Општо за пред изборите 2016

Страна 18 of 18 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by concrete on Пон Ное 14 2016, 08:52

..населението кумановско јаде бурек и пие ладна вода. Али Амети нема ама баш никаква врска осем веројатно што последен дознал за шарадата у диво насеље. Тоа е утакмица од Премиер Лига , а тој таму може да припири само како гледач пред телевизор со рамен екран... Патем како и сите други овдешни команданти, сејмени, сердари и војводи... Very Happy Very Happy
Околу сдсм..Мислам дека не е чесно толкав имот да го ужива една шака јада од личности кои никогаш веќе нема да имаат никакво влијание во Македонската политика. Редно е сето тоа, платено со крвта и потта на Македонскиот народ во период од 50-60 години да оди на добош , па у Буџет на Р Македонија за добротворни и слични цели.
Едно е пејачко друштво , друго е идеологија со каква голем процент од Македонскиот народ може да се дигне на нозе. Но бидејќи е очигледно дека ИДЕОЛОГИЈАТА  отишла некаде на одмор до даље или се продава некаква шунд копија од нешто такво као рог за копито, остануе партискиот клиентелизам како единствена проверена медицина која помага во владеењето. Сдсм како партија која власт веќе не помирисала 10 години, веќе не е квалификувана ни за тоа. Значи капут..и оставање-ослободување место некои нови социјал-демократски клинци да дојдат до место под сонцето... Wink
avatar
concrete

Posts : 6504
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Сре Ное 16 2016, 14:12

http://telegraf.mk/aktuelno/Makedonija/ns-newsarticle-na-ulica-za-zaev-namesto-na-rabota-administrativci-vo-strumica-dovedeni-da-glumat-vo-spot-za-sdsm-video.nspx

Пааа... еден од носителите на листите од сдсм .... зборуваше за  стадо и стока ..... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9173
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Страна 18 of 18 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот