ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Фабрика и фалц лични карти

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Фабрика и фалц лични карти Empty Фабрика и фалц лични карти

Пишување by king on Вто Дек 22 2015, 13:59

Аферава треба да има своја тема .... почнаа да излегуваат многу работи ...

аууууу кај се чувале „снимките“ ....


МЕГА СКАНДАЛ: Голем дел од незаконски прислушуваните материјали на Заев пронајдени во „Фабриката за афери“

http://sitel.com.mk/mega-skandal-golem-del-od-nezakonski-prislushuvanite-materijali-na-zaev-pronajdeni-vo-fabrikata-za


... за некого работата ќе биде ко у песната .... „тесно ми го скрои“ ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10446
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Фабрика и фалц лични карти Empty Re: Фабрика и фалц лични карти

Пишување by concrete on Вто Дек 22 2015, 14:18

..да се надеваме дека Грујо е подобар покераш од боксер, имам впечаток дека некој многу рафинирано го мести, неки потези кичицом су прпознатљиви ин осеча се фина занатска рука.......или пак полека плете некое излезно решение.., ко да му е збуктисано од владеење...и пердашење се едни исти па исти досадни соросоидни зајаци...????
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Фабрика и фалц лични карти Empty Re: Фабрика и фалц лични карти

Пишување by ribar on Вто Дек 22 2015, 15:00

Класичен ДПМНЕ-овски блицкриг..Другите се криви,тие се спасителите..(увежбана варијанта,спроведена на дело милион пати).
ДПМНЕ на турски--Зулум парти

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Фабрика и фалц лични карти Empty Re: Фабрика и фалц лични карти

Пишување by king on Вто Дек 22 2015, 15:08


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10446
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Фабрика и фалц лични карти Empty Re: Фабрика и фалц лични карти

Пишување by king on Вто Дек 22 2015, 23:55

Aj aj  aj– Не е важно дали сум имал контакти со осомничените. Јас имам контакти со многу лица во Македонија, рече Спасовски.

http://kurir.mk/Makedonija/politika/velepredavstvo-na-zaev-vo-fabrikata-za-aferi-pronajdeni-i-negovite-bombi/

Абе ич не е важно ... и со исис може да контактира па ич да не биде важно ... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil


Туку гледав тоа видеата од изјавата ... гласот чудно трепереше ...  ко на студент на прв испит ... Very Happy Very Happy

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10446
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Фабрика и фалц лични карти Empty Re: Фабрика и фалц лични карти

Пишување by VOL on Сре Дек 23 2015, 00:11

..uvek ima prv put.
eee. kako Oliverco ke raskazue posle 30 godini na vnucite "ee, koga bev ministAr za unutrasnji raboti, prv policajac, ama ispofakja gi svite kriminalci od es de es .."
VOL
VOL

Posts : 16546
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Фабрика и фалц лични карти Empty Re: Фабрика и фалц лични карти

Пишување by concrete on Сре Дек 23 2015, 09:36

Целава работа ми е многу мутна  ...почнувајќи од онаа недефинирана  дешавка наречена специјално обвинителство контра Обвинителство на РМ.. со збунетата Гица у црна чипка извадена од фиока и нејзините амбасадори,  па после некаквите-нејасни  Пржино преговори , до оваа последнава со филмче за куп  фалц лични карти и недефинираната ситуација кој е кој и кој кого треба да апси за таа подземна  фабрика за документи.
Самиот факт дека Зајко кога сака се сунча , кога сака се бања , за работи за кои одамна требаше да туца камен , покажуе колку е саат.
Грујо го нема нигде, освен да се усликуе како излегувајќи од лимузина у клуб на пратеници...непремено збори на мобилен, ко да није одавде, а тој разговор  е најбитната ствар на свет у тој момент, пошто од  другата страна е Фрау Меркел лично која го советуе како да им контрира на Зајко и Шеќерка.
Никад не бил некој ачик и комуникативен тип, но во моментов ѓаволот иде по своето и не ќе може повеќе да се оправдува со таа своја фобија од јавност.
Милошевски проба да вади костени и биде господин, што само по себе е анахронизам , но тоа е нажалост целата реакција на владата која евидентно е под голем притисок на разни кошери, еу педофили и други деспрадоси и џукели. Другите ги нема нигде...
А работите течат..:
Прво, веќе никој не крие....избори во Март нема да има, мислам на оние за кои е договорено во некоја куќа у Пржино.., нема да ги има ни  до крајот на оваа година , а по се изгледа ниту наредните 20-30 години што е доволно време од Македонија и Македонците.., не остане ни М, па според планот се ова да си бидне шипатарска (читај муслиманска) ледина. Кон што патем и тргнало со џамии на секои 200 метра , што го нема ни во Мека , ни во Медина...
Второ, ......мислам дека е време Грујо , ако знае.., ако може да перцепира  што ни се случува, да излезе и да го објасни тоа на народ. Па тој народ нека одлучи дали пак ќе ведне глава за да сабја не ја сече или може и ќе открие дека има врат ко на волк.
Кој би знаел , ако не се провери...
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Фабрика и фалц лични карти Empty Re: Фабрика и фалц лични карти

Пишување by king on Сре Дек 23 2015, 16:42

Аууууууу....


Ало Зоки, овие не апсат! Ало, овде Оливер, немам појма, Зоки само што ми јави!

http://vecer.mk/Makedonija/alo-zoki-ovie-ne-apsat-alo-ovde-oliver-nemam-poima-zoki-samo-shto-mi-javi

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10446
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Фабрика и фалц лични карти Empty Re: Фабрика и фалц лични карти

Пишување by king on Сре Дек 23 2015, 16:58

Чудна работа ... од вториот член на двоецот, Шекеринска, веќе подолго време ни трага ни глас ....
... дали тоа таа се дистанцира и го пушта зајко низ вода?

... а и центарскиот Калимеро го снема ... обично не пропушташе прилика да се и сешто искоментира ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10446
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Фабрика и фалц лични карти Empty Re: Фабрика и фалц лични карти

Пишување by VOL on Чет Дек 24 2015, 07:02

http://alsat.mk/News/228263/spasovski-obvini-za-nelegalno-izdavawe-li
chni-karti-vo-vremeto-na-jankuloska

..hmm. Pa MinistAr e, sega ima mbogu popovolna startna pozicija da bistri magla.
Ako ima nesto moze i treba da razbistri..no ako samo dzavka napamet kolku da simne prasina od nivniot kaput , dodava samo uste eden kamen vo korpata sto im visi okolu vratot: ili odi do kraj i pokazi se istraen i cesen ili mesto da smisluvas i gatas ko gatac iscezni da ne mucis narod so zajacki fori.
VOL
VOL

Posts : 16546
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Фабрика и фалц лични карти Empty Re: Фабрика и фалц лични карти

Пишување by concrete on Чет Дек 24 2015, 07:41

VOL напиша:http://alsat.mk/News/228263/spasovski-obvini-za-nelegalno-izdavawe-li
chni-karti-vo-vremeto-na-jankuloska

..hmm. Pa MinistAr e, sega ima mbogu popovolna startna pozicija da bistri magla.
Ako ima nesto moze i treba da razbistri..no ako samo dzavka napamet kolku da simne prasina od nivniot kaput , dodava samo uste eden kamen vo korpata sto im visi okolu vratot: ili odi do kraj i pokazi se istraen i cesen ili mesto da smisluvas i gatas ko gatac iscezni da ne mucis narod so zajacki fori.
...работиве веќе преминуваат во гротеска. Тоа е очигледно и намера на амбасадорите, педофилите и кошерите... тука не може да се очекува смешкава од октроисан министер за внатрешни да ја реши работата. Неговата задача е да го дуе балонот....и да ги закашка и развлече работите до максимум..
Ако некој ТРЕБА ДА ГО РЕШИ ова дупење у здрав мозок на Македонија тоа е ПРЕМИЕРОТ.Но тој гледам игра кадрил како што свират оние од камарилата странска погоре. А проблемите со Гордиеви чворови , како не учи историјата, се решаваат на друг начин...
Нема тука многу простор за фемкање...работава е  или џа или бу.., зависи за што се има муда и колку биле искрени и тврди уверувањата во приказните кои се раскажувале и раскажуваат за Македонија у душата.....и.е. убер аллес... Cool
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Фабрика и фалц лични карти Empty Re: Фабрика и фалц лични карти

Пишување by чучулига on Чет Дек 24 2015, 08:05

 Со откривање на нови детали за аферата со фалсификуваните лични карти, премиерот Никола Груевски денес со писмено соопштение се обрати во јавноста со зборовите дека се работи за “класично антидржавно однесување против Република Македонија и нејзините граѓани”.

......

http://www.libertas.mk/груевски-се-нервирал-од-некаква-опози/

Груевски многу, многу ме потсеќа на како Ердоган се справува со на пр. овај случај 

http://sputniknews.com/middleeast/20151223/1032218823/erdogan-erdem-sarin.html

а би рекла дека нема да згрешам ако речам па скоро и сите случаи шо опозицијата ги подига против него.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Фабрика и фалц лични карти Empty Re: Фабрика и фалц лични карти

Пишување by concrete on Чет Дек 24 2015, 08:14

чучулига напиша:
 Со откривање на нови детали за аферата со фалсификуваните лични карти, премиерот Никола Груевски денес со писмено соопштение се обрати во јавноста со зборовите дека се работи за “класично антидржавно однесување против Република Македонија и нејзините граѓани”.

......

http://www.libertas.mk/груевски-се-нервирал-од-некаква-опози/

Груевски многу, многу ме потсеќа на како Ердоган се справува со на пр. овај случај 

http://sputniknews.com/middleeast/20151223/1032218823/erdogan-erdem-sarin.html

а би рекла дека нема да згрешам ако речам па скоро и сите случаи шо опозицијата ги подига против него.
..ај сеа не мешај баби и жаби. Ердоган тоа што го бутка и прави нема веза со проблемите кои ние овде ги имаме....во ниеден детал Cool
Така да сличностите кои ги гледаш наводно се изгледа резултат на твоите политички желби и соништа и немаат никаква основа за компарација.
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Фабрика и фалц лични карти Empty Re: Фабрика и фалц лични карти

Пишување by чучулига on Чет Дек 24 2015, 08:17

Конкретен, мислам дека сум објективна.

Сакам и многу ми значи да бидам објективна.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Фабрика и фалц лични карти Empty Re: Фабрика и фалц лични карти

Пишување by concrete on Чет Дек 24 2015, 09:16

чучулига напиша:Конкретен, мислам дека сум објективна.

Сакам и многу ми значи да бидам објективна.
...не реков дека не си објективна, но и на најобјективните им се случува понекогаш да помешаат баби и жаби...тие знаат во дадени случаи да бидат многу слични... Cool
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Фабрика и фалц лични карти Empty Re: Фабрика и фалц лични карти

Пишување by чучулига on Чет Дек 24 2015, 09:27

Стојам на мојата забелешка.

Заедничката работа меѓу аферите во Турција и Македонија е то шо тие се, или во најмала рака би требало да бидат, силен фактор за детронизирање и демистифицирање на политички фигури и нивното владеење.

Паралелата ја гледам во начинот на кој Груевски и Ердоган се справуваат.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Фабрика и фалц лични карти Empty Re: Фабрика и фалц лични карти

Пишување by king on Чет Дек 24 2015, 10:15

Нема врска ова нашево со Турција ...

.... таму се происламисти на власт ...
... а кај нас е ... имаме криминализирано раководство на опозициска партија кое е полудено и разулавено што веќе десет години нема припар до државните пари .... па сега не бира начин како прекутрупа би се дочепало до власт...

...понатаму ... што видовме годиниве од тотално неспособната опозицијата ... ништо ... само глупо олајавање на власта и фабрикување на „афери“ а ни збор зошто тие би биле подобриот избор...

.. не е доволно да кажеш дека некој не чини само ради тоа дека „ти“ викаш дека „тој“ не чини ... а при тоа да не кажеш дека „ти“ чиниш  и тоа да добро го поткрепиш ...
... но за жал ... гледајки го минатиот труд на нашава јадна опозиција ни најголемиот оптимист не би видел дека нешто арно би тие донеле ако евентуално се дочепаат до власт ...

... па за крај ... дочепаат ... затоа што на легален начин некако не им оди работата најдобро ..

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10446
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Фабрика и фалц лични карти Empty Re: Фабрика и фалц лични карти

Пишување by concrete on Чет Дек 24 2015, 17:57

чучулига напиша:Стојам на мојата забелешка.

Заедничката работа меѓу аферите во Турција и Македонија е то шо тие се, или во најмала рака би требало да бидат, силен фактор за детронизирање и демистифицирање на политички фигури и нивното владеење.

Паралелата ја гледам во начинот на кој Груевски и Ердоган се справуваат.
Македонија и Турција во смисолот кој го сугерираш , немаат никаква врска. Тоа што Грујо ве боде во некој смисол па се околу него ве нервира...и тоа што некој овде во Македонија се занесува дека НЕИЗБРАН ОД НАРОД НА ИЗБОРИ има некакви права да да ја управува државата...... се само влажни соништа на еден куп мрзливи лежилебовиќи неспособни за работа, а  кои би сакале да бидат фактор.
Невладините можат да си прават филмчиња, но тоа не е ништо обавезително за никого. Ако многу пак продолжуваатда јадат бурек ќе треба да си добијат по муцка и да им се искршат заби за да не можат после ни А да кажат.
Самиот факт дека кошерите и педофилистичарите ги поддржуваат дебееело финансиски, јасно кажува кој е кој и со кои намери.
Истите оние педофилистичари и кошери за кои не сме доволно добри по многу основи, а се според принципот: влакно во јајце  и  " а капа демек пак немаш " Cool
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Фабрика и фалц лични карти Empty Re: Фабрика и фалц лични карти

Пишување by VOL on Пет Дек 25 2015, 16:54

Фабрика и фалц лични карти 1919392_10153835233916532_2639811048147728446_n
VOL
VOL

Posts : 16546
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Фабрика и фалц лични карти Empty Re: Фабрика и фалц лични карти

Пишување by king on Саб Дек 26 2015, 14:47

Потврдено: И пасошите на Фокус се печателе во Фабриката за афери на СДСМ


http://www.press24.mk/potvrdeno-i-pasoshite-na-fokus-se-pechatele-vo-fabrikata-za-aferi-na-sdsm

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10446
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Фабрика и фалц лични карти Empty Re: Фабрика и фалц лични карти

Пишување by concrete on Саб Дек 26 2015, 16:31

king напиша:Потврдено: И пасошите на Фокус се печателе во Фабриката за афери на СДСМ


http://www.press24.mk/potvrdeno-i-pasoshite-na-fokus-se-pechatele-vo-fabrikata-za-aferi-na-sdsm
...се е тоа лепо -красно, уште многу одамна некои врапци тврдеа дека некој во Арачиново има фабрика за лични документи, па никого мува не го лазеше... се до вчера.. Very Happy
Нешто друго не ми е јасно.., зошто ИЗБРАНИОТ премиер и ЛЕГАЛНИОТ државен апарат се однесуваат ко да нису одавде , или благо речено ко покиснати мачиња...а државата Македонска ни ја растураат????
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Фабрика и фалц лични карти Empty Re: Фабрика и фалц лични карти

Пишување by king on Саб Дек 26 2015, 17:02

Поставуваш прашање за милион долари ... Very Happy Laughing

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10446
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Фабрика и фалц лични карти Empty Re: Фабрика и фалц лични карти

Пишување by king on Саб Дек 26 2015, 17:07

Можда одговорот лежи во тоа што освен сдсм во Македонија друга сериозна опозициска политичка партија не постои па затоа преземањето на порадикални мерки против (криминалното???, ова треба да се докаже на најчист можен начин) раководството на сдсм не е ни најмалку добар потег...

... но секако ... тука се и неизбежните с(т)ранци .... мирудија без која ниедна домашна манџа не може да ја бидне

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10446
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Фабрика и фалц лични карти Empty Re: Фабрика и фалц лични карти

Пишување by concrete on Саб Дек 26 2015, 19:56

king напиша:Можда одговорот лежи во тоа што освен сдсм во Македонија друга сериозна опозициска политичка партија не постои па затоа преземањето на порадикални мерки против (криминалното???, ова треба да се докаже на најчист можен начин) раководството на сдсм не е ни најмалку добар потег...

... но секако ... тука се и неизбежните с(т)ранци .... мирудија без која ниедна домашна манџа не може да ја бидне
..тоа не е никакво оправдување, Грујо мора да покаже државничка муда сега..., за после ќе биде ист со сите пред него....обезмудени...и ќе може само да пишуе оправдувачки мемоари за перење на срамот, на некоја плажа на топлите мориња.., а нас спичкани дефинитивно ќе ни биде се исто....т.е. исти курац само друга димензија Cool
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Фабрика и фалц лични карти Empty Re: Фабрика и фалц лични карти

Пишување by кнез on Саб Дек 26 2015, 23:50

Времето за Грујо да покаже муда одамна помина,единствено оставам ако ти нешто гледаш што јас не можам да го видам.

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Фабрика и фалц лични карти Empty Re: Фабрика и фалц лични карти

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот