Мигранти или?!?

Страна 4 of 22 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 13 ... 22  Next

Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by чучулига on Саб Aвг 22 2015, 09:05

jambo напиша:Kolku sme aktivni na bezveze tema samo da se otrgne vnimanieto od grckata svinja....toa ni se slucuva I  so drzavata ..samo da se otrgne vnimanieto od krazbite na svinjata.....ovoj problem mmozat da go resat za 1 cas ako sakaat......ama nejcat go koristat za drugi nameni ...da se zemat pari od eu da se svrti vnimanieto da  se aktivira vojskata koja nisto ne raboti ai policijata....I dr.     nisto novo izmisluvaat topla voda
Зошто безвезе тема?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by jambo on Саб Aвг 22 2015, 09:54

pa toa se resave za eden saat najvise  dva a nie kolku vnimanie posvetivme ....gi zapostavivme drugite temi....a ovie kako vlegle vo grcija I izlegle taka I kaj nas ce vlezat I izlezat taka I vo srbija do evropa a natamu neka mu misli evropa sto ima nie da se zamarame

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by чучулига on Саб Aвг 22 2015, 10:20

Не го делам твоето мислење дека така лесно се решава ситуацијата.

Не знам дали си забележал ама Европа ги затвора своите граници... шо мислиш, сега за некој ден од ко ќе го завршат тој ѕидот унгарците, шо ќе се случи со луѓево мигранти?

Европа ич нешто не се потресва за тој ѕид ни за бугарскиот и башка тие луѓе чим стапнат во Грција се веќе на тлото на ЕУ.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by jambo on Саб Aвг 22 2015, 11:02

situacijava se resave lesno,samo nekoj saka da dramatizira
od muva da pravi slon

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by чучулига on Саб Aвг 22 2015, 11:08

Кое и какво е според тебе лесното решение?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by jambo on Саб Aвг 22 2015, 11:29

Napolni 5 voza po1000 dusi I istresi na bezgranicni u tabanovce od tuj srbi pred Magjarsku I oni ne se vracav nazad ne mora da se plasimo deka ce ni ostanev za uspomenu...koja e I sto Makedonija pa da ostanev???I tg ce vidis kako reagira evropa.....

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by чучулига on Саб Aвг 22 2015, 11:41

Јас мислам дека Европа веќе реагира со то затворањето на граници и вчера чув дека ЕК на барање на граѓаните најверојатно ќе воведи вонредна мерка за привремено укинување на шенген и отворени граници заради напливот на мигранти.
http://www.bbc.com/news/world-europe-34015197

Шо мислиш, по воведувањето на такви мерки, луѓето шо ќе се затекнат на територија на Македонија или Србија, кај ќе одат, шо ќе се случи со нив?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by concrete on Саб Aвг 22 2015, 12:07

чучулига напиша:Јас мислам дека Европа веќе реагира со то затворањето на граници и вчера чув дека ЕК на барање на граѓаните најверојатно ќе воведи вонредна мерка за привремено укинување на шенген и отворени граници заради напливот на мигранти.
http://www.bbc.com/news/world-europe-34015197

Шо мислиш, по воведувањето на такви мерки, луѓето шо ќе се затекнат на територија на Македонија или Србија, кај ќе одат, шо ќе се случи со нив?
...САПУН??? Wink
...не се секирај ич, ние далекувидо си останавме јадни и бедни...мигрантиве не не ни забележуваат, очите им се у германија, данска , шведска....  има таму место за уште 10 милиона мигранти...., а тие се како вода ..ќе си најдат дупче за да прокишњаваат..
Кај нас вистинската голема беља се шиптараана , посебно кога сега американците ќе им шепнат дека права ствар за нив е  само калифат..., а тие калифи Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by jambo on Саб Aвг 22 2015, 12:19

Јас мислам дека Европа веќе реагира со то затворањето на граници и вчера чув дека ЕК на барање на граѓаните најверојатно ќе воведи вонредна мерка за привремено укинување на шенген и отворени граници заради напливот на мигранти.
http://www.bbc.com/news/world-europe-34015197

Шо мислиш, по воведувањето на такви мерки, луѓето шо ќе се затекнат на територија на Македонија или Србија, кај ќе одат, шо ќе се случи со нив?


Evropa da gi zatvorese granicite ce gi zatvorese i Grcija a ne da ni gi praca navamu jas kolku znam Grcija e se uste vo evropa.........
....kakva brada takov brich........

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by чучулига on Саб Aвг 22 2015, 12:20

concrete напиша:...не се секирај ич, ние далекувидо си останавме јадни и бедни...
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by concrete on Саб Aвг 22 2015, 13:00

чучулига напиша:
concrete напиша:...не се секирај ич, ние далекувидо си останавме јадни и бедни...
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
....не се заебааај, замисли да Македонија беше богата ин средена ко Шведска, кај ќе ни беше крајот Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by чучулига on Саб Aвг 22 2015, 13:09

Да, кузнај кај ќе ни беше крајот... ѕирни го швеѓанецов во видеово на 2:50


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by concrete on Саб Aвг 22 2015, 16:13

чучулига напиша:Да, кузнај кај ќе ни беше крајот... ѕирни го швеѓанецов во видеово на 2:50

... го боли патка швеѓанецот за даноци и остало, тој си живее во ЈУГОСЛАВИЈА.
Кој прашуваше таму колку данок плаќа, никој појма немаше...си имаше секој се она за што си беше способен и можеше да го смисли и замисли.....
Во таква ситуација не мислиш на тривијалната категорија данок..се исто ти е...
Такви работи се  за робови , ситна пкарска стока и сиромашни мајмуни... Cool
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by VOL on Саб Aвг 22 2015, 20:43

dobro se spravuvame so krizava dolu na jug..
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by concrete on Саб Aвг 22 2015, 21:20

VOL напиша:dobro se spravuvame so krizava dolu na jug..
....полецка ова е само почеток на почетокот.... Cool
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by чучулига on Саб Aвг 22 2015, 21:24

не можам ни да замислам колку е мачно, тажно и стресно за сите таму

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by jambo on Нед Aвг 23 2015, 06:28

Ne da se postavuva kordon na juznata granica...na severnata koj se o bide da se vrati nazad a dolu se okolu 4-5000 znaci da se napolnat 5 voza I gore hneka im pravat sto znaat...retko koj ce se obide da se vrati...nie sme za niv samo transit../....kakvi  potvrdi kakvi bakraci polni vvozovite kolku mozes povece I teraj na srpska granica pa tie neka se raspravaat soniv kako  nie sega...I svetot ce kaza ete MKD gi pusta srbite ne gi pustaat.....se ona sto go pravi grcija so nas..

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by VOL on Нед Aвг 23 2015, 07:29

e ja otkri amerika Smile

pa seto toa se slucuva,
 doagjaat -gi tovarat I sibaat prema Srbija.
potvrdi mora da imaat , odnosno document deka se
- ili za azil a se znae, za takvite ima sobiren centar vo Vizbegovo, znaci, nema da stanat drzavjani na Makedonija tuku ke bidat smesteni tamu-privremeno,
- ili za da najdat nacin odnosno transport da si ibat majkata od Makedonija,a ne moze vednas, tuku dadeni im se 48 ili 72 casa..

problemot e sto grcite nemilosrdno gi nosat do granica vo ogromni kolicini, a tie ne sakaat red, tuku na sila sakaat da vlezat, bez da pocekaat document ili naredna kompozicija za Tabanovce.

znaci  ima  odredeno vozovi, karta e 600 denari. site imaat pari da platat duri I avion.

no, ako dojdat 500 migrant vo megjugranicniot proctor, a vozot dosol I gi ceka I ima mesto za 300 patnici, tie 200 ke treba da pocekaat ili da gi odnese ovie 300 do tabanovce I da se vrati po ovie 200 ili da pocekaat za drug prevoz.. ama odi razberi se so arapi. mislat deka nekoj treba da gi tolerira, a tie kako divjaci ( pogotovo mazite) na juris..
problemot nastanuva koga ke dojdat povekje odosto moze obezbedeniot transport, da prenese, a drugite treba SAMO da pocekaat. a ne im se ceka..

a kade bi odele?
vladata donese odlicni merki za niv:
da im se izdade document za da mozat da najdat prevoz,
organizira prevoz I nega za tie sto cekaat.
im dava hrana I voda da ne ispocrkaat
se grizi za decata.
I sekako deka gi preprakja kon -EU, preku Srbija.





СОРОСОИДИТЕ ОВА НЕ ГО ОБЈАВУВААТ БИДЕЈЌИ НЕ СЕ ВКЛОПУВА ВО НИВНАТА ПРИКАЗНА: Полицијата и војската им помага на мигрантите

http://infomax.mk/wp/?p=36965





nie SME humana zemja, I ne ni treba ni amerika ni evropa da ni kaze kako, posto, kjutat ko kurvi, a tie ja zakuvaa celava situacija..
clenki sme na ON I potpisnici na Zenevskata konvencija , taka I postapuvame.

sepak, tie se - begalci. treba da gi pustime. ne moze da ispocrkaat  na nicija zemja.
 nie nemame fasisticka istorija, toa ima 70 % od evropa I se razbira - grcija. zatoa , pomagame. no red mora da ima, a koj pretera, moze I pendrek da dobie.
I toa e red- da se kazni nedisciplina Wink
kolku I da kuka najcevska, (da I kukaat kukavici nad glava) I drobi protiv nas..
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by VOL on Нед Aвг 23 2015, 08:04

avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by jambo on Нед Aвг 23 2015, 12:06





Da ne sljapav gluposti vmunjare  I da ne gu koristiv krizu za za licni poeni

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by jambo on Нед Aвг 23 2015, 12:08

Потпретседателот на СДСМ во посета на мигрантите во Гевгелија

zabravi........izvor: kumanovski muabeti.mk

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by VOL on Нед Aвг 23 2015, 12:35

oo, pa ti si bil esdeesoveec..
pa taka kazi be pile majcino.
ete vidis, za razlika od tebe,ja ne gleam partiski.
ironicno, satiricno do crn humot, ali ko so gleam cicate po cica, cicne vi ga do bubreg..

tuku... da ne vi snema politicari, da delele pomos, a?

sto ne dojde ovaa SISALJKA , posto emigrantite u negov atar se ( Tabanovce) da deli humanost.. ili mozel barem nekolku familii da zeme so nego u Budva da ladat muda so "Uiski" ko nego?
ili barem onie strajkacite pred vlada da gi oladel, makar u satori da spijat , neli, na more? Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
http://media.mk/article/97412/na-more-so-viski-e-polesno-gradonacalnikot-cic-na-mogren-uci-demokratija



ili OVAA  VRVNAVA politicarka, da ne se potrese premnogu okolu begalskava kriza..

РАДМИЛА ШЕЌЕРИНСКА ОДМАРА ВО ЕКСКЛУЗИВНА ПРИВАТНА ВИЛА СО БАЗЕН



http://infomax.mk/wp/?p=36430

tuku, narodot napaten na PLUS 40 so go ostavija da odrabotuva za
VAKVI opozicionerski "lideri" nesto ne mue po keif sega,
РАЗОЧАРАНИ АКТИВИСТИТЕ НА СДСМ: Удрија по Шеќеринска

http://infomax.mk/wp/?p=36430



najjako e ova:
"REVOLUCIONERI OD SITE PLAZI.. VRATETE SE!"
Laughing Laughing Laughing

I sto TOA rece, nekoj tamu od es-de-es otisol u gevgelija da gledal., so.. nesto I on da se pojavel...???

sega?
dosega TRISTA dozivelici se slucija a nekoj STO ili se vratil od grcki plaza ILI seuste ne otisol, go pratile da glumi ...politika?

a be ajde...
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by VOL on Нед Aвг 23 2015, 12:38

jambo напиша:Потпретседателот на СДСМ во посета на мигрантите во Гевгелија

zabravi........izvor: kumanovski muabeti.mk
aaahahahahha.....
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by jambo on Нед Aвг 23 2015, 13:12

Ja ne vide nikoga od kuchesku partiju da dojde ni onaj kuropusacka sto mavtase sas list kasa primi....vise primi nego sto kasa kancevska-milevska ni onaj sas brkovi goca ....aj njum gu razbiram ce uplasi deca
ni nikoj.. a za onija pedeeri da ne zboru

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 22 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 13 ... 22  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот