ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Страна 28 of 36 Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 32 ... 36  Next

Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 28 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by трендафил on Саб Мар 17 2018, 15:26

Љунгоцрпнатото крило на МВР утре со газдите ќе одржи вежба за ослободување на американската амбасада.
http://infomax.mk/wp/вежба-за-ослободување-на-амбасадата-н/
Кога Македонија не беше окупирана вакви вежби немаше.
До сега не пишував ништо за т.н. изгласување на законот за јазици затоа што не сакам јавно да повикувам на насилство. Не очекував дека Претседателот на Република Македонија Иванов ќе го користи евроатлантското право, што го користи Грција на пример кога се работи за пресудата што ја добивме од судот во Хаг и нема да го потпише законот, а без негов потпис нема закон. Дури испадна и добро што змијата толку ачик си ги покажа нозете, па сега најголемиот број на следбеници на црнатиот од Муртино веќе се свесни за што се работи, па на следните избори ќе има македонско мнозинство во Собранието. Да појаснам дека под македонско не мислам само на нас што и етнички сме Македонци, туку на сите што не ја мразат Македонија како што тоа го прават албанските политичари во нашата земја, Заев, Ахмети, Села ...
Изгледа дека предавниците почнаа да се навикнуваат на тоа што мислат дека ги чека, па се во доброволен домашен притвор дури и под заштита на кордони полиција пред нивните домови во некои градови. Не е лошо на време да си побараат азил во Албанија или Косово.
Станува јасно дека власта повеќе не може да прави предавства затоа што тоа Претседателот Иванов нема да го дозволи, па единствена причина за што побрзо нивно заминување е презадолжувањето кое во оваа година го прават со просек од 300 милиона месечно. Со напомена дека овој месец не е завршен.

трендафил

Posts : 116
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 28 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Саб Мар 17 2018, 15:30

ke im snema milicija da gi cuva od narod.
ne e ova 1893 godina pa so selski telal  da tropa na tapan i da se zbira narod na sred selo a ovoj da vika "narode cujte ui pocujte.."

se odrodija e pa neka srkaat sega.
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 28 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete on Саб Мар 17 2018, 16:13

Гледам Трендафил почна ко гладна кокошка да сонува македонска правда , а Herr VOL  наивно се надева  дека некој ќе срка  нешто подолу од Велингтон кокошкина супа... Smile Smile
Прошо воз мои стари другари. Можеме сеа само муда да си јадеме. Се е фино  формално спастрено и од сеа понатака секое и најмало преткање на македонците ,  ќе биде сатанизирано и санкционирано како ксенофобија , омраза кон другите поразлични, ќе викаат по нас расисти, убијци  и во секој поглед злосторници здружени против демократијата , човечките слободи итн.Никад веќе нема да има Собрание во кое македонците нема да бидат нешто повеќе од декор и фолклор. Нема шанса..
Сеа останува да седиме и чекаме со добра механизирана пуцаљка над врата. Прво да поубијаме што повеќе љунги и качаци кога ќе дојдат дома да ни пљачкаат и ебаваат, а второ во реално гледано јалова надеж дека ќе спука ГОЛЕМАТА ВОЈНА, дека Русија е она што сонуваме дека е и дека ќе ја спичка таа американска гамад, а кога  овдешниве курви и квислинзи ќе почнат да бегаат да ги ловиме и таманиме ко зајаци.. А се тоа мора да признаеме се соништа на стар човек отиден у красни курац, некад европеец сега приморан да умре у гериз на шипатарската  држава... Wink
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 28 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Саб Мар 17 2018, 18:11

Taa prikazna , konkrit,  sto ja kazuvas, e vistinita.
Se si stoi.
Samo sto ne ima dva tipa.
Ednite, veruvaat vo vistinitata prikazna.
A drugite, ja zakacuvame na sajka vo nuznik, za da zavrsi kade sto zavrsuvaat site nadezi-obidi-neuspesi, na site onie koi sakaat da ne ubedat vo taa vistina, i deka toa e krajot, posledno.

Zatoa sme makedonci . Tesko, skoro nevozmozno, ama druga sudbina nie nemame.
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 28 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by трендафил on Саб Мар 17 2018, 18:17

Лично не сум сигурен кој управува со светот и дали тие што диктираат што ќе се случува и што го донесоа кај нас Заев на власт не се борат и против Трамп во Америка. Во секој случај Русија е изборно решение. Токму тоа што сега има избор е и причината што тие што се изживуваат со нас и не држат во карантин скоро три децении сега сакаат со сила да не внесат во своето друштво. Пат од кој нема враќање за земја од типот на Македонија. Инаку тие што божем гледаат во иднината, а не во историјата гледам за членство во ЕУ разговараат со амбасадорот на Велика Британија, која сигурно не е дел од идната ЕУ. Денес тоа беше лидерот на власта, Али Ахмети.

Ме изненади нешто друго. На пратеничката на СДС? во Виница и беше запалено возилото Сеат Леон, а според нејзиниот анкетен лист таа поседува само Рено Клио од 1997 година.

http://www.dksk.org.mk/imoti_2/detail.php?detail=12010&search=&ime=&prezime=Шуманска&funkcija=&institucija=

За крај оптимизмот ми доаѓа од тоа што сметам дека сега сме во многу по поволна положба отколку генерацијата на татко ми во 1941 година. Во секој случај ако не се обидеме, нема да успееме сигурно, ако правиме нешто може да се надеваме.
Да напишам и овде дека Србија ја воведува мерката што режимот на Ахмети ја укина во Македонија, мајките да мора на ултразвук да го слушнат отчукувањето на срцето на своето бебе пред да се одлучат да го убијат, односно да абортираат.

трендафил

Posts : 116
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 28 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete on Саб Мар 17 2018, 19:30

VOL напиша:Taa prikazna , konkrit,  sto ja kazuvas, e vistinita.
Se si stoi.
Samo sto ne ima dva tipa.
Ednite, veruvaat vo vistinitata prikazna.
A drugite, ja zakacuvame na sajka vo nuznik, za da zavrsi kade sto zavrsuvaat site nadezi-obidi-neuspesi, na site onie koi sakaat da ne ubedat vo taa vistina, i deka toa e krajot, posledno.

Zatoa sme makedonci . Tesko, skoro nevozmozno, ama druga sudbina nie nemame.
Нормално бе док сме живи, ќе се копрцаме ...... Cool Ама без илузии, мавтање транспаренти и фрлање клетви,бидејќи кога ја знаеш дијагнозата можеш да бараш лек, во спротивно само се залажуваш. А лекот е голема, малтене светска војна  и треба да се чека за да се фати вистинскиот приклучок на правата страна. Која е за нас се знае, иако младинава е баја отруена и дрогирана и треба да се работи за нејзина детоксификација . Па кој ќе преживее ќе раскажува...
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 28 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Саб Мар 17 2018, 22:05

Ic ne ti sporam, duri i se soglasuvam.
Samo , pak ke kazam, nekoi ke cekaat golema svetska vojna, nekoi ko sto velis ke se koprcale.. 
A nekoi nikogas nema da ja odigraat ulogata koja odsekogas nekoj od strana ni ja pisuva vo ovaa drama.
Ednostavno vo toj fim, ne se naogjame.
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 28 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by трендафил on Нед Мар 18 2018, 13:10

Се согласувам дека сме во време на голема промена, како во времето на пропаста на римското царство, отоманската империја. За нас што ја почитуваме и историјата ќе биде полесно да фатиме приклучок. Тие што гледаат божем во иднината стално нешто се збунети. Не гледам зошто нашиот пат кон НАТО и ЕУ да не заврши на ист начин како патот во комунизам во кој нели не водеше Сојузот на комунисти на Македонија пред да си го смени името во СДС?. Ако споредиме што бара, а што нуди Евроазискиот сојуз во споредба со тоа што го бараат земјите од НАТПО и ЕУ, не е тешко да се избере. Новата империја што доаѓа ни ги почитува човековите права за самоидентификација и само именување, а нашето стопанство е по компатибилно со источните отколку со западните земји.
Не верувам дека ќе дојде до голема светска војна, барем не со нуклеарно оружје, затоа што тоа би било крај на светот. Но и да дојде, толку многу ни поминало преку глава на нас Македонците што имаме поголеми шанси за преживување од другите народи. Ако го преживееме режимот на Заев, ништо не е за нас атомска бомба.

трендафил

Posts : 116
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 28 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Пон Мар 19 2018, 20:57

Со Фросински си имаме работа (ФОТО)

http://republika.mk/896110

Нејзе можеби ѝ е лесно, но нам не ни е – сигурно!
Женава беше министерка за труд и социјална политика, а денеска е потпретседател на Собранието на Република Македонија и раководи со Буџетскиот совет.
Овојпат нема да зборуваме за важноста на објавава, а и онака сте презафатени со неверицата од она што го читате.
ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 28 29389215_10215388267122832_7751338254611251200_n-e1521486297550-520x709


Еве оригиналот за да се уверите дека не е фотомонтажа, иако искрено би сакале да беше, и дека не ја мразиме, туку вистина зборуваме.--------------------------------------------------------------------

hihihihi...!

nema objasnuvanje za ovaa pojava na poludenive dzukeli od sds, vo slucajov na Remena Frosinski, ili Stamena Remenski, ili Frula Sistinski ili Smrda Frulovski...

----------------------------------------------------------------------

no glej! cudo?

Научниците направиле хибрид меѓу човек и овца
http://vecer.mk/life/nauchnicite-napravile-hibrid-megju-chovek-i-ovca
Laughing , ovie doprva ke praele
a nie si imame odamna.
ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 28 Z
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 28 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by трендафил on Пон Мар 19 2018, 21:35

Oваа пратеничка денес изјави дека фашисти протестираат пред домовите на јавни личности и пред нивните деца. Изгледа толку и држи мозокот па заборавила дека протестираше пред домот на Нилола Груевски во кој беа неговите деца заедно со сполулавените шарени орди. 
http://republika.mk/896031

трендафил

Posts : 116
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 28 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete on Вто Мар 20 2018, 00:25

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 28 Rem10
Има тука вистински квалификувани да кажат , но мое скромно мислење е дека овде работи за длабоки лични комплекси , веројатно резултат на "ружноќа" . Чиј ум ќе го зафати таа болест станува многу опасен за околината, небитно колку е реално интелигентен. Не држава да ќе продаде, не вреќа сол ќе изеде...сам бог знае што се ќе направи за да си го потврди егото, а и злобно се освети за своите душевни ''патњи" и несватеност , за да на сите им покаже колку е всушност голем и моќен..ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 28 1f609
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 28 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Вто Мар 20 2018, 05:22

egoto i e narasnatotesto pokvasec,postapkite na  vakvite mnogu lesno se predviduvaat. lesna e na provokacii,i skoro kako po sablon reagira.
vo globala negativec.
nastrana sto lici kako naslovo na temava- erga omnes, krajno somnitelno e kolku e sposobna da se kontrolia,
"naduenosa" namesto da se "istisi" ( egoto) posle ovie nastani, naprotiv, odi napred:

http://www.tetovasot.com/2018/03/frosina-remenski-nga-sot-une-jam-shqiptare-turke/

( a koj bi ako ne nejzinite Wink )

ete, taa namesto da se zamisli zosto narod i negoduva, se sobira pred ulica, taa odi podaleku- taa "od vecerva" bila i siptarka, i turcinka..
kojznae kolku gi naezila pripadnicite od malcinstvata, a taa licno se osekja ne pomalce od Marsalot.
gi "ezi em voshituva " site, samo ne makedoncite.
niv , gi narekuva sekako, pa eve sega i fasisti.

dodeka kletite dusmani- vmrovcite, kako sto najverojatno si zamisluva, ke "nestanat" pred naletot na "masata sploteni nacionalnosti vo masoven juris protiv vmrovcite"..
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 28 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete on Сре Мар 21 2018, 16:07

..јадеме ние овде трици, VOL  вози моторче, а  квислингов...:
ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 28 Motore10
............или е лепено, монтирано?? Smile
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 28 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Пет Мар 23 2018, 23:36

zakrzlavenovo svince moze da vozi  samo za specijalna olimpijada .
a be ovaa samo vo sds bez priemen moze da vleze , i vo zavot za rehabilitacija na lica so posebni potrebi ke treba da i baraat vrski da vleze..
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 28 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Саб Мар 24 2018, 09:37

ajde malce da se posmeeme na dzukelive bez mozocni

da pocneme od GLISTOSLAV semceto da mu se sotre , Grcev.


Споменикот на Ќосето, според најавите, ќе биде првиот што ќе биде дислоциран. Елаборатот него е веќе изготвен од работната група на Министерството за култура што ја предводи професорот Мирослав Грчев за Канал 5.

eve ova govno predavnicko, koe kaj stignese laese deka nemalo makedonci pred '45 godina

celata taa omraza ja koncentrira vo prviot akt- da se otstranel Kjosetoo...

i bi.

Glistoslav sega e ko vampir nacican so krv. zadovolen.

vraten vo kovcegor. ko ke pustis gladen vampir- po filmovine, isto taka se odnesuvaa kako ova kopile: zedni za "krv".

ete dojdoa negovite "pet minuti" se posra, i legna pak vo kovcegot.

za koga ke im zatreba da go "razbudat"..............vednas ako ne i istovremeno se javi ona debelono zasukano svinjce, A-La GUZOVSKI.

Доколку се утврди дека некој од спомениците треба да се отстрани, тоа ќе се направи согласно законските процедури, а не преку ноќ, најавија од кабинетот на мистерот Алаѓозовски.i bi.bas. "sred bel den" so zakonski proceduri, kako sto puknatinata na gorniot gaz na ova kopile A-La Guzovski, izjavi.

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 28 2Q==

posto se' im e "legalno" pocnuvajki od toa kako dojdoa na vlast, kako go nasadija ona siptarskono kopile za preCednik na sobranie, kako rasprodavaa se' i sesto , neustavno, nezakonski....zar nekoj voopsto primeti ,deka ovoj DVOGAZEN stvor, so dva gaza, eden na mestoto kade sto obicno stoi glava, a drugiot vo sustina mu e telo, laze i manipulira ...?vo bombardirovkata na ovie bugaromonglski OKUPATORI, mozebi i ne se primetuvaat site raboti , ama, se zaebale.-----------------------------------------------------------------

i taka ovie banjati KOPILINJA sred "bel den" go otsranija sporniot nelegalniot antibanjatiot spomenik na Kjoseto.za da ne gi potsetuva, deka predavnicite zavrsuvaat so noz ili nesto poegzoticno.

brrrr... strav gi fakja koga vo kratkite momenti na pauza od euforijata sto gi obzema svrsuvajki vo gajki ko ona ligavo kopile Sise-Legov Petle u parlament, koga ke "ostvarat" novi "pobedi" za nivnite gazdi.I koga ke storat uste nekoe zlodelo, cinicno smeejki se nad sekoj antimakedonski cin.so ke im e Kjoseto, toa "mora da se unisti". em so noz, strasen, dolg, onaka, golem.. brrr.. sred "bel den" go otsrani Glistoslav i A-La Guzovski.

neli.ama banjative kopilinja, ili se na nekoja DROGA ili na ... uste pogolema droga..( treto isklucuvam od start, nema vekje kade Rolling Eyes )

cudno, ama ova BUGAROMONGOLSKO KOPILE, Glistoslav Grcev, celo vreme jade lajna kako makedonci postoele od 45 godina t.e stvoreni se vo laboratorijata na profesorot Baltazar.
a deka eve, za primer, spomenikov na kjoseto, na toj "klet osvetnik, koljac em zlotvor" ne smee da postoi..


za toa kolku se VON PAMET sto tropaat koku da se popolni vremeto- a platformite gi teraat , eve primer:


Споменик на Андон Лазов Јанев – Ќосето постои во Струмица уште од 1978!
au?!
Laughing Laughing Laughingi sto sega?
Banjative KOPILINJA na sds ke se zdenat vo strumica, da mu zemat DNK primerok na betonskata bista na neznajniov junak vo strumickion park, ke go iskrsat so cekani, ke kukaat, .."ah - nesrekja!..".. ke se izvinat i ke izvrsat masovno samoubojstvo vo samurajski stil...???
Неуките коментари на „експретската“ јавност дека Андон Лазов Јанов – Ќосето за прв пат излегол од „анонимност“ како резултат на „опсесијата“ на претходната влада со Македонските револуционери, па како резултат на тоа бил поставен и негов споменик во Скопје се во најмала рака неуки и ступидни
ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 28 Kjose_strumica


Дело е на академскиот ликовен уметник Борис Крстевски , а подигнат е по повод 75 –годишнината од Илиденското востание, односно во 1978 година.

 
ocekuvam , da se pojavi nekoe banjato "ekspertsko" kopile da kaze deka skulpturata nema ime tuku e nekoj neznaen junak, ..
( kako i sto e voinot na konj ? Laughing Wink )

ama nema vekje ni kako da se snajdat.


http://vesti.mk/read/news/15212243/5285506/kjoseto-zhivee-vo-strumica-spomenik-na-andon-lazov-janev-kjoseto-postoi-vo-strumica-ushte-od-1978

ubavo bi bilo da se vidi "ekspertskata javnost" da dokaze dali toa e spomenik na Kjoseto,i toa DEBELO  uste vo "komunisticka vlast" koga Glistoslav drkal vo javnost po mladi omladinki -ko Petle Siselegov denes, vo srekja i lepota ( za niv), i kako takov propust se napravil - za sega ovie "eksperti" da ja "otkrivaat" toplata voda i slicni oligarh-predavnicki izumi..
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 28 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Саб Мар 24 2018, 09:48

http://markukule.mk/%D0%95%D0%B2%D0%B5-%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%BE-%D0%B8%D0%B7%D0%B3%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D0%B0-%D1%81%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D1%82-%D0%BD%D0%B0-%D0%8C%D0%9E%D0%A1%D0%95%D0%A2/

..au.. Laughing Laughing Laughing

pa zajackovo kopile koe tolku mnogu se plasese od DOLGIOT NOZ na egzekutorot na predavnici, i go trgna od Skopje,
si ima spomenik vo Strumica. Cool Cool Cool

kade ke begas be zajko

i cela Makedonija da ja razrusite, ke ve stigne pravda.
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 28 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Вто Мар 27 2018, 19:21

Царовска удри по воените инвалиди: Затворени 9 подрачни единици на Управата за прашања на борци и воени инвалиди
Ова е голем удар за воените ветерани низ цела Македонија и класичен пример за негрижата кон овие граѓани од страна на министерката Царовска и Владата, здруженијата на ветерани се погласно на социјалните мрежи негодуваат за ваквото решение, а не стивнуваат ниту реакциите на гневните ветерани кои се оставени на цедило.

ne ni znaevme deka postoele takvi?!
vidi majkata orospijcevo gi zatvara, pazi samo vo koi gradovi:
Царовска е одговорна за затворање на 9 подрачни единици на УПБВИ во следните градови: Крушево, Прилеп, Демир Хисар, Македонски Брод , Кичево, Пробиштип, Штип, Неготино, Свети Николе.
aj sega mozda ovaa orospija siptarska ke im otvori podracni edinici na nejzinite sakani ljubavni partneri od UCK.
vo tetovo gostivar, kicevo...

plemeto da i se sotre posrano.
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 28 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by трендафил on Вто Мар 27 2018, 19:32

Пратеничката Жаклина Пешевска е ослободена од сите обвиненија по 4 месеци притвор од кои поголем дел во концентрациониот логор Шутка е ослободена од обвинението затоа што и покрај сите напори обвинителството не успеа да монтира обвинение против неа. Да потсетам дека пратеничката беше уапсена додека имаше имунитет и дека никој од партиската полиција на Оливер Спасовски не одговараше за тоа ниту против некој се води постапка. Не знам дали пратениците од хунтата на власт ќе имаат срам или не кога ќе треба својата колешка да ја погледаат во очи, затоа што гласаа за одземање на нејзиниот имунитет откако таа веќе беше во занданите на СДС? и ДУИ.
П.С.: Дали по Жерновски и Саздовски и Амди Бајрам ќе стане член на ИО на СДС?.

трендафил

Posts : 116
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 28 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Чет Апр 12 2018, 07:16

na dzukelosanoto zajacko kopile, i onaka svitata okolu nego e bezmozocna ligava predavnicka masa, uste ovoj STVOR ,mu nedostasuvase
Љубе Бошковски и официјално влезе во кабинетот на премиерот Заев како посебен советник за странски инвестиции. Од владата велат дека од сите пријавени на огласот за посебни советници во кој се бараше диплома од правните науки, активно познавање на англиски јазик и 5 години искуство во струката, Бошковски бил единствениот кој ги исполнил сите услови. Неговата плата ќе изнесува 50 000 денари.
https://republika.mk/904532

e sega , vo negoviot ALBUN SO SLIKICKI OD ZIVOTINSKO CARSTVO
MENTALNO RETARDIRANI NEMORALI CRPNATI PREDAVNICKI KOPILINJA, uste ovaa slikicka mu falese.

kriminalec do kriminalec, pa NEMA veke vo bandata koj ne mue SO DBELO DOSIE ili osuden ili nedolezan  zatvor, ili go ceka zatvor, ili ludnica, ili..

na krajot pa i CRPNATOVO KOPILE E TEZOK KRIMINALEC koj samo abolicija od crvenkovski go spasi, dodeka lezese, a inaku sudovite so dokazi i pravosilno go osudija!

zatoa drugpat, neka go resat uste vo zatvor...
kako ne mi padna togas vo race, da mu odrzam edna seansa, vo idrizovo.. ne mi dojde mamicata negova, ne znam zosto.
a bas sum siguren deka ke posakal da "porazgovara so zatvorski psiiholog"..
i sega nema da mi dojde.
ke mu sekne semceto pre da go osudat.
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 28 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king on Чет Апр 12 2018, 12:39

Советник за странски инвестициии ..... ахахахаааааааааа

... ќе советува како со „жабица“ се ловат инвеститори ... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 28 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Вто Апр 17 2018, 22:50

mala retrospektiva na banjative dzukeli

prvo gi pustija monstrumive od zatvor.
i toa pompezno, dojde zivotot neli

onaa SVINJANA od gevgelija , se "izbori" da gi iznese na sloboda
zatoa sto neli, rezimot gi zatvaral tie nevini kako cvetovi, monstrumi..

normalno , soglasno na nivnite izvitopereni dzukelosani svakjanja- gi pustija monstrumite.


ama vidi cudo?
ama zasto sega go apsat?
ama .. neli e nevin kako cvet?

pa sega, kako toa, zar onaa OROSPIJANA SIPTARSKA fatiIMigo na site, fetai, so se onaa SVINJANA gevgeliska, ne likuvaa koga "pobedija" i gi iznesoa na sloboda...?

lele, lele...

Вечерва уапсен Фејзи Азири обвинет за случајот „Монструм“   http://netpress.com.mk/na-bombite-snimen-kosmarot-na-obvinetiot-aziri-po-ubistvoto-na-momcinjata/


cekaj malce.. scratch scratch scratch
neli orospiive od SJO se okozija da go izvadat od zatvor, a zajackono kopile svrsi vo gakjinja zatoa sto uspeal da ispravi nepravda , kao toa decana mu ja narusile karmata na ova GOVNO fejzi aziri, pa ete zaginale ...?

Агим Исмаиловиќ, Хаки Азири, Сами Љута и Фејзи Азири денеска излегуваат на слобода

vesta e od 2017 godina.. pola godina se na sloboda..


da vi SEKNE semceto, kopilinja banjati, ebati idiotite.


vidi vidi....

---------------------------------------------------------
Кога бевме на една средба кај Заев рече дека ќе ни даде шест разговори кои се водат како државна тајна за шест функционери на ДУИ, но подоцна тие станаа пет. ДУИ тогаш беше нивни противник. Заев ни ги посочи и покажа транскриптот од разговорот меѓу Невзат Бејта и Фејзи Азири. Не го исполни ветувањето, од политички причини не ни ги даде тие пет државни тајни. Бараме претрес да се изврши во моментов во седиштето на СДСМ. Тврдам дека тие транскрипти се таму. Бараме да не соочите со премиерот Заев, дека не лажеме и не измислуваме. Стражарно приведете го, ќе го почекаме, рече Наќевски.


a be ova kopile seuste e premier?

izel lajna za da dobie politicki poeni, pa lugjevo da si recat, aj koga ke dojde zaev, ke se ispravela pravdata, demek, ke se zatvorele monstrumite i nivnite sponzori..
a koga im zdenaa DOZIVOTNI, zajackovo kopile po cij gaz lupaat sitparski jajca, vidi, vidi... EM znael deka fejzi aziri, imal :kosmari" od decana so gi ubile, znaci zajakot ZNAEL,. pa zatoa mu pustal vodicka na roditelive, a cel mu bila samo vlast, em se usral koga prethodnive im SIBNALE DOZIVOTNA, a toa e protiv negovite gazdi i sponzori, pa gi oslobodi, sprotivno od seto ona sto go lael pored toa,?

koga vidis toa ..OP! pu pu ne vazii..
e pa vaka.

prvo, gospoda banjati vo lajna i lagi,

ova zajacko KOPILE bi trebalo da odgovara za SKRIVANJE na dokazni materijali.

Ako go kries ucesnikot- toa te pravi -soucesnik!

pa za  ova predavnicko kopile stotuku izleze nanpovrsina uste edno krivicno delo!

kako i site idioti koi znaele, a ne kazale.


e pa gospoda BANJATI vo lajna ,
ispagja deka, pokraj bombive , t.e tajno snimanite krazgovori, so cel kompromitiranje na rezimot i dodagjanje na vlast- ste imale i DOKAZNI MATERIJALI za zlostorot ja Smilkovsko Ezero?


a be DZUKELI edni kopiljacki, znaete li sto toa znaci?


ZATOA li "nekoj" pobrza , da go apsi ovoj monstrum fejzi aziri= zatoa sto TATKOTO NA UBIENOTO DETE - PROPEA?auu, banjati koplinja, vidi, vidi, nekomu mu ZAGORE pod nozete??

a be dzabe go apsat ( i nego da go zakjutat, da go drzat, da ne izlae slucajno nesto??)

-----------------------------

uupps...
vo pravo e roditelot: da se sprovede zajackoto KOPILE pod straza, pred sud!
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 28 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete on Сре Апр 18 2018, 10:14

....слушам се вртат некои муабети дека некој има во посед некакви снимки од кои мажат да се симнат траги за тоа кој "евентуално" е плитко или длабоко замешан во најбестијалниот злочин во МКД.во последниве стотина години  : убиството на четирите деца и случајниот сведок кај Смилковци. Ако е тоа така , а некоја, нeкои  џукели се правaт на удрени , неважно заради какови лични,политички, бизнис или глобалистички причини. Тоа е злочин еднаков , ако не и поголем од од тој кој се забашотува, не постои ама никакво оправдание за тоа и од никакви причини кое човек може да ги смисли, а казната кога тогаш за таа-тие џукели ..ќе биде мноогу поголема и пострашна од замисливото...зошто така секогаш било..
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 28 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king on Сре Апр 25 2018, 01:46

На што личи ова ....  

https://republika.mk/909403

... абе ловот не е се да сотреш... еден, два зајци и толку ...

.... наместо зајци да беа луѓе ... ќе го наречеа геноцид ...

.... а салонците од оние таканаречени друштва за заштита на животните ќе се јават со некое штуро соопштение ...кобајаги протестираат....


...туку и оние кутри зајчиња којзнаа дали се диви ... ќе да се некои товени кои не можеле да мрднат ... исто ко оние „дивите свињи“... Twisted Evil Twisted Evil

... ебате ловџиите ... на товен „дивеч“

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 28 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Сре Апр 25 2018, 17:42

hm.. cudno..
zajackive kopilinja pocnaa lov sami sa samim sobom? Smile
kaj im e praj-ministerot zeko zekic, glavnata kopiljadnura, onde vo kupon zajacista...?
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 28 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Пет Апр 27 2018, 19:16

lele, lele
neproporcionalnovo crnilo fateno vo ustana,  azdisaloМислам дека некои луѓе навистина се недозреани за функциите кои им се доделени“, вели Слаѓана Тасева -

ova li sustetsvo e perjanicata na banjatite Laughing Laughing Laughing ?

so vakvi li sustestva zajacite go poebaa narodot...i drzavata?

ee, banjati. banjati...
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 28 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 28 of 36 Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 32 ... 36  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот