ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Колумни, интервјуа ...

+11
Зугра
Arhimed
Laba
VOL
Прч
ribar
чучулига
Centarec
кнез
king
YAS
15 posters

Страна 6 of 23 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 14 ... 23  Next

Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 6 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by concrete Чет Мај 21 2015, 10:42

...тие љубители на коњски опашки, веќе изјавиле дека Лавров е неодговорен и шири лаги и невсистини....
http://vesti.mk/read/news/5521123/2078357/za-sofija-izjavite-na-lavrov-za-Makedonija-se-neodgovorni-i-neprifatlivi
Но јас тоа не би им го зел за зло , бидејќи ако малку загледате... тоа збори некој неинентификуван друг мангуп зад нив, чив е им е набутан до зад зуби на бугариве , па ние неспретно заклучуваме дека се работи за бугарски јазик.... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 6 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by VOL Чет Мај 21 2015, 16:23

a be za bugaristanci se raboti, ne li ti teknuva.. tie  funkcioniraat na zetonce. dodeka ima zetoni ti igraat, skokaat , prevrtuvaat, pejat .... a potoa cekaat novo zetonce.
slotot e -pomegju dvete gazni polutopki..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 6 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by VOL Саб Мај 23 2015, 08:14

posto aktuelni bea ovie "bombive"., da VE POTSETAM .. deka "sekoj" od OVIE kumuva.. ne se ni krijat- ednostavno PONESENI od edni ne taka "davni" vreminja koga "tie" odlucuvaa za tamu "nekakov si makedonski narod" nedopirlivi nekade vo olimpiskite visini.. pa menuvaa ime na drzava , zname, ustav.. "OVIE" nikako ne spomnuvaat referendum, toa e nepoznata kategorija za niv zatoa sto za referendum ke treba narod a tie ne znaat za narod, tuku za masa koja treba da se zaebe..


ne znaev deka vo Helsinskiot Komitet za coecki prava se zanimavale so resenija za imeto.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 6 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by VOL Саб Мај 23 2015, 08:24

kako samo poziraat pred kameri: da se potsetime na DRAMOLETKATA koja ja priredija baracive na "ustavno pravo" koi zapocnaa so "ubijci.." kon ovie jadni dzandari koi bukvalno gi MOLAT da se trgnat..
  
scenario po CANVAS, USAID, FORUM , ....se' samo NE narod:
ic ne mi e jasno ZASTO ne ja iskoristija prilikata da DEMONSTRIRAAT vaka vo KUMANOVO, tamu imase zandarmerija pa da im vikaat "ubijci, ubijci.." na policajcite, mozda ke uspeeja da sprecat i nekoe KOMBE so BRZA POMOS da NE SPASI nekoj povreden policaec- TAMAN kolku da mu ja ispolnat zelbata na nivniot TRICKOVSKI koj pisuvase za toa deka policajcite trebalo da se oprostat od zivot sto poskoro, po internet..

interesno e kolku "narod " ima ovde...Wink
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 6 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by concrete Саб Мај 23 2015, 08:34

VOL напиша:kako samo poziraat pred kameri: da se potsetime na DRAMOLETKATA koja ja priredija baracive na "ustavno pravo" koi zapocnaa so "ubijci.." kon ovie jadni dzandari koi bukvalno gi MOLAT da se trgnat..
  
scenario po CANVAS, USAID, FORUM , ....se' samo NE narod:
ic ne mi e jasno ZASTO ne ja iskoristija prilikata da DEMONSTRIRAAT vaka vo KUMANOVO, tamu imase zandarmerija pa da im vikaat "ubijci, ubijci.." na policajcite, mozda ke uspeeja da sprecat i nekoe KOMBE so BRZA POMOS da NE SPASI nekoj povreden policaec- TAMAN kolku da mu ja ispolnat zelbata na nivniot TRICKOVSKI koj pisuvase za toa deka policajcite trebalo da se oprostat od zivot sto poskoro, po internet..

interesno e kolku "narod " ima ovde...Wink
кои гревчиња бедни..никогаш не прочитале ништо , никогаш незнаеле да се дружат у маало, у клас биле негде од страна шутнати, на журки никој не ги викал , останале нецеливани и неебани, додека усаид и сорос не ги зеле под свое и ги направиле изроди и ги научиле да се лижат сами со себе и меѓу себе.... Тоа ти е секогаш така и такви секаде ги има...и лево и десно и горе и доле... дел се од животот.
Човек не би можел да си дефинира критериум, кога не би имал вакви репери.... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 6 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by VOL Саб Мај 23 2015, 23:22

AUU. Laughing
neli bese seto ova "rezija"?
kaj e sea jambo da kaze koja suma e vo prasanje, posto spominjase nekoi 4 milinoni evra, neli, toj licno gi izbroi, koga Gruevski mu gi daval na  Komandant NATO, mozebi, a?
...ee, eftini prozirni...greoti..

[img]Колумни, интервјуа ... - Page 6 33craio[/img]


http://kanal5.com.mk/vesti_detail.asp?ID=70002
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 6 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by concrete Нед Мај 24 2015, 08:55

Američki analitičari zaboravljaju da bi isključivo ekonomska suradnja Rusije i Grčke, za što je prijeko potrebna stabilna Makedonija, u vrlo kratkom roku mogla ozdraviti grčku ekonomiju i time olakšati teret eurozoni i Njemačkoj. Dalje, ruski plinovod "Turski tok" bi doveo do jačanja odnosa na relaciji Atena-Ankara, što bi konačno moglo dovesti i do rješenja ciparske krize, što opet ne odgovara Velikoj Britaniji, jer je Cipar, koji je podijeljen već 40 godina, projekt Londona i jamstvo za britansku vojnu prisutnost na otoku.
Kada bi sve teklo u najboljem redu, došlo bi i do jačanja veza na relaciji Moskva-Berlin-Pariz, ali i mira i stabilnosti u Europi, što George Friedman otvoreno vidi kao prijetnju američkim nacionalnim interesima.
No, Njemačka, Francuska i mnoge druge zemlje su već umorne od ratnih bubnjeva i iščekivanja najezde ruskih trupa koje nikako da "prijeđu baltičke ili neke druge granice".
Kako bi sve išlo po planu i kako bi Europa i dalje živjela u strahu pobrinuli su se bez sumnje vrhunski stratezi koji mjesecima medije pune svojim analizama i izjavama o ruskoj prijetnji i epicentar destabilizacije su smjestili na Zapadni Balkan i Makedoniju, koja je u ovom trenutku najslabija karika u regiji.
Taško je razumjeti kako još netko može vjerovati oporbenom lideru koji montirane snimke prisluškivanja dobiva od "stranih veleposlanstava, ali ne onih iz regije", kako je sam Zoran Zaev priznao u razgovoru s premijerom Gruevskim,  te koji bojkotira rad parlamenta i silom želi doći na vlast, makar i po cijenu krvoprolića. O pojedinim albanskim čelnicima ne treba trošiti riječi, jer će oni ionako reći ono što moraju, čak i ako time raspiruju etničke podjele i moguće sukobe u Makedoniji, što im izgleda i jest cilj.

zasto-washingtonu-treba-kaos-u-makedoniji
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 6 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by concrete Нед Мај 24 2015, 09:49

US Seeks to Wreck Macedonia to Satisfy Its Ambitions in EU Energy Market
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 6 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by king Вто Мај 26 2015, 01:33

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 6 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by king Нед Мај 31 2015, 22:48

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 6 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by concrete Нед Мај 31 2015, 23:40

...па мноогумина  мислат исто како него , па затоа се добива чувство дека телепатијата е реалност... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 6 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by Прч Пон Јун 01 2015, 03:00

VOL напиша:PONESENI od edni ne taka "davni" vreminja koga "tie" odlucuvaa za tamu "nekakov si makedonski narod" nedopirlivi nekade vo olimpiskite visini.. pa menuvaa ime na drzava , zname, ustav.. "OVIE" nikako ne spomnuvaat referendum, toa e nepoznata kategorija za niv zatoa sto za referendum ke treba narod a tie ne znaat za narod, tuku za masa koja treba da se zaebe.
Во центар, како Васко Ефтов.

Вистинските патриоти само со референдум ќе му ебат мамето на македонското име, а не како овие соросоидните гниди, за грст долари...
Прч
Прч

Posts : 231
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 6 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by VOL Пон Јун 01 2015, 04:58

Прч напиша:
VOL напиша:PONESENI od edni ne taka "davni" vreminja koga "tie" odlucuvaa za tamu "nekakov si makedonski narod" nedopirlivi nekade vo olimpiskite visini.. pa menuvaa ime na drzava , zname, ustav.. "OVIE" nikako ne spomnuvaat referendum, toa e nepoznata kategorija za niv zatoa sto za referendum ke treba narod a tie ne znaat za narod, tuku za masa koja treba da se zaebe.
Во центар, како Васко Ефтов.

Вистинските патриоти само со референдум ќе му ебат мамето на македонското име, а не како овие соросоидните гниди, за грст долари...
uAu.

 inaku, koga ke ja rastrgame posejanava magla, mozebi i ke objasnime deka na REFERENDUM  odlucuva NARODOT a ne 1(so bukvi :eden) covek, za grst  ili bez grst $$)

a ako nekomu ne mu e jasno sto znaci da odluci narodot (na referendum se odlucivme za nezavisnost!)
na referendum ne mu se "ebe mameto" na eden narod- na referendum narodot se izjasnuva.so referendum se izdvoivme i stanavme nezavisna republika..elementarna logika i osnova na demokratija.. samo, zosto li si mi tolku..izguben Laughing ?
 nasproti  zaebancijata sto ni ja priredi eden covek, koga go smeni  imeto..togas primi  socustvo.. intelektualno.


  VO CENTAR, kako so pikado. Laughing Laughing Laughing

....................ajde, mozes ti , i podobro.. ( po kojpat go velam ova.. Rolling Eyes )


Последната промена е направена од VOL на Пон Јун 01 2015, 11:00. Мислењето е променето 2 пати.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 6 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by чучулига Пон Јун 01 2015, 10:46


Во кој дел, со шо... шо ти гледаш дека е разорно во писанието?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 6 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by concrete Пон Јун 01 2015, 15:30

Прч напиша:
VOL напиша:PONESENI od edni ne taka "davni" vreminja koga "tie" odlucuvaa za tamu "nekakov si makedonski narod" nedopirlivi nekade vo olimpiskite visini.. pa menuvaa ime na drzava , zname, ustav.. "OVIE" nikako ne spomnuvaat referendum, toa e nepoznata kategorija za niv zatoa sto za referendum ke treba narod a tie ne znaat za narod, tuku za masa koja treba da se zaebe.
Во центар, како Васко Ефтов.

Вистинските патриоти само со референдум ќе му ебат мамето на македонското име, а не како овие соросоидните гниди, за грст долари...
..Прч стара куќо.., те нема, те нема ...па.. Very Happy 
И ти ли се држиш до онаа дека: песимист е всушност добро информиран  оптимист со искуство.... Wink
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 6 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by чучулига Пон Јун 01 2015, 18:48

чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 6 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by king Пон Јун 01 2015, 19:57

чучулига напиша:Петар Гошев

http://www.plusinfo.mk/vest/28827/petar-goshev-bezuslovno-zaminuvanje
Гони го Гошев упм... тој нема ама баш никакво право да збори ... 92-ра ли беше кога му понудија премиерско место ..а тој ко последна ороспија избега а со тоа се устоличи државникот кој ни еба матер на сите ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 6 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by VOL Пон Јун 01 2015, 19:58

king напиша:Гони го Гошев упм... тој нема ама баш никакво право да збори ... 92-ра ли беше кога му понудија премиерско место ..а тој ко последна ороспија избега а со тоа се устоличи државникот кој ни еба матер на сите ...
..cekaj.. koj bese toj Goshev..? Laughing Laughing Laughing
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 6 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by чучулига Пон Јун 01 2015, 20:02

king напиша:
чучулига напиша:Петар Гошев

http://www.plusinfo.mk/vest/28827/petar-goshev-bezuslovno-zaminuvanje
Гони го Гошев упм... тој нема ама баш никакво право да збори ... 92-ра ли беше кога му понудија премиерско место ..а тој ко последна ороспија избега а со тоа се устоличи државникот кој ни еба матер на сите ...
Не знам за моментот за кој збораш... сепак, за мене е доблест ако некој одбие да биди нешто за шо не е способен или подготвен.

Да ти речат тебе да бидиш премиер сега во моментов, би прифатил?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 6 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by concrete Пон Јун 01 2015, 20:26

чучулига напиша:
king напиша:
чучулига напиша:Петар Гошев

http://www.plusinfo.mk/vest/28827/petar-goshev-bezuslovno-zaminuvanje
Гони го Гошев упм... тој нема ама баш никакво право да збори ... 92-ра ли беше кога му понудија премиерско место ..а тој ко последна ороспија избега а со тоа се устоличи државникот кој ни еба матер на сите ...
Не знам за моментот за кој збораш... сепак, за мене е доблест ако некој одбие да биди нешто за шо не е способен или подготвен.

Да ти речат тебе да бидиш премиер сега во моментов, би прифатил?
....не заебаај, која доблест кои бакрачи.
ГОЛЕМАТА ПОЛИТИКА не е пејачко друштво Кочо Рацин.., па кој сака...кога сака се запишува , кога сака се отпишува....
Гошев ја отпеа својата политичка песна и повеќе нема право ни да бекне.... Секоја чест.... беше доообар  Гувернер  на НБРМ, ама за тоа кој и како сега политикува во Македонија нема право ни А да каже...
Ја имаше својата шанса СО ЦЕЛА ДОВЕРБА НА НАРОД , ама неговиот кукавичлук доведе до тоа да Бране ни се качи на грбача , а пак како резултат на неговите срања....го добиеме Грујо.
Е сеа баци го у чело и кажи аферим Боже..... Very Happy Very Happy Very Happy
И не помиљај кошери и педофили да протежираш да ни ги решаваат проблемите ко што праат соросоидиве. Тоа е наша домашна работа и крв има да падне , ако некој од надвор пак проба да ни продава...повторно...муда за бубрези.... Wink
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 6 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by чучулига Пон Јун 01 2015, 20:34

concrete напиша:....не заебаај, која доблест кои бакрачи.
ГОЛЕМАТА ПОЛИТИКА не е пејачко друштво Кочо Рацин.., па кој сака...кога сака се запишува , кога сака се отпишува....
Гошев ја отпеа својата политичка песна и повеќе нема право ни да бекне.... Секоја чест.... беше доообар  Гувернер  на НБРМ, ама за тоа кој и како сега политикува во Македонија нема право ни А да каже...
Ја имаше својата шанса СО ЦЕЛА ДОВЕРБА НА НАРОД , ама неговиот кукавичлук доведе до тоа да Бране ни се качи на грбача , а пак како резултат на неговите срања....го добиеме Грујо.
Е сеа баци го у чело и кажи аферим Боже..... Very Happy Very Happy Very Happy
И не помиљај кошери и педофили да протежираш да ни ги решаваат проблемите ко што праат соросоидиве. Тоа е наша домашна работа и крв има да падне , ако некој од надвор пак проба да ни продава...повторно...муда за бубрези.... Wink
То си е негово право баш заради ГОЛЕМАТА ПОЛИТИКА и то него го прај доблесен во моите очи.

После груевски, вервам дека вие (гурманското друштво) треба да се самоукините а не па да "пролевате крвој" 
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 6 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by concrete Пон Јун 01 2015, 21:42

чучулига напиша:
concrete напиша:....не заебаај, која доблест кои бакрачи.
ГОЛЕМАТА ПОЛИТИКА не е пејачко друштво Кочо Рацин.., па кој сака...кога сака се запишува , кога сака се отпишува....
Гошев ја отпеа својата политичка песна и повеќе нема право ни да бекне.... Секоја чест.... беше доообар  Гувернер  на НБРМ, ама за тоа кој и како сега политикува во Македонија нема право ни А да каже...
Ја имаше својата шанса СО ЦЕЛА ДОВЕРБА НА НАРОД , ама неговиот кукавичлук доведе до тоа да Бране ни се качи на грбача , а пак како резултат на неговите срања....го добиеме Грујо.
Е сеа баци го у чело и кажи аферим Боже..... Very Happy Very Happy Very Happy
И не помиљај кошери и педофили да протежираш да ни ги решаваат проблемите ко што праат соросоидиве. Тоа е наша домашна работа и крв има да падне , ако некој од надвор пак проба да ни продава...повторно...муда за бубрези.... Wink
То си е негово право баш заради ГОЛЕМАТА ПОЛИТИКА и то него го прај доблесен во моите очи.

После груевски, вервам дека вие (гурманското друштво) треба да се самоукините а не па да "пролевате крвој" 
...Млада дамо ГОЛЕМАТА ПОЛИТИКА не бара доблесност од салонски тип на кој алудирате , таквата е сепак приказна  за у  романи  кои не се со политичка содржина...
Зарем на пример еден Черчил е доблесен човек, или на пример тебе омилениот Џон Фиџералд Кенеди..., или можеби Петар Велики или  Бизмарк???? Јосип Броз Тито да не го спомињаме.., за да не не свати некој овде погрешно.... Wink
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 6 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by чучулига Пон Јун 01 2015, 21:47

ЏФК мене омилен?! 

Од кај вакво смело тврдење?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 6 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by concrete Пон Јун 01 2015, 21:56

чучулига напиша:ЏФК мене омилен?! 

Од кај вакво смело тврдење?
.......статистика , фини доблесни млади дами се слаби на такви фацки...затоа, значи само чиста претпоставка, која не мора да е точна... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 6 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by чучулига Пон Јун 01 2015, 21:59

Ко шо некој рекол: "статистиката е точен збир на неточни податоци"

А башка, ЏФК не е "фацка" во мои очи.

А и да, јас не сум "фина доблесна дама" ... и то е фактор.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 6 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 23 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 14 ... 23  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот