ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Општо за пред изборите 2016

+4
кнез
defo
Spray
чучулига
8 posters

Страна 6 of 18 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 12 ... 18  Next

Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 6 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king Пет Јан 29 2016, 23:11

Абе ја незнам дали се пријатели на вмро ... мои сигурно не се,  се уште ги сметам  педофилистичари и дека треба да бидат на клоци набркани и нашите работи  сами да си ги решаваме ...

... чудна ми е само превртливоста на зајковистите ...
...до вчера арни им беа, ни ја тужакаа државата кај нив, се крстеа во нив ...
...а денес ...дрва и камења ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 6 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king Саб Јан 30 2016, 10:33

хехехе


СДСМ го потроши кредитот од Брисел

http://republika.mk/?p=547115
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 6 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by VOL Саб Јан 30 2016, 13:21

чучулига напиша:хмммм...

ништо не е во ред со мене!

се извинувам.
poveli, cedobozje, sedni na kaucot. odberi si bombonce, spruzi se gledaj vo koja tocka od tavanot sakas, ke pocneme koga ke bides spremna.
vo megjuvreme misli na omilenata boja I na omileniot vkus,..
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
otprilike taka bi pocnalo Laughing
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 6 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by кнез Саб Јан 30 2016, 14:16

king напиша:Абе ја незнам дали се пријатели на вмро ... мои сигурно не се,  се уште ги сметам  педофилистичари и дека треба да бидат на клоци набркани и нашите работи  сами да си ги решаваме ...

... чудна ми е само превртливоста на зајковистите ...
...до вчера арни им беа, ни ја тужакаа државата кај нив, се крстеа во нив ...
...а денес ...дрва и камења ...
Мене ме чуди како ти е чудна превртливоста на Заковиститите кога тоа е веќе со печат штембил потпис и дата оверено,а не те чуди превртливоста на Грујовистите.Илимити си мераклија да ја гледаш само едната страна од медаљата,па ризикуваш да те наречат едностран ачки гледач или од зборот страна,странка партија,еднопартиски гледач. Very Happy

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 6 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by VOL Саб Јан 30 2016, 15:03

a be...
ke si tecat izborite , kako I sekoi drugi,


epten merak mi se prai, koga ke stavam u bubanj po nekoj od -tapanarive I drnkalava vo tavcinja
najgolema steta na opozicijata pravat tokmu nivnite "frontlajn" promoteri. Wink

namesto da go plenat narodot so realni vesti, informacii pobliski do vistinata, se zamaraat so "nebanjatite" , "guevistite" " dpmn-ovcite"

me fakja inat, sto ama ic pamet ne im doagja- i namesto da ne olabavat od dzavkanja I najdolni I primitivni prepukuvanja , namesto da promoviraat nesto drugo, sto ke ne zainteresira sto ke drzi voda , sto nema da ni ja navreduva inteligencija.. me fakja inat zaradi duplata glupost vo koja zapagjaat, da si se podjebavam so takvite..ednata glupost koja ja napravija e sto se nemokjni vo opozicija , cela decenija, a drugata e sto od taa(o)pozicija si dozvoija arogancija- laenje na mesecina koga site nie ocekuvavme, stabilni, mirni, sredeni, so vizija , -pretendenti na vlast...ama , sipinki, bila rabotava.


nikako da dojdam do programata, zamislata, sto u stvari lugjevo sakaat da mi pokazat, pretstavat, kako bi izgledala idninata ni, so niv na celo. ( ja a kao da se sekiram da me ocara nesto od partiive Laughing ,ali ete sepak, pomegju dve skinati livcinja od sportska..moz I nekoi vesti ke izgledam , maksimum do 2 minuti od celokupnoto traenje..)


od se' I sesto sto viree na televizii I po internet, mozam vo predizborievo da zaklucam slednovo..

- lajacite na mesecina, namesto da izvestuvaat "nasiot lider, vaka naprai, snese jajce denes, poseti gladni-bosi-zedni, zema lopata I se vkluci vo rabota so selenite na... ,", namesto da citiraat nekoe solidno intervju, izjava, na nekoj popameten od partijata im..
se zanimavaat so , na primer, premierot. a toj vekje ne e ni premier.
celata energija si ja trosat na toa.
vakov bil, odel ko satka, ne mozel da kaze "r" , mal mu bil, golem mu bil, ova ona, ..

- normalno, pasija im e da prezentiraat deka nisto ne cini vo drzavava, se e kradeno preukradeno, se e malverzacii se e za nikade se e titanik se ne cini, skulpturi, mostovi, patista, se e .. kako so ne treba.
ebago.
 Lugje zdravi .
toa mozam I sam da go vidam, ne mora da slusam dzukeli I  so levo uvo,  e aj kaj so mi remetat mir -
kazete sto nudi drugata strana.?

ama seriozno.
da vidam, na primer, onie ebani drvca od 80 000 evra vo Vardar, so sto ke se zamenat,dali za 3 x 80k = 240 000 evra, znaci za ogromna suma, ke se nasadat eden kup drvja po Skopjevo. Vnatre, vo gradot.!

e toa sakam da go slusnam I vidam bre! ne sakam da go gledam Janko,Milenko,ili Svilenko- viden I olajavan preku ovie dezurni lajaci , ako sakam da go vidam Milenko ili janko mozam I sam.se nadevamd eka sum dovolno pameten da gi vidam I procenam so svoi oci, kako I najgolemiot del na makedonci.
Ne ni treba ni Gerovski, ni Trickovski, ni onoj lost-in-space Sase Politiko..

Namesto da se zanimavaat so promocija na "svoite" tie se zafatija so dzavkanje na ovie na vlast?

I? kade se rezultative?

Bombi? svirka.. nisto. Dali go podignaa rejtongot na svoite , na nacinot na koj pisuvaat I zboruvaa?



jok more. sipinki,. ne se kreva rejting I ne se animira narod,samo so navredi , dzavkanja.

narod ceka informacija, a ne necij istresen kompleks po medium.

Na trickovski mu izgore dzipot. pred toa jadese lajna za policajcite vo Kumanovo, trebalo da izginat site.



Komu bi mu bil toj idiot omilen za citanje vo idnina? sto postigna so toa.," da izginele dzandarite"? oti bile "vmrovski"? toa bea makedonski momcinja.... civ e toj, jaden...?


ne mi treba dzavkanje na "jurisnicite" na opozicijata, kakvi bile JankoMilenkovci, od niv cekame nesto drugo, neli...?
ako mi e dosaden Milenko, menjam kanal.
ama ne mi e. zatoa sto e luciden. zatoa sto mu se moze. kurot do kolena mu e, na vlast si e so saka si prai.
I go gledaat. ne mu veruvaat povekjeto, ama im e interesen.
pa, taka li treba I drugava strana da raboti?
ete im rezultati od takviot reciporcitet........ nemaat ni medium  ( televizija, na pr.) kade moze da se vidi nesto I od"drugata strana"


so e poentava, ludi sme nie , ne znaeme kade gresi vlasta, ?
Pa ovie tn, opozicionerski lajaci na mesecina sami se poebuvaat!
prvo, KOJ normalen bre, so takvi utre saka da si ima rabota?a
dosta ni e govor na omraza, po medium.. daj da vidime promena- kakva promena so dzavkanje vo ist manir?


Последната промена е направена од VOL на Саб Јан 30 2016, 15:30. Мислењето е променето 1 пати
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 6 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by VOL Саб Јан 30 2016, 15:28

..menjajte recnik, bre , tikvari.
menjajte vokabular..
cel concept na "bitki " menjate go.

ja mozam da si dozvolam da ve narecam tikvi.  zaradi :rezultatite : sto gi ostavate pozadi vas, drugo I ne ste!

ama Vie mene ne mozete da me tikvosuvate. nema cel, nema efekt, nema osptinski komitet zad mene Smile prvo, samo ke si se smeskam, ke ve sozalam , nekoj drug na moe mesto mozebi I ke se oddaleci od Vas, ama ja posto sum specificen  Twisted Evil , ke ve rckam vaka, Smile
ama da imate bar dva grama sovest, mozok imate, site imame, mozebi ke cuknete glava i namesto da laete, ke prifatite sovet, makar i vo vakva forma Laughing


Последната промена е направена од VOL на Саб Јан 30 2016, 15:39. Мислењето е променето 1 пати
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 6 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by VOL Саб Јан 30 2016, 15:38

..ama , zatoa I si vladeat ovie na raat edna dekada Laughing
dodeka iskopleksirani se zanimavaat so , otprvin smesni, sega vekje izliteni, vicovi, za Gruevski , so karkaturi na LatasoMilenkoJanovci so se Mirka.. dodeka se penjavat da rasirat senzacii kako - "vest na mileniumot-Premierot imal dve jajca ! viden vo izrael si suncal muda!"

... opozicijata nema kade da se pretstavi.kade da mu prenese na narodot programa, poraka, apel..
 vlasta voopsto ne treba I se zema za zlo- si gi zaposedna mediumite, I si gi podjebava dozirano kako sto si saka..pa ne e kriva vlasta sto I se moze,
posle deset godini, krivi se nesposobnite vo opozicijata Wink, pred se, sto dozvolija raznorazni matni mutlici da gi vodat po mediumive, I sto ne se ograduvaat od takvite "novinari".... Koi redovno dzavkaat za "protesti... juriiiis... revolucijaaa..."  a na tie nastani- koj odi..?

koga ke osvojat "narod" togas mozat da se nadevaat I na vlast.
so gerovci, trickovci, "dokaz.mk" I onoj obvinet za spionaza- Z. B . svinjovesnik, nisto nema da napravat. im pravat povekje steta  odtkolku korist. posto site tie imaat licni kompleksi kon vlasta,I odttuka poteknuva nivniot nacin na izrazuvanje I vokabular...


Последната промена е направена од VOL на Саб Јан 30 2016, 15:41. Мислењето е променето 1 пати
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 6 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by VOL Саб Јан 30 2016, 15:40

dodeka opozicijata ja vodat lesno-razgradlivi puleni I za nejze laat raznorazni dzukeli alias novinari, vlasta si e mirna , raat.
super im e.
e pa terajte ako vi cini....
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 6 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by concrete Саб Јан 30 2016, 18:59

...хе, хе .. мислиш те сваќаат што им збориш??.....говедце едно VOL-овско.......вмровско, имаш бе многу високо мислење за тие папкари Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 6 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by Прч Саб Јан 30 2016, 23:53

VOL напиша:ako mi e dosaden Milenko, menjam kanal.
Се префрлаш на јади бурек.
Па кога ќе ти бидат интелектуалните батерии надополнети до потребно ниво,
префрлаш на Латас.
Па откога ќе ја разбереш сета вистина за глупоста, неспособноста и расипаноста на државните непријатели од зајачката опозиција, за да го испразниш негативниот набој од душата,
вртиш на МРТ1.
И долго, долго, со уживање и наслада слушаш: другара Живков днес направи това; другара Живков днес каза това; другара Живков бла бла бла бла бла .....
И топлина ти ја обзема душава, и восхитен, со радосни и пресреќни мисли “како само им се може!“
... тонеш во блажен сон, зашто знаеш дека, што и да се случи, утре пак Миленко....
Прч
Прч

Posts : 231
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 6 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by чучулига Нед Јан 31 2016, 10:56

http://plusinfo.mk/vest/56134/ahmeti-ne-moze-izbori-vo-juni-togash-se-ramazanski-posti

А знај чоеков дека Македонија е секуларна држава шо претпоставувам дека не планирала баш на празникот да биди изборниот ден.... а то пости ова она, не гледам шо би имале врска со изборниот процес инаку.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 6 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king Нед Јан 31 2016, 11:27

чучулига напиша:http://plusinfo.mk/vest/56134/ahmeti-ne-moze-izbori-vo-juni-togash-se-ramazanski-posti

А знај чоеков дека Македонија е секуларна држава шо претпоставувам дека не планирала баш на празникот да биди изборниот ден.... а то пости ова она, не гледам шо би имале врска со изборниот процес инаку.
Поред онолку државни верски празници ....  нешто не е у ред со секуларноста ... Very Happy Twisted Evil
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 6 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by чучулига Нед Јан 31 2016, 11:28

То не смеј да биди.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 6 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king Нед Јан 31 2016, 14:50

Упсссс


Жесток шамар за опозицијата и Заев од американски експерти

.......
........

Опозицискиот лидер Зоран Заев објави тајно снимени и монтирани разговори на премиерот во обид да го уценува – тактика која бил била незамислива во било која западна демократска земја.

........
........


http://kurir.mk/video/zhestok-shamar-za-opozitsijata-i-zaev-od-amerikanski-eksperti/


Е да де .... ама во тие земји па и у сад таквите уценувачи завршуваат у долгогодишен бајбок ....

.... а овој нашиов се уште се шепури и уценува ....
.... власта целосно потфрли во случајов и непотребно се заплетка ....


Последната промена е направена од king на Нед Јан 31 2016, 14:53. Мислењето е променето 1 пати
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 6 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by VOL Нед Јан 31 2016, 14:52

zaedno kenjaa u pcenkata so amerigovnava, ama sega tie bea malce pobrzi, pa nedobrisani, dignaa gakjite, prvi izbegaa pa vristat - ene go zajakon kleci. Smile Smile
a be..abe..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 6 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by concrete Нед Јан 31 2016, 15:03

VOL напиша:zaedno kenjaa u pcenkata so amerigovnava, ama sega tie bea malce pobrzi, pa nedobrisani, dignaa gakjite, prvi izbegaa pa vristat - ene go zajakon kleci. Smile Smile
a be..abe..
...зецовот одамна како таков уопште не е битен, тој одамна се знае за у паприкаш е спреман, проблемот кој станува евидентен е тој дека ние дефинитивно немаме опозиционен коректив на влада у Собрание и тоа значи дека тие америговна како ги нарекуваш, ќе ни ја кројат судбината .
Каква...тоа веќе буквално од нивниот ќејф зависи...Знаејќи им го до сега ќејфот, не баш розе да ни се пишуе...посебно ако им успее, а некако гледам им успева, планот за Европа...
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 6 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king Нед Јан 31 2016, 15:15

VOL напиша:zaedno kenjaa u pcenkata so amerigovnava, ama sega tie bea malce pobrzi, pa nedobrisani, dignaa gakjite, prvi izbegaa pa vristat - ene go zajakon kleci. Smile Smile
a be..abe..
А пченката да ти била онаа на Стивен Кинг .... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 6 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by VOL Нед Јан 31 2016, 15:23

Општо за пред изборите 2016 - Page 6 Children_of_the_Corn
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 6 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by Прч Нед Јан 31 2016, 18:59

king напиша:
Жесток шамар за опозицијата и Заев од американски експерти

http://kurir.mk/video/zhestok-shamar-za-opozitsijata-i-zaev-od-amerikanski-eksperti/

комитиве не престануваат да импресионираат со неверојатната способност да си измислуваат лаги во кои потоа сами си веруваат, и ич не им е гајле дали некој друг ги есапи.

Линдзи Марк Луис ... самонаречен и општопознат како “политички платеник“ (mercenary).
Не ви шепнаа по тоа штабовите колку му е тарифата за вакви “експертски“ коментари?
Прч
Прч

Posts : 231
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 6 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king Пон Фед 01 2016, 13:19

Упссс...


Функционер на партијата признава: Сите набљудувачи на МОСТ беа од СДСМ

........
........



Меѓу другите збор зеде Владо Чингоски, поранешен функционер на СДСМ, претседател на Советот на општина Охрид и член и секретар на општинската изборна комисија во Охрид во многу изборни циклуси – ’90, ’94, ’96, ’98, ’99, 2000, 2002 и 2005, откако не е веќе во изборните комисии.
– Ние имавме пример со МОСТ, велите ќе бидеме објективни – бидете објективни, СДСМ беше на власт и во МОСТ сите набљудувачи беа од СДСМ. Се што беше неправилност на избирачките места наблудувачите од МОСТ тврдеа дека немало никакви проблеми, рече тој.
Функционерот на опозициската партија вчера јавно го даде признанието дека набљудувачите од МОСТ биле од СДСМ.
Чингоски притоа признава дека во тоа време се вршеле притисоци и се фалсификувале избори.
– Знаеме како се гласало. Знаеме како се вршеле притисоци. Знаеме како се фалсификувало. Се сеќаваме и на Магнус, на тепањата, на кршењата кутии, рече Чингоски.

..............
...............

http://republika.mk/?p=548473


4 милиона еура за 4 години ..од тоа само лани 1,3 милиони ....

.... некој сериозно треба да ја испита трагата на парите!
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 6 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king Пон Фед 01 2016, 16:24

сдсм глупости ...

.... како што кажаа на Сител сдсм-оФци барале да секој кој последниве три години не бил на лекар или не купил лекови во аптека да се избрише од гласачкиот список!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

.... добро бе ... кај се собраа толку тапанари на едно место ...???

... па ако некој е здрав или се чувствува здрав кој кур бара да оди на лекар?

... ај да видиме која ќе им биде следната глупост ...
... еве им идеја .... секој што последниве три години не ја поминал државната граница да се избрише од гласачкиот список,  понатаму... кој нема ВЕРО дебитна картица да се под итно брише,  идемо даље ... кој нема регистрирано возило на негово име ...бришење ....
... има уште .... а последно изгледа ќе им е ... кој нема членска на сдсм ... Twisted Evil Twisted Evil
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 6 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by VOL Пон Фед 01 2016, 16:54

...а последно изгледа ќе им е ... кој нема членска на сдсм ... Општо за пред изборите 2016 - Page 6 Icon_twisted Општо за пред изборите 2016 - Page 6 Icon_twisted

...da si glea seir u april Smile
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 6 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by concrete Пон Фед 01 2016, 17:54

VOL напиша:
...а последно изгледа ќе им е ... кој нема членска на сдсм ... Општо за пред изборите 2016 - Page 6 Icon_twisted Општо за пред изборите 2016 - Page 6 Icon_twisted

...da si glea seir u april Smile
...не верувам во април..., евтините писци на политички фикции од Боливуд.., кои кошериве ги имаат најмено за газоза серијалов наречен Македонски изборни патрдии.., ќе уведуат малку више драма и ќе растегнуат до септември гарантирано. Ако завлечат повеќе клиенти за реклами , мооже би и бар уште една сезона ќе тераат. Се зависи од цунамито имигранти на која страна ќе не удри. Дал у долазак , дал у одлазак.....и од тоа колку се нашиве политичари спремни дубоко да го примат и колку за тоа ќе им се плати...
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 6 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king Вто Фед 02 2016, 14:57

http://www.makdenes.org/archive/news/20160202/428/428.html?id=27527762

.... aбе, абееее ... ко попчиња ќе се нацртаат на избори ....
... во спротивно се знае ... на буништето на историјата и у заборав ....
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 6 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king Чет Фед 04 2016, 12:46

хихихи .... дупачка ....

http://sitel.com.mk/televizija-sitel-isprati-oficijalno-baranje-do-sdsm-za-gostuvanje-na-zaev-vo-informativnata-programa

...сега зајкото пак ќе кидне ....
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 6 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 18 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 12 ... 18  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот