ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Нуркање, дома и по светот

5 posters

Страна 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

Нуркање, дома и по светот - Page 5 Empty Re: Нуркање, дома и по светот

Пишување by Laba Саб Jул 07 2018, 15:25

Најдлабоката вода во системот пештери е 16 стапки или околу 5 метри.
постојат воздушни џебови што дури и на скицава за општа употреба се гледаат.
Се нурка и во многу тесни коридори поплавени под вода, а боците се носат у на гради т.е една се носи на гради или ако е помало растојание се оди и со помали боци, колки да се помине со нуркање. Начин има , можеа барем едно по едно дете да ги вадат, со двајца спасители водич напред и обезебдување позади, нема каде да запне ако постават линија и одат по неа до излезот.
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Нуркање, дома и по светот - Page 5 Empty Re: Нуркање, дома и по светот

Пишување by concrete Саб Jул 07 2018, 22:11

Laba напиша:Најдлабоката вода во системот пештери е 16 стапки или околу 5 метри.
постојат воздушни џебови што дури и на скицава за општа употреба се гледаат.
Се нурка и во многу тесни коридори поплавени под вода, а боците се носат у на гради т.е една се носи на гради или ако е помало растојание се оди и со помали боци, колки да се помине со нуркање. Начин има , можеа барем едно по едно дете да ги вадат, со двајца спасители водич напред и обезебдување позади, нема каде да запне ако постават линија и одат по неа до излезот.
.....не сум некој стручњак, а плус незнам како реално тоа таму изгледа. Кога почнале да размислуваат да копаат вертикално 500 метра до нив нешто не е во ред... Или.... целата работа е некоја престава за привлекување светско внимание... Негде прочитав кога прееска после вашиот пост погледав, дека некој спасител и се удавил...
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Нуркање, дома и по светот - Page 5 Empty Re: Нуркање, дома и по светот

Пишување by concrete Саб Jул 07 2018, 22:23

concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Нуркање, дома и по светот - Page 5 Empty Re: Нуркање, дома и по светот

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот