ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Македонска политика - општо

+17
Прч
ribar
jambo
Sahara raj
Centarec
хан Ацо
YAS
Il presidente
чучулига
reiter
OSA
Morski galeb
Arhimed
кнез
punter ohrid
concrete
king
21 posters

Страна 31 of 40 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Next

Go down

Македонска политика - општо - Page 31 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by sprinter007 Саб Мај 02 2015, 20:19


sprinter007

Posts : 28
Join date : 2014-12-04

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 31 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete Саб Мај 02 2015, 20:22

sprinter007 напиша:Предавник. Се согласуваш нели Конкрит.

http://grid.mk/read/news/510174267/9960676/gruevski-so-poraka-eu-i-nato-ostanuvaat-nasha-strateshka-opredelba
не бе 007  само добар политичар , наивна будалетинка некому вика ОВЦО една .., кога може да му каже јагне едно... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 31 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by sprinter007 Саб Мај 02 2015, 20:26

Добар политичар е оној што сака да ја продаде Македонија на еупедофилистичарите и кошер американците? Да не премина на соросови јасли?

sprinter007

Posts : 28
Join date : 2014-12-04

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 31 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete Саб Мај 02 2015, 20:42

sprinter007 напиша:Добар политичар е оној што сака да ја продаде Македонија на еупедофилистичарите и кошер американците?  Да не премина на соросови јасли?
....хе...штета интернетов нема сензор за мирис...сигурно б'здиш на топло млекце  сo чоколино Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 31 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL Саб Мај 02 2015, 20:44

ijaa..
ima i takvi?
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 31 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by sprinter007 Саб Мај 02 2015, 20:54

concrete напиша:
sprinter007 напиша:Добар политичар е оној што сака да ја продаде Македонија на еупедофилистичарите и кошер американците?  Да не премина на соросови јасли?
....хе...штета интернетов нема сензор за мирис...сигурно б'здиш на топло млекце  сo чоколино Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Добро, добро, јасно ми е. Пастирот почнува да се клања на феудалниот господар од замокот во Градиште во јалов обид да спаси кожа, па и ОВЦИТЕ, сакале или не почнуваат да ползат пред вазалите на феудалецот, попознати како еупедофилистичари.

sprinter007

Posts : 28
Join date : 2014-12-04

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 31 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL Саб Мај 02 2015, 20:59

nesto ti se ima sluceno, banana-split 007.. Laughing
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 31 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete Саб Мај 02 2015, 22:48

sprinter007 напиша:
concrete напиша:
sprinter007 напиша:Добар политичар е оној што сака да ја продаде Македонија на еупедофилистичарите и кошер американците?  Да не премина на соросови јасли?
....хе...штета интернетов нема сензор за мирис...сигурно б'здиш на топло млекце  сo чоколино Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Добро, добро, јасно ми е. Пастирот почнува да се клања на феудалниот господар од замокот во Градиште во јалов обид да спаси кожа, па и ОВЦИТЕ, сакале или не почнуваат да ползат пред вазалите на феудалецот, попознати како еупедофилистичари.
...хмм  мислам дека ништо не ти е јасно, но се надевам ќе ти се разјасни.....кај и да е за кусо време.. Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 31 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by кнез Нед Мај 03 2015, 09:34

Морам да признаам дека на многу малку работи во поновата историја сум горд,и за да ја барам таа  народна македонска гордост морав постојано да се враќам во минатото наше,ама потегот на Иванов да отпатува за Москва на 9-мај на воената парада(некако се плашам да не се премисли во последен момент) ме направи исклучително горд што сум Македонец.
Еден мал по бројност народ се спротивстави на направдата и стана ја исправи главата,се охрабри и тргна спротивставувајќи му се на својот џелат.
За тоа вреди и да се загине!!!

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 31 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL Нед Мај 03 2015, 09:57

Еден мал по бројност народ се спротивстави на направдата и стана ја исправи главата,се охрабри и тргна спротивставувајќи му се на својот џелат.
За тоа вреди и да се загине!!!
izi be malce..
"vrlina" e da napravis dusmanot da stane heroj na svojata zemja i negovite da bidat gordi em vredni za ginenje Wink

nie sme bezmalku istrebena rasa, ginenja, veruvaj mi, ic ne ni se potrebni povekje.

a Ivanov go napravi vistinskiot poteg.
na "maka" se poznavaat .."junacite" veli onaa srpskana pogovorka, ja bi samo izmenil "prijatelite" namesto "junacite". rano ni e za junacenje  Wink

Putinovci povtorno se vo fokusot na istorijata i ova nema da go zaboravat- (posetata na Ivanov) isto kako sto nema da ni go zaboravat belosvetskive gerijatriski pedofili koi im se remeti mirot i ne ke mozat da guzat raznorazni maloletni vietnamki, korejki, kosovarki i od okolinata.. kako "raten plen". balansot e pomesten ( fala mu na Makrs , Engles, Zan Luk Pikard i sveti. Gjorgija).

sto ne sme preziveale pa i ova merenje na ..megju svetskive sili.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 31 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete Нед Мај 03 2015, 10:07

..многу литературно улепшаваш VOL-у:  не е виц да згинеш за својата земја, вицот е да го натераш непријателот да загине за неа... Very Happy
..нас како Македонија местото ни е на Црвениот Плоштад на 9 Мај. Кои годе сакаат говеда можат да мрчат што сакаат тоа е така...
..се надевам на смотаниот нема да му се расипе авионот тој ден..
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 31 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL Нед Мај 03 2015, 10:09

concrete напиша:..многу литературно улепшаваш VOL-у:  не е виц да згинеш за својата земја, вицот е да го натераш непријателот да загине за неа... Very Happy
..нас како Македонија местото ни е на Црвениот Плоштад на 9 Мај. Кои годе сакаат говеда можат да мрчат што сакаат тоа е така...
..се надевам на смотаниот нема да му се расипе авионот тој ден..
pssst!!
eden se rasipa vekje, ne kobi!!
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 31 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete Нед Мај 03 2015, 10:11

....има бе со Ми-17 да се труцка , ако треба 10 саати, има да го договори Чемеригич да го прелета на Пипистрел , ако треба, има да го има кај треба на 9-мај,  инаку мислам дека дефинитивно има да го нема.... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 31 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL Нед Мај 03 2015, 10:12

more... da ne ni otide na 9.Juni namesto na 9. Maj..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 31 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete Нед Мај 03 2015, 10:16

..не е далеку сабота , бомо видели.....
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 31 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by кнез Нед Мај 03 2015, 10:36

concrete напиша:..многу литературно улепшаваш VOL-у:  не е виц да згинеш за својата земја, вицот е да го натераш непријателот да загине за неа... Very Happy
..нас како Македонија местото ни е на Црвениот Плоштад на 9 Мај. Кои годе сакаат говеда можат да мрчат што сакаат тоа е така...
..се надевам на смотаниот нема да му се расипе авионот тој ден..
Непријателот нема да загине ако ти не си спремен да загинеш. Very Happy
Ме чудат стариве СДСМ-овци кои  се колнеа во придобивките на НОБ,како можат да го прежвакаат ова тотално непочитување на таа борба.
Македонија ја донесоа во светот на државите нашите втори Илинденци,хероите на НОБкој се директни наследници на првите Илинденци со кое само продолжи и успешно заврши Илинденското Востание.
Како можат овие кои се повикуваат на нив па дури и се сметаа за нивни екслкузивни наследници(што е вселенска глупост) да не го подржат Иванов.
Тоа ја покажува нивната жед за власт и само власт,и тоа играјќи си кога нив им треба со нашите најсвети работи.

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 31 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete Нед Мај 03 2015, 11:28

...старите сдсм-овци???  ..повеќето се сељанчаана дојдена во град на бранот на индустријализација-електрификација-итн. Повеќето се  џукели од типот на оние кои секогаш се грејат на огинот кој го запалил друг и кој обично тогаш при палењето и изгорел.
Рака на срце нивните потомци откако се омрсија со транзицијата откривајќо го својот капиталистички ген..,се набутаа во вмро  каде се и другите македонски ќелепурџуии.
А такви се повеќето овде..што и не прави ваков безначаен народ какви и што сме и каков што и другите не доживуваат.. Cool
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 31 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by кнез Пон Мај 04 2015, 08:38

concrete напиша:...старите сдсм-овци???  ..повеќето се сељанчаана дојдена во град на бранот на индустријализација-електрификација-итн. Повеќето се  џукели од типот на оние кои секогаш се грејат на огинот кој го запалил друг и кој обично тогаш при палењето и изгорел.
Рака на срце нивните потомци откако се омрсија со транзицијата откривајќо го својот капиталистички ген..,се набутаа во вмро  каде се и другите македонски ќелепурџуии.
А такви се повеќето овде..што и не прави ваков безначаен народ какви и што сме и каков што и другите не доживуваат.. Cool
Знаеш,кога почина баба ми се сеќавам добро на погреб дојдоа маж и жена(стари луѓе) кој биле на функции во претходниот систем.
Пред да почне опелото пред гробот разделивме свеќи и жената одби да земе свеќа и тоа баш од мене.
Мене како детиште тоа многу ме изненади,па ме заинтересира таа нивна цврста вера во нешто спротивно од останатите.
После тоа,се сретнавме со таа жена(сваќа) во некоја друга прилика и јас намерно почнав  дискусија за да видам што тоа може да го натера човек тоа да  го направи.
Жената беше дојдена во Скопје од некое кичевско село и поради заслуги од нејзиниот маж (кој беше навистина прекрасен човек партизан 41-ва) имаше вршено некој високи функции во тој систем,и негуваше страшна омраза кон се што е традиционално македонско а што не потекнува од нивното време.
Се потсмеваше на се,и се тоа и изгледаше старо заостанато,со еден збор  времето почнуваше од "нив".
Се друго пред нив и после нив беше тема за исмевање.
Така беа воспитани и нивните деца,како тие се изнад другите  луѓе, само таквата нивна "супериорност" мора да ја потскриваат преку нивната култура.Прва работа им беше  да го нападнат ВМРО дека е против НОБ и сите придобвки од НОБ што аналогно би значело дека се против Македонија.
Сега тие луѓе(нејзините деца), кој ја имаа НОБ зграбено како нивна сопственост, иако во раговор немаа многу врска што е тоа НОБ,сеуште со истата ароганција се потсмеваат на се што не е дел од "нив".
Затоа ме "чуди" како се против еден таков потег на Иванов. Very Happy

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 31 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by king Пон Мај 04 2015, 11:25

кнез напиша:
Затоа ме "чуди" како се против еден таков потег на Иванов. Very Happy
Нека не те чуди ....
... едноставно е ... не е од нивните т.е. не е од нивна ...

.... ова ....


Се друго пред нив и после нив беше тема за исмевање.
Така беа воспитани и нивните деца,како тие се изнад другите  луѓе

..е точно она што овдека е повеќе пати апсолвирано ... дека тие и само тие се од бог или од којзнае што предодредени да владеаат ... дека се друго сметаат за привремена инфекција ...

... но изгледа во последно време ... малку повеќе се заебале, никако да најдат лек за последнава инфекција па посегнаа по еутаназија ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 31 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete Пон Мај 04 2015, 19:00

..заебот им е конечен. Проблем е што  користејќи го левериџот на линијата на мал отпор и неодоливиот шарм на џабез принципот , неповратно ги инфицираат младите , кои кога ќе го сватат својот животен заеб ќе биде многу доцна. Нема да им помогне ни удирањето глава од ѕид.. Тогаш нема да ги има ни Herr Бране, ни зајко, ни Шеќерната , која тогаш веројатно ќе си ја лади на Кејп Таун (ако  Бобо Дајнерс не ја шутне за помлада... Smile )
Исто така забележливо е дека хорот на педофилистичарите и прекуокенаските кошери станува погласен.  Сега дури покрај скандалот за прислушкување , спомнуваат малтретирање на мигранти, па редовно применувана ТОРТУРА во судството и неправилно толкување на амнестијата.... 
Грујо мора малку да стисне за да не му биде после доцна и џабе. Со некои џукели не се дискутира на друг начин освен со кафилериски дијалект...... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 31 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete Пон Мај 04 2015, 20:22

....гмизавецот исползел од под влажниот камен.., слушам јаде бурек на  телма..., а Чом не ни сакал да му праи муабет , па извлекле некоја соросоитка да го анимира.... Very Happy Very Happy Very Happy
Грујо ќе јаде г..на , ако овој пат не го дотепа..., ништо нема да го пере , ако пак олцне...
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 31 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL Пон Мај 04 2015, 20:49

e bre pa i ti, beton. mora i takvi da ima
interesno e da vidime so ke kaze, ne e glup ni naiven  ovoj..

povekje mi ide na zivci prodadenava orospija, pred nego..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 31 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete Пон Мај 04 2015, 21:00

VOL напиша:e bre pa i ti, beton. mora i takvi da ima
interesno e da vidime so ke kaze, ne e glup ni naiven  ovoj..

povekje mi ide na zivci prodadenava orospija, pred nego..
..го слушам бе.., дава инструкции за партизанска борба... Smile 
..нашол црква да се крсти.
..сепак мислам дека треба да му се затне уста со крпа натопена во газија и да му се понуди Дрина без филтер...босанџероси је воле...не могу јој одолети.. Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 31 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL Пон Мај 04 2015, 21:09

kakva crkva za molenje, be.
moze dzamija samo. orospijava se prodade za sporet na drva, kukja vo izmir i ponekoe auto mozda, od onie zenskite..
    sega tuka ke bila predvodnik na "novata zora" mamiceto orospisko. neka ide tamu vo Istambul neka vodi emisii.ako ne bese husein ke bese nekoj muzafer.
 
a Brane kako da gi preraskazuva memoarite licni od negoviot "Mein Kapmf" kako se zapenjavil..so ubavo zbori. kako slavujce!
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 31 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete Пон Мај 04 2015, 21:18

...можам да забележам дека пред некое време Трпеновски го извлекоа од нафталин да тумачи како треба и што е што , сеа овој повикува...но со пола уста, очигледно и самиот не верува во тоа ..на долготрајна и упорна борба и мобилизирање на "колебливите ".. Smile  јадничак ..истиот од првиот ред на провоцирање тепање со полиција пред Собрание...
..срамота за некој кој бил Председател , па макар да е и вакво гревче....
Зајко ништо не го спасуе од зандана......долгогодишна.. Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 31 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 31 of 40 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот