ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Разни вести, онака без врска - 3

Страна 38 of 40 Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Next

Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 38 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king Чет Апр 05 2018, 15:38


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10677
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 38 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king Нед Апр 08 2018, 19:29

https://kanal5.com.mk/vesti_detail.asp?ID=151138

Е, па .... наместо ко у нормален свет да за празници намалат цени за да може секој повеќе да купи... зголемен промет зголемен ќар, пазарџиите кај нас удираат на „колење“ на народот, па нормално никој не е будала да го пљачкаат... ма кој ги ебе, нека сега им скапе стоката, кога се говеда....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10677
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 38 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete Нед Апр 08 2018, 20:34

king напиша:https://kanal5.com.mk/vesti_detail.asp?ID=151138

Е, па .... наместо ко у нормален свет да за празници намалат цени за да може секој повеќе да купи... зголемен промет зголемен ќар, пазарџиите кај нас удираат на „колење“ на народот, па нормално никој не е будала да го пљачкаат... ма кој ги ебе, нека сега им скапе стоката, кога се говеда....
..не е ред и да им скапе. Тоа е загуба за сите...Проблемот е во глупоќата,простаклукот, незнаењето  и погршното свакање на работите. Ама за тоа не ми се праи муабет..... Cool
concrete
concrete

Posts : 7018
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 38 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king Чет Апр 12 2018, 22:42

https://www.slobodenpecat.mk/naslovna/fejsbuk-kreira-fiktivni-profili-na-luge-koi-ushte-nemaat-korisnichka-smetka/

Немаш профил на фејсбук но сепак го имаш и тоа без твое барање и одобрување ...
...абе ..тоа говедо од чоек треба одма да се затвори... кој бе него му го дава тоа право да следи се и секого.... под итно треба да го угасат фејсбук.... тоа бе испадна шпионска мрежа ...

..она у Сирија ..со наводните хемиски напади... е безначајно у однос на тоа што фејсбук го прави у планетарни размери ...


...кога сме кај хемијата ... па америте имаат убиено поеке свадбари во Афганистан и наоколу ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10677
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 38 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king Пон Апр 16 2018, 12:55

Ма сите улици треба да се блокираат .... никој не почитува ниедно правило и се вози ко на писта за формула 1 ....

.... не знам колку нови полицајци стално примиаат ... но на улица нит полицаец нит сообраќаец може да се види ...
...у подрум седат ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10677
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 38 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete Пон Апр 16 2018, 14:28

king напиша:Ма сите улици треба да се блокираат .... никој не почитува ниедно правило и се вози ко на писта за формула 1 ....

.... не знам колку нови полицајци стално примиаат ... но на улица нит полицаец нит сообраќаец може да се види ...
...у подрум седат ....
сите се рамковни..., тие дома си седат... Wink
concrete
concrete

Posts : 7018
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 38 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king Чет Апр 19 2018, 12:39

хихихи .... ги седнала ко првооделенци на прв час...

https://kanal5.com.mk/vesti_detail.asp?ID=152068


.... ебате беља ...кога секој пробисвет се дрзнува лекции да ни држи... и  после .... држава си играме....
...абе ајде ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10677
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 38 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king Нед Мај 06 2018, 23:29

https://republika.mk/913570


До пред некое време Гујо беше крив за поплавите ....
...кој е сега???

Според линкот ...градот Скопје ..апелира да се избегнуваат подвозниците .... абе имаат ли тие појма дека во некои делови од Скопје се стигнува единствено преку  подвозници ....

не бива ништо од овие сега на власт .... запнале само ... името па името ... ко да со името се ќе се реши ..
..колку побрзо сфатат дека од името ништо ... толку подобро ... зар не гледаат дека јужноциганите мајтап си играат со нив.... кобајаги се договараат, приближуваат (не знам само како од толку приближување досега не се залапаа  Twisted Evil Twisted Evil ) .... а у ствари а се разотидат, јужниве дома одма ... ЕРГА ОМНЕС и ништо друго ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10677
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 38 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL Пон Мај 07 2018, 06:23

ja zarobija drzavata vo nivnite nebulozi.
se' e skoro ili skroz blokirano.
kapak na se' e onoj drkadzija so rakata u gakji u javnost, nedodrkaniot spirtosan Petle Sise-legov..takozvani nacalnik na Skopje.. prirodnite katastrofi se prirodna rabota doagjaat i negovovo "vladeenje" so Skopje e katastrofa sama za sebe, so polosi i potrajni posledici...
VOL
VOL

Posts : 16790
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 38 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete Пон Мај 07 2018, 12:21

VOL напиша:ja zarobija drzavata vo nivnite nebulozi.
se' e skoro ili skroz blokirano.
kapak na se' e onoj drkadzija so rakata u gakji u javnost, nedodrkaniot spirtosan Petle Sise-legov..takozvani nacalnik na Skopje.. prirodnite katastrofi se prirodna rabota doagjaat i negovovo "vladeenje" so Skopje e katastrofa sama za sebe, so polosi i potrajni posledici...
..стварно, ова веќе не е ни за заебанција.... Cool
concrete
concrete

Posts : 7018
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 38 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by Spray Вто Јун 12 2018, 10:48

солиден осврт на настаните поврзани со промена на името.
добра ретроспектива, можеби познат речник, фрази и флоскули,
имаат тежина и не би смееле да ги занемариме, сега пред летниве одмори.

се плашам дека тоа е и целта, да се интензивира и на мала врата да се протнат матни договори, кога ке „снема“ луѓе во државава. Сите на одмори, секој сака да одмори и од политикава , не чека светското првенство фудбал во Русија,значи, голем дел би биле дефокусирани од изморувачката политика.
а власта на заден влез протнува ерга омнес.?

последната емисија на Ефтов:

https://www.youtube.com/watch?v=1ShmFhKTg-w
Spray
Spray

Posts : 220
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 38 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete Вто Јун 12 2018, 15:45

Spray напиша:солиден осврт на настаните поврзани со промена на името.
добра ретроспектива, можеби познат речник, фрази и флоскули,
имаат тежина и не би смееле да ги занемариме, сега пред летниве одмори.

се плашам дека тоа е и целта, да се интензивира и на мала врата да се протнат матни договори, кога ке „снема“ луѓе во државава. Сите на одмори, секој сака да одмори и од политикава , не чека светското првенство фудбал во Русија,значи, голем дел би биле дефокусирани од изморувачката политика.
а власта на заден влез протнува ерга омнес.?

последната емисија на Ефтов:

https://www.youtube.com/watch?v=1ShmFhKTg-w
Spray, работите кои владата и квислинзите , небитно од која партија  проба да ги протне , се тоа што се ..:протната превара Smile Таквите како дошле така си одат , а дејците кои ги протињале секаде у свет до сега обично завршуваат глумејќи канделабри или се тивко егзекутирани да никој ни чул ни видел. Мнооогу тешко се брише народ и неговата држава, посебно времето покажало дека Македонските се многу жилави... Wink
concrete
concrete

Posts : 7018
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 38 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king Вто Јун 12 2018, 15:53

concrete напиша:
. Мнооогу тешко се брише народ и неговата држава, посебно времето покажало дека Македонските се многу жилави... Wink

на тоа „се“  би додал ..и сурови кога требало...
... но ... сега како што стојат работите со оваа facebook генерација која кур ја боли ама баш за се ...тоа „се“ можда би требало да се замени со „биле“

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10677
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 38 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete Вто Јун 12 2018, 16:00

king напиша:
concrete напиша:
. Мнооогу тешко се брише народ и неговата држава, посебно времето покажало дека Македонските се многу жилави... Wink

на тоа „се“  би додал ..и сурови кога требало...
... но ... сега како што стојат работите со оваа facebook генерација која кур ја боли ама баш за се ...тоа „се“ можда би требало да се замени со „биле“
...25 луди "ќосиња" во генерација ќе има и во следните 10 генерации.... Wink
concrete
concrete

Posts : 7018
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 38 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king Вто Јун 12 2018, 21:32

concrete напиша:
...25 луди "ќосиња" во генерација ќе има и во следните 10 генерации.... Wink
Проблем се оние ... по 1000 паметни што секое лудо „ќосе“ треба да ги води ... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10677
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 38 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king Пет Јун 15 2018, 00:47

Ахахаааааа... кај ли ги наоѓаат глупердиве....

платеното е поефтино од бесплатното....

https://republika.mk/927673

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10677
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 38 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL Пет Јун 15 2018, 04:28

Ovoj klen od sds e skroz budala be

lele banjati, da ne znae coek da ve kazni ili sozaluva, nacuka po zatvori ili po sanatoriumi ..
VOL
VOL

Posts : 16790
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 38 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL Нед Јун 17 2018, 15:34

[size=32]Јас Христијан Мицкоски, макар и по цена на животот, нема да го поддржам ова капитулантско дело на Заев[/size]
[size=32]https://republika.mk/928522[/size]


Rece Micko..

i?
Micko, ubavo e sto ,se trudime , da sklopime imidz na cvrst, nepokoren,dzanam so stav, politicat, so mudar pogled, i jasni patriotski karakteristiki.

aj sega posto KAZA se' sto imase da kazes , POKAZI nesto od seto toa sto si kazal.

- ne e forata dali TI se soglasuvas so kapitulacija, toa i decava od malo go mislat, ene mi gi pod dzam vristat kako ke mu ebele mater na "onoj zaev predavnikon" .

KONKRETNI potezi. za da ne zabega narod pa da zeme pravda vo svoi race: i po forumi eden kup strucnjaci 
, a sega i ozlojednjeni, razocarani itn. depresija!

ako nema organiziran ootpor, OMASOVUVANJE na Makedoncite, ne okoli VMRO DPMNE- tuku okolu Makedonija, 
badijala izjavi za sam sa samim sobom.

SE' sto e Makedonsko i e vo opasnost od zajackive KOPILINJA odnosno smislenoto i namerno obezlicuvanje treba da se obedini za ZACUVUVANJE na identitetot,istorijata imeto.
bez razlika dali e levicar, desnicar, vakvi ili onakvi

prvo da ja otrgneme okupacijata, pa sudete gi, osudete gi a posle ke zavrsat zad resetki t.e koga mene ke mi padnat vo race,  Twisted Evil, ja si znam.
VOL
VOL

Posts : 16790
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 38 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL Вто Јун 19 2018, 21:30


[size=48]Австрија со закана: Ако се спомене Турција, ќе блокираме влез на Македонија во ЕУ[/size]
Австрија се заканува дека ќе го саботира тешко постигнатиот договор за името меѓу Македонија и Грција, доколку Европската унија не ги прекине преговорите за членство со Турција, пишува лондонски  “Телеграф”.
https://kanal5.com.mk/articles/338942/haos-na-granicata-megju-meksiko-i-sad-deca-plachat-zatvoreni-vo-kafezi-video
VOL
VOL

Posts : 16790
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 38 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king Сре Јун 20 2018, 01:47

VOL напиша:
[size=48]Австрија со закана: Ако се спомене Турција, ќе блокираме влез на Македонија во ЕУ[/size]
Австрија се заканува дека ќе го саботира тешко постигнатиот договор за името меѓу Македонија и Грција, доколку Европската унија не ги прекине преговорите за членство со Турција, пишува лондонски  “Телеграф”.

Упссссс!!!

ЕУ .... е без компас, секој си праи, уценува, како  ќе му прдне.... немаат бе ни У од унија...

... сеа  Македонија ќе треба да го решава и турскиот проблем со ЕУ.... едно пеесетина години....
... ако глеаме реално, една Турција тежи многу повеќе од една мала Македонија..  ништо, пак ќе извисиме ....
... Е ПА НА ЗДРАВЈЕ.... северноМакедонци ..

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10677
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 38 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king Нед Jул 01 2018, 16:17

Хихихи

https://sdk.mk/index.php/dopisna-mrezha/toaleti-za-grupna-upotreba-vo-novata-avtobuska-vo-ohrid/

...да не биде калаблк или gangbang Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10677
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 38 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL Нед Jул 01 2018, 17:42

galabive se nadmina sebesi odamna, ama ova bas im e eden od pobleskavite biseri...
VOL
VOL

Posts : 16790
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 38 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL Пон Jул 02 2018, 07:10

Vazna vest!

CRKNA dezurnata bugaristanska debelognojna glista, Svinjodar Dimitrov


[size=49]“Почина негаторот на македонската држава, народ и јазик..!?”[/size]

Veprot bese beatisan i na forumov, kako dzukela nad cukelite, mestoto mu e ovde da go spomneme.
se raatisal svetov od krajno negativen i antimakedonski lik.
stoka na koja Zajackoto kopile idese na baci-raka, za da go dogovorat - dogovorot so plemeto koe se naogja istocno od granicite na Republika Makedonija.
zajackite kopilinja izgubija ideolog, patron, sponzor, tatko ,partner, more i gazda, cii idei bea sodrzani vo predavnickite muabeti i dogovori na zajackite kopilinja i bugaristancite,.
zatoa na ovoj "tazen den" eve jas kako VOL, nema da gi zakacam zajackite kopilinja, zatoa sto se vo dlaboka taga, kako i nivnite banjati podlizurkovci po forumive.

znaci =banjai zajacki kopilinja, ve ostavam vo dlaboka taga da si tazite po Bozidar Dimitrov,
 so se veli, neka vi e lesna zemja, ja bi i bez zemja, ic da ne vi tezi, na otvoreno, ali aj radi muvite.....
https://markukule.mk/%D0%BF%D0%BE%D1%87%D0%B8%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B5%D0%B3%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%82-%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B4%D1%80%D0%B6/
VOL
VOL

Posts : 16790
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 38 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by Spray Вто Jул 10 2018, 06:52

Ова веќе не е смешно:

http://www.demokracija.si/fokus/tako-dela-levica-zaev-je-prodal-makedonce-za-30-milijard-evrov.html

„Potem ko sta grški premier Aleksis Cipras in makedonski premier Zoran Zaev dosegla dogovor o novem imenu Makedonije (Republika Severna Makedonija), so se vsi spraševali, kako to, da ste se tako hitro dogovorila o nečem, ki je že 27 let jedro spora. Grški časnik Proto Thema zdaj piše, da sta bila premierja podkupljena.

Cipras in Zaev, oba deklarirana in zadrta levičarja, sta svoj narod prodala za denar. Po pisanju Proto Theme bo Makedonija v obliki projektov in naložb od EU prejela 30 milijard evrov (trije makedonski bruto domači proizvodi), Grčija pa neverjetnen bilijon evrov.“

Велат дека Заев договорот го склучил за доста солиден поткуп, во прашање се милијарди!

Еве и кај нас побрзале да пренесатSad Пренесува Република)

„...Како успеаја да се договорат за нешто за што никој не се договорил цели 27 години, прашува словенечка „Демокрација“, која пренесува информација на грчкиот весник „Прото тема“ дека премиерите на Република Македонија и Република Грција, всушност биле подмитувани.

„Откако грчкиот премиер Алексис Ципрас и македонскиот премиер Зоран Заев постигнаа договор за новото име на Македонија (Република Северна Македонија), сите се прашуваат како успеаја толку брзо да се договорат за нешто што е суштината на спорот 27 години“, пишува „Демокрација“.

„Ципрас и Заев, прокламирани левичари, ги продадоа своите народи за пари. Според Прото тема, Македонија ќе добие 30 милијарди евра од ЕУ во форма на проекти и инвестиции (три македонски бруто-домашни производи) и Грција со неверојатни билион евра.“......

Ако е ова тоа, толку од мистеријата.
никој не верува дека некој е од Бога симнат да реава нерешливи проблеми , за нас смртниците.

сепак, трговијата е во игра најверојатно а Заев како традиционален струмички трговец и тука направил зделка, како да продава-зелка..
Spray
Spray

Posts : 220
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 38 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 38 of 40 Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот