ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Страна 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев - Page 5 Empty Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by king on Нед Јан 17 2016, 00:02

defo напиша:
VOL напиша:zar mislis stvarno mu bil Zernovski idol Laughing
Не ми е идол, само ми е политичар баш од онај ков, што сметам дека треба да е е еден Македонски политичар.......Инаку Кинг човекот успешно си ја врши работата, и многу стже патетични кога ќе видам дека едина моожност за да го изблатат човекот ви се циганите, дури и ги жалам ДПМНЕ-оците
ок ...тука прекинувам за залижаниот, да не ја шириме работата, бидејки им посебна тема за него ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10455
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев - Page 5 Empty Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by king on Нед Јан 17 2016, 00:03

defo напиша:
king напиша:Абе не знам кај прочитав ... ама Центар да ти бил рај божји за кучуњата скитници ... според тие статистики таму биле најголемиот број на напади врз луѓе од страна на кучињата скитници ...
... а бе то ни у село го нема ... а не па у центар на главен град ... жив резил ...
Што би се рекло ех, што го немам твојот памет па цела година да сум на одмор.
Па за разлика од некои ... јас никогаш не сум се фалел со памет ... Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10455
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев - Page 5 Empty Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by king on Нед Јан 17 2016, 00:15

Кекеновски е исто така човек кој може многу да понесе.

Дај бе не заебавај ....
..него нигде не го собра ... се нешто не му чини ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10455
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев - Page 5 Empty Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by чучулига on Нед Јан 17 2016, 00:17

king напиша:
Кекеновски е исто така човек кој може многу да понесе.

Дај бе не заебавај ....
..него нигде не го собра ... се нешто не му чини ...
scratch scratch scratch

а мож па то добро е, чоекот не можиш да го пикниш ни во кутија ни во рамка... кузнај???

Интересно кинг!
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев - Page 5 Empty Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by concrete on Нед Јан 17 2016, 11:14

чучулига напиша:
king напиша:
Кекеновски е исто така човек кој може многу да понесе.

Дај бе не заебавај ....
..него нигде не го собра ... се нешто не му чини ...
scratch scratch scratch

а мож па то добро е, чоекот не можиш да го пикниш ни во кутија ни во рамка... кузнај???

Интересно кинг!
хммм гледајќи го како збори-меле, а знаејќи го менталитетот на тие од Љубанци  веројатно ..некад...сред село.. кога ќе наидел неговиот прадедо .., сељаци викале: еве иде иде бе овој сеа ке-кења...
Попот сметал дека е малку невкусно, па инсистирал да го преименувааат у Кекена...што после станало заштитен знак за неговите потомци...Кекеновци.... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев - Page 5 Empty Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by VOL on Нед Јан 17 2016, 12:55

concrete напиша:
хммм гледајќи го како збори-меле, а знаејќи го менталитетот на тие од Љубанци  веројатно ..некад...сред село.. кога ќе наидел неговиот прадедо .., сељаци викале: еве иде иде бе овој сеа ке-кења...
Попот сметал дека е малку невкусно, па инсистирал да го преименувааат у Кекена...што после станало заштитен знак за неговите потомци...Кекеновци.... Very Happy Very Happy Very Happy
a be ne si normalen Laughing Laughing Laughing Laughing
VOL
VOL

Posts : 16555
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев - Page 5 Empty Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by concrete on Пон Јан 18 2016, 11:13

VOL напиша:
concrete напиша:
хммм гледајќи го како збори-меле, а знаејќи го менталитетот на тие од Љубанци  веројатно ..некад...сред село.. кога ќе наидел неговиот прадедо .., сељаци викале: еве иде иде бе овој сеа ке-кења...
Попот сметал дека е малку невкусно, па инсистирал да го преименувааат у Кекена...што после станало заштитен знак за неговите потомци...Кекеновци.... Very Happy Very Happy Very Happy
a be ne si normalen Laughing Laughing Laughing Laughing
...и овие моиве дома одамна тврдат, но штом и ти така помислуеш ќе треба се замислам изглеа Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев - Page 5 Empty Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by чучулига on Пон Јан 18 2016, 11:22

lol!
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев - Page 5 Empty Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by king on Саб Окт 29 2016, 22:28

Упсс....  кај има дим има и огин ...


Отпишаните во офанзива: Падна договор за смена на Заев по изборите

http://republika.mk/675141

.... во секој случај интересно ќе биде по изборите ....
..ако сдсм изгуби .... зајачки гулаш, мора некој да одговара за дебаклот
.... ако сдсм добие ..пак зајачки гулаш ...тешко да него му дозволат да е премиер ...
... и во двата случаја неговите ќе му дојдат до „глава“ .... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10455
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев - Page 5 Empty Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот