ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Интересни документарни филмови

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Интересни документарни филмови - Page 2 Empty Re: Интересни документарни филмови

Пишување by VOL Нед Aвг 30 2015, 22:18

concrete напиша:
VOL напиша:dali , majkata sto go rodila, ako i se kefne, moze da si go pobara deteto nazad, da receme po 3-4-5 godini, ili mozebi ako ne saka da go dade, da si go zadrzi....
i klucnoto prasanje...
dali, edna jajce kletka vnesena in vitro ke ostavi pogolem genetski vpecatok na plodot, ili, majkata nositel..?
......незнам дали воопшто оплодена јајна ќелија на една жена може да биде имплантирана и доведена до родено бебе во матката на друга жена???
......ако евентуално може , на генетската композиција на бебето , таа инкубатор-мајка нема никакво влијание, но може да има на здравјето на бебето , во зависност од нејзината здравствена состојба, исхрана, лична психа и начин на живот...
.....законски многу не се сакалдисувајте , важно е да има што повеќе бебиња и да бидат одгледани и пораснати во здрави услови, во нормални бракови и друштвени средини , а не од педерски и меѓу глобалистички свињи.... Wink


cekaj sea malce...pa kako togas se odviva procesot "surogat majka".. ? Shocked
inace... ako nema del od zenata so saka da bide majka... ( jajce kletka..) togas.. so fajde od celiot process, mazot moze da si ja oplodi surogat majkata , vaka ili onaka..
kade e togas delot -ucestvoto, na zenata so saka da bide majka a ne moze?

vaka barem, ima "del" od sebe, t.e ostava kolkutolku genetski potpis vrz plodot,
VOL
VOL

Posts : 16893
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Интересни документарни филмови - Page 2 Empty Re: Интересни документарни филмови

Пишување by concrete Нед Aвг 30 2015, 22:27

VOL напиша:
......незнам дали воопшто оплодена јајна ќелија на една жена може да биде имплантирана и доведена до родено бебе во матката на друга жена???
......ако евентуално може , на генетската композиција на бебето , таа инкубатор-мајка нема никакво влијание, но може да има на здравјето на бебето , во зависност од нејзината здравствена состојба, исхрана, лична психа и начин на живот...
.....законски многу не се сакалдисувајте , важно е да има што повеќе бебиња и да бидат одгледани и пораснати во здрави услови, во нормални бракови и друштвени средини , а не од педерски и меѓу глобалистички свињи.... Wink


cekaj sea malce...pa kako togas se odviva procesot "surogat majka".. ? Shocked
inace... ako nema del od zenata so saka da bide majka... ( jajce kletka..) togas.. so fajde od celiot process, mazot moze da si ja oplodi surogat majkata , vaka ili onaka..
kade e togas delot -ucestvoto, na zenata so saka da bide majka a ne moze?

vaka barem, ima "del" od sebe, t.e ostava kolkutolku genetski potpis vrz plodot,
...реков бе незнам... Very Happy   но ако е така , тогаш МНОГУ БРГУ  бебците ќе се раѓаат во машина..., само ние сиромашните уште сами ќе си ги правиме... Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Интересни документарни филмови - Page 2 Empty Re: Интересни документарни филмови

Пишување by VOL Нед Aвг 30 2015, 22:30

ako, beton, ako. Laughing
dodeka mozeme ke tucame, ke se macime, potime, primitivno.
a posle ako gi praat so vibratori i so imitacija na 400 grama smrdeno meso- neka im e so srekja,
VOL
VOL

Posts : 16893
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Интересни документарни филмови - Page 2 Empty Re: Интересни документарни филмови

Пишување by concrete Нед Aвг 30 2015, 22:37

VOL напиша:ako, beton, ako. Laughing
dodeka mozeme ke tucame, ke se macime, potime, primitivno.
a posle ako gi praat so vibratori i so imitacija na 400 grama smrdeno meso- neka im e so srekja,
деее-бееее со ова  "смрдено месо", со какви бе ти тоа женски суштества општиш??? Сеа или мојов нос е затнат сиве овие години, или твојот е екстремно осетлив и би можел да си направиш кариера у индустрија за парфеми, а и онаа за фини вина.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Интересни документарни филмови - Page 2 Empty Re: Интересни документарни филмови

Пишување by VOL Нед Aвг 30 2015, 22:45

concrete напиша:
VOL напиша:ako, beton, ako. Laughing
dodeka mozeme ke tucame, ke se macime, potime, primitivno.
a posle ako gi praat so vibratori i so imitacija na 400 grama smrdeno meso- neka im e so srekja,
деее-бееее со ова  "смрдено месо", со какви бе ти тоа женски суштества општиш??? Сеа или мојов нос е затнат сиве овие години, или твојот е екстремно осетлив и би можел да си направиш кариера у индустрија за парфеми, а и онаа за фини вина.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
spored cuculiga- so nikakvi Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

vidi, tie smrdenite bakterii baraat- toplo I vlazno Cool
a samo edno mesto im e idealno- zatoa..
po definicija tie 400 grama se tokmu takvi, nemaa veze sea so parfemi-marfemi..
pa za da "odsmrdat" pominuvaat niz kozmeticko -higienski magii I struganje ko za misija na Mars Twisted Evil
VOL
VOL

Posts : 16893
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Интересни документарни филмови - Page 2 Empty Re: Интересни документарни филмови

Пишување by king Вто Сеп 01 2015, 01:40
_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10774
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Интересни документарни филмови - Page 2 Empty Re: Интересни документарни филмови

Пишување by чучулига Чет Ное 05 2015, 17:09

Ова маршот 

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=11&dd=05&nav_category=78&nav_id=1059529

ме потсети на документарецот

чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Интересни документарни филмови - Page 2 Empty Re: Интересни документарни филмови

Пишување by чучулига Пон Ное 16 2015, 14:59

Интересен краток документарец на РТ за дендија од Конго. 

https://rtd.rt.com/films/the-congo-dandies/

Википедија 
https://en.wikipedia.org/wiki/La_Sape

Фотографии
http://v1.zonezero.com/exposiciones/fotografos/mediavilla/index.html
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Интересни документарни филмови - Page 2 Empty Re: Интересни документарни филмови

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот