Разни вести, онака без врска - 3

Страна 35 of 42 Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 38 ... 42  Next

Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Чет Ное 16 2017, 23:39

чучулига напиша:
VOL напиша:
чучулига напиша:шо сега, не чини шо антикорупциска презема чекор?
antikorupciska, ?
imame i takvo nesto?

ммм да, те разбирам...

цели 11 години од нив не се слушаше ништо или ептен нешто ко дека се ненадлежни...

е да, имаме антикорупциска комисија замисли. ем то од поодамна. Не е нова работа.


Па, изгледа и немало потреба да се чуе нешто, немало корупција .... а сега ете имало корупција и се јавија .... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9694
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Пет Ное 17 2017, 11:39

king напиша:
чучулига напиша:
VOL напиша:
чучулига напиша:шо сега, не чини шо антикорупциска презема чекор?
antikorupciska, ?
imame i takvo nesto?

ммм да, те разбирам...

цели 11 години од нив не се слушаше ништо или ептен нешто ко дека се ненадлежни...

е да, имаме антикорупциска комисија замисли. ем то од поодамна. Не е нова работа.


Па, изгледа и немало потреба да се чуе нешто, немало корупција .... а сега ете имало корупција и се јавија .... Twisted Evil Twisted Evil
цк

дрско и арогантно се игнорираше целта на нивното постоење

https://www.mkd.mk/Makedonija/politika/antikorupciska-komisija-zoshto-ve-interesira-imotot-na-gruevski

_________________
BITCH
чучулига
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Саб Дек 02 2017, 11:52


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9694
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Саб Дек 02 2017, 14:06

odamna.
da e samo Tetovo....
VOL
VOL

Posts : 15845
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Саб Дек 02 2017, 16:28

VOL напиша:odamna.
da e samo Tetovo....
..за други незнам, ама има една лабораторија која РАСТУРА од произвоство, во Ѓорче,  па преку Вардар.... Very Happy Very Happy Very Happy


concrete
concrete

Posts : 6811
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Саб Дек 02 2017, 16:51

pa ete gleas deka znaes  Laughing Laughing Laughing
VOL
VOL

Posts : 15845
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Пет Дек 08 2017, 00:50


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9694
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Пет Дек 08 2017, 14:09

Треба оние џукелите од анима мунди да се соберат и набутаат у некое од оние игралиштата заградени со мрежа на аеродром, да им се пуштат сите тие улични и незнам какви кучиња , ротфајлери и незнам што и да се гледа сеир. После 30 минути да се убијат кучињата , а на анимашите да им се скратат маките...
concrete
concrete

Posts : 6811
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by Shtefica Mimicovska on Пет Дек 08 2017, 19:41

A shto barale tie decishta da go zakacaat kucheto?
koga ke vidish opasna rasna na kuche bez gazda ne mu se doblizuvash!
kade bile roditelite?deca sami ne treba da se pushtaat, eve primer, za toa, deka mozhat da bidat vo opasnost, kako so ova kuchevo.
Shtefica Mimicovska
Shtefica Mimicovska

Posts : 16
Join date : 2017-11-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Пет Дек 08 2017, 21:10

Shtefica Mimicovska напиша:A shto barale tie decishta da go zakacaat kucheto?
koga ke vidish opasna rasna na kuche bez gazda ne mu se doblizuvash!
kade bile roditelite?deca sami ne treba da se pushtaat, eve primer, za toa, deka mozhat da bidat vo opasnost, kako so ova kuchevo.
?????  за деца збориме мислам, не за зајаци....Зар децата треба да бидат у кафез заради кучињата или обратно.Се тоа треба побити и џукелите и оние кои ги оставиле на улица и ги направиле скитници.Минимум 50.000 евра казна за сопственик на куче кое го напуштил...и оставил на улица... Evil or Very Mad
concrete
concrete

Posts : 6811
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Пет Дек 08 2017, 22:32

Чување на кучиња без да се има двор со пропишана квадратура со закон треба да се забрани!

За по станови .. ете им мачки, папагали, канаринци ...

... а оние 300, 400  итн полицајци што нонстоп ги примаат дремат негде ... на улица сигурно не се .... а законот убаво пропишал како се води куче на улица ... на ланец, со корпа на муцката и газдата да си носи прибор за отсранување на изметот ...
... раритетна реткост е да видиш некој прописно да си го шета миленикот ... е па после ги труеле ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9694
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Пон Дек 11 2017, 20:48

http://www.alsat-m.tv/mk/%d1%81%d0%b8%d0%bd%d0%b4%d0%b8%d0%ba%d0%b0%d1%82-%d1%81%d0%b5-%d0%be%d1%81%d0%bf%d0%be%d1%80%d1%83%d0%b2%d0%b0-%d0%b8%d0%b7%d0%b1%d0%be%d1%80%d0%be%d1%82-%d0%bd%d0%b0-%d0%bd%d0%be%d0%b2%d0%b8%d0%be/

Абе дај забранете ги овие парасиндикати ....
.... уствари не знам зошто вработените и им плаќаат членарина ... ионака од нив немаат никакво фајде ...
... кај се бе да се огласат за оние 100 денари к15....

http://www.libertas.mk/video-novo-ponizhuvane-na-tekstilnite-rabotnitsi-shtipska-konfektsija-podelila-k-15-od-100-denari/

... ебати синдикатите....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9694
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Сре Дек 20 2017, 00:21

http://a1on.mk/archives/833928

Настрана тоа .... злоупотребила или не .... ама па 0.8 евра надокнада по изминат километар е вон секој разум .... и арчење на буџетот ...

.... абе ... на тие од Скопје ...месечен билет од градски сообраќај, како за секој друг вработен а на тие од надвор ... ништо повеќе од цената на автобуски или железнички билет ...

... па овие бе поеќе зимале за превоз него ли плата ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9694
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Сре Дек 20 2017, 09:53

king напиша:http://a1on.mk/archives/833928

Настрана тоа .... злоупотребила или не .... ама па 0.8 евра надокнада по изминат километар е вон секој разум .... и арчење на буџетот ...

.... абе ... на тие од Скопје ...месечен билет од градски сообраќај, како за секој друг вработен а на тие од надвор ... ништо повеќе од цената на автобуски или железнички билет ...

... па овие бе поеќе зимале за превоз него ли плата ...
Ако земеме во обзир дека Грујо го пањкаат за кражба од 5 милијарди, а брататучед му го направија СуперМен, не сум баш сигурен дека Бонева успеала за една година да дрпне 100 иљадарки за гориво.Посебно што тоа ми го тврди една мапет Гица и некоја изгледа постојано ќефлија хај-бичеватељка.
Дефинитивно смрди , ама овие кои го кажуваат тоа си ги кријат ко змија нозете , па ние најнетранспарентно појма немаме , бар во груби црти каде идат милионите кои најбеспризорно и ги краде на државава...т.е лопов вика држте лопова SmileSmile
concrete
concrete

Posts : 6811
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Нед Дек 24 2017, 23:15

Оној Амди ја напуштил коалицијата со вмро ... ќе одел таму каде што за ромите ќе било најдобро ...
... абе ајде ....
... само незнам дали сдсмоФци му ги заборавиле оние покажувања на прстите... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9694
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Пон Дек 25 2017, 09:43

king напиша:Оној Амди ја напуштил коалицијата со вмро ... ќе одел таму каде што за ромите ќе било најдобро ...
... абе ајде ....
... само незнам дали сдсмоФци му ги заборавиле оние покажувања на прстите... Twisted Evil Twisted Evil
...он не е ром уште помалку циган, тој е само една грамзива,дебела,мрсна и глупа џукела Cool Обична, бедна срамота за ромите и славните цигани, за каков проба да се протне Evil or Very Mad
concrete
concrete

Posts : 6811
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Вто Дек 26 2017, 18:11

pa zatoa odi kaj DUI u skut a ne kaj sds
VOL
VOL

Posts : 15845
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Сре Дек 27 2017, 08:43

VOL напиша:pa zatoa odi kaj DUI u skut a ne kaj sds
Таму отиде ???, види го ти него свињетина мрсна.. Shocked
concrete
concrete

Posts : 6811
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by Spray on Саб Дек 30 2017, 08:44

http://sky.com.mk/blog/2017/12/29/od-1-vi-januari-dizelot-skoro-60-denari/

се качуваат цените на горивата.
не знам дали е токму тоа што треба да се покачи во моментов,
иако има благ тренд на покачување и во соседството,

http://www.retailserbia.com/cg/istorijacenegoriva.png

не знам како нашиве во регулаторна ја формираат цената но има преголеми амплитуди кои сигурно ќе се рефлектираат на целокупните давачки.
одличн алиби за секој приватник да крене цени на услуги или производи. Се , буквално се зависи од транспорт во Македонија. Ако се кренат цените на транспортните услуги, директно врзани за цените на нафтата односно нафтените производи, и ако тој тренд продолжи, ќе рипнат цените.
Можеби новото владеачко мнозинство кое формира влада, кое не може да се каже веќе дека е и ново, помина 20-25 посто од вкупниот мандат - 1 од 4 години,
ќе треба да седне и да пресмета како ќе им оди втората година на власт.
Со оглед дека веќе треба да се видат некакви резултати од владеењето, а досега највпечатливо ( настрана од политичките хајки, реваншизми и апсења) беше покачувањето на горивата.
Не дека не беше случај и во владеењето на претходните, но очекуваме баре поблаг „удар“ по џебот.

ако ,кај нас горивото е поефтино, и соседите точат на нашите бензиски пумпи,( грците на пример) тогаш ќе се троши повеќе гориво, ќе се набавува повеќе, а за помала маржа пак ќе има добивка и за државата.Сходно на тоа според цените на горивото и цените на услугите и артиклите би биле поефтини и поконкурентни.

Ако пак се полакомиме па слепо ги следиме европските цени мислејќи дека сме дел од економска Европа, само ќе си направиме штета, нашето општество е сиромашно,со најниски просечни плати во регионот.

заврши ерата на брзо збогатување во деведесетите, шверцови на нафта, шверцови на цигари, матни зделки и приватизации , штедилници и стечајни манипулации.

Spray
Spray

Posts : 167
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Саб Јан 06 2018, 12:44

http://tv21.tv/mk/?p=161070

Имаше една песна од К-15  ....шо мислеше, шо мислеше, кога се ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9694
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Саб Јан 06 2018, 15:27

http://faktor.mk/filip-moris-prestanuva-da-proizveduva-cigari-a-vo-noviot-biznis-vlozuva-povekje-od-tri-milijardi-dolari
e, e, e....
zici, mrezi,rizli, dodatoci, nabien tutun, elektronski greaci na tutun vo cigarite, digitalni senzori, strafovi, kajli, pendzerinja, qrci palci...

se toa vo cigarata na idninata..?

a be ajde Laughing Laughing Laughing

ima sami da si vitkaat cigati nema ni od prodavnica da kupuvaat povekje lugjevo..
VOL
VOL

Posts : 15845
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Нед Јан 14 2018, 16:30

http://fokus.mk/slab-odziv-na-protestot-protiv-aerozagaduvaneto-pred-vlada/

...стварно бе кај се оние што до лани беа најгрлати за загадувањето, кај е онаа теткицана со милозвучен глас од ДОМ .... испарија ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9694
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Нед Јан 14 2018, 17:16

zar nekogas postoele..
VOL
VOL

Posts : 15845
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Нед Јан 14 2018, 17:19

VOL напиша:zar nekogas postoele..
таман да прашам исто  Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6811
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 35 of 42 Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 38 ... 42  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот