ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Нуркање, дома и по светот

Страна 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Нуркање, дома и по светот - Page 4 Empty Re: Нуркање, дома и по светот

Пишување by чучулига Пет Јан 16 2015, 14:45

Јас превентивно реагирам. 

Laughing
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Нуркање, дома и по светот - Page 4 Empty Re: Нуркање, дома и по светот

Пишување by Laba Пет Јан 16 2015, 14:46

чучулига напиша:Јас превентивно реагирам. 

Laughing
..како..?
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Нуркање, дома и по светот - Page 4 Empty Re: Нуркање, дома и по светот

Пишување by чучулига Пет Јан 16 2015, 14:51

Laba напиша:..како..?

Онака ко во постот, поднакострешено.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Нуркање, дома и по светот - Page 4 Empty Re: Нуркање, дома и по светот

Пишување by Laba Пет Јан 16 2015, 14:54

тврда си на шеги,а?
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Нуркање, дома и по светот - Page 4 Empty Re: Нуркање, дома и по светот

Пишување by чучулига Пет Јан 16 2015, 14:57

Не на сите полиња.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Нуркање, дома и по светот - Page 4 Empty Re: Нуркање, дома и по светот

Пишување by concrete Пет Јан 16 2015, 15:35

чучулига напиша:Не на сите полиња.
...де бе не глуми баба рога кога не си тоа.., ги плашиш девојчињата и типоите со слаби карактери. Уџум фатија OSA...., YAS , а и докторон психопатолог не го гледам да се појави со некоја морска идеа одамна... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Нуркање, дома и по светот - Page 4 Empty Re: Нуркање, дома и по светот

Пишување by чучулига Пет Јан 16 2015, 15:42

Па и јас велам дека не сум баба рога бе конкретен.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Нуркање, дома и по светот - Page 4 Empty Re: Нуркање, дома и по светот

Пишување by VOL Пет Јан 16 2015, 16:50

hihih vrabec.
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Нуркање, дома и по светот - Page 4 Empty Re: Нуркање, дома и по светот

Пишување by Laba Саб Јан 17 2015, 06:22

малце ми е глупо што стојам како покренувач на темава. а не сум Smile
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Нуркање, дома и по светот - Page 4 Empty Re: Нуркање, дома и по светот

Пишување by concrete Саб Јан 17 2015, 09:23

Laba напиша:малце ми е глупо што стојам како покренувач на темава. а не сум  Smile
што ти е гајле,  посвој ја..... Wink
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Нуркање, дома и по светот - Page 4 Empty Re: Нуркање, дома и по светот

Пишување by concrete Саб Јан 17 2015, 09:45

Нуркање, дома и по светот - Page 4 Idea10
............еве ти Лаба една гњурачка идеа која опозиционериве би ти ја купиле за суво злато....замисли која атракција за гњурци на дното од Охридското езеро  кога таму би го преселиле Скопје 2014.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Нуркање, дома и по светот - Page 4 Empty Re: Нуркање, дома и по светот

Пишување by чучулига Саб Јан 17 2015, 11:01

Laba напиша:малце ми е глупо што стојам како покренувач на темава. а не сум  Smile

Си си.... Very Happy
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Нуркање, дома и по светот - Page 4 Empty Re: Нуркање, дома и по светот

Пишување by Laba Нед Јан 18 2015, 10:57

кога ке можам поставувам тука слики од нуркања. има интересни работи, ако некого го интересира.
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Нуркање, дома и по светот - Page 4 Empty Re: Нуркање, дома и по светот

Пишување by concrete Нед Јан 18 2015, 11:04

Laba напиша:кога ке можам поставувам тука слики од нуркања. има интересни работи, ако некого го интересира.
ти само  лепи. ...... Wink
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Нуркање, дома и по светот - Page 4 Empty Re: Нуркање, дома и по светот

Пишување by чучулига Нед Јан 18 2015, 11:06

Laba напиша:кога ке можам поставувам тука слики од нуркања. има интересни работи, ако некого го интересира.
По седум дена од регистрирањето на форумов. мислам.

Мене ме интересира.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Нуркање, дома и по светот - Page 4 Empty Re: Нуркање, дома и по светот

Пишување by concrete Нед Јан 18 2015, 19:43

concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Нуркање, дома и по светот - Page 4 Empty Re: Нуркање, дома и по светот

Пишување by Laba Пон Јан 19 2015, 01:15

aquatica.mk/
zk.mk/nurkachki-klubovi
old.xmkd.com/dive/index.htm
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Нуркање, дома и по светот - Page 4 Empty Re: Нуркање, дома и по светот

Пишување by concrete Пон Јан 19 2015, 11:06

хммм..Лаба една информација , ако сакаш.....има ли уште некаде живи сунѓери???   ......одамна не сум налетал некој да ги продава , ми здосадија овие синтетичкиве никакви... Wink
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Нуркање, дома и по светот - Page 4 Empty Re: Нуркање, дома и по светот

Пишување by concrete Саб Апр 09 2016, 10:12

..............ех мори чучулиго , кога оној кошер-американецов би ни ја октроисал малата сирена или барем она рипчето на дизни на место  гица од мапет шоу....знаеш ли кај ќе бевме сега?????  Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Нуркање, дома и по светот - Page 4 Empty Re: Нуркање, дома и по светот

Пишување by чучулига Саб Апр 09 2016, 10:48

цк, појма немам.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Нуркање, дома и по светот - Page 4 Empty Re: Нуркање, дома и по светот

Пишување by concrete Саб Апр 09 2016, 19:40

чучулига напиша:цк, појма немам.
..ееееее тука веќе ти нема помош.... , талент за појма или имаш или немаш...тоа само Господ дава...Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Нуркање, дома и по светот - Page 4 Empty Re: Нуркање, дома и по светот

Пишување by Laba Пет Jул 06 2018, 21:36

https://news.sky.com/story/navy-diver-dies-trying-to-rescue-boys-trapped-in-thai-cave-11427716

штета за децата во Тајланд.
Засега целата работа е оставена на екипите од Тајланд,
колку се моќни да ги спасат?
Пештерата нема вертикали и нема големи длабочини за поголем хидропритисок врз нуркачите, ќе треба да нуркаат во хоризонтала.

Наводно, најверојатно децата ќе ги спасувале кога ќе паднело нивото на водата, за неколку месеци!

Она што фрустира межународната заедница!
требало децата да зајакнат па да научеле да нуркаа- има одлични тимови за спасување
американци, холанѓани, норвежани, французи и други светски водечки нуркачи

не треба ни да нуркаат доволно е да помогнат да се постави линија - јаже по кое би се движеле и да се вадат со помош на подводни рачни скутери! нема потреба децата да научат вештини на нуркање, треба само да им се обезбеди боца кислород од 45 минути автономија која е релативно мала и може секое дете да ја носи на грб.
Зар не може во Тајланд или во светот да се обезбедат 12 рачни подводни скутери за децата или за нуркачи кои би ги воделе децата ?
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Нуркање, дома и по светот - Page 4 Empty Re: Нуркање, дома и по светот

Пишување by concrete Саб Jул 07 2018, 13:32

Laba напиша:https://news.sky.com/story/navy-diver-dies-trying-to-rescue-boys-trapped-in-thai-cave-11427716

штета за децата во Тајланд.
Засега целата работа е оставена на екипите од Тајланд,
колку се моќни да ги спасат?
Пештерата нема вертикали и нема големи длабочини за поголем хидропритисок врз нуркачите, ќе треба да нуркаат во хоризонтала.

Наводно, најверојатно децата ќе ги спасувале кога ќе паднело нивото на водата, за неколку месеци!

Она што фрустира межународната заедница!
требало децата да зајакнат па да научеле да нуркаа- има одлични тимови за спасување
американци, холанѓани, норвежани, французи и други светски водечки нуркачи

не треба ни да нуркаат доволно е да помогнат да се постави линија - јаже по кое би се движеле и да се вадат со помош на подводни рачни скутери! нема потреба децата да научат вештини на нуркање, треба само да им се обезбеди боца кислород од 45 минути автономија  која е релативно мала и може секое дете да ја носи на грб.
Зар не може во Тајланд или во светот да се обезбедат  12 рачни подводни скутери за децата или за нуркачи кои би ги воделе децата ?
Има ли негде некоја графичка шема на ситуацијата, како дошле децава во таа стапица???
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Нуркање, дома и по светот - Page 4 Empty Re: Нуркање, дома и по светот

Пишување by concrete Саб Jул 07 2018, 13:39

најдов......Нуркање, дома и по светот - Page 4 Thaila10
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Нуркање, дома и по светот - Page 4 Empty Re: Нуркање, дома и по светот

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот