ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Илинденско востание

Страна 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Илинденско востание - Page 2 Empty Re: Илинденско востание

Пишување by VOL Нед Јан 18 2015, 14:39

poarno Adminot da te udri so dolgata raka otkolku Vol da te "pogali: so dolgiot....
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Илинденско востание - Page 2 Empty Re: Илинденско востание

Пишување by jambo Нед Јан 18 2015, 15:39

fyromski gaz

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Илинденско востание - Page 2 Empty Re: Илинденско востание

Пишување by jambo Чет Јан 22 2015, 08:16

Илинденско востание од 1903 година било кренато поради инсистирањето на Иван Гарванов, непобитен Бугарин

македонските одреди и чети станале дел од Бугарската армија и ја примиле нејзината организациона структура. Во време на Првата светска војна, ВМОРО привремено престанала да постои

Ova e fakt a nekoj pokusava da go izvrti....

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Илинденско востание - Page 2 Empty Re: Илинденско востание

Пишување by Laba Чет Јан 22 2015, 08:26

Џамбо, што ти стана, на мелница поинаку комуницираше со луѓето а овде, не можам да те препознаам.
водиш некој инает или навистина си пропагатор?
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Илинденско востание - Page 2 Empty Re: Илинденско востание

Пишување by Laba Чет Јан 22 2015, 08:29

од моја мајчина страна имало илинденци, и за никој од нив не сум слушнала дека се бореле за бугарски интереси туку за слобода на македонците, а бугари во Илинден немало..
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Илинденско востание - Page 2 Empty Re: Илинденско востание

Пишување by jambo Чет Јан 22 2015, 10:52

Laba vidi.....za se nesto nie sme slusnale...za ona
sme slusnale,za ova sme slusnale... e za ova ne sme
slusnale tuku e ova fakt i go pisuva vo site enciklopedii
....ne treba da slusame samo sto ni odgovara tuku nekogas
treba da ja procitame vistinata za nas

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Илинденско востание - Page 2 Empty Re: Илинденско востание

Пишување by Laba Чет Јан 22 2015, 11:04

Џамбо, не наведуваш факти, не наведуваш никакви енциклопедии, никакви извори.
на темиве, гледам дека дискутантите ги поткрепуваат своите тврдења со линк. Wink

затоа твоиве постови изгледаат навредувачки, не само ради содржината туку пред се што се гледа дека не тие битно што ке напишеш, само да е троловање.

ова е мој впечаток, поправи ме ако грешам, добронамерно ти забележав.Smile
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Илинденско востание - Page 2 Empty Re: Илинденско востание

Пишување by jambo Чет Јан 22 2015, 11:10

Vidi..jas pishuvam latinica a faktite se kirilica
znaci deka se prezedeni od Wikipedia so gopy-paste
jas ne sum gi izmislil i napisal ...jas samo ti prenesov
za da znaes...a zar e ovde navreda ako ne se slozuvame
u mislenjata??????????

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Илинденско востание - Page 2 Empty Re: Илинденско востание

Пишување by Laba Чет Јан 22 2015, 11:14

латиница или кирилица сеедно.
мислам дека бев јасна ти не наведуваш никаков извор .
а ова што го пишуваш ако е твојо произволно напамет мислење, верувај, не привлекува внимание и нема тежина.
да те прашам нешто ти си бугарин?
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Илинденско востание - Page 2 Empty Re: Илинденско востание

Пишување by jambo Чет Јан 22 2015, 13:09

Jas ti rekov deka izvor e WIKIPEDIA a ti ne sakas da
SLUSNES...nesto ne ti se dopagja...ama toa e .....

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Илинденско востание - Page 2 Empty Re: Илинденско востание

Пишување by king Чет Јан 22 2015, 13:52

jambo напиша:Jas ti rekov deka izvor e WIKIPEDIA a ti ne sakas da
SLUSNES...nesto ne ti se dopagja...ama toa e .....
Бугарската WIKIPEDIA ...
...мочај и се !

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10777
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Илинденско востание - Page 2 Empty Re: Илинденско востание

Пишување by VOL Чет Јан 22 2015, 13:54

a be ne se sto pocnuva na W e Wikipedija..
kaj niv mozda e WC-pedia Laughing Laughing Laughing
pa od tamu CRPAT  znaenje Twisted Evil Twisted Evil
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Илинденско востание - Page 2 Empty Re: Илинденско востание

Пишување by jambo Чет Јан 22 2015, 14:05

king напиша:
jambo напиша:Jas ti rekov deka izvor e WIKIPEDIA a ti ne sakas da
SLUSNES...nesto ne ti se dopagja...ama toa e .....
Бугарската WIKIPEDIA ...
...мочај и се !

ti vide nekoja Bugarska bukva???????
ova e vasa wikipedia ,,,,,,,

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Илинденско востание - Page 2 Empty Re: Илинденско востание

Пишување by king Чет Јан 22 2015, 14:06

наша????
... а која е твојата?

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10777
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Илинденско востание - Page 2 Empty Re: Илинденско востание

Пишување by jambo Чет Јан 22 2015, 14:17

VOL напиша:a be ne se sto pocnuva na W e Wikipedija..
kaj niv mozda e WC-pedia Laughing Laughing Laughing
pa od tamu CRPAT  znaenje Twisted Evil Twisted Evil

Eve go covekot maglaa.....nepriznaen
..bez ime i prezime i bez identitet
ednostavno VOL....odi kako VOL u kupus...
i tie zivotni se priznaeni se vikaat VOLOVI
a ovoj saka da im go ukrade identitetot
kga ce porasne nokot na Sashko.
togash ce te priznaat a dotogash znak za
razpznavanje e VOL

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Илинденско востание - Page 2 Empty Re: Илинденско востание

Пишување by VOL Чет Јан 22 2015, 14:19

.. ama ne spies navecer zaradi ..kupusot, neli Laughing Laughing Laughing  ?
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Илинденско востание - Page 2 Empty Re: Илинденско востание

Пишување by king Чет Јан 22 2015, 14:38

Добро jambo ... го знаеме твоето мислење за волот ...

туку погоре те прашав


наша????
... а која е твојата?

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10777
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Илинденско востание - Page 2 Empty Re: Илинденско востание

Пишување by jambo Чет Јан 22 2015, 15:02

"Во тоа време кај Бугарите доби сила еден многумоќен маж, наречен Самуил" - така пишува во српскиот ракопис од ХІІ век. Во византиски, арапски, ерменски, латински ракописи од времето на Самуил исто така пишуваат дека Самуил е Бугарин, бугарски цар и управува царство Бугарија. Во македонскиот град Битола при ареолошките ископувања беше пронајдено голема плоча со натпис "Јас цар Иван Владислав самодржец (цар) Бугарски, Бугарин по потекло ... изградив тврдината Битола за спасение на животот на Бугарите".
Иван Владислав е внук на Самуил. Со еден краток текст тој објаснил на светот каков етнос е и тој и неговиот вујко, чии кралеви се и што се по народност жителите на нивното царство.
Плочата е во Битолскиот музеј и денес. Сум објавил и тоа се уште важи - Ако некој најде древен текст во кој е напишано дека Самуил е македонски цар, откривачот ќе добие од мене 1, 000, 000 евра

izvor:Press 24

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Илинденско востание - Page 2 Empty Re: Илинденско востание

Пишување by VOL Чет Јан 22 2015, 15:04

ima tema za toa. ne trolaj na temata za Ilindensko vostanie
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Илинденско востание - Page 2 Empty Re: Илинденско востание

Пишување by jambo Чет Јан 22 2015, 15:09

Sto e toa....pak nesto u tvojata volovska glava

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Илинденско востание - Page 2 Empty Re: Илинденско востание

Пишување by VOL Чет Јан 22 2015, 15:11

pisuvaj slobodno, no na soodvetna tema. znaes I sam deka postovite ti se na pogresno mesto.
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Илинденско востание - Page 2 Empty Re: Илинденско востание

Пишување by jambo Чет Јан 22 2015, 16:33

VOL напиша:pisuvaj slobodno, no na soodvetna tema. znaes I sam deka postovite ti se na pogresno mesto.
DA..brzav na drug forum da go oteram nkoj si luxor u 3 l.p.m...mi prelusi zosto sum se logiral ovdeka
da mu ja .... i taa osa ulava i gja-ministerka i nego ..da gi kacam site
na ... i neka vodat forum onaka familijarno..sto sum prasal za brat mi Kezman
i toj ijas  im ebavme mame

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Илинденско востание - Page 2 Empty Re: Илинденско востание

Пишување by чучулига Чет Јан 22 2015, 16:35

Џамбо, на тема молам.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Илинденско востание - Page 2 Empty Re: Илинденско востание

Пишување by jambo Чет Јан 22 2015, 16:39

чучулига напиша:Џамбо, на тема молам.
Ajde pa ti ne dosagjaj.. ja neli znam deka treba na temu
pa ti ce mi kazes ...aj gledaj si tvoju rabotu

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Илинденско востание - Page 2 Empty Re: Илинденско востание

Пишување by чучулига Чет Јан 22 2015, 16:39

Сега со мене сакаш да се расправаш?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Илинденско востание - Page 2 Empty Re: Илинденско востание

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот