ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ex YU републики

+7
VOL
izotop
Centarec
кнез
Laba
чучулига
jambo
11 posters

Страна 12 of 14 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14  Next

Go down

Ex YU републики - Page 12 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by чучулига Саб Фед 27 2016, 12:37

concrete напиша:
чучулига напиша:ама мене ме интересира тие шо си мислат ко решение....

шо мислиш, другарите шо му го создадоја косово вакво ќе му "допотпоможат"?
..тие ништо не мислат ...одамна.
..сетоа се замастени или дрогирану џукели.. Cool
ја сега...

конкретен, ваквото потценување ни е еден од најголемите проблеми шо ги имаме!
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 12 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by concrete Саб Фед 27 2016, 16:26

concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 12 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by VOL Саб Фед 27 2016, 18:34

чучулига напиша:
concrete напиша:
чучулига напиша:ама мене ме интересира тие шо си мислат ко решение....

шо мислиш, другарите шо му го создадоја косово вакво ќе му "допотпоможат"?
..тие ништо не мислат ...одамна.
..сетоа се замастени или дрогирану џукели.. Cool
ја сега...

конкретен, ваквото потценување ни е еден од најголемите проблеми шо ги имаме!

takva drogirana stoka ne treba ni delot "ceni" da go zasluzi vo "podceni".
najgolem problem e sto voopsto se cenat.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 12 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by чучулига Саб Мар 05 2016, 20:59

Laughing Laughing Laughing 

http://www.kurir.rs/vesti/politika/vrela-kampanja-politicarka-usred-seks-skandala-clanak-2160733

Laughing Laughing Laughing

смешно ми е многу! пардон на тамошните инолвирани странки... шо не можам да се воздржам...

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 12 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by чучулига Пон Мар 07 2016, 22:56

Настрана поплавите, србите имат и друга секирација... ќе немале под шо да се соберат...

http://www.blic.rs/komentar/ekonomija/nestaje-srpska-nacionalna-vocka-nece-ostati-ni-sljiva-da-pod-nju-stanemo/v72v5w2
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 12 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by Spray Саб Апр 16 2016, 11:04

Spray
Spray

Posts : 237
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 12 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by Spray Чет Апр 21 2016, 18:12

21.04.2016, 15:19
Во Србија приведен новинарот Зоран Божиновски
http://www.utrinski.mk/default.asp?ItemID=8EC81D7A38AC2E4BBB833B3FDD83BC8F


ако го испорачаат на властите во Македонија, нема да биде сјајно.
Spray
Spray

Posts : 237
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 12 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by чучулига Нед Апр 24 2016, 23:07

Прелиминарни резултати од изборите во Србија

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2016&mm=04&dd=24&nav_category=11&nav_id=1123743
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 12 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by VOL Сре Мај 25 2016, 21:00

Ex YU републики - Page 12 Sarajevo-25-maj-dan-mladosti-foto-anadolija-1464174145-914375

komentar ne e potreben.
Denot e denes.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 12 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by king Сре Јун 15 2016, 00:41

И во Србија истите ко и кај нас роварат ...

http://kurir.mk/svet/region/srpski-informer-otkriva-kako-se-finansiraat-graganskite-protesti/
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 12 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by VOL Чет Јун 30 2016, 07:30

problemot so ljungive e , koga ke ima "svadba" kvicat ko linguri I se krijat pod suknjata na nekoja si olbrajt, klintonova , nuland, I slicni belosvetski kurvestii.
a koga ke bide mir, I site se trudat da go odrzat, togas se kurcat, se frlaat na site strani, glumat petli vo prazen kokosarnik.
ama ako. neka teraat.
http://vecer.mk/balkan/incident-na-granicata-megju-kosovo-i-crna-gora
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 12 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by чучулига Нед Jул 03 2016, 17:00

чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 12 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by king Нед Jул 03 2016, 21:25

Се тоа е дел од неговиот голем план .... Very Happy
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 12 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by king Нед Aвг 21 2016, 15:23

Елитна проституција на јахти: викенд аранжман за 4.000 евра

http://svedok.org.mk/mk/record.php?id=485

На Охрид и така не му иде баш со класичниот туризам ... нека о'риѓани пробаат со нешто ново .... на кајчињата со платно ... Twisted Evil
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 12 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by VOL Пон Aвг 22 2016, 18:55

..da ne veslaat  badijala..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 12 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by concrete Пон Aвг 22 2016, 20:44

...ориѓани да се џитна у езеро со камен околу врат , најубо ќе сторат, а  и ќе даат светол пример како треба на македонскава нација...која збори на  македонски јазик и пишува со кирилично писмо.... Wink Wink
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 12 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by king Пет Сеп 02 2016, 23:07

Без коментар...


„Да ви објаснам што е војна“: Статусот на овој човек од Сараево вреди да се прочита!

http://tocka.com.mk/1/206436/da-vi-objasnam-sto-e-vojna-statusot-na-ovoj-covek-od-saraevo-vredi-da-se-procita
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 12 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by VOL Чет Сеп 29 2016, 20:05

VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 12 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by чучулига Сре Окт 05 2016, 07:57

чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 12 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by concrete Сре Окт 05 2016, 08:18

..а ти што си мислеше , дека под американска штикла која има цел се да претвори у послушен роб и џукела која ќе ја слави величината на империјата и кои после ќе ја праќа наоколу да руши и убива неверници у америчка вера.... ќе се произведуваат образувани и културни деца???? Таквите кои  се трудат да не се такви децата...одма добиваат етикети дека се криминално здружени , некооперативни и пациенти за Хаг, ако се протнат низ прсти на некакви локални октроисани Гици Прасици.... Very Happy
Слушам дека дури и Путин е зрел за  "трибуналот"...ти па дека децата ни биле се поглупи и понеобразувани....така треба бе, да се попедеруат и со нос у мобилен да бркаат покемони... Very Happy Very Happy
Зошто мислиш дека ќе се брише машки -женски род од евиденција  и ќе се праи трета врата у WC за таквите нови суштества???
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 12 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by VOL Пон Јан 02 2017, 20:12

mislev I posebna tema da mu otvoram ama neka mu ja ovaa postoeckava, ne zasluzuva vnimanie do tolku.
pobaegi mi digna temperatura, ama ne Dacic, tuku makedonskiot nacionalen sport , gripot, prosto coek mrsulite da ne moze da gi zadrzi koga cita vakvi biseri kako Ivica Dacic.]


ДАЧИЌ: Македонија ја признавме навредувајќи ги Грците

Македонија ја признавме навредувајќи ги Грците, а тие (Македонците) секогаш гласаат за Косово. Морам да кажам дека сме будали, изјави шефот на српската дипломатија, Ивица Дачиќ, во интервју за агенцијата Бета
http://telegraf.mk/aktuelno/akteulno-izjava-na-denot/ns-newsarticle-dacik-Makedonija-ja-priznavme-navreduvajki-gi-grcite.nspx

 eve od povekje izvori, belki ke se najde nesto podetalno
http://novamakedonija.com.mk/NewsDetail?title=Дачиќ-Постапивме-глупаво-со-тоа-што-ја-признавме-Македонија-под-уставното-име&id=ea312147-cf6f-4fab-9624-5f37a134e3a2

... a

eve go u "original"

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2017&mm=01&dd=02&nav_category=11&nav_id=1216346

"Braći Grcima šamar, a MKD za Kosovo? Pa mi smo budale"
Beograd -- Šef srpske diplomatije Ivica Dačić rekao je da će Srbija igrati konstruktivnu ulogu u rešavanju problema u regionu.

Međutim, kako kaže, Srbija bi mogla da glasa protiv interesa susednih zemalja koje nisu podržale Srbiju u za nju važnim pitanjima, kao što su priznanje Kosova ili njegovo članstvo u Unesku.
reciprociteta i da Srbija nikome neće dozvoliti da je ponižava.


"Ja jedva čekam kada će se pojaviti u međunarodnim organizacijama neki stav koji je važan za Makedoniju, za Crnu Goru, pa ćemo da vidimo kako će se Srbija postaviti", rekao je Dačić.

Priznanje Kosova i podrška njegovom članstvu u Unesku, po Dačićevim rečima, opterećuju odnose Srbije sa susedima, ali to ne znači da će Srbija nešto bilateralno preduzimati protiv tih zemalja.

"Ja ne govorim da ćemo mi sada nešto da preduzimamo protiv Crne Gore ili Makedonije ili Hrvatske ili bilo kog drugog, ja samo govorim o našem odnosu prema njihovim zahtevima kada oni budu na dnevnom redu, a inače o našim bilateralnim odnosima, to nikakve veze nema. Reč je o našem teritorijalnom integritetu. Zamislite sada kad bi Srbi u Crnoj Gori jednostavno proglasili otcepljenje... U čemu je razlika? Albanaca je procentualno manje u Srbiji", rekao je Dačić.

..................
.........................

"Nemamo problema sa Hrvatskom, Hrvatska ima problem sama sa sobom"


.................
..................

"Crna Gora za nas kao Papua Nova Gvineja"


.............
..................Dačič je rekao da se isto odnosi i na Makedoniju i da je Srbija pogrešila što je tu zemlju priznala pod njenim ustavnim imenom, jer ona priznala Kosovo.

"Srbija je napravila veliku grešku zbog toga. Cela Evropa i svet koriste naziv Bivša Jugoslovenska Republika Makedonija, a mi smo našoj braći Grcima udarili šamar i sad očekujemo od Grka da oni ne priznaju Kosovo, a Makedoniju smo priznali vređajući Grke, a oni (Makedonci) uvek glasaju za Kosovo. Ja moram da kažem da smo budale. Evo, upotrebiću nediplomatski izraz", rekao je Dačić.

On je rekao da će Beograd u bilateralnim odnosima sa Skopljem upotrebljavati ustavno ime, ali da će mulilataealno koristiti ime koje se upotrebljava u EU i UN - Makedonija.

"Sada ćete vi da kažete da je to osveta. Nije to osveta, to je odgovorna državna i nacionalna politika. Nije Srbija otirač svakom da može da se sa nama igra. Mi nikome ne dozvoljavamo da nas ponižava. Ako nekome nisu važne naše crkve i manastiri na Kosovu i Metohiji, koji su zapaljeni i koji su uništeni, i to nije dovoljno da neko bude bar uzdržan o pitanju Uneska, onda ja moram da postavim pitanje suštine naših odnosa", rekao je Dačić

.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 12 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by VOL Пон Јан 02 2017, 20:27

ooooOOOoo Dacicu, srbine.. kako toa GLUPO zvuci..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 12 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by VOL Пон Јан 02 2017, 20:29

koja usluga im pravis na SVOITE srbistanci vo Makedonija sega , NE SI NI SVESEN

zatoa sto SAMO vo Makedonija tie uzivaa POLNI PRAVA , politicki partii , zdruzenija, svoj jazik, paralelki, svoi predstavnici, KVOTI za vrabotuvanje I za skoluvanje.
ali nebitnooo...

e sega GLUP srbine,pardon srbistanecu,
edna poraka komentar do tebe I tvoite istomislenici pogotovo tie OVDE koi ziveat vo REPUBLIKA Makedonija
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 12 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by VOL Пон Јан 02 2017, 20:40

1. NATO ja bombarditase SRJ ( a ne samo Srbija, tuku I Kosovo I Vojvodina I Crna Gora) najmnogu preku ungarija, romanija.. Hrvatska , bosna. 
aj sega na site niv iznaljuti mu se.Makedonija NE BESE lansirna rampa za napad na SRJ tuku 1-2 osteteni  letala sletaa na Petrovec. naleti I preleti imase. A STO NIE MOZEVME??

samo nemoij da im skurcis na site naokolu, Dacicu, pa da se redefinirate VIE kako BJR-S

2. STO TOLKU "brakja" srbi, KVICITE okolu priznavanjeto na Kosovo?

2.1 KOD KADE NASTANA toa KOSOVO? KOJ go ispusti od race , da ne go sozdadoa marsovci? pa toa e vasa tvorba, koja ne uspeavte da ja dodrzite?
ni ja nadenavte sega na granica ko enzavisna pa uste trebalo da pravime nesto sto VIE ne ste uspeale? a be ajde/.

2.2 ima nesto I za vasite grcki topli brakja, ama za niv podole, poseben komentar..

2.3  znaci "brakja" KVICLIVI, koga VIE nas ni pomognavte vo sporovite so
- juznociganite
-tatarskite istocni sosedi
-siptarite
???
kade I koga ste pokazale makar TROSKA socustvo, sosedsko razbiranje, zrak na zelba za pomos? neli sme bile "brakja"?

2.3 Da ne treba da zabravime na radarot od Furka so si go istaliravte kaj Nis, ili onoj od Petrovec, ili celokupnata eskadrila na "Orli" I "jastrebi" so se "gazeli" i "osmici", ili barem nesto od nesto da ostanese od "dolgite cevki" so se vika, barem da ima so so da vikame "pau-pau" koga ne ni nadiraat ordi na albanski bandi na cela zapadna granica???
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 12 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by VOL Пон Јан 02 2017, 21:38

3. NE MI E JASNO, kako toa se "ljutite na zemjite sto go priznale Kosovo" eve Amerika go prizna Kosovo, ama I go otvorivte supakot na Amerika, I na EU, posto site zemji koi napagjaa ( osven 2 amerika I kanada) vo 1999 godina bea EU toest evropskite zemji od NATO..pa sto ne povlecete priznavanje na amerika, germanija, italija, britanija... itn..??
sto NAS ne najdovte, da pokazuvate sila?
ee, OCAJOT e dnoto, "brate" dacicu.. a ti si na-dnoto.


I uste nesto> koj ke vi pravi "Beograd na voda" bre , srbistanci, Obedinetite Arapski Emirati? pa tie megju PRVITE go priznaa Kosovo, ama oberucke I so otvorena usta okezena nad usi gi primate posto kaj para vrti-nacionalen interes se "baca u kanta".
neam komentar po ova. drzava so podlizurna folkestradna politika. a si gleal Grand , ili Pink, a srpska politika isti qrac ti e..


4. "Brate Dacicu" a I na site domakji srbistanci, koi mislat ( a poznavam ogromen del od niv deka taka I mislat!) I komsijski..


aj da vidime koga ste doziveale vie so juznociganite orgazam, pa da ne mozete od usta da go ..da gi izvadite..
ili od supak., seedno.
- so grcite se zdruzuvate vo prvata balkanska vojna. vo taa vojna sojuznistvoto I voenite napori so bugaristancite vi se mnogu poznacajni odosto so -grcite. srpskite I bugarskite vojski doagjaat do gecka teritorija a ne obratno!( adrianopol..) istite tie vasi "brakja " ne sobraat ni polovina vojska ( 115 000 od koi samo 80 000 vo borba!) od srpskata 220 000 ( + 37 000 crnogorska!) a ni edna tretina ( 370 000 ) od bugaristanskata..
ali toa e vas problem.
- vo vtorata balkanska pak, radi apetit na bugaristancite, pak se zdruzuvate so grcite.. a se e toa na smetka na Makedonija, za podelba... I uste sega nekoj treba da se pritresuva na istresotinive na eden..Dacic..
inaku, na kvicenjeto na carot Konstantin, da mu pratite pomos za da se spasi od unistuvanje kaj Steuma I Mesta,( 1000 zaginati dnevno, za deset dena 10 000) ne mu isprativte ,pa brakjata grci vi gi spasija-bugaristancie ( pobarale primirje) a vie gi izvisivte. Wink
-orgazmot koj go locirav e vo KRF.
otkako vojskata vi  prebega preku albanija, se vdomi na Krf.
grcite se vklucija vo vojnata vo 1917 godina.
  od stranata na antantata , gledajki plen.. NE VI POMOGNAA nesto, koga bevte vo maka I BEG ?
e koga vasite vojski prebegaa vo Grcija, grcite ne napravija NISTO posebno sto nemase da napravi niedna drzava koja e sojuznicka na antantata : I vo ITALIJA da vi prebega vojsata ke ja zdomea. ke im dadea pokriv nad glava. I vo Romanija ( ete , I tie se pravoslavni! a vas tokmu toa ve popali...) ke pominea isto.
  a inaku vojskata vi ja opremi - FRANCIJA. a ne grcija. za da imate so sto da jurisate kon poziicite na kajmakcalan. niv treba da im zablagodarite..( kako bese onaa pesMana, vasa "kreKje se ladja , francuska".. Wink )
- eh...
fizicki nikogas ne ste bile vo dopir so brakjata vi, osven preku "terra incognita" t.e Makedonija,
I samo vo interes na rasparcuvanje, na istata.
velite ste sloveni, pa se traskate od zemja sega so rusite?
pa ete aj prasajte gi "brakjata vi" grci zosto za slovenite velat "slovenski kucinja"? sto tolku imaat protiv slovenite pa gi unistija vo belomorska Makedonija? neli ste vie sloveni... ili ne ste bas.. mozda se meglenovlasi, cincari, ili nesto slicno sto mirisa na grcko...?
- ova samo ne mi e jasno: do kade odi srpskata mizerija koga ke tresat gluposti za 1999 godina>? pa NATO vojskite se istovarija na grcka teritorija , vo SOLUN doplovija silni brodovi za INVAZIJA na Kosovo, ( da vi "jebat mater po kopno", da prevedam..) a ne po Vardar!
dodeka vi mackaa oci kako oni bile protiv NATO agresija, NATO cija clenka e I juznociganija, si rabotese najmnogu PREKU taa ista grcija, kako najbezbedna marsuta.
sto ne sabotiraa vasite brakja barem eden konvoj...? u znaku bratsva I jedinstva so bratski srbi?
sreden prst "brakja srbi"
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 12 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 12 of 14 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот