ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Илинденско востание

Страна 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Илинденско востание - Page 3 Empty Re: Илинденско востание

Пишување by jambo Чет Јан 22 2015, 16:46

чучулига напиша:Сега со мене сакаш да се расправаш?
Ne ja sas tebe ti sas mene....sto se
mesas kude ne ti e rabota....ja neli znam...
ajde napishi nesto za istoriju........ako znaes

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Илинденско востание - Page 3 Empty Re: Илинденско востание

Пишување by чучулига Чет Јан 22 2015, 16:48

Одма.

Илинден, 2ри Август 1903.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Илинденско востание - Page 3 Empty Re: Илинденско востание

Пишување by jambo Чет Јан 22 2015, 16:51

Vo NR.Bugarija.....

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Илинденско востание - Page 3 Empty Re: Илинденско востание

Пишување by чучулига Чет Јан 22 2015, 16:54

Шо е сега НР Бугарија на темава битна?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Илинденско востание - Page 3 Empty Re: Илинденско востание

Пишување by Laba Чет Јан 22 2015, 17:01

Џамбо здраво.те прашав денеска, дали си бугарин?
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Илинденско востание - Page 3 Empty Re: Илинденско востание

Пишување by jambo Чет Јан 22 2015, 17:07

Ovaa teritorija na koja zivees e NR.Bugarija
narodot sto zivee ovde se Bugari so govorna
mana preku 150 000 imaat bugarski pasosh
Ohrid e najgolemiot Bugarski grad i sediste
na Radko najgolemata Bugarska partija...znaci site
vostanija se Bugarski...site heroi se Bugari pocnuvajci
od Goce Delcev,Dame Gruev.Todor Aleksandrv
dedoto na Protugjer....Protugjerov

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Илинденско востание - Page 3 Empty Re: Илинденско востание

Пишување by Laba Чет Јан 22 2015, 17:08

не ти чини прашањево, или се плашиш?
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Илинденско востание - Page 3 Empty Re: Илинденско востание

Пишување by чучулига Чет Јан 22 2015, 17:10

Џамбо,

чоек, кажи си ја маката ене на пр. онде во меаната, мож и ќе ти помини само по себе а можи и некакво чаре друго да се најди.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Илинденско востание - Page 3 Empty Re: Илинденско востание

Пишување by jambo Чет Јан 22 2015, 17:13

Laba напиша:Џамбо здраво.те прашав денеска, дали си бугарин?
A sto e bitno za mene....u vladata se najgolemite bugari
i site ni velat deka sme Bugari..i spomenicite na Aleksandrrov
i kompanijata se Bugarski na Buneva pred koja
klechi miloshovski...se vozese ednas so mene u avion
...si rekov sega ce go butnat avionot...a zena mu
5 pati podebela od nego..kako ne natezna na avionot
jas stvarno ne znam

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Илинденско востание - Page 3 Empty Re: Илинденско востание

Пишување by Laba Чет Јан 22 2015, 17:17

jambo напиша:
Laba напиша:Џамбо здраво.те прашав денеска, дали си бугарин?
A sto e bitno za mene....u vladata se najgolemite bugari
i site ni velat deka sme Bugari..i spomenicite na Aleksandrrov
i kompanijata se Bugarski na Buneva pred koja
klechi miloshovski...se vozese ednas so mene u avion
...si rekov sega ce go butnat avionot...a zena mu
5 pati podebela od nego..kako ne natezna na avionot
jas stvarno ne znam
тоа во ред.
кажи ти мене дали си бугарин_те молам.?
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Илинденско востание - Page 3 Empty Re: Илинденско востание

Пишување by хан Ацо Чет Јан 22 2015, 17:17

И Хашим Тачи се борел за слободата на Косово и косоварите,ама па си останува албанец.Нели?
хан Ацо
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Илинденско востание - Page 3 Empty Re: Илинденско востание

Пишување by jambo Чет Јан 22 2015, 17:17

чучулига напиша:Џамбо,

чоек, кажи си ја маката ене на пр. онде во меаната, мож и ќе ти помини само по себе а можи и некакво чаре друго да се најди.
Abe kakva meana kakvi bakrachi....ne mrdam odovde
...se e ova istorija...samo tebe ne ti odgovara
....odam da jadam.......

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Илинденско востание - Page 3 Empty Re: Илинденско востание

Пишување by Laba Чет Јан 22 2015, 17:20

хан Ацо напиша:И Хашим Тачи се борел за слободата на Косово и косоварите,ама па си останува албанец.Нели?

постојано си вака умен, или само после нагло будење Wink ?
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Илинденско востание - Page 3 Empty Re: Илинденско востание

Пишување by чучулига Чет Јан 22 2015, 17:21

Па не одговара Џамбо да пишиш шо ќе ти текни тебе и то да велиш е историја.

Зато ти ја предложив меаната, или во општо има тема општи муабети.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Илинденско востание - Page 3 Empty Re: Илинденско востание

Пишување by хан Ацо Чет Јан 22 2015, 17:21

Laba напиша:
хан Ацо напиша:И Хашим Тачи се борел за слободата на Косово и косоварите,ама па си останува албанец.Нели?

постојано си вака умен, или само после нагло будење Wink ?
А на прашаньето можеш да одговориш?Албанец ли е Тачи,или е косовар?
хан Ацо
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Илинденско востание - Page 3 Empty Re: Илинденско востание

Пишување by Laba Чет Јан 22 2015, 17:22

не ме интересира
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Илинденско востание - Page 3 Empty Re: Илинденско востание

Пишување by Laba Чет Јан 22 2015, 17:31

џамбо избега,а ти сакаш да пишуваш за албаниците.
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Илинденско востание - Page 3 Empty Re: Илинденско востание

Пишување by jambo Пет Јан 23 2015, 08:45

хан Ацо напиша:
Laba напиша:
хан Ацо напиша:И Хашим Тачи се борел за слободата на Косово и косоварите,ама па си останува албанец.Нели?

постојано си вака умен, или само после нагло будење Wink ?
А на прашаньето можеш да одговориш?Албанец ли е Тачи,или е косовар?

Siptar,gega.arnaut....arnaut e pogrden zbor
za siptar..toa e Turski zbor i arnautluk e albania

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Илинденско востание - Page 3 Empty Re: Илинденско востание

Пишување by concrete Пет Јан 23 2015, 10:26

jambo напиша:
хан Ацо напиша:
Laba напиша:
хан Ацо напиша:И Хашим Тачи се борел за слободата на Косово и косоварите,ама па си останува албанец.Нели?

постојано си вака умен, или само после нагло будење Wink ?
А на прашаньето можеш да одговориш?Албанец ли е Тачи,или е косовар?

Siptar,gega.arnaut....arnaut e pogrden zbor
za siptar..toa e Turski zbor i arnautluk e albania
.....ја па незнам како бабати не ти кажала дека бугарин е погрден збор за Македонец, а Бугарија е Македонија.., додуше до Пловдив на исток, да бидеме поточни..па овде сеа не би кокодакал и не би сесувал шпицасти монголоидни јајца... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Илинденско востание - Page 3 Empty Re: Илинденско востание

Пишување by VOL Пет Јан 23 2015, 11:06

auu. konkrit. pa ti do "jaja" so bi rekol kezmanoidov.. Laughing .
VOL
VOL

Posts : 16888
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Илинденско востание - Page 3 Empty Re: Илинденско востание

Пишување by jambo Пет Јан 23 2015, 11:11

Alo izgleda ti go zabetonirale mozokot
KOGA IMAS DRZAVA IMAS I NACIJA
KOGA NEMAS DRZAVA NEMAS NI NACIJA
a vie nema te ni drzava ni nacija a sakate da bidete
nesto sto e nevozmozno sto ne postoi
ova nesto se obiduva da opstane od 1992 god.
a Republika Bugarija e 1300 god. pred zatoa molam
za malku respect kon postariot....

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Илинденско востание - Page 3 Empty Re: Илинденско востание

Пишување by VOL Пет Јан 23 2015, 11:23

jambo напиша:Alo izgleda ti go zabetonirale mozokot
KOGA IMAS DRZAVA IMAS I NACIJA
KOGA NEMAS DRZAVA NEMAS NI NACIJA
a vie nema te ni drzava ni nacija a sakate da bidete
nesto sto e nevozmozno sto ne postoi
ova nesto se obiduva da opstane od 1992 god.
a Republika Bugarija e 1300 god. pred zatoa molam
za malku respect kon postariot....mozes samo da MOLIS . vo megju prostorot pomegju dva carinski premini.nicija zemja.
tuka mozes da molis kolku sakas.

slusaj vamu, pisuvanjava ti se-smesni. ti NE MOZES da isprovociras NISTO
apsolutni nisto.i mislam deka e krajno vreme da go svatis toa
mozes da pises nesto , sto ti lezi na dusa, da napises nekoj tekst, da napises duri i nekoj link ..

pod nickot "Jambo'.

a te ostavame da ja vrtis gramofonskava ploca vo koja nema povekje od 10 zbora so se svrznici, radi "gledanost"
da bides dvorski sut.
za da napravis sto pogolema steta, vo SVOJOT tabor.
nitu na bugarolajnata ne im koristis.ne znaat kako so tebe: dal da te ebat ili da e tepaat.
ima tema za takvi kako tebe- Slepo crevo..
moite zborovi i pisuvanja imat dlabocina, i tezina. samo da znaes da gi procitas. zatoa prijatelcinjava na koi uste ne im e jasno dali im pravis usluga ili si nenormalen, postojano disat na vrat, obiduvajki se da gi trgnat , izbrisat, sokrijat FAKTITE koi gi prezentiram. a sega vekje so IME i PREZIME, za bugarolajnofilite.

ama ti si , nekade na Saturn, zatoa ne si ni opasen, ni smesen, ni glup, ni.. kako da ti kazam. nula.zbogatuvas broj na postovi na tema, samo kako finalna brojka/.
VOL
VOL

Posts : 16888
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Илинденско востание - Page 3 Empty Re: Илинденско востание

Пишување by jambo Пет Јан 23 2015, 11:29

Cicko mi imase eden vol koj se vikase Belco
Eden den volot se izgubi a nie ne znaeme kade e
.......sega znaeme...

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Илинденско востание - Page 3 Empty Re: Илинденско востание

Пишување by jambo Пет Јан 23 2015, 11:37

Te pogodi ova belco??????
ti ne postois ednostavno te nema
mozes da mrsish muda kolku sakas
ama sfati go ova ...poprvo Saturn ce go priznaat
i site Marsovci a ti pak ce ostanes volot belco
....kako onaa osa si isti...bolen u pametot

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Илинденско востание - Page 3 Empty Re: Илинденско востание

Пишување by king Пет Јан 23 2015, 11:42

jambo напиша:Te pogodi ova belco??????
ti ne postois ednostavno te nema
mozes da mrsish muda kolku sakas
ama sfati go ova ...poprvo Saturn ce go priznaat
i site Marsovci a ti pak ce ostanes volot belco
....kako onaa osa si isti...bolen u pametot
jambo ...

...јес да се е онтопик ...
.. ај пост два три ... ама не ли ти се чини дека претеруваш....
... ти реков одбери си некоја тема во СТАРТ МАГАЗИН и таму прајте шо ќе прајте ...


... а овде ако имаш некои факти ..за тоа што го тврдиш ..повели ... па ќе ги вагаме фактите

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10772
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Илинденско востание - Page 3 Empty Re: Илинденско востание

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот