ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Страна 29 of 36 Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 32 ... 36  Next

Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 29 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Нед Апр 29 2018, 08:20

vidi, vidi,.,

kako se nagraduvaat PARTISKITE podopasesti gazni muvi
epiletpicaron i onoj GLISTOSLAV Grcev..

https://republika.mk/910832


Децата со „исклучителни биографии“: Со какво образование се вработени во ЕЛЕМ ќерката на Џафери и синот на Грчев?

Децата на функционерите Талат Џафери и Мирослав Грчев, во државната компанија ЕЛЕМ биле вработени без соодветно образование, покажуваат М1/М2 образците за нивното вработување, објавува порталот „Лидер“.
Како што претходно објави „Лидер“ децата на Џафери и Грчев се вработиле во ЕЛЕМ на позициите правник и инженер за животна средина, но според новите податоци, тие воопшто не се квалификувани за овие позиции, затоа што во образците за нивното вработување, до кои стигнал „Лидер“, воопшто не е наведено образованието барано за овие функции.
Во ЕЛЕМ, Бесија Џафери, ќерка на претседателот Талат Џафери е вработена со средно стручно образование, матурант од гимназија.
ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 29 Ga
Од друга страна, Димитар Грчев, син на архитектот и советник во Министерството за Култура, Мирослав Грчев, е вработен без во образецот да му биде наведено било какво образование. Младиот Грчев, ќе биде инженер без за тоа да прикаже диплома за било какво образование.
ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 29 DokumentElem2-1-520x623
Претходно, претседателот на Собранието, Талат Џафетри, во емисијата Топ Тема изјави дека неговата ќерка ги исполнила сите услови за да биде вработена во ЕЛЕМ, на позицијата правник.a be ova kerkicevo na talat, neka i merat "napon" tamu po kancelarii, kade i da e ima da i se rasiri ...kapacitetot.
ama tatence GLISTA sinceto go vrabotilooo.. vidi majkata..

ova govno skapano sega moze ke izede cel nuznik protiv makedonskata nacija- za da zarabori diplomce za sinceto..

tuku....
so im trebase da gi vadat vo javnost.

edniot , siptarov, ke treba da KISNE vo elem sega
od strav deka ke mu go guzat kerkiceno, cvrc milojko,
a drugiov GLISTOSLAV, ke mora da se pojavuva i na dnevna svetlina zatoa sto dosega od "nepoznati pricini" se dvizi samo po mrak, ke mora da odi na sinceto da mu izvadi diplomce..

tuu.. a Skopje e polno narod, kako li ke go izvede toa, bas me interesira.
ps: im skurci na policajcive od PS ..nebitno koja,... da primaat poplaki , prijavi i zalbi od GISTOSLAV ,  edno  vreme redovno go posetuvaa i na fakultet , da go sacuvale u eden del...

navodno nekoi studenti mu se zakanuvale so kahm... PULP FICTION scenario u fakultetskine toaleti, jabuka u usta, Zed i drugar mu u koznjak, itn,.. :>
nema da citiram full poplaka , samo del: "navodno" Glistislav ne mozel da izvrsuva fizioloski potrebi od strav, ne idel u wc, stiskal do prvi mrakovi i magla- doma...
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 29 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Пон Мај 07 2018, 22:23

ovie SKROZ bile nenormalni bre,,
 da ti ibam partijata nenormalna, a be ova nikade go nema!

https://kurir.mk/Makedonija/vesti/ivor-mickovski-i-bendevska-zestoko-udrija-po-zaev-zaradi-vrabotuvanjeto-na-hodza-vo-vladata/ovoj TERORRISTOV sto e na crnata lista na SAD ke mu pomagal na KOPILEVO BANJATO da se spravele so teroristi..


a be daj neka go utepa nekoj ova drogirano kopile ,da vi ibam partijata skapana banjata vo lajna  da vi ibam, a be ovie skroz bile nenormalni?!
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 29 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Вто Мај 08 2018, 22:09

.Џезаир Шакири, новиот советник на Зоран Заев за безбедност и за борба против радикализмот, не смее да добие сертификат кој што се однесува на безбедноста во државата. Лице чие што име се поврзуваше со убиство на полициски службеник не смее да има допир со државни тајни. Во еден друг член, членот 38, од Законот за класифицирани информации, како услов за добивање на ваков сертификат меѓу другото се наведува: „Активностите на лицето да не укажуваат на постоење безбедносен ризик за користење на класифицирани информации“. Со ваков безбедносен сертификат со степен на државна тајна ќе се стекне новиот советник, или како што велат од владата „Надворешен соработник од областа на внатрешната безбедност и борбата против радикализмот, за потребите на Канцеларијата на Претседателот на Владата“. Со ваков сертификат треба да се стекне советникот на Заев, Командант Хоџа, човек кој што се наоѓа на црната листа на САД, за кого постојат сомнежи дека е вмешан во убиство на полициски службеник и лице барано со меѓународна потерница, посочува партискиот портпарол.
Тој вели дека секој обид да му се дозволи на таканаречениот Командант Хоџа, кој што се бараше со меѓународни потерници, пристап до доверливи информации од полицијата и војската е казниво и претставува понижување на сите припадници на безбедносните сили кои што ги дале сопствените животи за безбедноста на државата.
-Дали Зоран Заев е свесен за своите намери и постапки кои водат до тоа да му се даде безбедносен сертификат на човек кого Соединетите Американски Држави, го прогласиле како опасен по безбедноста заради неговото терористичко делување? Недозволиво е човекот кој е на црна листа на САД и е лице барано со меѓународна потерница да има допир со информации од витален карактер за македонската безбедност и државност. Доколку Зоран Заев навистина се грижи за егзистенцијата на Командантот Хоџа, тој може да го вработи во една од неговите фирми, но не и на место советник за безбедност на премиерот и да му ги даде на располагање сите државни тајни. Позицијата советник за безбедност не е функција за згрижување на луѓе со слаба материјална положба, туку одговорна позиција. ВМРО-ДПМНЕ бара одговор за ангажирањето на Командантот Хоџа, бара ангажирањето негово веднаш да биде раскинато. ВМРО-ДПМНЕ инсистира надлежните органи веднаш да отворат истрага и да го повикаат Командант Хоџа да ги објасни како тоа го заробил Танушевци? Дали навистина е вистинито тврдењето на Хоџа дека советничкото место е замена за ослободување на селото? Кои се другите негови соучесници и каде е оружјето со кое што го заробиле селото?...

.uste edno drogirano kopile koe ne gleda problem UCK-a da bide uhleben kako mudrec za bezbednost ..


Првиот човек на МВР, Оливер Спасовски не гледа проблем во ангажирањето на Шаќири во кабинетот на Премиерот. Од 2002-ра наваму, многу контраверзни личности учествувале во креирањето на владините политики- вели Спасовски.
-Прашањето е само што е тука контроверзно. Ако имавме состојба на воен конфликт којшто беше пред сè предизвикан од тоа што можеби немавме доволно сенс за интеграција на секој еден човек во општеството, тогаш навистина треба да бидеме прагматични во носење на одлуките и мислам дека во вакви услови пргматичноста е многу важна за подобрување на сите апсекти на општественото живеење во Македонија, рече Спасовски.
Ангажирањето на Џезаир Шаќири, алијас Командант Хоџа, за надворешен советник во кабинетот на премиерот Заев е негов личен избор- изјави претходно министерот Манчевски.


dali zajakot gi hrani svoite zajacki kopilinja od marihuanata od labaratorijata na bratuced mu, ili pak se  klukaat so nesto pojako, na primer, nesto belo za nozdri , ili so spric ...od partnerite im vo vlasta, ne znam, ali ovie zajackive drogirani dzukeli definitivno treba da ja zavrsat karierata sto pobrgu, kako medicinski otpad.
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 29 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Чет Мај 10 2018, 06:09

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 29 Zaev_ramus
Командант Хоџа чувствува невообичаен замор и не знае колку ќе може да му помогне на премиерот (ВИДЕО)
https://republika.mk/914901
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 29 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Чет Мај 10 2018, 06:19

Шпалиров сега не ви пречи? Царовска пречекана во градинка во Прилеп со деца простум и „гриоте“
https://republika.mk/914879Фотографиите објавени на официјалната страница на министрката на Фејсбук покажуваат непријатна слика – дечињата се многу мали, збунети, а десетина полтронски погледи вперени во нив им создаваат притисок да ја одиграат улогата како што треба и да не ги посрамотат пред важниот гостин.
Со ваквиот однос на училиштето-домаќин направени се неколку прекршоци, за кои родителите на децата можат да поднeсат тужба против установата: 1. злоупотреба на децата во политички цели 2. загрозување на најдобриот интерес на детето 3. дискриминација 4. нарушување на правото на квалитетно образованЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 29 Mila-carovska-520x347
.
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 29 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Вто Мај 15 2018, 06:33

mislam deka vekje ja beatisav "sveti" Sinopicka Trpkova ovde..
kako "revnosen revolucionar saren" so nejzinite stavovi za sirenje noze stavovi protiv makeonskava ni nacija.

ama ajde, da ne bide posle Vol jadel trici bezveze, a koga toa- pa vol u pravo bil ...samo sto predvreme navreme gi beatisuva dzukelive
e pa,
da ja rasirime Sinopicka trpkova, takozvani profesor so siroka dunda
usta, koja svoevremeno se pravese pametna, otkako se cepatese po masi u kafani so goli cicki po sumadija, se guzese so koj stigne za da ni prodava "francuska kultura,holandska  demokratija i pamet" otkako dojde pak nazat...

aj da ne ja fiuvam dovolno e opisana

tuku vidi ja ti nejze, nie mislevme nekoj stvarno kulturen finenglez,nizozemac ili  francuz imala za maz, koga toa- Suteks da ti bile, dzukela do dzukela

 
[size=32]Сопственикот на МГИ субвенциски профитер?[/size]Сопругот на Синоличка Трпкова: Вие Македонките само ајвар знаете да правите!
„Кога ќе ги добиеме заостанатите плати за март и април што ги заработивме работејќи прекувремено?“, прашаа поранешните работнички во конфекцијата „Маседониа гармент индустри” (МГИ) на вчерашниот мирен собир пред фабриката во скопската населба Кисела Вода.
Вработените жени во МГИ за Нетпрес велат дека сопственикот, Холанѓанецот Марсел Мелес, во неколку наврати гласно викал по вработените, за време на состаноците, дека не знаат ништо да сработат и вината ја префрлал врз нив велејќи дека ги бива само за ајвар правење.
http://netpress.com.mk/soprugot-na-sinolicka-trpkova-vie-makedonkite-samo-ajvar-znaete-da-pravite/


pa zenati sinoPicka ne ja biva ni za ajvar be DZUKELO edna izdrogirana.
 I ti i zenPickati, ebave toa narkomanite.
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 29 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king on Вто Мај 15 2018, 11:43

А, бе... таа „робовластник„ да ти била ... а ваму уста полна со (гомна) „нема правда нама мир“

... а и овие вработените, што луѓе се бе... како бе допуштаат да некој им се дере, да гази по нивното достоинство ....
...се знае ..ако не го бива за работа .. отказ  ... нема што кој да му се дере...
... јблг ... нема „мажи“ веќе ... па да му кажат кај му е местото

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 29 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete on Вто Мај 15 2018, 16:55

VOL напиша:
 
[size=32]Сопственикот на МГИ субвенциски профитер?[/size]Сопругот на Синоличка Трпкова: Вие Македонките само ајвар знаете да правите!pa zenati sinoPicka ne ja biva ni za ajvar be DZUKELO edna izdrogirana.
 I ti i zenPickati, ebave toa narkomanite.
...па по се изгледа овој дрогираниов холандез , јебе ајваруша.... Smile Smile Smile
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 29 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete on Вто Мај 15 2018, 16:57

king напиша:А, бе... таа „робовластник„ да ти била ... а ваму уста полна со (гомна) „нема правда нама мир“

... а и овие вработените, што луѓе се бе... како бе допуштаат да некој им се дере, да гази по нивното достоинство ....
...се знае ..ако не го бива за работа .. отказ  ... нема што кој да му се дере...
... јблг ... нема „мажи“ веќе ... па да му кажат кај му е местото
..а бе за дрогиран холандез се работи , па уште со некаква синоличка балканска оженет, поликолор револуционерка..., што очекуеш од таков шљакнат????
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 29 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king on Сре Мај 16 2018, 11:41

Нешто  нигде го нема, се скрил, у којзнае која дупка се напикал, оној глистослав .... да се  огласи по повод рушењето на зградата на БЕКО ... која патем барем според него и сличните  му е еден од заштитните знаци на Скопје ....
... нигде ги нема ... мукла .... е јбг ... сега нивните рушат ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 29 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete on Сре Мај 16 2018, 14:56

..глистослав ко секоја глиста и пантличара, се упикуе у нечие г'жње црево. Тој бе ни џукела не е... Wink
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 29 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Сре Мај 16 2018, 17:07

Ke zavrsi ko debelion crnec vo Pulp Fiction so topce vo usta , natrten preku plot i simnati gakjista do gluzdovi...
Samo so nesto od rodot na cicaci ali ne i od "sapiens"....kandzi ili kopita, seedno..
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 29 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Сре Јун 06 2018, 05:43

ne mi e jasno sto qr vrska ima pa ovoj, so umetnost i nekakov si menadzment vo umetnosta da soli pamet i vo ovaa sfera

https://fokus.mk/bejli-privlekuvaneto-publika-bara-kreativnost-i-strateshko-planirane/
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 29 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king on Сре Јун 06 2018, 12:11

Изглеа ќе да има трошка малку поеќе од нашине глуперди .... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 29 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Саб Јун 09 2018, 08:58

siptar koj saka da se pravi fraer ,a e vo sustina tezok LINGUR i peechka 

...baska se umislil deka e fraer od onie (po cel den)klopma - fraer ispucani petici, "zlatni" lanac ( fejk, naravno) preko maica bez kragnja , tri cetvrti pantoloncinja, fLizura a-la- Dipes mod od '80tite, koga sedi da lize kafe edna noga (bosa) kacue na stol (navika od klecenje, cucenje itn..) a na drugata vrti na prsti  vlecka , klompa ili podgazena sandala..
dok "srce" "m-m-m" kafe uz zvucen srk, u zeljba da mu pridade na znacaj  na rang kucanje na kambana u dvanaes ili rikanje na odza  un-plugged, po po povod sunet, ko da e toa praistoriski turski obicaj demek.. 

ova LIGLE  agimCE , e najobicen LINGUR koj "mudrosta" ja vadi od kaubojski filmovi- spageti,  ljut namrst od brus li, a frazive mu se u stvari manipulacija  na citati od "Tetoviranje" ili "Srekjna Nova 49-ta"
( vidi opis klompa frajer , pogore..)  
..celata negova "fraernost" e vo sustina pokupena ( kopirana)od makedonska sub kultura od '80-te, a toj NIKOGAS ne bil del od skopskiot "andergraundot", tuku onie izgubeni siptarcinja koi si soblaznuvale deka moze da se prikazuvaat kako nivnite "sugradjani" a vo sustina - ne mrdnale od vlecka-klopma-podgazena patika , bosi noze na stolica, seceni farmerki do kolena , caj u nekoja vukojebna cajdzilnica, i nebanjata smrdena maica bez kragnja aii duboko otvorena ili u "V".

sori publikume, ali opisov ne e imaginaren, tuku TOCEN opis na ova neizmienovo gaze -skopsko "fraerce", agimCE, u nedefiniran objekt kade se vrti samo musko drustvo, stofani pantoloni, caj u stakleni caski, domino... pozadi , koj znae znae, stokovna kukja 26 juli Wink

ne se isplati da go BEATISAME, kvazi fraerov u dzukeli, posto vleguva bez priemen ispit u drustvoto na dzukeli, a i e von konkurencija, mislam, sto da se zamarame so negviov lik i delo, koe NEMA tezina.


a sega , za kapislata za postov..


ako agimCE, svitka opas i izbega kako peecka od eden filipce,
 togas toa SE kazuva, za agimCE.


supla prazna praznina, ograniceni umstveni kapaciteti. povtoruvanje nacitati , malce izmeneti i prilagodeni od - filmovi. sekoj "nastap " mu e obid da se prikaze ko nekoj mangup od "onie vreminja" , " eee, koga ja ova ona, nekoj dzamlii igral...!".. 
iako nikoj ne se sekjava na vakov "mangup", nitu go gledal nekade da se pojavi ko nekoja faca, nitu pak po nesto e poznat, vozel motori, gazel stojadini po Vodno, sviral kurcu po garazi, prael zurki, itn....?
pre bi rekol deka - ispod fasadata na "moderen siptar, mangup so siroki svacanja, dzanam, " se krie obicno lingurce koe kisne po kladilnici i i samo znae podobro  da zboruva makedonski, od sunarodnicite mu.
plus, NEJASNO e negovoto poteklo, ali za toa "u druga prilika", agimCE : jonuz, jonuzi ili...jonuzovski....??  Wink
aj  ko ke se definiras, ke te napraime i fraer ... mozda..
.. i edno i edinstveno nesto sto Filip bese vo pravo, za drugite nesta filip ne e ni biten ni pak go slusam, ama za ova bese vo pravo: Agim Jonuz, koj glumi fraer samo so "maqedonisht" pa se obiduva da cica alkohol ko site fraeri so gi gleal na film- e pijan. 
se krie od negovite, jade i kjuteci, neli treba da posti, da ne pie , za da ne go izdigaat na kloci ko sto go digaat, 
ne moze na dve stolici da se sedi.

ama sto e klen- e.

gledajte od 31 minuta.  Cool Laughing Laughing
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 29 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete on Саб Јун 09 2018, 10:48

Што да глеам бе VOL....треба пари да се собираат за квалитетен јеменски џелат, ќе треба многу глави да сече......
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 29 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Пон Јун 11 2018, 22:44

ne sum za dzelat.
stoka se kole , za kurban, na primer.

pederi , ko ovie se.. hm.... a be ubavi ke im dojde, pederi se. scratch

vidi go ova fekalnovo sustetsvo sto izmislilo:

[size=32]Фрчкоски: Оние кои се против компромис со Грција се всушност против Македонија[/size]
[size=32]https://republika.mk/926049[/size]


hm. da rezimirame:
onoj koj nema da i go nacuka na kerkamu, e -peder!


ne, nema tuka govor na omraza.


1. navistina e vo pravo fekalesorot Frckovski . tocno kazuva sustinata, deka mora nekoj kompromis da se napravi.

2. vistina e i volovskata teza,deka sekoj onoj sto ke se vozdzi da ne i go nacuka na kerka mu, e najverojatno - peder. isto kako i protovnicite na ko kompromisot, spored negovo viduvanje.

3. i dvete tezi drzat voda> site sakame mir so grcive, i kompromis. site , koi ne sme pederi , normalno sakame da opneme nesto, zensko, pod uslov da sme maski, a zenskoto-zensko.
i ako ne e taka togas automatski sme - pederi , ako ne i go zacukame!

4. taka e toa, ako ne vleguvame vo detali.
e sega, detalite:
kompromisto so grcive zasega odi samo i samo na nasa steta!
isto kako, nacukuvanjeto na kerkamu na frckovski, ke bide na- nejzina steta..dodusa.. mozda i nema bas,.. 
ali ete da pretpostavime deka ne planirala, neli.

5. znaci generalno- i dokazuenje na muskost izmegju krakite na frckovska  e pravoproporcionalno na zelbata za dobrososedstvo so grcive!

samo... kako se pravi toa, dali ima kjar, steta, e toa e druga rabota:
- na frckovska moze , na primer da i se ponudat pari za da slece gakji, kako nna primer sot i na nasiov premudar premier mu se nudat pari da sitne se makedonsko od drzavava..

- ako na primer, se desat predigri, vo slucajot na mladava omladinka- kafe, muabet, setnja, igra stiskavac, a vo slucajot na kompromisnive pregovori na frckovski- nekoe milionce, uceni, pritisoci, poltronstvo, podmolni igri- prodavanje na drzavata...
..moze seto toa neli, da odi, nenasilno, po normalen tek , obostrano soglasno.

i za kraj: se' moze da se sporedi so "tezava na frckovski"

- ako ne mu padne klavir na frckovski na glava- svetot ne e fer,
- ako ne mu zatrudni kerkiceto od nepoznat junak - seksot nema smisla.
- ako ne go fatat profesorot so student -- obajcata so spusteni gakji , ali maliov da e zd grb na profesorov, site filmovi ko brouken bek mauntin, strits of filadelfija i slicni, nemaat smisla i treba da g vratat oskarite..
i mnooogu takvi BRILIJANTNI komparacii ko ovaa "BRILIJANTNA" teza na profesorot Frfuljkovski, koj ja otkri amerika, toplata voda, parnata masina, Saturn i Neptun, i ja izmisli politikata .

pred nego kamenja jadevme i vievme so kojotite na mesecina.

..i posreknji bevme, sve mu..vidi pod tocka 2...
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 29 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Саб Јун 16 2018, 13:36

Golum Pickovski, povikuva na linc, atentan, lele, lele...

https://www.facebook.com/branko.trickovski.5/posts/10155401327521366
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 29 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king on Саб Јун 16 2018, 17:26

Пушти ја будалата ...на друг начин не може да сврши,  не вреди ни гомно по него да фрлиш ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 29 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by кнез on Саб Јун 16 2018, 18:08

Каде е Прч кој ги ценеше писанијата на тричковски?

кнез

Posts : 682
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 29 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by Прч on Сре Јун 20 2018, 15:01

Тука е.

На мојот блог medvedev.mk објавив неколку  написи посветени на тричковски.

http://medvedev.mk/wp/2018/02/12/%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%BE-%D1%82%D1%80%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8/
http://medvedev.mk/wp/2018/02/21/%D0%B3%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%BF%D0%B8%D1%80%D0%B0%D1%88-%D0%B2%D0%BE-%D0%BF%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B5%D1%88%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D1%81%D0%BE%D0%BA%D0%B0-%D1%82%D1%80%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%BE/
http://medvedev.mk/wp/2018/02/26/%D1%82%D1%80%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%83%D1%88%D1%82%D0%B5-%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B0%D1%88/
http://medvedev.mk/wp/2018/02/27/%D0%BB%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D1%88-%D1%82%D1%80%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%BE/

Тоа беше додека мислев дека е можно да се комуницира со него. Знам дека ги има прочитано сите овие работи, дури се обидуваше да ми одговори во неговите колумни.

Подоцна, кога се приклучив на фејсбук, ми стана јасно дека човекот е на дроги и си има ментални проблеми. После неколку коментари на неговите глупости ме блокира и оттогаш не се занимавам повеќе со него.

Дефинитивно клинички случај.
Прч
Прч

Posts : 231
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 29 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Сре Јун 20 2018, 22:18

sega, da ti kazam jas, sto i zosto pisuvam.

bez "dzukeli" bez " ligavi predavnicki kopilinja" , bez "nedodrkani pijanduri" i slicni etiketi koi redovno gi patentiram.

stil, jebiga,

nebitno. ti SEGA si zapnal da dokazuvas deka Trickovski e - nenormalen?
od kade taa ideja ziti se?
 crpis inspiracija od - forumov?ili po forumi...?
nisto novo nisto inovativno, nisto spektakularno,ako me razbiras.

ne e biten pristapot kon subjektot - "volovski" ili blogovski.
takvite idioti treba da se lociraat- rekognosticiraat a dijagnozata da im se postavi sto porano i istata da se objavi javno.

poentata mi e: sega be , Prc, ti tekna da go opejuvas Trickovski?

isto kako sto bi napisal i za Vankovska, doktorot na nauki, em dugogodisnja profesorica cij idol e zenata mu na Milosevic ( najmalku u fLizura ..) na koja SEGA i tekna deka navivala za pogresna strana?
ili eden kup intelektualtutki , univerzitutki, akademitutki i slicni - koi treba temelno-detalno em navremeno da gi prepoznaat ovie katastrofi  po makeonskoto opstestvo.. ama tie kako da bile na ekstazi- od onie SARENITE apcinja pa , izvesno vreme i baegi SARENO go gledaa nasiov svet...?

i SEUSTE ne mi e jasno, kako fini gospoda, koi milivaat "pristoen recnik" em visoko nivo na komunikacija, plagijatorski - DOCNAT vo prepoznavanjeto ..... ke ispadne deka treba da im bacuvate noze na edna Mirka, Milojko Milenko, de, i razno razni Latasi i latasoidi?
posto mnooogu pred site gi izvadija na videlina razno raznite Golumi- ( pickovski) , Gerovci, Ordanovci i slicni glisti.... 


toa ne mi e jasno vo nasava Makedonija, Republika Makedonija, kako tie sto lebot so UM si go vadat , NESPOSOBNI se , a dezurnive lajaci , i "rezimski" prilepci, vo pravo bile celo vreme..

hm..
edna od najdobrite temi na ovoj forum e "dzukelite.." mora da (si) priznam.

i ja preporacuvam na SITE koi nesto od nesto citaat od ovoj forum.
iskreno, dosega ama NISTO ne e utnato. porano, ili podocna se dokazalo. da se nadevame deka ke bide- sto porano....
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 29 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king on Сре Јун 20 2018, 23:45

https://kurir.mk/Makedonija/vesti/uchesnik-vo-sharenata-revolucija-javno-se-pokaja-se-ograduvam-i-se-kaam-shto-uchestvuvav-vo-revolucija-koja-donese-potkopuvanje-i-unishtuvanje-na-drzavata/

К-15 ПЕЕЈА .... шо мислеше кога се ....

https://kurir.mk/Makedonija/vesti/eftov-sharenite-revolucioneri-so-zadocneta-pamet-se-svestat-deka-uchestvuvale-vo-neshto-uzasno/


.... па шарени ако толку се каете ... кај ви е сега бојата????
...ајде напрајте малку промет во продавниците за боја .... ама јбг ... не ви се дава ваши пари ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 29 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Сре Јун 20 2018, 23:55

e "nekje mokji ove nokji" Twisted Evil
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 29 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Саб Јун 23 2018, 10:22

dali ste primetile , kako ova pedercevo  Pp.pp..pp..Pafle.. BB..bb.. Bogoev...s..s..ki mm.. mm.. mm.. mucA , U LER ?

nekolku pati site debati dosega.
sekogas koga ke se najde u tesno ovoj slajfuva, ama ne e obicno d'tkanje tuku i se gubi.
n n n neznae , s s sto da k k kaze, , b b ara misli, zbb orovi i na krajot vo sustina ne kazuva nisto tuku samo gleda da g ispolni vremeto so "kisi oko kragujevca".

dve raboti:

1. isklucitelno NETRPELIV, AFEKTIVEN, vo sekoj nastap kako pisuva nesto so penkalo na nekoe livce, od sigurni izvori ne gi zapisuva prasanjata i poentite na sogovornikot tuku netrvozno SKRTA po listot, a vo edna TV kukja im go iscktal i BIROTO- MASATA na koja sedel vo emisija

2. drugiot indikator e postojanoto poseganje po voda, NE ja pie tuku povekje kako nesvesen poteg, tipov NE MOZE da se kontrolira, ni besot/nervozata a bi mu trebala terapija za samo kontrola...

sami procenete


BTW, sporedete go frekventnovo praznenje na casava, na ova pedercevo, Pafle, ( valjda mu se susi grlceto cesto,Smile

so nacinot na drzenje na casa od klipov... na ..pederov  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

bode oci, ovoj PUFLE nesvesno srka voda suv, na sekoja debata, ke go primetite, a STILOT pederski im e ist!
odi direktno na 1:39 Smile

inaku, imase na Srekna Nova '49, edna, vika ",Govnarot so Govnarska cevka.." ( ke si najdete sami vo filmot, Petar Arsovski i kompanija, scena tepacka u kukjata ):

PUFLE Bugarinoevski, koga ke se zaleta da se umesuva vo govorot na -sogovornikot nema isav, ama so TONI SHANAC ocigledno si go dobi, Toni Mihajlovski ama ic ne e prijaten sogovornik, i toa go oseti na svoj GAZ, Pufle Bugarinoevski vo emisijava.

TRAGICNO e kolku ovoj STVOR narecen Pufle, LAZE.
Pateticno , OPASNO, neverojatno.

lugje moi ako ovie pred ovie bea MAFIJA organizirana ( ili si so niv ili..)
ovie denes, se UMOBOLNI.
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 29 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 29 of 36 Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 32 ... 36  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот