Општо за пред изборите 2016

Страна 16 of 18 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18  Next

Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by VOL on Саб Сеп 03 2016, 19:18

ako sega im e sansata na opozicionerite da pokazat "sto znaat"
najtoplo im poracuvam , do 11 dekemvri da udrat eden ACHTUNG! pod naznaka "itno" vednas , u momenat na teknuenje na ideja t.e  posle citanje na ovoj post Twisted Evil , kao u dobrite stari SKOJevski vreminja, koga OZNA sve dozna , a UDBa vi kroi -sudba,
znaci pod itno da go EVAPORIRAAT Zajakot, , a ako im e zal, neka go lansiraat vednas- na Mars, tamu ima zivot, vidov vcera deka moze da prezivee- go gleav filmot "The Martian" , ostavija cela laboratorija I vasionska stanica na mars... znaci nema nisto nehumano da se lansira zajko zekic na mars!

dosta bese seriozno, sega malce -po relaxx..
so koi politicari bre, ke idat na izbori , "predvesnicive na novoto vreme"? so nalepnicata na gazot"sponsored by SOros"???
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Нед Сеп 04 2016, 16:26

Почнаа „ветувањата“

http://plusinfo.mk/vest/84816/-sdsm-namesto-trkalo-na-ludosta-kje-izgradime-sistem-za-zashtita-od-poplavi-video

...овие пред избори свашта ветуваат (лажат, сушат, мислат нафта пиеме), ќе правеле ова-она, абе мед и млеко ќе тече по улици,  а кога се на власт како што видовме само своето магаре си го товараат ....
...еј стварно ..кај им е пругата за Бугарија .... два три пати ги прошетаа трасерите се испофалија по весниците и заборавија на неа ... абе а уста отворат а излажат ... а што е најтрагично ...лажат и сами си веруваат на лагите ...
... аааааа..нивни ли беше оној министерот Никола П. (по 2002 год) што не знаеше што да прави со  државните пари  или си мислеше дека се негови па си ги чуваше заклучени ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Нед Сеп 04 2016, 16:54

http://sitel.com.mk/dik-go-utvri-bojot-na-glasachi-izbirachkiot-spisok-vo-sporedba-so-2014-godina-pomal-za-9392-glasachi

завршија сите весели математики ....
.... кај се 500 000 фантоми .... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by concrete on Нед Сеп 04 2016, 18:10

king напиша:http://sitel.com.mk/dik-go-utvri-bojot-na-glasachi-izbirachkiot-spisok-vo-sporedba-so-2014-godina-pomal-za-9392-glasachi

завршија сите весели математики ....
.... кај се 500 000 фантоми .... Twisted Evil Twisted Evil
..џукелите од сдсм се убедени дека , кога зад нив стои феудалниот господар од замокот Градиште , а десно и лево од нив неговите овдашни шипатарес гавази, можат да праат што сакаат па и две години да ги ебаваат сопствениот народ и држава само затоа што им се може , а знаат дека во било која друга констелација се бедни мивки на она што се : џукели , изроди и лакеји..т.е. брошачи на дупе у америчка амбасада... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by кнез on Пон Сеп 05 2016, 19:46

Џукелите од СДСМ се убедени дека обичен изрод кој работи за Американската амбасада е поважен од секој друг Македонец.Дали е така во овој момент, е прашање за милион долари.
Ме потсетуваат на оној кодошот од "Илинденско Востание" не ми текнува како се викаше,но тогаш тој што имал пристап и работел за османлиите се чувствувал дека силата на османлиите стои позади него и дека е неговата сила е огромна во споредба со нашите сили.
Како и тогаш така и сега мислам дека за десетина години ќе си го најдат своето вистинско место во отпадот во кој никој нема да ги памети или уште полошо како лош момент од македонската историја.

кнез

Posts : 665
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Пон Сеп 05 2016, 21:39

http://www.libertas.mk/sdsm-na-11-dekemvri-gruevski-ke-gi-vidi-vistinskite-razliki-vo-site-brojki/


...хихихи .... точно ...ќе види колку   многу повеќе гласови добил од сдсм Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Сре Сеп 07 2016, 15:05

Почнаа каша-попасра да се прават .... ај ќе глеаме уште циркуси .... Twisted Evil Twisted Evil

 http://plusinfo.mk/vest/85126/zabrcanec-nema-namera-da-bide-pratenik-mehmeti-so-navredi-za-petkovski


.... значи ..што повеќе куртони со боја си фрлил, што повисоко место на изборните листи .... јбг ...куртон пратеници ... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Пет Сеп 09 2016, 16:02

Се крчка, се крчка ... паприкаш ... со зајачко ... Twisted Evil

 

Заев ја жртвува опозицијата за да ги засити апетитите на Сорос

http://republika.mk/650787

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by concrete on Пет Сеп 09 2016, 16:24


...МММ.., МЉАЦ,МАЉАЦ!!!! Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Вто Сеп 13 2016, 16:11

http://alsat.mk/News/270716/kekenovski-i-trajanov-na-izbori-zaedno-so-gergievski-i-boshkoski

.... благонадежните си се прибираат во јатото ... Very Happy Very Happy

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by concrete on Вто Сеп 13 2016, 16:18

king напиша:http://alsat.mk/News/270716/kekenovski-i-trajanov-na-izbori-zaedno-so-gergievski-i-boshkoski

.... благонадежните си се прибираат во јатото ... Very Happy Very Happy
......глупандери, а да се пресрамат и да дојдат да им кажеме како нема , затоа пак јубиларно и дефинитивно ќе го папаат до балчак. Да платат кратко курсче барем ќе имаат шанса да опстанат , па следните избори , ако се умни и вредни, па со Бога напред... Very Happy
На жалост не се, се виде веќе овие 20 години...
Всушност си се крстат во шансата велможата од замокот Градиште да го ликвидира Грујо, па да им фрли и нив некоја коска ..због демократски имиџ..., што само покажуе кои анационални говеда се...
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Вто Сеп 13 2016, 16:30

Oд инсајдерски извори ... во сдсм и коалицијата врие ... помалите партии и некои општински организации го кренале гласот ..имено, нивни кандидати се жртвувани од таканаречените добитни позиции на изборните листи за сметка на шарените неполитични, независни и надпартиски  фрлачи на куртони со боја .... Laughing Laughing

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Чет Сеп 15 2016, 00:12


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Нед Сеп 25 2016, 18:01

Ајдеееееее ...зајкото пак почнал да цимоли по амбасадите ......

..е добро де .... ако „победат“ на изборите кој ќе ни ја води државата ... тие или амбасадите ....
.... па по се што сдсм работат, наголемо се спремаат да власта ја предат на неколку амбасади ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by concrete on Нед Сеп 25 2016, 19:38

нема веза..тие неколкумина на чело со папата у сенка и некои гњиди ко фрчко & друштво , постојано присатни на седенките во Телма со Чом и другите такви ко него, всушност се отпадот, шљаемот  кој водата веќе го носи, па ни фрлени амбасадорски сиџиме не ги вадат. Што нормално, не значи дека и г'з не даваат за да уште малку бидат некој и нешто...
Работата е таква каква е и Грујо пак ќе земе власт.
Е сеа тука доаѓа главното прашање. И тој и неговата партија под притисок покажаа дека се само надевање-лудо радовање. Малку ..по малку излегуе на бело видело дека,... освен за маркетинг-пропаганда и широка рука ,    за друго  нешто ..јасно,..прецизно и во интерес на Македонија и МАКЕДОНСКИОТ НАРОД,ни за кур не ги бива.
Да не влегувам сега да цитирам точка по точка , случај по случај.
Тоа само кажува дека ние на овие следни избори купуваме лажна надеж на основа на некоја митска вмро слава,избоксувана на фактот дека кога е голема нула, да постигнеш и кец е голема работа. Стварноста е сурова, а онаа што иде, бидејќи веќе игра у комшии... е бетер.
Од друга страна сдсм сераторите , со својата лично себична, самобендисана политика и однесување ја оневозможија вистинската опозиција , онаа која не е ја-па-ја, па после мене потоп, да дојде до израз. Затоа  другата страна на изборот во однос на вмро сега имаме љигуши и леваци кои само фрустрираат.
Со еден збор Господ нека ни е на помош..., зошто нас не ни требаат кецови и двојки... туку барем четворки и петки.
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by VOL on Нед Сеп 25 2016, 19:49

dobro bre, dali e ovoj NORMALEN
prvo , ako navistina misli da ja "unapredi" drzavava vo -dvojazicna odnosno da ja dovede do federalizacija , najverojatno ke treba da se dvizi so oklop 24/7 oti ke se najde barem eden normalen, vo ovaa drzava koj ke go digne na hauba- i dva tri pati da go pomine preku, so slajf , po ulica...
a ako "nekoj go drogiral-pa so daljinsko- go -kontolira - da kaze ona sto ne go misli" demek pu-pu ne vazi, ili pogresno svaten, ili pak ne kazal takvo nesto a ovie go sadat ko praz ( obraten proces od crpnuvanje od  niva) dosega trebase da dade izjavi, intervjua, da objasni sto e rabotava..!!

..sepak, smetam deka I ferguson 539 ke zavrsi dobra rabota, ne prai slajf ali ima solidna zadnja pogonska guma em tezina....
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Вто Окт 11 2016, 16:42

Упссссс....

http://kurir.mk/Makedonija/vesti/kichevo-povtorno-se-sprotivstavi-na-dvojazichnosta-sdsm-uspea-da-napolni-samo-eden-avtobus-za-skopje/


http://kurir.mk/Makedonija/vesti/opshtinite-koi-sdsm-gi-predade-definitivno-se-otkazhaa-od-dvojazichnosta/


http://kurir.mk/Makedonija/vesti/litsemerno-poigruvane-na-sdsm-so-natsionalnite-interesi-foto/


.... како што тргнало зајко ќе биде единствен член на сдсм ... Twisted Evil Twisted Evil

п.с. ... пред некој ден негде по нетов беше напишано .... дека скоро цела Струмица има бугарски пасоши ...  а овде по Скопјево сдсм-оФци леат крокодилски солзи  за „иселувањето“  (500 000 иселени, 500 000 фантоми ... се е во знакот на 500 000  Twisted Evil Twisted Evil )   а ни збор за бугаризацијата која е најголема баш во општината каде тој е градоначелник ...

...јбг ... по истокот бугаризација по западот албанизација ... е, па и 11-то начукување нека не го изненади ....

изглеа таму во сдсм нема никој паметен да му каже да не се мести така со гол гз на волеи  пред празен гол ... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Сре Окт 12 2016, 00:11

Еве му ги двојазичните на зајко ...

http://telma.com.mk/vesti/opshtina-tetovo-ne-go-praznuvashe-11-ti-oktomvri


абе ... тој не е свесен со кого нашол тикви да сади ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by VOL on Сре Окт 12 2016, 00:12

more se po spisok..
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Пон Окт 17 2016, 20:55

http://24vesti.mk/sobranieto-se-raspushti-treta-srekja-za-izbori

... ваљда нема пак да се пишманат ....
...што е многу, многу е ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by VOL on Пон Окт 17 2016, 22:37

nek se pismanat be, super e vaka Laughing
neka se potepaat po glasovi, koj od koj so poarno da naprai za narodot, pred izbori, od "med I mleko" obekjani za -posle izbori, moze da kapne nekoja kapka od toa "mlekoto" em nekoja lazica od toa "medot" kolku za podlazuenje narod, pa ako se I oni na "strek" demek izborite "samo sto ne dosle" neka gi, neka se razdavaat ..
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Сре Окт 19 2016, 12:49

хихихи .... Twisted Evil


СДСМ на избори со црна наместо сина боја

http://republika.mk/669865

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Сре Окт 19 2016, 13:02

Овие па ....

http://plusinfo.mk/vest/89968/vmro-VMRO-DPMNE-so-stari-finti--bara-spisoci-so-glasaci-preku-sms-poraki-

..веќе се досадни ...
... па што очекуваат, сосем нормална работа е да партиите очекуваат од своите членови да тие во својата околина и меѓу познаниците испитуваат какво е расположението помеѓу луѓето и тука нема ништо лошо ниту нешто противзаконско  ... туку само обична секојдневна партиска активност на било која партија ...

.... туку пљусдезинфо и се е можно ...
....се утепаа сликајки ги автобусите за вмро собирите а за истите такви но полни со сдсм-оФци и седндвичи за нив ..нигде ни збор .... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Пет Окт 21 2016, 16:23

Гледам по вестиве денеска ... зајко во стил на Дедо Мраз у Штип најавува покачување на платите на професорите ....

... абе не мора да ги чека изборите ... еве и сега може да покачува плати ... на вработените у неговите фирми ... Twisted Evil Twisted Evil

.... ама јбг ... лесно е да делиш туѓи пари ...  а за своите има змија у џеб ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Сре Окт 26 2016, 15:49

http://a1on.mk/wordpress/archives/660214

Комедијанти, сончогледи, лузери....
.... не им е јасно дека извршиле политичко самоутепанство ...
... ај јасно ќе им стане кога ќе освојат нула, зеро пратенички мандати ... па ќе се слушаат пискотници од Галичник до Река .... Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 16 of 18 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот