Што е работава???

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Re: Што е работава???

Пишување by concrete on Вто Јан 12 2016, 22:45

..ја слушам онаа ЕУ педофилистичарска џукела : your country....ко нешто ќе биде ставена по пресија...итн. итн.. дрн. дрн. Very Happy
Тие џукели никако да сфатат дека додека ја дрндаат таа фраза нема ништо од бизнисот. Може , можат... можда пак да праат берлински конгрес , ама тоа пак ќе можат у г'з да си го набутаат...заедно со нивните лажни  приказни....
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е работава???

Пишување by concrete on Пон Јан 18 2016, 19:06

..незнам како ќе помине оној министерот за по дома.., веројатно ќе добие соодветна помош на квалификувани доктори од бардовци , ама онаа ренемски сигурно ќе саврши на кожен ремен врзан за повисока греда...не ќе може да издржи, каква е целата уфилмана у својата светост..да е министерка само три недели.... Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е работава???

Пишување by king on Пон Јан 18 2016, 20:24

Па тој ..за по дома ...

...пред некој ден се целиот озарен се испофали дека открил фалсификувани возачки дозволи кој некој имал намера да ги злоупотреби ... алудирајки ..се знае на кого...

.. но денес го полеаја со ладна вода .... Twisted Evil

 http://24vesti.mk/germanskata-kompanija-tvrdi-deka-formularite-za-duplikat-vozachki-bile-greshka

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9393
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е работава???

Пишување by king on Чет Фед 04 2016, 15:21

Изгледа ова е работата...


Медиумите да пишуваат како што Заев и СОРОС ќе диктираат- предлог на СДСМ

http://kurir.mk/Makedonija/vesti/mediumite-da-pishuvaat-kako-shto-zaev-i-soros-ke-diktiraat-predlog-na-sdsm/

.... е јбг .... весникот „Комунист“ одамна го нема ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9393
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е работава???

Пишување by king on Пет Фед 05 2016, 13:00

Комплетно сецирање на сдсм-офскиот предлог закон за медиуми


Ефтов до СДСМ: Суштината беше да ги ослободите, а не да ги контролирате медиумите

http://netpress.com.mk/eftov-do-sdsm-sustinata-bese-da-gi-oslobodite-a-ne-da-gi-kontrolirate-mediumite/

т.е. сдсм не бара „ослободување“  туку бара тотална контрола врз медиумите ...
...такво нешто никој ни во сон не треба да допушти ..

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9393
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е работава???

Пишување by concrete on Нед Мар 06 2016, 17:45

хммм  се поише се уверувам дека комуњаристиве, оние  продадени на сорос, уса кошерине и на педофилистичарите се дефинитивно неизлечиви политички губавци во Македонија и треба да се лечат поинтезивно.., што поинтензивно тоа подобро за сите нас , дури и за европа..... Evil or Very Mad
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е работава???

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот