Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) )

Страна 7 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Next

Go down

Re: Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) )

Пишување by concrete on Пет Jул 29 2016, 10:58

чучулига напиша:
king напиша:http://tocka.com.mk/1/203161/studena-i-uspesna-koja-e-navistina-hilari-klinton

хихихи .... само заборавиле најважното .... таа е запоставена жена  чиј маж такаречи пред нејзини очи го „садел“   кај ќе стигнел ... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

.... абе ... не може на мажот таквото да му го држи во панталони, со држава ќе управувала ..... абе ајде
а од кога жити сФе жените се одговорни на мажите да му ги држат во пантолони м? 

сами не си знат мажите?

шо ти е муабетот, мали деца се мажите, неспособни се, неразумни се па некој воопшто треба, мора то да го прај за нив?

абе аааааај таму.... ц ц ц!
..треба, треба ...нели рековме дека со мажачка се презема одговорноста за мажот од мајка му... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) )

Пишување by чучулига on Пет Jул 29 2016, 11:05

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

замисли: на работа маж до него - жена му, го варди... него, пантолоните му... 

па наокулу трчат дробни деца оти нели и нив треба да ги чува, а за да спечали некој динар, за да допринеси и таја рамноправно еве мож ко секретарка/чистачка да подработва таму нешто околу него но! не подалеку од мажот во радиус од хмммм па, некое метро....


Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

ауууу цел филм е ова...

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13462
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) )

Пишување by кнез on Пет Jул 29 2016, 11:57

На некоја анкета и тоа на Си Ен Ен ,Трамп водеше пред женскиот монструм.
Изјавите после тоа беа дека мора сите да излезат да гласаат зошто ќе им се случи големо зло демек Трамп може да победи.

кнез

Posts : 680
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) )

Пишување by concrete on Пет Jул 29 2016, 14:40

кнез напиша:На некоја анкета и тоа на Си Ен Ен ,Трамп водеше пред женскиот монструм.
Изјавите после тоа беа дека мора сите да излезат да гласаат зошто ќе им се случи големо зло демек Трамп може да победи.
Трамп , ако не го утепаат.., победува на изборите. Бабата вампир има шанса само во тој случај. Не можам да кажам ништо , тоа никој незнае и , ако тврди спротивно лаже , колку Трамп ќе ги исполни потајните очекувања на целиот нормален свет , ама со вампирката сигурно наебуеме сите...глобално... Smile
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) )

Пишување by VOL on Пет Jул 29 2016, 18:05

popravi se, taa e samo vampir a ne I baba..
e ba im toa alcnite za vlast,
mazot i' se posra na pola evropa , bez sram se trtea tamu u toa smrdenata bela ludnica takozvana bela kukja, pred cel svet, I ovaa zenata mu sega so cel pamet, bez rezil ke se kanditira za precedatel.
a be sanatorium, masoven, bez sram, perde, tradicija, usul, domasno vaspitanje.. sve na kup.
avatar
VOL

Posts : 15552
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) )

Пишување by VOL on Вто Aвг 02 2016, 20:17

e ne be, ti si kvalifikuvan
8 godini te povikuvaat da go pokazes izvodot od maticno, ebati kjumurot glup, a ti lapas muvi ko narkoman.
Барак Обама остро го критикуваше денес републиканскиот кандидат за претседател ма САД Доналд Трамп.
http://novatv.mk/obama-tramp-ne-e-kvalifikuvan-za-pretsedatel/
avatar
VOL

Posts : 15552
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) )

Пишување by VOL on Вто Aвг 02 2016, 20:20

Барак Обама остро го критикуваше денес републиканскиот кандидат за претседател ма САД Доналд Трамп.
“Тој е многу лошо подготвен за оваа функција. Не е квалификуван за да биде претседател”, рече Обама на прес конференција во Вашингтон.
“Истото го реков и минатата недела. Тој постојано тоа го докажува”, инсистираше Обама потсетувајќи на јавните критики за контроверзниот Трамп околу родителите на еден американски војник загинат во Ирак во 2004 година.
Родителите на овој војник беа поканети на конвенцијата на која Хилари Клинтон беше именувана за демократски кандидат за претседател на САД.
Таткото и мајката на војникот со пакистанско потекло излегоа на говорницата и упатија критика до Трамп. Пред портретот на нивниот син таткото изјави “вие Доналд Трамп, ништо не сте жртвувале, вие никого не сте загубиле”, рече таткото прашувајќи го Трамп дали го читал американскиот Устав.
Овој говор одекна како бомба низ државата која во овие родители виде ужалено семејство.

hehehe..

Но, Трамп не го делеше овој впечаток и во родителите виде еден муслиман и негова жена која не смее да зборува:
“Ако ја погледнете жената која стоеше до него, ќе видите дека таа немаше што да каже. Најверојатно и било забрането да зборува”, коментираше Трамп во едно интервју.
lud e za site pari.
ama vo pravo e, a vo amerika vistinata e premnogu surova za da ja izdrzat. ne smeat.
zatoa se holivudiziraat I izmisluvaat lazen svet, a ako ne im e po keif go unistuvaat okolniot..
avatar
VOL

Posts : 15552
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) )

Пишување by concrete on Вто Aвг 02 2016, 20:23

VOL напиша:e ne be, ti si kvalifikuvan
8 godini te povikuvaat da go pokazes izvodot od maticno, ebati kjumurot glup, a ti lapas muvi ko narkoman.
Барак Обама остро го критикуваше денес републиканскиот кандидат за претседател ма САД Доналд Трамп.
http://novatv.mk/obama-tramp-ne-e-kvalifikuvan-za-pretsedatel/
.....Трамп секако е американски производ, ама ова џукеливе гарнтирано се следбеници на шејтанот.. Cool
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) )

Пишување by VOL on Вто Aвг 02 2016, 20:33

samo tramp ke ja izvadi ovaa planeta od bedava Smile
ke bide interesAntno, LJZ
(lud-seks-zbunjenog) ne podnesuva 80% pojavi koi sekoj od nas ne gi podnesuva, ke bide zabavno so nego.
avatar
VOL

Posts : 15552
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) )

Пишување by concrete on Вто Aвг 02 2016, 21:02

VOL напиша:samo tramp ke ja izvadi ovaa planeta od bedava Smile
ke bide interesAntno, LJZ
(lud-seks-zbunjenog) ne podnesuva 80% pojavi koi sekoj od nas ne gi podnesuva, ke bide zabavno so nego.
..тоа е ОК , ама барем до сега американски преседници испаѓале лажови во однос на изборни приказни и ветувања  и тереба са се држи гард во секој случај Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) )

Пишување by VOL on Вто Aвг 02 2016, 21:52

ako, de, lude ovoj za site pari.
nesto ko berluskoni

barem mota konkubini okolu sebe a ne ko ovoj Klingon, mu digna suknjice nad kolena, sekSkretarkana Levinski, on napalen pokraj onoj vampiron pored nego cel zivot se zaborail I koj e I sto e I kaj se naogja, so se veli svrsi u gakji a malce I na fustance ( dovolno za dokaz Wink ) ovcar selski nenazivean,

ovoj tramp barem od toj aspekt e cool.
a ima I so sto da se pofali, naturlih. Laughing
avatar
VOL

Posts : 15552
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) )

Пишување by чучулига on Сре Aвг 03 2016, 07:35

VOL напиша:ako, de, lude ovoj za site pari.
nesto ko berluskoni

barem mota konkubini okolu sebe a ne ko ovoj Klingon, mu digna suknjice nad kolena, sekSkretarkana Levinski, on napalen pokraj onoj vampiron pored nego cel zivot se zaborail I koj e I sto e I kaj se naogja, so se veli svrsi u gakji a malce I na fustance ( dovolno za dokaz Wink ) ovcar selski nenazivean,

ovoj tramp barem od toj aspekt e cool.
a ima I so sto da se pofali, naturlih. Laughing
Има, има

http://takostojestvari.rs/melanija-tramp-gola-procurele-slike-melanije-foto/

http://dailycaller.com/2016/07/31/the-new-york-post-publishes-a-nude-photo-of-melania-trump-on-front-page/

а и тој па самиот си е чоек за пример

http://www.blic.rs/vesti/svet/otkrivene-tajne-veze-sa-debelim-tonijem-trampovu-imperiju-je-izgradila-italijanska/w4vq6vn

http://edition.cnn.com/2015/07/31/politics/trump-mob-mafia/

Домаќини луѓе. Изживеани.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13462
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) )

Пишување by concrete on Сре Aвг 03 2016, 09:48

..а бе сеа уште малку ќе излезе и тајната за трансфузијата , секое утро на свежа крв цицана од доени бебиња на неговата фарма за животни флуиди у Мирамар. Па дневниот коктел у две дози од хормони екстрахирани од азган-пубертетлии мандинга у лабораторијата во Јакмел на Хаити...за секс-адитиви дообро замаскирана  у зеленилото ко голф клуб Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) )

Пишување by VOL on Пон Aвг 15 2016, 23:06

Dobro be MORONI edni..
do koga ke ja zagaduvate planetava?
http://www.mkd.mk/svet/vesti/poraneshen-funkcioner-na-cia-kje-se-menuvaat-granicite-na-balkanot


"buuu.." pazi sad: sef na Cia..preku STOJKO sto bil sef, pa uste I poranesen
pa i nie sme :"poranesni"mza pola svet

 vidi majmunive sto "otkrile"

Мејер во интервју за Вечерње новости го изнесува своето мислење дека „ќе се менуваат границите на Косово, но и на БиХ и на Македонија“.

GOVNA edni posrani.
granicite se menuvaat samo zarad VAS, da vibam se po spisok.
sto toa "novo " si otkril, a sto ne go znaeme, pa sega BabaVanjgiziras ovde?

„Најопасното место на Балканот во моментов е Македонија, не само поради проблемите меѓу македонските Албанци и македонските православци, туку и поради тоа што меѓу самите Македонци постојат несогласувања“, смета Мејер.

da ti se sotre semceto "inteligentno"
vie serete vie smrdite.
nafta pie narod ovde, pa ne znae sto napravivte neli..

 
БиХ е фиктивна држава, држава само на мапа“, оценува Мејер.
Одговарајќи на прашањето за тоа дали постои поддршка на САД за измена на Дејтонскиот договор и зајакнување на централната власт во БиХ, Мејер истакнува дека „општиот заклучок е дека Белата куќа ги поддржува босанските муслимани“ и дека американската амбасада во Сараево „отсекогаш инсистирала на креирање единствена држава“.
prokrvare narod zaradi vasite podrski na tie ekstremisti a sega "otkrovenie" ko da ne znae narodot sto napravivte pa sega ke otkrivas ameriki?

По повод одбележувањето на 21-годишнината од „Олуја“ во Хрватска, Мејер, на прашањето „зошто САД дозволиле етничко чистење на Србите во Хрватска и зошто никој не е казнет за тоа“, одговара дека американската влада ги предупредила хрватските власти дека „требало да сопрат на половина пат од нападот“.

uste edno prdenje sproti veter.. trla baba lan da joj prodje dan..

„за американската политика на Косово истакна дека „не се менувала од 1999 година“.
„Тоа значи дека администрацијата смета дека Косово би требало да биде признато како независна држава. Нормално дека тоа не е едноставно за Србите, па проблемот со Косово стана многу комплициран за српската влада“, изјави Мејер и додаде дека НАТО бомбардирањето на Србија „можело да се избегне“.
Мејер се осврна и на „влијанието на вахабизмот на Косово“, кажувајќи дека „посебна опасност е врската меѓу организираниот криминал и тероризмот
vahabiznot na balkanot vie go donesovte,vie go sponzorirate i preku nego rasturivre drzavi, drzite vo zaloznistvo pola evropa.
sto sere ovoj , ne znam .

gluposti koi ne vredat komentar, a se nameneti da "buuuu.." okokorat oci nekomu.
uste eden posran amerigovnec,koj misli deka e pameten..mizerija.
avatar
VOL

Posts : 15552
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) )

Пишување by concrete on Сре Aвг 17 2016, 17:05

..после нека каже некој дека клинтонкава не е мезија на нечастивиот.... Very Happy Very Happy 
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) )

Пишување by king on Вто Aвг 30 2016, 09:42

http://www.slobodnaevropa.mk/a/27953845.html

.... ВЕЌЕ СЕ СМЕШНИ .... со русофобијата ....
... насекаде само руси гледаат .... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9490
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) )

Пишување by king on Саб Сеп 03 2016, 16:39

http://tocka.com.mk/1/206455/hilari-klinton-ima-amnezija-na-soslusuvanjeto-vo-fbi-izjavila-deka-ne-se-sekava-na-nekoi-raboti-poradi-potres-na-mozok

Госпоѓата имала амнезија а сака да биде председател на САД!!!!

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9490
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) )

Пишување by VOL on Саб Сеп 03 2016, 19:12

"ja ..malce ne se rememberam... ali ja mislam deka tUeba da sendame bombing na jurop, bombing.da sendame bombing ejtomik bombs na Moskau...da go utepame Hitler I da prajme fridom, da fridom site prizoners tamu vo konzlagerite. ....JuesEJ-JuesEj!...imidietli da se bombing od peking do lisabon ,fridom da zavladee, ... drugo ne se secam.. bila sam u podrum..."

dodeka ne proleat krv za sami sa sa I sobom, ne im doagja pamet.
tesko na planetava.
ja zalam.
avatar
VOL

Posts : 15552
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) )

Пишување by king on Вто Сеп 06 2016, 08:31

Голем скандал во САД: Хилари ја загрозила безбедноста на земјата! Медиумите открија што им продала на Русите


http://tocka.com.mk/1/206512/golem-skandal-vo-sad-hilari-ja-zagrozila-bezbednosta-na-zemjata-mediumite-otkrija-sto-im-prodala-na-rusite

Таа ..од една страна устата и е полна со гомна против Русија а од друга страна лапа парички од нив ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9490
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) )

Пишување by king on Сре Сеп 07 2016, 15:26

http://faktor.mk/2016/09/07/zoshto-donald-tramp-najverojatno-ke-bide-izbran-za-pretsedatel/

... е па ... нека и понатаму запрашуваат со литиум .... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9490
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) )

Пишување by king on Чет Сеп 08 2016, 11:32

Хафингтон пост: Ако сакате војна со Русија и Кина, гласајте за Хилари Клинтон


http://standard.mk/hafington-post-ako-sakate-vojna-rusija-kina-glasajte-za-hilari-klinton/

Насловот треба да се промени во ...

Ако сакате Америка да биде радиоактивна пустина каде главни фаци ќе се Мел Гибсон и Тина Тарнер ...гласајте за Хилари ... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9490
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) )

Пишување by king on Вто Сеп 13 2016, 16:08

Ај, ај, ај .... Клинтоновица почнала да падавичари .... шо убави видеа денеска кружат ...  Twisted EvilTwisted Evil
... абе таа е за у санатариум а не за у белата куќа....

 http://www.dw.com/mk/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D1%82%D0%BE%D0%BD-%D0%B3%D0%B8-%D0%B7%D0%B0%D0%B3%D1%80%D0%B8%D0%B6%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%B0%D1%82-%D0%B4%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%82%D0%B5/a-19546808?maca=maz-rss-maz-pol_svet_timemk-4725-xml-mrss

http://kapital.mk/da-se-opredeli-zamena-za-klinton-preporacha-visok-fuktsioner-na-demokratite/

http://kapital.mk/otkazhuvaneto-na-sobirot-na-klinton-vo-kalifornija-za-tramp-ke-bide-dokaz-na-tezite-za-zdravstvena-nepodobnost-na-rivalkata/

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9490
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) )

Пишување by king on Сре Сеп 14 2016, 12:35

И црнчугата полудел ... само Путин му е во устата ...

http://www.mkd.mk/svet/vesti/obama-i-ja-vodi-kampanjata-na-klinton-go-sporedi-putin-so-sadam-husein-video

.... а за Садам Хусеин ...  па цел свет гледа какви рози им цветаат на ирачани после  неговото свргнување .... ама, ма што е важно што секој ден бомби рокаат и исис пирува ... важно имаат демократија .... заеби другото, демократијата пред се макар и на празен стомак без кров над главата ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9490
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) )

Пишување by king on Чет Сеп 15 2016, 00:25


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9490
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) )

Пишување by чучулига on Чет Сеп 15 2016, 09:45

ц ц ц!

каква тинејџерка фуууууј!... абе америка, шо да се речи... не е таму ко кај нас, нашиве тинејџерки плетат, везат, манџи прат, сега и ајвар и зимници плус сколија колку се зафатени милите тие кај имат време вака да се дрогират и пијанчат!!!

е добро де има понекои деца шо се сликат голи ваму таму, па и некои поминват граници со то кокаини, ножој ама не се важи то, не! не е исто никако.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13462
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) )

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 7 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот