ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Интересни и корисни програмчиња

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Интересни и корисни програмчиња - Page 3 Empty Re: Интересни и корисни програмчиња

Пишување by чучулига Нед Ное 01 2015, 14:10

Ами како... не можат да бидат сува убајна ко нас.

Само ние сме најубај, најпаметни.... кузнај колку паѓат во несвест и ни завидват ко не гледат од страна.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Интересни и корисни програмчиња - Page 3 Empty Re: Интересни и корисни програмчиња

Пишување by concrete Нед Ное 01 2015, 15:34

чучулига напиша:Ами како... не можат да бидат сува убајна ко нас.

Само ние сме најубај, најпаметни.... кузнај колку паѓат во несвест и ни завидват ко не гледат од страна.
..не бе.... не сме најубаи , има и поубаи од нас , ама за оние у уса сме авион.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Интересни и корисни програмчиња - Page 3 Empty Re: Интересни и корисни програмчиња

Пишување by king Сре Дек 09 2015, 22:22

Интересно програмче

Destroy Windows 10 Spying 1.6

... работи на windows 7, 8 и 10

http://www.majorgeeks.com/files/details/destroy_windows_10_spying.html

... трга многу непотребни работи а најважно за оние кои сакаат да си останат на седмица или осмица а веќе им е преку таквото од досадните соопштенија за надградба на десетка ..успешно го трга и она GWX ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10777
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Интересни и корисни програмчиња - Page 3 Empty Re: Интересни и корисни програмчиња

Пишување by king Нед Дек 13 2015, 13:51

Добро е .... ја опраиле Десетката ...
... за разлика од првобитната верзија,  во која захтевните игри штуцаа и трзаа на сите страни сега работат совршено ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10777
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Интересни и корисни програмчиња - Page 3 Empty Re: Интересни и корисни програмчиња

Пишување by king Пон Јан 11 2016, 23:55

popkorn time...пак проработи
гледај филм во три чекора

1. пушташ програмата и бираш филм или епизода од серија

Интересни и корисни програмчиња - Page 3 219nx2c

2. бираш квалитет на слика и превод по желба ...ако нема понуден превод може рачно да се убаци предходно симнат превод ... и кликаш на гледај сега

Интересни и корисни програмчиња - Page 3 Vmsz0y
Интересни и корисни програмчиња - Page 3 2qldgnq

3.  почекаш малку додека се уклучат тие што разменуваат и гледаш

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10777
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Интересни и корисни програмчиња - Page 3 Empty Re: Интересни и корисни програмчиња

Пишување by king Вто Фед 02 2016, 23:50

На новиве машини нема шанса да инсталирате некој од постарите виндовси а да работат како што треба ....

но ако сте насталгични или просто сте биле премлади да уживате у легендарниот виндовс 95 ..еве ви можност да се присетите или видите како било тоа пред 21 година....

https://win95.ajf.me/

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10777
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Интересни и корисни програмчиња - Page 3 Empty Re: Интересни и корисни програмчиња

Пишување by king Сре Фед 17 2016, 16:50

Уште едно добро програмче за онлајн гледање на филмови и серии

http://www.strem.io/

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10777
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Интересни и корисни програмчиња - Page 3 Empty Re: Интересни и корисни програмчиња

Пишување by king Пон Мај 23 2016, 20:19

Нов интернет пребарувач  ВИВАЛДИ   ... наследник на одличната и добро познатата Опера....

https://vivaldi.com/

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10777
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Интересни и корисни програмчиња - Page 3 Empty Re: Интересни и корисни програмчиња

Пишување by king Пон Окт 24 2016, 13:58


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10777
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Интересни и корисни програмчиња - Page 3 Empty Re: Интересни и корисни програмчиња

Пишување by king Нед Мар 19 2017, 21:17

Интересно .... од 30 години уназад до денес....


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10777
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Интересни и корисни програмчиња - Page 3 Empty Re: Интересни и корисни програмчиња

Пишување by king Нед Мар 19 2017, 21:22

Абе.... не знам кај прочитав ....
..некои идиоти нудат free програм (неќам ни името да му го спомнам) со кој  ќе се исклучат сите шпионски процеси и програми содржани по дифолт во виндовс 10...
..но цаката е во тоа што тоа програмче кобајаги ги исклучува процесите на следење на корисникот од страна на микрософт ти инсталира еден куп гадотии.....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10777
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Интересни и корисни програмчиња - Page 3 Empty Re: Интересни и корисни програмчиња

Пишување by VOL Вто Мар 21 2017, 06:28

pa, generalno, site se takvi...
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Интересни и корисни програмчиња - Page 3 Empty Re: Интересни и корисни програмчиња

Пишување by king Вто Апр 18 2017, 20:25

http://standard.mk/windows-vekje-e-zashtitena-od-hakerskiot-softver-na-nsa/


аааааааа ...жими таквото .... кпго бе лажат ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10777
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Интересни и корисни програмчиња - Page 3 Empty Re: Интересни и корисни програмчиња

Пишување by concrete Сре Апр 19 2017, 23:19

king напиша:http://standard.mk/windows-vekje-e-zashtitena-od-hakerskiot-softver-na-nsa/


аааааааа ...жими таквото .... кпго бе лажат ...
..пара и будала пун свет , викаше заставникот задолжен  за одржување на Ми8-ката Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Интересни и корисни програмчиња - Page 3 Empty Re: Интересни и корисни програмчиња

Пишување by king Чет Ное 30 2017, 12:52

Новиот FIREFOX  воодушевува ....  и има неколку нови корисни функции

https://www.mozilla.org/en-US/firefox/new/

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10777
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Интересни и корисни програмчиња - Page 3 Empty Re: Интересни и корисни програмчиња

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот