакна Тачи за спрска „Политика“.


najverojatno navistina toa e sonot . ama , Taci zaborava deka toa e i "veoma moguc i ostvarljiv " son.

na primer, moze site tie da se nacukaat vo edna drzava.
na primer... eve, vo Albanija. 

nekoj trebalo da go potseti deka, pokraj razmena na teritorii za koi treskaat i del od siptarive i  del od srbistancive, postoi i razmena na naselenie.

bez razlika na brojot, moze da mu se ponudi, vaka ili onaka, i da se nabijat vo sonot neosvaren. vo edna drzava, ili drzavicka, seedno.

inaku, momentalnata konstelacija na odnosi i sili vo Evropa e najsreknata mozna varijanta kade sto Taci i siptarite moze da si sonuvaat snista.


raznisana EU, malce nervozno NATO.
Amerikancite sepak, ne mozat da pokrijat se' sto odsonuvale: ednostavno ne mozat da najdat dovolno evropjani i aziski kolaboracionisti za da go zatvorat krugot okolu ruskata federacija.

prvo, - pregolema e. vo Evropa mozat da se nadevaat na poljacite , koi zasega pokazivaat osoben interes i povedenie, da vo eventualen konflikt, bi gi sledele americkite interesi- revnosno, mislam do prvata poseriozna "bitka" , t.e do koga ke gi slisnat zvucite na raketnite motori ili artilerijata - vo-napad od istocna strana..

a posle koj kaj stigne.... 
sega , se razbira, se se sveduva na golemiot blesok i pecurka,a  evropa nema sto da bara  na planetava vo slucaj na takov vid vojna...

Balkanot? imase edna "balkanot ne e mrtov"... e tuka ke se nasmeam do dziger.


vklucitelno i Kosovo: nitu albanija, nitu Kosovo, nitu bilo koja siptarska tvorba, nitu e korisna ko korisni ili beskorisni budali , sto bi rekol Stalin.... vo nekoj poseriozen tabor, protiv "zakanite na civiliziraniot svet".

za lomotenje tuka na balkanot, i toa maksimum - Srbija i / ili Makedonija, mozebi. 
kako remetilacku faktor- pa toa i im e funkcijata , zivotnoto moto na albancite, zatoa se dovleckani i praeni ovdde na balkanot.

pocni od pravoslavniot sin i brat na pravoslaven svestenik, srpski sura,a sega pokojnik, zakopan vo - katolicka crkva, rob bozji,hristijanin  Skenderbeg, pa do izrazitatotot servilno muslimanstvo denes, antagoniznimte kaj ovoj narod se pogolemi duri i od bugaristanskoto pleme.

Izjavata na Taci e olicetvorenie na edna bezvezna nacionalna svest, kade, ako nivniot firer dava vakva izjava, koja neli, kako preCednik treba da e odmeren, harmoniziran, da ne najavuva apetiti , da drzi stav i a vo isto vreme da najavuva dobrososedstvo, togas, za ovaa pojava na Balkanot, moze da analizirame samo od psiholosko-socioliski i psihijatarski aspekt a ne politicki, istoriski i slicno..

ednostavno, sekoja sekunda koga ke gi pustat od lanec, gledaat da napravat nekoja glupost a koga ke im zarzes, se cudis kako moze tolku da kvicat , a prethodno koza skinale na njuska od kezenje zabi i laenje...

Konstelacijata na sili vo EU se menuva. 
sekakvo poremetuvanje ( Bregzit, na primer) ne im odi vo prilog. Sekakvo olesnuvanje na zapadnoto krilo na EU ( ako zamine Britanija) go pomestuva epicentarot na EU, kon centralna evropa, a tamu, nit gi podnesuvaat siptarite, nit imaat razbiranje za niv.
toa se narodi koi ne podnesuvaat migranti, i razni albanski bandi, koi gi ima po Ceska, na primer, Slovacka, itn.. Avstrija, Ungarija, Slovenija pa i  Hrvatska,Polska... se nepovolnata varijanta za siptarite, vo bilo koja forma.

Spanija e indiferentna, ama ne gi podnesuva zaradi sopstveniot problem, Baskijcite, zatoa  Kosovo ne go priznava. 
ednostavno, za spancite, kosovarite se samo problem.

Francija ke si go barat svojot pat, vo EU ne saka da izgubi pozicii ako napustat englezite, posto bez niv, pre-germanofilsko raspolozenie ke nadvladee...

Bez Germanija, Francija ilu -posebno Britanija, zemjite kako Belgija, Holandija, i slicni evropski "sili" moze da im go popusat do jajca na edna ceska, hrvatska/slovenija, ungarija i slicni.
a rekov, vtorive ne se bas nakloneti kon Tacijeve kucne carolije.
Site siptari vo edna drzava.. moze i da mu se ostvari, na primer, da gi nabijat od Valona do Skadar....

ps: ne bi komentiral za ruskite interesi na Balkanot zatoa sto se tolku nepredvidlivi  sto veruvam deka ke ima golem impakt i najmal nivni poteg..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Косово, / земјо обеќана..... / - Page 2 Empty Re: Косово, / земјо обеќана..... /

Пишување by VOL Саб Окт 06 2018, 08:19

... a nastrana od se... decoto ( Taci..) si ima i seriozni maki..
zenatamu se kleca , pa "Taci je malo nervozan.."  Laughing

Жената на Хашим Тачи го изневерува со претседателот на Собраниетоhttps://republika.mk/967045
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Косово, / земјо обеќана..... / - Page 2 Empty Re: Косово, / земјо обеќана..... /

Пишување by concrete Саб Окт 06 2018, 13:47

VOL напиша:... a nastrana od se... decoto ( Taci..) si ima i seriozni maki..
zenatamu se kleca , pa "Taci je malo nervozan.."  Laughing

Жената на Хашим Тачи го изневерува со претседателот на Собраниетоhttps://republika.mk/967045
..женската очигледно има некој политички критериум за тоа со кого се пердаши.А рука на срце тачијеви се познати малокуревчиња, од каде и доаѓа нивното ѕверско поведение и неурачинливост... Cool
Косово, / земјо обеќана..... / - Page 2 Tacita10
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Косово, / земјо обеќана..... / - Page 2 Empty Re: Косово, / земјо обеќана..... /

Пишување by Spray Пет Ное 23 2018, 07:17

Косоварите палат српски производи, а царините за истите рипнаа до небо.
цените на производите во Косово дуплираат и триплираат.
Имале намер повторно да упаднат со оружје и униформи на северот на Косово, српскиот дел. Водат некоја не многу паметна политика, србиве се ќалат дека одат до таму, да ги игнорираат и запоставуваат дури и пациентите срби по болниците а на бебињата од српски родители не им давале кислород во породилиштата.

Посебно после одбивањето на Косово во Интерпол.
не ќе е на арно оваа политика, мечот има две острици, а и да е една- лошо е ако го фатат од погрешната страна. Во моментов токму тоа го прават, иако мечот е во нивни раце, негде грешат.
Ако одбивањето на КиМ од Интерпол не им е показател , тогаш секоја наредна прилика шансите ќе им се намалуваат уште повеќе ако вака продолжат.
А после дали на Тачи и Харадинај Унгарија ќе им биде поблиску, или пак некоја друга држава , додека Косово пак ќе си остане на истото место , како и Македонија, е тоа не може да се знае, ама очигледно може да се предвиди.
Spray
Spray

Posts : 237
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Косово, / земјо обеќана..... / - Page 2 Empty Re: Косово, / земјо обеќана..... /

Пишување by concrete Пет Ное 23 2018, 09:10

Spray напиша:Косоварите палат српски производи, а царините за истите рипнаа до небо.
цените на производите во Косово дуплираат и триплираат.
Имале намер повторно да упаднат со оружје и униформи на северот на Косово, српскиот дел. Водат некоја не многу паметна политика, србиве се ќалат дека одат до таму, да ги игнорираат и запоставуваат дури и пациентите срби по болниците а на бебињата од српски родители не им давале кислород во породилиштата.

Посебно после одбивањето на Косово во Интерпол.
не ќе е на арно оваа политика, мечот има две острици, а и да е една- лошо е ако го фатат од погрешната страна. Во моментов токму тоа го прават, иако мечот е во нивни раце, негде грешат.
Ако одбивањето на КиМ од Интерпол не  им е показател , тогаш секоја наредна прилика шансите ќе им се намалуваат уште повеќе ако вака продолжат.
А после дали на Тачи и Харадинај Унгарија ќе им биде поблиску, или пак некоја друга држава , додека Косово пак ќе си остане на истото место , како и Македонија, е тоа не може да се знае, ама очигледно може да се предвиди.
..не е проблемот во Тачи и Харадинај....тие  вака или онака се смртни...Проблемот е во едната-двете-трите створени генерации шиптараана  која си мислат дека од бога дадени.Со нив ќе биде долгогодишната наредна заебанција. Cool
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Косово, / земјо обеќана..... / - Page 2 Empty Re: Косово, / земјо обеќана..... /

Пишување by Spray Чет Дек 06 2018, 06:30

https://www.slobodnaevropa.mk/a/29639291.html
https://m.dw.com/mk/косово-на-чекор-до-сопствена-војска/a-46594730?maca=maz-rss-maz-pol_svet_timemk-4725-xml-mrss

Брнабиќ вели дека војската би можела да интервенира, доколку Косово формира војска
Spray
Spray

Posts : 237
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Косово, / земјо обеќана..... / - Page 2 Empty Re: Косово, / земјо обеќана..... /

Пишување by concrete Чет Дек 06 2018, 11:18

Spray напиша:https://www.slobodnaevropa.mk/a/29639291.html
https://m.dw.com/mk/косово-на-чекор-до-сопствена-војска/a-46594730?maca=maz-rss-maz-pol_svet_timemk-4725-xml-mrss

Брнабиќ вели дека војската би можела да интервенира, доколку Косово формира војска
https://www.facebook.com/ruskarec/videos/1801900179828733/
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Косово, / земјо обеќана..... / - Page 2 Empty Re: Косово, / земјо обеќана..... /

Пишување by кнез Пон Јан 20 2020, 10:28


кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Косово, / земјо обеќана..... / - Page 2 Empty Re: Косово, / земјо обеќана..... /

Пишување by кнез Пон Јан 20 2020, 10:29


кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Косово, / земјо обеќана..... / - Page 2 Empty Re: Косово, / земјо обеќана..... /

Пишување by Spray Пон Јан 20 2020, 21:13

Црногорската власт се најде затекната од масовноста и жестината на отпорот во една од најмалите нато членки. Можеби е време за повлекување на Мило Џукановиќ од власта.
Spray
Spray

Posts : 237
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Косово, / земјо обеќана..... / - Page 2 Empty Re: Косово, / земјо обеќана..... /

Пишување by VOL Нед Сеп 26 2021, 17:22

da mu kaze nekoj na ovoj iscedok od analen otvor nastanat so vkrstuvanje na dve ne-homosapiensni sustestva od cetvoronozen karakter i ne od razlicen pol tuku najverojatno od ist.. deka:

https://infomax.mk/wp/%d0%ba%d1%83%d1%80%d1%82%d0%b8-%d1%98%d0%b0-%d0%bdape%d1%87e-%d0%bc%d0%b0%d0%ba%d0%b5%d0%b4%d0%be%d0%bd%d0%b8%d1%98%d0%b0-%d0%bf%d1%80%d0%b8%d0%b2pe%d0%bce%d0%bda-%d0%b4p%d0%b6a%d0%b2a/


[size=41]Курти ја нapeчe Македонија “привpeмeнa дpжaвa“[/size]
Ние никогаш не се сомневавме во тоа, нашата цел е да влеземе во НАТО и ЕУ“, рече Курти.

Aj ti kako i da se vikas, odnosno kako i da te vikaat koga te vikaat na zobenje , Kurto, Kurafte. Kurac, Kurle, Kurton,.... nebitno.. ( ko pesacki na Bitpazar neli...)
prvo vlezi ti vo ON.
Makedonija e vo ON
pa posle vlezi ti vo NATO. Makedonija E vo NATO..
pa posle nauci da odis na dve noze i se ke ti bide pojasno.
dotogas nie ke si gi terame nasite maki, a ti bato, so tvoite soplemenici terajte si gi vasite maki.

na primer, idi doma i vidi zasto brat ti ja guzi sestrati, zasto svekor ti ja guzi zenati, zasto i pokraj apcinjata za prikrivanje na ludilo, pokazuvas izuzetna otpornost i stamina, nevidena u medicinski krugovi...

ps: domasnive , koi po nekoja slucajnost govorat ist  jazik kao i ovoj Kurton,se NASA briga, i nemaat nisto so ovoj albino kurtonac, neli, tie se makedonci, odnosno makedonski gragjani i na ovoj  Kurtoni, treba da mu objasnat deka koronata ne e negov najgolem neprijatel tuku nenavremenata psihoterapija koja ja propustil mnogupati niz zivotot....
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Косово, / земјо обеќана..... / - Page 2 Empty Re: Косово, / земјо обеќана..... /

Пишување by VOL Нед Сеп 26 2021, 22:19

...^^^

pod itno gospodinot Alji Ahmetovski da dostavi protestna nota do zelenite u toa..Kosovo, kao nemu ramni posto komunikacija treba da bide na isto nivo... da im kaze deka ne mu e pravo , milata tatkovina Makedonija da mu ja narekuva nekoj si Kurti tamu, za privremena.

aj Alji.. toj zelen e,em obicen pratenik cinam..


ama pod itno treba da mu se ovozmozi na gospodinot Artan Glupi..Grubi, posto ima funkcija za razlika do zeleniot Alji, odnosno e premier, odnosno vtor ppremier, odnosno prv ama ima uste eden , od Murtino, ama toj e premier za marketing raspodazba a Artan e za politicki prasanja...
e to Artan , pod itno oficijalno da se obrati do toa nekoe Kosovo i nekoj si tamu  Kurto, da mu objasni i da mu podvlece deka on, Artan, kao premier na nato clenka , ima mamiceto da mu go rasplace na toa Kurto, koga ke dojde vreme da kvici za podrska. i pod itno da pobara ostavka od Kurtin. 

ete, da im se ovozmozi na nasite reprezenti na makedonskata politika, da ja odbrana cesta na Makedonija, za da ne mu tekne drugpat na toj kosovski, sto i da e , armbasa, da trese zeleni .
znaci SDS na celo so Zaev, pod itno da ste gi oslobodile spomnative so koi ja delite vlasta, da mozat da imaat prostor za manevar i odbrana na drzavava!

a od druga strana , vednas da ste mu ja trgnale zabranata na Nikola Dimitrov, koi nekoi og muka go narekuvaat Svinjola ama toa ne e tocno. Vednas da go oslobodite da vidite kako zapenjaveno ima da izripa od nekoj kjos i za vrat prosto bukvalno ke go izgrize onoj Kurti, a vo odbrana na nacionalnata cest!, a ne samo da se misli deka SVinj...Nikola se pojavuva kako glista posle dozd SAMO koga treba da im se ucini na grcite -protiv Makedonija ili obavezno na bugaristancite, koga treba da se napravi cekor za bugaristanizirianje na Makedonija... ne , toa ne  tocno, Dimitrov, ke se bori kako lav, kako morski lav ako treba ama ke pokaze i dokaze deka ne e samo govno od glista osle dozd, tuku prav makeonski afirmator, i deka kvalifikaciite ne se tocni...


neli?
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Косово, / земјо обеќана..... / - Page 2 Empty Re: Косово, / земјо обеќана..... /

Пишување by VOL Вто Aвг 23 2022, 14:16

kuku... scratch
ovie ke ni napraat gjurultija u komsiluk, im trgna denacifikacijava, a?

https://infomax.mk/%d0%bb%d0%b0%d0%b2%d1%80%d0%be%d0%b2-%d1%80%d0%b5%d1%88%d0%b8%d1%82%d0%b5%d0%bb%d0%b5%d0%bd-%d0%bf%d0%be%d0%b7%d0%b8%d1%86%d0%b8%d1%98%d0%b0%d1%82%d0%b0-%d0%bd%d0%b0-%d1%80%d1%83%d1%81%d0%b8%d1%98/

Лавров решителен: Позицијата на Русија за Косово е непроменета, ќе им помогнеме на Србитеsea uste MECKATA u komsiluk da ni zaigra, pa pak da bide, kuku lele, digaj im satori na stenkovec.... scratch


samo sto... i srbine da se ukenjaat od vakva podrska  Laughing Laughing Laughing, rusive ozbiljni, nema veke sredina ili dza ili bu, a srbive da ne im dojde naglo vaka ko knedla u grlo, sakavte podrska eve vi ja , na, do daska, i da ve vidime sea dal vi e stalo do toa Kosovo ili ne  Laughing Laughing Laughing..
Lavrov znae da lupne od zemja sekakva dilema, i puding politicari, ova e odlicen test za Vucic. da nema dilemi, 
so otvoreni karti, sega Vucic se vari doma ko zaba u kazan, "presrekjen" od ruskovo "vetar u ledja".
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Косово, / земјо обеќана..... / - Page 2 Empty Re: Косово, / земјо обеќана..... /

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот